Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Paliwa innePalenie  Wybierz moc:   Moc maksymalna    Czas podawania: 2s    Czas postoju podajnika: 12 s    Czas postoju rusztu: 3 m    Czyszczenie rusztu: 1    Moc wentylatora: 40 %Podtrzymanie  Czas pracy podajnika: 8 s  Czas postoju podajnika: 6m  Czas postoju rusztu: 15 m  Czyszczenie rusztu: 1  Moc wentylatora: 40 %
Ja bym zmienił na tak jak powyżej,ale niech ktoś (Robert :) ) to potwierdzi ;

 

Palenie - podtrzymanie

Moc - maksymalna

Pid - standard

 

Jaka temp spalin?

Edytowane przez marwol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę na standardowym PID (dogrzewam budynek do 15*C) w którym kocioł nie przekracza 60% mocy wtedy temp. spalin wynosi poniżej 75*C, Wcześniej jak pochodził na 100% przez jakiś czas to więcej niż 125*C nie zaobserwowałem.

 

Jaka jest różnica dla parametru "Moc" ustawionego na "maksymalna" względem "auto"? Czyli palnik będzie chodził na 100% i przejdzie w podtrzymanie, potem znowu 100% i podtrzymanie? To jest bardziej ekonomiczne niż palenie na mocach pośrednich?

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mi udało się po części rozwiązać problem. Teraz tylko doregulowanie i decyzja czy moc auto czy max? U mnie przyczyną okazał się zimny powrót. Podniesienie temperatury znaczne poprawiło osiągi.

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zasilanie 65 instalacja za mieszaczem na zasilaniu grzejników 50 w domu wygrane to według mnie tam. Teraz jest 4 mniej niż na zasilaniu. Więcej tylko w przypadku wyprzedzania domu po postoju pieca.

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 - 45 *C na powrocie miałeś wcześniej? 45*C to jest zimny powrót? To ile teraz masz i o ile poprawiło się zużycie paliwa?

45 to zimne to ile masz na zailaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 to zimne to ile masz na zailaniu?

Zadane jest 65*C, faktycznie temp. waha się średnio między 60 a 70*C, w tym czasie powrót oscyluje między 30 a 60*C (taka zmiana dokonuje się nawet w ciągu jednej godziny). Mam ustawione palenie-wygaszanie bo kocioł gaśnie mi na podtrzymaniu (aktualnie próbuje z Recalartem rozwiązać problem - bez sukcesu do teraz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim przedziale czasu wy mówicie przy tym zimnym powrocie? Czy jeśli podczas 50-minutowego cyklu pracy palnika (od rozpalenia przy 45 stopniach na kotle do wygaszenia przy 75 stopniach na kotle) mam na powrocie temperaturę powiedzmy 30 stopni przez 10 minut, a w pozostałym okresie czasu powrót jest zimniejszy od zasilania tylko o 5-10 stopni, to jest bardzo źle? Dodam, że w tym czasie cały czas pracuje pompa C.O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego gaśnie w podtrzymaniu?

No właśnie nie wiem - zaczął gasnąć po zmianie sterownika i softu na jakieś listopadowe (nieoficjalne). Wstępnie wyglądało na to, że było za mało paliwa.

Zrobiłem korektę: dla podtrzymania +10% paliwa i +10% nadmuch i dodatkowo minimalna moc kotła z 15% na 25% i po tym ... za dużo paliwa - kocioł zgasł w podtrzymaniu, niedopalony pellet i smugi smoły. Teraz zrobiłem 0% dla paliwa w podtrzymaniu i zobaczę co się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam piec Sas Bio Slim 23kw na pellet. Powierzchnia grzewcza ok 200m ( 19 grzejników), bez podłogówki, dom ocieplony, zawór 4d z siłownikiem, zew. czójnik temp., CWU 300L. Spalanie ok 48kg na dobe. Pomoże ktoś??

Wrzuć fotki instalacji, aktualne ustawienia, jaka temp w domu, jak tym sterujesz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali sie ładnie, steruje w kotłowni, do ogrzania trzy kondygnacje, na dole 20,5/21 a reszta 22/23C, NA KOTLE USTAWIONA TEMP CO1 23c, CHARAKTERYSTYKA POGODOWA 4, wyłaczony PID ale tylko same korekty (palenie korekta paliwa -30%, korekta nadmuchu-20%) i temp spalin 200C. Pali sie ok(tak mi sie wydaje) temp zadana 63C dochodzi do 75, jakis czas na podtrzymaniu i spada nieraz nawet do 50 i rozpala i tak w kółko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotki instalacji, aktualne ustawienia, jaka temp w domu, jak tym sterujesz...

Pali sie ładnie, steruje w kotłowni, do ogrzania trzy kondygnacje, na dole 20,5/21 a reszta 22/23C, NA KOTLE USTAWIONA TEMP CO1 23c, CHARAKTERYSTYKA POGODOWA 4, wyłaczony PID ale tylko same korekty (palenie korekta paliwa -30%, korekta nadmuchu-20%) i temp spalin 200C. Pali sie ok(tak mi sie wydaje) temp zadana 63C dochodzi do 75, jakis czas na podtrzymaniu i spada nieraz nawet do 50 i rozpala i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z innej beczki na platformie e-multifun mam w wykresie temperatur co2 (podłogówka) zadana 32C mam czujnik zewnętrzny według pogodówki powinno być w granicach 27-28C przy charakterystyce 01. Pytanie do czego będzie dążył piec czy do pogodówki czy do zadanej na platformie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.