Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Pieca


gilal

Rekomendowane odpowiedzi

mniej więcej coś takiego. Jest garaż, ale jeszcze niżej mam 3 piwnice z których w jednej stoi piec. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/hp5

 

Z tego wynika jasno, że kocioł 17 kW będzie optymalny zwłaszcza, że każdy ma nadwyżkę mocy w zapasie.

 

Co do Sztokera to opis ma ciekawy, ale jakoś nie jest zbyt popularny - mnie także nie przekonuje bo jak napisał jeden z użytkowników:

 

"Tak bardzo króciutko, jeżeli chodzi o pojemność popielnika to porażka totalna. Zresztą sam zasobnik na węgiel na 100 kg to też lekkie nieporozumienie.

W sumie brak retorty to duży plus ale pojemność tych zasobników a co za tym idzie bardzo systematyczne opróżnianie popielnika przynajmniej co 2 dni stawia tę konstrukcję ( przynajmniej dla mnie gdzie oczekiwałem obsługi co najmniej co 4-5 dni) pod znakiem zapytania."

 

 

Nadal nie wiem ile pomp planujesz w instalacji, jeśli klasycznie 1 do CO i 1 do CWU to polecam Skam-P Plus 17 kW z SPP lub RBR Ekouniwersal 17 kW z eCOAL - opisy obu znajdziesz pod linkiem:

 

http://suspenser.eu/kotly/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sie skłaniał ku kotłom Ogniwo eko plus . posiadają dobry sterownik  Ecoal , owszem być może spali ciut wiecej ale przynajmniej masz spokój z popiołem i spiekami , a wszystkie parametry i pracę kotła możesz monitorować  poprzez internet :)

 

Niedawno kilka takich serwisowałem i podtrzymuję swe zdanie, że lepszą konstrukcją [czyszczenie] z tym samym sterownikiem jest RBR Ekouniwersal.

 

Z popiołem i spiekami wcale nie będzie spokoju gdy będzie spiekalny węgiel - nieźle trzeba taki było poustawiać ostatnio, żeby dawał radę z Pieklorzem bo kalofiory rosły, że hoho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

a ja bym sie skłaniał ku kotłom Ogniwo eko plus . posiadają dobry sterownik  Ecoal , owszem być może spali ciut wiecej ale przynajmniej masz spokój z popiołem i spiekami , a wszystkie parametry i pracę kotła możesz monitorować  poprzez internet :)

Sterownik jak najbardziej. Ale palnik... na malych mocach problemy. Dlatego wybralbym jakas retorte obrotowa. A Ogniwo Eko tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sie skłaniał ku kotłom Ogniwo eko plus . posiadają dobry sterownik  Ecoal , owszem być może spali ciut wiecej ale przynajmniej masz spokój z popiołem i spiekami , a wszystkie parametry i pracę kotła możesz monitorować  poprzez internet :)

Wierz mi ze Ecoala plus Egniwo Eko Plus to wcale nie taki mid jak to pisza w reklamach, co do spiekow i poroblemow mozna poczytac tutaj https://esterownik.pl/forum/posty,1822/dziura-w-palniku-poleglem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik jak najbardziej. :) sterownik - bajer (taki amerykański ;) )tylko nie spala prawidłowo węgla. Palnik daje radę przy innych sterownikach ( VERBA ewentualnie SPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik jak najbardziej. :) sterownik - bajer (taki amerykański ;) )tylko nie spala prawidłowo węgla. Palnik daje radę przy innych sterownikach ( VERBA ewentualnie SPP

Podpisuje się pod tym umorusanymi sadzą rękami :). Wymiennik jest jak najbardziej oki. Palnik jest dobry lecz z innym sterownikiem. Do Oep powinien w standardzie być dawany Spp. Byłby to naprawdę mocny zawodnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek 135m2, zapotrzebowanie na ciepło według projektu (24pustak+5przerwa+12pustak) wyszło 10kW.

Piec mam 12kW SKAM-P Plus - retorta z obrotowym pierścieniem. Do tego sterownik IRYD PID. Ale PID wyłączony, bo jakoś jeszcze nie umiem dopasować parametrów.

Ale... Do tej pory jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już mam mętliczek w głowie :) :) :) ale jeszcze z chęcią od Was poczytam opinii. Myślę, że główka jeszcze przyjmie :)

Bardzo dziękuję za pomoc i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś pierwszy.

Timon uczulił mnie na wodny ruszt - miał być Zębiec 14kW, ale odpadł z uwagi własnie na ten ruszt wodny.

Lokalny Landzberg również do mnie nie przemówił. Heitz - te, które mi się widziały były przewymiarowane.

A to chyba najważniejsze - znajomi, którzy mają ekogroszek domki mojego metrażu grzeją 25kW.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilku kolegów którzy tam pracowali i mi odradzili, pozatym popatrz na forum ile tematów z prośbą o pomoc dotyczy Defro

Dzięki, bardzo ważna pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika jasno, że kocioł 17 kW będzie optymalny zwłaszcza, że każdy ma nadwyżkę mocy w zapasie.

 

Co do Sztokera to opis ma ciekawy, ale jakoś nie jest zbyt popularny - mnie także nie przekonuje bo jak napisał jeden z użytkowników:

 

"Tak bardzo króciutko, jeżeli chodzi o pojemność popielnika to porażka totalna. Zresztą sam zasobnik na węgiel na 100 kg to też lekkie nieporozumienie.

W sumie brak retorty to duży plus ale pojemność tych zasobników a co za tym idzie bardzo systematyczne opróżnianie popielnika przynajmniej co 2 dni stawia tę konstrukcję ( przynajmniej dla mnie gdzie oczekiwałem obsługi co najmniej co 4-5 dni) pod znakiem zapytania."

 

 

Nadal nie wiem ile pomp planujesz w instalacji, jeśli klasycznie 1 do CO i 1 do CWU to polecam Skam-P Plus 17 kW z SPP lub RBR Ekouniwersal 17 kW z eCOAL - opisy obu znajdziesz pod linkiem:

 

http://suspenser.eu/kotly/

tak mnie trochę kusi niską i wysoką mocą "sztoker"

Pompy mam dwie jedna na  cwu ALPHA 2 L 25-40 i na grzeniki Alpha2 25-40 z auto adaptacją wraz z mieszaczem 3D. Na grzejnikach mam głowice danfoss living connect sterowane przez danfoss link.

A nie trzeba dodać do pieca KW na bojler cwu? U mnie strasznie pochłania ciepło z kociołka na zagrzanie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś pierwszy.

Timon uczulił mnie na wodny ruszt - miał być Zębiec 14kW, ale odpadł z uwagi własnie na ten ruszt wodny.

Lokalny Landzberg również do mnie nie przemówił. Heitz - te, które mi się widziały były przewymiarowane.

A to chyba najważniejsze - znajomi, którzy mają ekogroszek domki mojego metrażu grzeją 25kW.....

i jaki był wybór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim    ----------------------------------------ŻYCZĘ  WESOŁYCH I POGODNYCH  ŚWIĄT-------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilku kolegów którzy tam pracowali i mi odradzili, pozatym popatrz na forum ile tematów z prośbą o pomoc dotyczy Defro

A to wyczerpujaca i umotywowana decyzja hahaha ws. kotla Defro, kolego posiadam taki piec Defro Komfort Eko ze sterownikiem K1P (P jak PID) 12kW i nie mam zadnych problemow, kociol pracuje na PID zie zero obslugi tylko uzupelnienie paliwa i czyszczenie raz w tygodniu (okolo 10min.) Ci twoi koledzy to pracowali jako Kto?... Straznicy na bramie bo nie napisales jaka ta zla wiedze ci przekazali o tych kotlach... Moj kociolek ogrzewa 121m2 i tak jak pisalem wczsniej zero problemow. Znajdz na forum sa moje wpisy z linkiem do youtube to zobaczysz jak pracuje ten kociolek, aha teraz mam zamontowany nowy sterownik K1P (z wykresami pracy kotla i cwu) poprzedni to AGLuxPID, co jeszcze bym dodal to Defro ma b.dobry serwis szybka reakcja na ewentualne problemy, oraz gdybys chial cos dokupic z czesci lub dorobic masz od reki. Polecam, a taka pusta odpiwiedz a bo koledzy tam pracowali i mu odradzaja to = zero!. Nie krytykuj konkurencji, tylko pokaz w czym sa lepsi inni. Aha a moj sasiad ma juz Defro z nowym motoreduktorem (pobiera tylko 30wat poprzedni 120wat i posiada funkcje samoodblokowania sie gdy "cos"w zasobniku weglu zablokuje slimak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazne aby nie byl,przewymiarowany na taki metraz jak masz polecilem koledze najmniejszy ogniwo 10 z coala tam jest chyba brucer albo burner,i jest zadowolony ustawia temperature i tyle, ten kociol pociagnie naoewno duzo wiecej, dla,siebie bym kupil hefa (mam od 10lat ,naeet sie slimak nie wytarl)oni sa zacofani troche ale nie reklamuja sie na forach szumu nie robia no nie musza poprostu maja dobre sprawdzone kotly brak naganiaczy intrrnetowych itp.

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mnie trochę kusi niską i wysoką mocą "sztoker"

Pompy mam dwie jedna na  cwu ALPHA 2 L 25-40 i na grzeniki Alpha2 25-40 z auto adaptacją wraz z mieszaczem 3D. Na grzejnikach mam głowice danfoss living connect sterowane przez danfoss link.

A nie trzeba dodać do pieca KW na bojler cwu? U mnie strasznie pochłania ciepło z kociołka na zagrzanie wody.

 

Ten mieszacz 3D sterowany ręcznie czy automatycznie ?

 

Trzeba dodać na CWU około 0,5 kW mocy na osobę - kotły 17 kW spokojnie dadzą i 20 kW więc zapas mocy jest spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha a moj sasiad ma juz Defro z nowym motoreduktorem (pobiera tylko 30wat poprzedni 120wat i posiada funkcje samoodblokowania sie gdy "cos"w zasobniku weglu zablokuje slimak.

Pozdrawiam

 

Masz rację - motywacja forumowicza była słaba i do mnie także nie trafia.

 

Co do mocy podajnika to czy ten 120 W nie podaje czasem 4 razy więcej w jednostce czasu od tego 30W ?

 

Samoodblokowanie, czyli włączenie lewych obrotów to ciekawa opcja - może ktoś napisze jak działa i sprawdza się w praktyce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj sasiad ma juz Defro z nowym motoreduktorem (pobiera tylko 30wat poprzedni 120wat i posiada funkcje samoodblokowania sie gdy "cos"w zasobniku weglu zablokuje slimak.

 

A możesz kilka  zdjęć cyknąć tabliczek znamionowych  tego silnika + motoreduktora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom czasami moj 12kW lapie 60℃ na rurze podajnika, ale nic sie nie dzieje i chodzi dalej.

Tak nowy motoreduktor chyba wolniej sie kreci i jest cichy praktycznie go nie slychac jak pracuje, nie wiem skad niekturzy maja problemy z PIDem u mnie i u sasiada wspolczynniki mocy kotla i wentylatora sa na 0/ zero i wszystko dziala dobrze u mnie 12kW u sasiada 15kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wwoytek

moi koledzy pracowali na produkcji tych pieców i jak byś wyraźnie przeczytał to ja napisałem że to mi odradzali zakup. Ja się nie znam na piecach i nie wiem czy mój wybór był lepszy. Napisałem że ja bym Defro nie polecił

Każdy ma swoje zdanie, a ja wolałem posłuchać kolegów, narazie nie żałuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nowy motoreduktor chyba wolniej sie kreci i jest cichy praktycznie go nie slychac jak pracuje, 

To podawanie taki podajnik będzie miał  ze 20 s 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mieszacz 3D sterowany ręcznie czy automatycznie ?

 

Trzeba dodać na CWU około 0,5 kW mocy na osobę - kotły 17 kW spokojnie dadzą i 20 kW więc zapas mocy jest spory.

mieszacz sterowany jest z pogodówki i sterownikiem IRYD PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.