Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak paliłem lavą stelmetu to o dziwo popiołu było dużo. Popielnik pełen po ok 100kg.

 

Teraz mam noname i popiołu bardzo mało.

 

Piec też bardziej czysty na noname.

 

Dziwne,bo powinno być odwrotnie :)

Marwol proszę nie *** ten typ kotłow to inny typo szereg . Twoje uwagi i zastosowania nic nie wniosą. Nie wprowadzaj ludzi w błąd!!!  To jest kaasa 5 i 5+ , gdzie nacisk jest na niską emisię spalin. Jak nie wiesz nie pisz głupot. Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziel się kolego swoimi nastawieni. Ja na chwilę obecną jestem właśnie na poziomie 2-3 worków na dobę. I chętnie zszedł bym w dół. Powiedz proszę jakie masz czasy nastawy na max i na min. Pracujesz na Pid czy bez itp....

Z góry dzięki.

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Za mały nadmuch wentylatora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z ustawień co pisał marwol spalanie 15kg do 20kg doba , piec rano wygaszam a po południu rozpalam w domu od 22 do23 stopni

Bzdura totalna. Ale Twój wybór . Palenie=podtrzymanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvol ty również masz moc tylko max?

 

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Ma ustawienia na max bo takie kiedyś takie podałem.  Są 2 moce parametry wrzuce później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być aktualizacja multifun zima się skończy a aktualizacji nie będzie .

Myślę ze sas wypuścił kotły na pelet na próbę a my je testujemy

Tu masz rację. Ja to testuje.Sas ma nas w d.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwol proszę nie pier.... ten typ kotłow to inny typo szereg . Twoje uwagi i zastosowania nic nie wniosą. Nie wprowadzaj ludzi w błąd!!! To jest kaasa 5 i 5+ , gdzie nacisk jest na niską emisię spalin. Jak nie wiesz nie pisz głupot.

Robercie - o co dokładnie Ci chodzi? Skąd tyle w Tobie emocji?

 

Sas Bio Slim ma 5tą klase? Od kiedy? Bo mój nie ma :)

 

http://sas.busko.pl/pl/produkty/sas-bio-slim.html

Edytowane przez marwol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitekb, co do wydajności podajnika, to tak jak już pisał fito1973 jest to parametr który służy do wyliczenia właściwej ilości spalanego pelletu. Wartość 0,7 (czyli 0,7kg/min) to jest chyba dla ekogrochu, też miałem taką wartość fabrycznie ustawioną. Ja ustawiłem sobie 0,32 i zużycie podawane przez sterownik względem tego co ubywa mi w podajniku teraz się zgadza. Te 0,32kg to masa pelletu podanego przez ślimak jak w trybie ręcznym włączyłem podawanie na dokładnie 1min. Po następnym wygaszeniu zrobię sobie 3 takie próbki i je zważę, żeby potwierdzić te 0,32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest jak mówisz. Tyle tylko w że nie mogę zejść że spalaniem z3,5 worka. Teraz mam palenie podtrzymanie na Pid i moc auto i tyle mniej więcej pali. Problem ze nie jestem tam często. Teraz jadę na święta i mam zamiar coś przestawić ale i przetestować. Mam zamiar włączyć Pid i dać moc na max. Wtedy podawanie/przerwa 2/12.

Tyle tylko że poprzednio nie przyniosło to skutków. Chyba że nie doszło do zadanej. Czas podtrzymania był równy lub krótszy niż czas pracy czyli około. 20 min. Coś doradzić?

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za młodym peleciarzem jestem, żeby coś doradzać, ale z mojego doświadczenia wynika, że tryb pogodowy (czujnik temp wew. i zewn.) robi sporo dobrego jeśli chodzi o spalanie. Ja tylko dogrzewam niezamieszkały dom, i na standardowym PID żeby uzyskać temp otoczenia 14*C spalałem około 24kg na dobę. W weekend podłączyłem sobie drugi czujnik temp. wewn. na piętrze i odpaliłem pogodówkę czyli:

 

Obieg C.O.1 (podłogówka - parter)
Pompa>Typ pracy Pompa podłogowa (dodatkowo czujnik temp C.O. na powrocie z podłogówki)
Sterowanie obiegiem: czujnik pokojowy + czujnik zewnętrzny

Obieg C.O.2 (grzejniki - piętro)
Pompa>Typ pracy Pompa C.O.
Sterowanie obiegiem: czujnik pokojowy + czujnik zewnętrzny

 

i teraz spalanie mam 14,88 kg na dobę a temp. wewnątrz mam ~15*C na parterze i  ~14*C na piętrze, czyli ten sam wynik ale 10kg pelletu na dobę mniej. Jak to się dzieje, nie wiem. Na PID piec chodził na 35% mocy, na pogodówce zszedł na 20% i pewnie jakby to nie była moc minimalna to może zszedł by niżej. Jedyny problem u mnie to temp. powrotu. Mam słabo zrobioną instalację, dzisiaj będę gadał o tym z hydraulikiem.

Za jakiś czas pobawię się w trybie "manualnym" wykorzystując info w tym wątku dzięki koledze RobikF.

Edytowane przez rymol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mały nadmuch wentylatora .

Jeśli to do mnie :-D tak tak duży jak to tylko możliwe aby nie wydmuchiwal pelletu. Jakiś czas temu wysyłałem tobie na maila ustawienia. Ale zostało to bez odpowiedzi. Z góry dzięki......

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitekb - na podłogówke dajesz 50st?

na rozdzialaczach mam termostaty czy jak to tam sie nazywa miesza on zimną i ciepłą wodę i powoduje ze w podłogówkę idzie mi 25 * tak sobie ustawiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitekb, co do wydajności podajnika, to tak jak już pisał fito1973 jest to parametr który służy do wyliczenia właściwej ilości spalanego pelletu. Wartość 0,7 (czyli 0,7kg/min) to jest chyba dla ekogrochu, też miałem taką wartość fabrycznie ustawioną. Ja ustawiłem sobie 0,32 i zużycie podawane przez sterownik względem tego co ubywa mi w podajniku teraz się zgadza. Te 0,32kg to masa pelletu podanego przez ślimak jak w trybie ręcznym włączyłem podawanie na dokładnie 1min. Po następnym wygaszeniu zrobię sobie 3 takie próbki i je zważę, żeby potwierdzić te 0,32.

ok dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie temp na piecu przed montażem SHHS-B1 piec miał zadaną 55 st. w trybie ręcznym, po podłączeniu 

temp na piecu jest ustawiona po włączeniu 85 st. i podczas podnoszenia temp zadanej na regulatorze spada wraz z temp w budynku.

Czy jest to normalne jak masz podłączony regulator do pieca?

 

(dom jest w trakcie praca związanych wykończeniem piec nie chodzi cały czas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie od kilku miesiecy obserwuje ten post Moj kociol to bio slim 17kw spalanie do 20 kg na 180 m

wczoraj wgralem nowy program do multifan .czy ktos z was obsluguje ten program,....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o pomoc w konfiguracji. Mam Bio Multi 17kW Mulltifun. Niedawno dostałem drugi sterownik od Recalartu (przysłali mi drugi bo z pierwszym był problem z internetem) w którym mam soft z listopada 2016. Wszystko pięknie, oprócz tego, że kocioł gaśnie w podtrzymaniu (wyłącza się wentylator, gaśnie żar a podajnik sypie pellet na zimny ruszt). Mam w tej chwili ustawione palenie-wygaszanie-eco,paliwo: pellet, ale chcę przejść na palanie-podtrzymanie, paliwo: inne. Poniżej jest moja fabryczna konfiguracja dla paliwa: inne - wydaje się być trochę dziwna bo dla wszystkich poziomów palenia, moc wentylatora to 40% Mógłby ktoś z was to zweryfikować i skorygować te ustawienia wedle swoich już sprawdzonych? Przeglądałem ten wątek ale zdaje się, że dla moich 17kW nikt nie podawał konfiguracji. Z góry dzięki!

Paliwa inne

Rozpalanie
  Czas przedmuchu komory: 15 s
  Czas wstępnego zasypu: 31 s
  Moc wentylatora: 40 %
  Max.czas pracy grzałki: 2 m
  Temperatura włączenia grzałki: 15 °C
  Czas zapłonu: 130 s
  Czas pracy podajnika: 2 s
  Czas postoju podajnika: 50 s
  Czas pełnego rozpalania: 5 m
  Temperatura zakończenie: 10 °C

Palenie
  Wybierz moc: Auto
  Moc minimalna
    Czas podawania: 1 s
    Czas postoju podajnika: 33 s
    Czas postoju rusztu: 4 m
    Czyszczenie rusztu: 1
    Moc wentylatora: 40 %
  Moc maksymalna
    Czas podawania: 1 s
    Czas postoju podajnika: 14 s
    Czas postoju rusztu: 3 m
    Czyszczenie rusztu: 1
    Moc wentylatora: 40 %

Podtrzymanie
  Czas pracy podajnika: 8 s
  Czas postoju podajnika: 10 m
  Czas postoju rusztu: 15 m
  Czyszczenie rusztu: 1
  Moc wentylatora: 40 %
  Opóźnienie wyłączenia nadmuchu: 10 s
  Opóźnienie załączenie podajnika: 10 s

Wygaszanie
  Czas wypalania paliwa: 10 m
  Czyszczenie rusztu: 2
Edytowane przez rymol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.