Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zmniejszania mocy juz probowalem. Stopniowo schodzilem coraz nizej. Doszedlem do 70proc mocy i wtedy nie wchodzil piec w nadzor, bo w ogole nie osiagal zadanej 60... wiec odrobine zwiekszalem. I tak na ok 75 proc mocy najrzadziej wchodzil w nadzor, srednio co 2-3h na kilka minut. Odbywalo sie to przewaznie na najnizszym biegu korekty nadmuchu. Poniwaz kiedy zmieniam moc kotla zmienia sie rowniez skala korekty nadmuchu. Kiedy probowalem zwiekszyc nadmuch, pojawialy sie spieki.

Instalacja to obecnie podlogowka i pojemnki 140l na ciepla wode. Podlogowki jest ok 70m2 na parterze. W planie mam jeszcze 5 kaloryferow na poddaszu uzytkowym ale to raczej perspektywa roku, moze dwoch. Dom jest nowy, dobrze ocieplony.

 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka temperatura powrotu? Mi nawet na 55% mocy dochodził do zadanej przy + na zewnątrz. Na kotle ustawione mam 68 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury powrotu nie mam. Czujnik jest nie podlaczony. Instalator nie podlaczyl. A mi sie wydawalo ze jak mam zawor 3drozny reczny, nie automatyczny to nic ta wartosc temp powrotu nie wniesie... Jestem w duzym bledzie...? :)

To podwyzszyc zadana temp do tak jak piszesz 68?

 

 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niskiej temp. powrotu kocioł może głupiec i będą takie wachania na kotle bo jak sie nagrzeje to zalewa go zaraz zimna woda tym bardziej z samej podłogówki. Najlepiej miec zawór 4d zawsze cis tam daje i podwyższa powrót lub 3d i pompę kotłową co większość na tym forum poleca. Osobiście mam 3d termostatyczny na podłogówkę i 4d na grzejniki powrót 49-51 przy zadanej 68. Na grzejniki pompa na I biegu na podłogowe na II. Najlepiej zamontuj ten czujnik to bedziesz wiedział jaka woda wchodzi do powrotu. Dużo osób włącza pompę od cwu na stałe i nawet do dużo daje, tez próbowałem ale u mnie spalanie sie zwiększyło choć wykres bardzo ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jeszcze raz. Niestety mam tylko zawor 3drozny a przerobki narazie nie wchodza w gre. Pokombinuje z tymi nowymi informacjami i oczywiscie podlacze czujnik powrotu. Narazie zostaje na ustawieniach jakie podal wwoytek, ale te wartosci wentylatora zostawie oryginalne. Odezwe sie jak cos uzyskam. Jeszcze raz dzieki za szybka reakcje.

 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec zawsze będzie ci skakał z temperatura przy tak zimnym powrocie, ile zasilacz podłogowe?

Masz oddzielną pompkę do cwu? Jak tak włącz ja na stałe. Podniesie ci to powrót i piec nie będzie tak skakał z temperatura.

Podejrzewam że jak CWU nie działa to przy samej podłogowce powrót masz na poziomie mniej wiecej 30stopni. Szybka śmierć dla twego kociołka. I brak gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, tak źle nie jest. Przy rozdzielaczu podłogowki mam pompke i zawor (chyba) termostatyczny ktorym moge ustawic temperaturę wody podawana na podlogowkę. Obecnie to jest ok 35 stopni. Fotka poniżej przedstawia szafke z tym rozdzielaczem. Pompka przy tym rozdzielaczu jest podłączona na stałe i pracuje non stop na 1 biegu. Temperatura powrotu do pieca wydaje mi się całkiem niezła ponieważ jak dotykam ręka to jest można powiedziec "gorąca". Ale żeby mieć twarde dane (a przede wszystkim zeby piec je miał) to dziś podłączę czujnik. I tu moje pytanie: w ktorym miejscu najlepiej przymocować czujke temperatury? Czy przed samym zaworem 3 drogowym czy gdzies blisko wlotu powrotu do pieca czy gdziekolwiek na rurze powrotu? Ponadto urodziły mi się jeszcze 2 pytania: Jak już się wezmę za rozmieszczanie czujników to gdzie umieścić czujnik zaworu mieszającego? I czy taki czujnik w ogóle jest potrzebny, za co odpowiada?

I kolejne, chwilowo ostatnie pytanie: W menu ustawień mam opcje "Zawór wbudowany". Do tej pory po wejsci w ta funkcję, miałem wybraną opcje "wyłączony". Czy nie powinienem tam wybrać opcji "zawór CO"?

Poza zdjęcem rozdzielacza wrzucam jeszcze fotke okolic zaworu 3 drożnego. Mam nadzieję że fotki się wstawią..

c404d31d562223c40edc9cb7ea2969fb.jpg

95897bc4199a086a2412606aecfcb2a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. Postanowiłem dołączyć do wątku gdyż zmieniłem soft w moim Eko koMfort 15KW PZ z 2.2.6 na 2.4.1. Za mną drugie podejście, bo za 1-szym razem od razu wgrałem z powrotem 2.2.6. Wygospodarowałem weekend i spróbowałem jeszcze raz i to samo, kocioł gaśnie, nie umie utrzymać zadanej, wg mnie za dużo podaje paliwa a powietrza ledwo ledwo. Na wersji 2.2.6 miałem ustawienia korekta podawania na -20, a korektę wentylatora na +40, palę miałem KWK Chwałowice kaloryczność 27 i na wersji 2.2.6 na takich ustawieniach było cacy. Tu wyczytałem, że trzeba grzebnąć w menu serwisowym. Nigdy tam nie grzebałem i nie znam pinu. Czy ktoś mógłby doradzić co ew. trzeba zmienić w tym menu serwisowym? Z moich obserwacji wynika, że idzie bardzo mało powietrza. Mimo, że korekty powietrza ustawiłem maksymalnie w plus, moc kotła na minimum dalej nic się nie zmienia, podaje paliwo a nie dmucha i przesypuje mi opał i spada temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Przejrzałem to menu na sofcie 2.2.6, sporo tego. Spróbuje w weekend wgrać tego 2.4.1 kolejny raz i ustawić ten wentylator tak jak jest w 2.2.6, pytanie na ile te menu będzie inne, bo jak chodzi o różnice w menu zwykłym między tymi softami to są dość spore, zwłaszcza jak chodzi o pozycje moc kotła i wentylator. Jak dzwoniłem do Techa to nie byli w stanie powiedzieć mi jakie ustawienia opcji moc kotła i kor.went. w sofcie 2.4.1 odpowiadają ustawieniom -20 kor.podawania i +40 korekta nadmuchu w sofcie 2.2.6, a o menu serwisowym nawet nikt nie wspomniał jak mówiłem jaki mam problem po aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Przejrzałem to menu na sofcie 2.2.6, sporo tego. Spróbuje w weekend wgrać tego 2.4.1 kolejny raz i ustawić ten wentylator tak jak jest w 2.2.6, pytanie na ile te menu będzie inne, bo jak chodzi o różnice w menu zwykłym między tymi softami to są dość spore, zwłaszcza jak chodzi o pozycje moc kotła i wentylator. Jak dzwoniłem do Techa to nie byli w stanie powiedzieć mi jakie ustawienia opcji moc kotła i kor.went. w sofcie 2.4.1 odpowiadają ustawieniom -20 kor.podawania i +40 korekta nadmuchu w sofcie 2.2.6, a o menu serwisowym nawet nikt nie wspomniał jak mówiłem jaki mam problem po aktualizacji.

Jak masz wersje pz to wgraj soft 3.2.2. Bo wgrałeś sof od zwykłego komfort eko z okrągła retortą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, każdy musi wypracować indywidualne ustawienia także będę próbował.

Wgrałem soft ze strony defro oznaczony jako K1P PZ, bo takim mam sterownik i kocioł komfort eko PZ. Soft 3.2.2 z tego co widzę jest do K1Pv4 a to zupełnie inny ster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie próbowałem i sądzę, że nie ma sensu. Sterownik oparty jest na całkiem innym procesorze więc pewnie soft się po prostu nie wgra jak odpowiednio zabezpieczyli. A jak się wgra to pewnie już nie wstanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sterownik K1 (V1) i wgrałem K1Pv3 i chodzi lepiej. Dziś z braku zajęć dodatkowych postanowiłem wyczyścić retorte. A jak już czyściłem to postanowiłem zdjąć koronę i uszczelnić ja. Pamiętam że kiedyś poprawiłem ja na zasadzie dokręcenia. Od żałowałem 8zł i wymieniłem również sznur na nowy. Właśnie Rozpalam. Pierwsze spostrzeżenia. Jeszcze nigdy tak szybko palnik mi się nie rozpalił w historii. Czekam na uformowanie kopczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem po czyszczeniu troche syfu było. Zaczął mi nie przepalać ekogroszku i wychodziły kalafiory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak otworzyłem dół to tyle się posypało że tego krążka widać nie było (upadł mi :) ). Mam drugie spostrzeżenie. Mam kopczyk a tak naprawdę go nie ma. A spaliny oscylują na poziomie 150-160 stopni. Wcześniej niemożliwe abym miał takie spaliny z takiego kopczyka. Musiało się fajnie palić aby tak było. Albo mocno dmucha albo sporo lewego powietrza trafiało mi do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem też dmuchawę i kanały od dmuchawy tez troche było. Zobaczę czy będzie słabiej dmuchać bo na oryginalnych nastawach musiałem ostro w dół dać bo turbinka mię miała siły sie kręcić a wentylator chodził jak głupi żeby był przepływ. Tak jakby cos przytkało ten kanał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5162 pobaw sie opcja wentylatora

Dostałem od Techa kolejną wersję do K1P, 2.4.7 ale nie jestem w stanie się od nich dowiedzieć czegokolwiek odnośnie zmian w stosunku do 2.4.1. Przeklikałem menu serwisowe na 2.2.6, porobiłem sobie zdjęcia i zapodałem 2.4.7, zachowuje się tak samo jak 2.4.1. Opcje wentylatora i podawania w menu serwisowym ustawione tak samo jak w 2.2.6 i nadal to samo, wentylator ledwo się kręci a paliwo podaje i podaje aż w końcu przesypuje do popielnika. Próbowałem podnieść dolną granicę wentylatora ale nic to nie daje, ogólnie wg mnie bałagan i przekombinowane. Po wgraniu 2.2.6 wszystko wraca do normy i spala się prawidłowo, wahnięcia temp. od zadanej mam max +-2, wykres prawie kreska. Na nowym temp. spada o 5 poniżej zadanej,a on tylko podaje a nadmuch ledwo,ledwo, kolejny stracony weekend. Nie wiem, czym się kierowano zmieniając w takim stopniu sterowanie wentylatorem, w każdym razie u mnie PID na tym sofcie nie działa, wręcz nie rozumiem dlaczego dzieje się tak, że temp. zadana leci na łeb, na szyję, a on tylko podaje zamiast podnosić również nadmuch. Czy jest ktoś komu działa poprawnie nowy soft w K1P ?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twój jest wzorcowy według instrukcji :-) mi w takiej pozycji nie dmucha w palenisko. Ale dalej mam problemy i nie widzę rozwiązania. Czy te moje wielkie kopce świadczą o zbyt dużej dawce paliwa? Czy to nie jest tak że podaje za dużo i nie nadąża z wypalaniem go. Wczoraj wieczorem czyściłem szufladkę na popiół. Pokażcie jak się u was pali :-) żebym wiedział jak wygląda spalanie na popiół :-) 

Witaj zanim przetestujesz wszystkie mozliwe ustawienia podawania i nadmuchu sprawdz moze ekogroszek z innego zrudła U mnie bylo to samo Wg mnie to przez wysoką spiekalnosc opalu . Tworzy sie jakby lawa i sie skleja w wieksze bryly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam. Mam nadzieję że jeszcze ktoś zagląda do tego wątku. Kolego kurakk u mnie tez jest podobny problem z tym softem 2.4.7. Sterownik dobija do zadanej i nie hamuje tylko dalej ciągnie temp. aż wejdzie w nadzór. Chciałbym wrócić do starego 2.2.6 i spróbować teraz po modyfikacji kotlowni bo mialem problem z niska temp. powrotu. Jeśli by ktos posiadał jeszcze sofcik do K1PV2 2.2.6 to bardzo bym prosił o podeslanie na adres [email protected]. Zauważyłem również ze od zmiany na 2.4.1. nie mam też dźwięku przy dotykaniu ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Kolego u ciebie również działy sie takie cuda, ze piec w ogóle nie widział ze juz osiąga zadaną temp. tylko pracował dalej? Czy może coś innego? A moze masz tego softa 2.2.8? Pisałem do techa i czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.