Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pali sie ładnie, steruje w kotłowni, do ogrzania trzy kondygnacje, na dole 20,5/21 a reszta 22/23C, NA KOTLE USTAWIONA TEMP CO1 23c, CHARAKTERYSTYKA POGODOWA 4, wyłaczony PID ale tylko same korekty (palenie korekta paliwa -30%, korekta nadmuchu-20%) i temp spalin 200C. Pali sie ok(tak mi sie wydaje) temp zadana 63C dochodzi do 75, jakis czas na podtrzymaniu i spada nieraz nawet do 50 i rozpala i tak w kółko.

Jaka temp powrotu?

Długo w podtrzymaniu?

Jak długo jest w trybie palenia?

Czujniki przy kotle w dobrych miejscach?

W trybie ręcznym (sterowanie obiegu) też tyle pali?

 

Jak sterujesz temp w pomieszczeniach, masz regulator pokojowy czy termostaty na grzejnikach?

 

 

Może wybierz "paliwa inne" i poczytaj o nastawach.

Edytowane przez marwol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie z innej beczki na platformie e-multifun mam w wykresie temperatur co2 (podłogówka) zadana 32C mam czujnik zewnętrzny według pogodówki powinno być w granicach 27-28C przy charakterystyce 01. Pytanie do czego będzie dążył piec czy do pogodówki czy do zadanej na platformie?

Wejdz na platforme i "pobierz dane z sterownika" ; zaaktualizuje Ci do aktualnych ustawień na kotle.

 

Albo jedno albo drugie. U mnie pogodówka steruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No właśnie nie wiem - zaczął gasnąć po zmianie sterownika i softu na jakieś listopadowe (nieoficjalne). Wstępnie wyglądało na to, że było za mało paliwa.

Zrobiłem korektę: dla podtrzymania +10% paliwa i +10% nadmuch i dodatkowo minimalna moc kotła z 15% na 25% i po tym ... za dużo paliwa - kocioł zgasł w podtrzymaniu, niedopalony pellet i smugi smoły. Teraz zrobiłem 0% dla paliwa w podtrzymaniu i zobaczę co się stanie.

Ściągnij osłone palnika i zobacz jak to wygląda podczas podtrzymania.

 

Może nadmuch za duży i wydmuchuje żar, albo za mały i nie rozpala :)

 

A może temp podajnika za wysoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140-160C, 200 to za wysoka

Jak można obniżyć temperaturę spalin. Wiadomo po pierwsze to czyszczenie pieca. druga rzecz to zawirowywacze. A  ja i tak z temperaturą nie mogę zejść w zakres który podajesz. Osiągam 180*C (oczywiście mówię o maksimum na wykresie). a do tego dość szybko bo 4-6 dni i znów czyszczenie pieca bo zaczyna temperatura spalin przekraczać 200. I tak sobie myśle bo piszecie o RCk (którego nie posiadam) Może troszkę mu przykrócić ciąg bo w kolanie nastawnym mam możliwość przysłonięcia jego przekroju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do marwola

 

Temp. podajnika jest ok. Dzisiaj piec wchodził w podtrzymanie (na krótkie okresy) i póki co nie zgasł (po korekcie 0% dla paliwa w podtrzymaniu), będę obserwował dalej.

 

Jak ściągnąć tą osłonę podajnika? Swego czasu próbowałem - można ją odchylić ale zdjąć nie mogę, jest jakoś umocowana

Edytowane przez rymol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ciągu kominowego powiązanego ze spalaniem, zrobiłem dzisiaj jeden myk który być może uświadomi niektórych forumowiczów skąd wir w zasobniku z pelletem. Otóż na czopuchu mam szyber którym mogę przysłaniać światło przewodu spalinowego. Jeśli szybrem przysłonię czopuch z 25% do 50% to sterownik obniża moc kotła z 60% do 30% przy jednocześnie prawie zachowanej temperaturze na kotle i spadkiem temp. spalin. Załączam wykres - po nim widać ile pelletu (polskich złotych, skrzynek piwa czy na co to tam przeliczyć) idzie w komin :)

Mam komin systemowy około 8.5m fi200 nie mam RCK i zastanawiam się, czy dać RCK w drzwiczki wyczystki czy pozostawić ten szyber na 50%.

post-70817-0-92127400-1483484399_thumb.png

Edytowane przez rymol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 I tak sobie myśle bo piszecie o RCk (którego nie posiadam) Może troszkę mu przykrócić ciąg bo w kolanie nastawnym mam możliwość przysłonięcia jego przekroju. 

Zamontuj RCK, przysłanianie rury dymowej jest niedopuszczalne, grozi zaczadzeniem! lub nawet Wybuchem w kotle!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do marwola

 

 

Jak ściągnąć tą osłonę podajnika? Swego czasu próbowałem - można ją odchylić ale zdjąć nie mogę, jest jakoś umocowana

:D

 

b8df116962e5895b23e12c7d2d2cff55.jpg

 

Rymol - tak jak sambor pisze - otwórz szyber i zamontuj rck

Wrzuć wykres pracy z całego dnia.

 

Spróbuj nadmuch zmniejszyć, wtedy temp spalin też troche spadnie.

Edytowane przez marwol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Rymol ja też miałem problemy z tym, że piec mi wygasał na podtrzymaniu i jest to jedna z niewielu rzeczy którą udało mi się ustawić metodą prób i błędów. Mam wrażenie że tutaj dużo zależy od ciągu kominowego u mnie nie wygasa na następujących nastawach w podtrzymaniu:

Wydajność podajnika: 0,33 kg;

Podajnik 6 do 8 sek (musisz sprawdzić);

Postój 6 min.

Ruszt ruch co 11 lub 14 minut

Czyszczenie rusztu 1

Moc wentylatora 47% do 52% (sprawdź u mnie wygasał dlatego , że pellet po zasypaniu nie mógł się rozpalić)

Opóźnienie wyłączenia nadmuchu 18 do 22 sek (sprawdź).

 

Ja dalej walczę z tym ustrojstwem i dalej uważam że źle zrobiłem kupując kocioł od tego producenta. Udało mi się zejść do ok 37 kg pelletu na dobę (2,5 worka po 15 kg) ale dalej uważam, że przy 170 metrach dobrze wycieplonego domu to dużo.

 

Może po zakończeniu sezonu wymienilibyśmy się doświadczeniami na temat używanego pelletu, bo ja przerabiam już trzeci rodzaj i widzę różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj mam "paliwa:inne" i podtrzymanie mam ustawione prawie identycznie co u ciebie Tatanka, tylko z mniejszą mocą wentylatora (32%) ze względu na ciąg kominowy :/

Poobserwuję. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rymol takie rzeczy to reguluje się RCK lub dmuchawą a nie przysłanianiem rury dymowej - patrz post wyżej!

OK, ok, to tylko test - nie zostawiłbym tego tak na cały dzień, a ciąg nawet przy tych 50% wydaje mi się i tak za duży. Zakręcę się przy tym RCK. Jakiś polecany producent? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam na imię Paweł .

 

Posiadam piec SAS BIO SLIM 14 ze sterownikiem ST450.

 

Mam problem z długim czasem osiągnięcia zadanej temp. i dużym spalaniem 40-45 kg.

Ustawienia mam według pomocy technicznej z SASA czyli PID wentylator -10 podanie paliwa +10 , czyjnik temp. zew wyłaczony. powrót wyłączony. praca z wygaszeniem

Sterowane z regulatora pokojowego.

 

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.