Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Uzyskać Duże Oszczędności W Ogrzewaniu.


tagen

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam 

mam do Was pytanie jako do specjalistów.

Ponieważ robię programy telewizyjne min. o ogrzewaniu chciałbym zasięgnąć Waszej opinii czy dało by się połączyć poniższe systemy grzewcze:

 

http://tagen.tv/vod/2014/12/ekonomiczny-ekologiczny-wynalazek-piec-wery/

 

http://tagen.tv/vod/2014/05/enereko-system-ogrzewania-sciennego-fazowego/

 

moim zdaniem było by to ciekawe rozwiązanie - jednak jeśli macie jakieś podpowiedzi , pomysły  to prosił bym o sugestie.

być może istnieje jeszcze jakiś inny dodatkowy sposób oszczędzania paliwa ??

 

pozdrawiam 

Mariusz

 

Opublikowano

Witaj kolego. To godne pochwały co robisz, ale ja bym zaczął od rzeczy prostych, podstawowych powiedziałbym, lecz takich, które praktycznie każdy użytkownik kotłowni może zastosować niewielkim nakładem.

Np. w nawiązaniu do obecnej pogody i zagrożenia smogiem mógłbyś zrobić i rozpropagować samouczek do palenia w kotle górnego spalania od góry, da to oszczędność opału użytkownikom oraz poprawę powietrza wszystkim.

Opublikowano

Ocieplenie domu jak najlepszej jakości izolacją, styropian albo wełna, co kto woli, aktualnie oba produkty sa na tyle dopracowane, że można nimi bardzo mocno obnizyc straty ciepła ze ścian. Następnie wymiana okien na bardziej enrgooszczędne, najlepiej z argonem między szybami. Kolejny krok wymiana wentylacji z grawitacyjnej na mechaniczną z rekuperatorem, czyli odzyskiem ciepła. Ociepleniu podlegaja również podłogi na gruncie, a jak dom podpiwniczony to ocieplamy od strony piwnicy, by nie tracić ciepła tą drogą. I fundamenty również. Ocieplenie połaci dachowej to już standard, przy domach z nieuzytkowym poddaszem ocieplenie najwyższego stropu jak najwieksza ilością wełny mineralnej, nawet 40 cm można ulozyć. Głowice termostatyczne przynajmniej w części domu, a ogrzewanie dodatkowo sterowane pogodowo. Po tych zabiegach może się okazać, że dla domu 150 m2 wystarczy kociołek o mocy np. 8 kW i to w opcji grzania wody. Mozna sie zastanowic nad pompą ciepła, gruntową jak działka większa, albo powietrzną, tylko to spore wydatki. Albo dodatkowo wpiąc solary i korzystac z darmowej energii słonecznej, o fotowoltanice nie wspominając. Każdy musi sobie odpowiedzieć, czy chce czekać np. 40 lat na zwrot kosztów inwestycji.

Opublikowano

Wszystko można połączyć, źródło ciepła jakim jest piec węglowy w wielu domach jest połączone z ogrzewaniem niskotemperaturowym (podłogówka, ogrzewanie ścienne). W tego typu rozwiązaniach należy rozważyć ekonomikę przedsięwzięcia i sprawność całego układu. Moim skromnym zdaniem raczej nie ma sensu łączyć wysokotemperaturowego źródła ciepła z ogrzewaniem niskotemperaturowym, chyba że zafundujemy sobie tzw. bufor w którym zgromadzimy energię ze spalenia porcji węgla. Instalacje do ogrzewania tego typu mają niewielką objętość wody np 30 - 40 dm3 i potrzebują niewielką ilość energii a kocioł tę energię będzie wytwarzał aż do wypalenia wsadu. Więc nadmiar trzeba puścić w komin (niska sprawność spalania) lub zmagazynować.

A co do samego ogrzewania ściennego to jest to jakaś alternatywa podłogówki i osoby które sobie to zamontowały są zadowolone.

Pozdrawiam

Opublikowano

O rozwiązaniu firmy Very już parokrotnie dyskutowaliśmy na forum. Chociażby w temacie:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16245-palnik-do-spalania-dymu-wasze-opinie/

Wnioski były dość zgodne: ktoś próbuje opatentować kocioł dolnego spalania, który już od dawna jest w powszechnym użyciu.

Z kolei ogrzewanie ścienne niewiele się różni od ogrzewania podłogowego.  Jedno i drugie jest wielkopowierzchniowe i wystarczają niskie temperatury grzania. Z punktu widzenia fizyki i rozchodzenia ciepła lepsze jest ogrzewanie podłogowe. Na pewno do pomieszczeń mieszkalnych. Czy przy tym wykorzystuje się przemiany fazowe nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Do budynku można dostarczyć tylko to ciepło, które wyprodukuje kocioł i żadna przemiana ciepła nie rozmnoży.

Opublikowano

Nagle objawiło się dwóch:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18556-jak-uzyska%C4%87-du%C5%BCe-oszcz%C4%99dno%C5%9Bci-w-ogrzewaniu/

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16245-palnik-do-spalania-dymu-wasze-opinie/?p=200403

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16245-palnik-do-spalania-dymu-wasze-opinie/?p=189786

 

Panowie, jacy Wy jesteście naiwni, to aż przeraża. Goście odwalają bezczelną kryptoreklamę a Wy to łykacie jak pelikany. Wielki wynalazek, prawie jakbym oglądał filmy o Anlenie.

No właśnie, to jest myśl!!! A jakby tak połączyć betonową płytę z Anlenem, to jakie będą oszczędności? Z tego co policzyłem, to do 75%. Kolega Han po zastosowaniu tych dwóch technologii spali 3kg węgla na dobę  ;).

Opublikowano

    Lysy. Marnujesz się. Jakbyś był szefem naszego kontrwywiadu, to żadne mendy od Putina nie łaziłyby swobodnie po sejmie i brały udziału w posiedzeniach komisji np. ds. energii, itp :ph34r: . ;)

Opublikowano

Widzę to tak, jeśli kolega @tagen "robi" w TV, to powinien nam pochwalić się jakimś tytułem. Gdyby takie prograamy robił, miałby lub powinien mieć nieco nabytego pojęcia o ogrzewaniu. Zestawienie kotła Very z nowinkami bez peryferynych wspomagaczy (to sugeruje pierwszy post) jest wsobnie sprzeczne. Kocioł Very jest dla ubogich (takich co to mają być ekologiczni za tycie pieniądze) a futurystczne drogie bajery jak rekuperacja, radiacja podłóg i ścian, to jak kwiatek do kożucha lub spojler F 1 z orurowaniem do Tico. Co do samego kotła Very, to patentowanie go nie podlega dyskusji, JEST INNY. Absolutnie wszyscy zaprzeczaliście możliwości podawania powietrza pod sklepienie komory zasypu i nadal na ten temat się nie wypowiadacie, chociaż ciągle promujecie wstawianie kierownicy (KPW) i spalanie w warstwie. Oczywiście KPW jest OK ale kowalski-truciciel kupuje górniaka i nic z nim nie robi. Niby zależy wszystkim na ekologii, ale chyba tylko po to by dostawać medale za nieustającą walkę dla samej walki. W TV nie zobaczycie, w prasie nie przeczytacie, w internecie (gdzie każdy może nakłamać, opluć) obraz się zaciemnia. Ciemniacy i tak na takie strony nie wchodzą. Należy akcję uświadamiania zacząć od składów opału, kominiarzy, szkół, straży pożarnej, straży miejskiej i inżynierów mających związek z budownictwem, że nie zmilczę; PRODUCENTÓW. Zmorą są górniaki, które pozwalają na najgorszy sposób palenia i to je należy tak zmodyfikować, by tumany nie tumanili. Kotły górno-dolne to też jakaś porażka. Reszta zwykłych kotłów DS wymaga od producentów zastosowania wprowadzenia poprawek i może będzie trochę lepiej. Czy wiecie, że nie wolno mi się denerwować?

Opublikowano

Sony, to są lata moderowania na Elektrodzie, kiedyś nawet w trzech działach. Tam się dopiero działo... :). 

Opublikowano

 Czy wiecie, że nie wolno mi się denerwować?

Def jesteś już nudny. Jak pokażesz coś, co działa, wstawisz film, porządne zdjęcia to zacznę Cię traktować poważnie. Na razie jesteś dla mnie zwykłym gawędziarzem teoretykiem.

To samo trochę delikatniej napisał Ci Fidel.

Opublikowano

 Zmorą są górniaki, które pozwalają na najgorszy sposób palenia i to je należy tak zmodyfikować, by tumany nie tumanili. Kotły górno-dolne to też jakaś porażka. Reszta zwykłych kotłów DS wymaga od producentów zastosowania wprowadzenia poprawek i może będzie trochę lepiej. Czy wiecie, że nie wolno mi się denerwować?

 Łysy dawaj adres jademy wywalić ci tego złoma z piwnicy.... ja ci dam 3 kg      %$#@!&&*()_+*&^

Opublikowano

... nie będę zamieszczał zdjęć i filmów, aby robić reklamę firmie, która na to nie zasługuje. Co do górniaka @ Łysego, to ja nie neguję czystości palenia sposobem ,który sam tu propagowałem (krocząco-boczny) a nawet prawdopodobnie, nazwałem. Problemem jest, że w takim kotle idiota może generować dymne zasłony. Łysego za takiego nie uważam. Kotła Very nikt z Was nie zaakceptował, bo .... jest dla Was za nowy, inny, ? niezrozumiały. Z tego wynika, że jest tak odmienny, że zasługuje na patent. Dlaczego Rzemieślnik od Very jeszcze zgadza się na jakieś wywiady? Bo podobnie do sytuacji tu forum, jest ignorowany. Działa bez opieki instytutów, za wszystko musi płacić i udowadniać, że nie jest wielbłądem. Stanowi zagrożenie dla utartych betonowych poglądów i autorytetów.

Łysy, Tobie również nerwy już nie trzymają i ja to rozumiem. Sprawa ma się podobnie do ,.... Do męskiej toalety zimową porą wchodzi facet w zadużym płaszczu. Rękawy ma wpuszczone w głębokie kieszenie co sprawia wrażenie, że nie ma rąk. Grzecznie prosi innego faceta, który już wychodził, by ten mu pomógł się wysikać. Proszony nie odmówił, ale zapytał, co z twoimi rękoma? "Inwalida" wyciągając ręce z kieszeni , chuchnął w dłonie i powiedział: na tym siarczystym mrozie strasznie zmarzły mi palce. To by było na tyle.

Opublikowano

... nie będę zamieszczał zdjęć i filmów, aby robić reklamę firmie, która na to nie zasługuje.

Ja wiem, każda wymówka jest dobra. Inni jakoś nie mają z tym problemów.

Co do mojego spalania, to generalnie palę od góry.

Opublikowano

Czy ten gostek wie że wytwarza kotły a nie piece?

Na stronie firmowej stoi "piec Wera"

 

A jak popatrzymy na wyniki spalania w jego "piecu" to lambda 1,6-1,8 jest wynikiem normalnym i taka powinna być

Sam mam taką zawsze podczas palenia drewnem w DS-ie, a producent podaje to jako wynik rewolucyjny, prawie patentowy.

Opublikowano

 Kotła Very nikt z Was nie zaakceptował, bo .... jest dla Was za nowy, inny, ? niezrozumiały. Z tego wynika, że jest tak odmienny, że zasługuje na patent. Dlaczego Rzemieślnik od Very jeszcze zgadza się na jakieś wywiady? Bo podobnie do sytuacji tu forum, jest ignorowany. Działa bez opieki instytutów, za wszystko musi płacić i udowadniać, że nie jest wielbłądem. Stanowi zagrożenie dla utartych betonowych poglądów i autorytetów.

Ja to widzę ciut inaczej. Chłop wpadł na pomysł biznesowy i jedzie po bandzie. Stara się opatentować rozwiązanie, które w internecie zostało przewałkowane wzdłuż i wszerz.  Chociaż nie zdziwię się, jeśli betony z urzędu patentowego przeoczą istnienie kotłów dolnego spalania i przyznają patent. Z kolei wywiady to w jego przypadku jeden ze sposobów na zrobienie szumu wokół swojego interesu i ja na jego miejscu też bym udzielał wywiadów gdzie się da.  Miałbym jednak odrobinę uczciwości i nie nazywałbym tego rozwiązania nową technologią, przełomowym wynalazkiem czy rewelacją. No, litości.

Opublikowano

Ten filmik pro Wery, to jakaś kpina. Pierwszy raz wytrzymałem minute, dziś zmusiłem się i do połowy dociągnąłem. Nie wiem dla kogo to jest robione. Ale jak śmieciuch dostaję certyfikat ekologiczny, to nic dziwnego, że takie kwiatki na tym wyrastają.

Opublikowano

Czy zauważyliście że film o cudzie z Kwidzynia jest bardzo podobny do filmu o super szuwaksie z Prudnika w obu przypadkach występują właściciele firmy którzy opowiadają

jaki to ich produkt jest przełomowy dla spalania polskiego węgla w polskich domach i mniej lub bardziej świadomie robią z Polaków za przeproszeniem idiotów,

którzy nie umieją wybrać kotła, nie potrafią w nim napalić - robiąc ze swoich "wynalazków" prawie świętość w zakresie spalania.

Opublikowano

Panowie, jak wiecie, "moje " innowacje są w niemałym stopniu podobne do omawianego tu wynalazku. U mnie to działa. Działa u kilku kolegów których fotografie zamieściłem w swiom temacie. Nasze obserwacje potwierdzają, że ten sposób jest niezwykle mało wymagający i wnosi wygodę w obsłudze DS-ów. Powiedziałbym, taki DS jest idiotoodporny. Za jakość wyników laboratoryjnych badań głowy nie dam. Jestem otwarty na lepsze nowinki np @DikijPetia ma taką propozycję, ale nie jest to palnik do każdego gotowego kotła. Pisałem już nieraz, problem ekologicznego spalania interesuje tylko kilku forumowiczów. Reszta profesjonalistów i klijentów forum ma "zmarznięte palce".

Opublikowano

Czy zauważyliście że film o cudzie z Kwidzynia jest bardzo podobny do filmu o super szuwaksie z Prudnika w obu przypadkach występują właściciele firmy którzy opowiadają

jaki to ich produkt jest przełomowy dla spalania polskiego węgla w polskich domach i mniej lub bardziej świadomie robią z Polaków za przeproszeniem idiotów,

którzy nie umieją wybrać kotła, nie potrafią w nim napalić - robiąc ze swoich "wynalazków" prawie świętość w zakresie spalania.

A co napisałem wyżej? : "....prawie jakbym oglądał filmy o Anlenie...."

A od tych "pieców" w filmie dostałem już wysypki uczuleniowej. Działa to na mnie tak samo, jak spalanie "drzewa"   :angry:.

Opublikowano

nie nazywałbym tego rozwiązania nową technologią, przełomowym wynalazkiem czy rewelacją

Trochę przesłodził i podkoloryzował, ale jednak dla 98% widzów to naprawdę jest przełom i nowoczesność. Tylko dla naszego wąskiego grona wtajemniczonych to czerstwy chleb powszedni.

 

Chciałbym zauważyć, że wyniki badań tego kotła z Zabrza stawiają go w klasie 4. wg normy PN-EN 303-5:2012, a od klasy 5. odstaje tylko w emisji węglowodorów. Który inny kocioł zasypowy polskiej produkcji, może się pochwalić podobnymi wynikami?

 

Ten gość zrobił to, o czym my tu gadamy.

 

Przekuł ideę czystego spalania tanich paliw w produkty, które je umożliwiają.

Jeśli nawet żyje w lesie i faktycznie nie odróżnia pieca od kotła - co z tego, skoro jego wyroby działają?

Zwykli ludzie palą drzewem w piecu, a ten gość (przypuszczam że jednak umyślnie) pisze do nich po ludzku i dlatego sprzedaje piec, a nie kocioł. Najbardziej fachowe pojęcie na jego stronie to wymiennik ciepła. To dobra strategia choćby z punktu widzenia pozycjonowania strony w wyszukiwarkach.

 

lata moderowania na Elektrodzie

Problem wałkowany setki razy.

Używajcie opcji Szukaj.

Zamykam temat.

Opublikowano

Jeżeli chcesz być na siłę dowcipnym, to zapomniałeś dodać o  moich 670 "pomógł". Za samo zamykanie tematów mi tego użytkownicy nie naklikali. Następnym razem pomyśl zanim coś chlapniesz...

Opublikowano

Jak zwykle prawda jest gdzieś po środku, ostatnio pisałem do HEF-a czy mają jeszcze dokumentację kotła HEF Silver posiadał go Kolega Emus, kocioł ten posiadał wszystko to co wałkowane jest tu na forum po sto razy, może producent przyjdzie po rozum do głowy i wznowi produkcję bo widać zapotrzebowanie jest.

 

Co do Def-a (Definicjusza) i jego pomysłów innowacji to jestem niestety sceptyczny ponieważ aby sprawdzić np w moim przypadku czy drzwiczki w HEF-ie z  rozetką powietrza się sprawdzają musiałem je wykonać od podstaw i przetestować pomijając fakt że posiadam odpowiednie zaplecze to wykonanie takiego elementu dla osoby bez warsztatu jest nie możliwe, a zlecenie wykonania takiego elementu przyprawi o rozstrój portfela, podobnie ma się sprawa z innymi dodatkami. Te wszystkie ulepszenia nie da się zrobić z byle czego i od tak sobie, dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że każdy to chce zrobić tak aby nie naruszyć istotnych elementów kotła i nie stracić gwarancji.

Opublikowano

.. no to nie tak. Moje drzwiczki są nienaruszone. Powietrze podgrzewam w przewodach dymowych wymiennika i tę opcję zalecam, ale jeden z pierwszych, którzy uwierzyli, zrobił to po swojemu i też działa i ma gwarancję. Nie tknął kotła. Zawsze odradzam naruszanie fabrycznej konstrukcji nie z powodu gwarancji bo to pryszcz, tylko z powodu bezpieczeństwa. Nie każdy potrafi tak dobrze spawać i lepiej się na tym nie poparzyć. Ja się nie narzucam, ale jeśli ktoś nie próbował a mówi że to nie działa, że nie dobre, to mówię sprawdź.

Gość Jastrzab315
Opublikowano

Witam, pooglądałem sobie filmiki dotyczące tego kotła i jeśli były one kręcone za pieniądze , to starczyło chyba na kanapkę ...

Jeśli kocioł jest tak rewelacyjny jak go prezentują to rynek sam to zweryfikuje, nie ma się co oszukiwać Polak takiej rewelacji nie przepuści. Natomiast jeśli jest on w sprzedaży od iluś lat i można o nim usłyszeć przypadkiem z niszowych "spotów " lub artykułów , to  o czymś to świadczy..., chyba że zaczynają sprzedaż dopiero. Natomiast dziwi mnie jedna rzecz że na forum tak konstrukcja jest stawiana na równi z dolniakiem - w sensie tradycyjnego kotła dolnego spalania. Wizualnie fakt podobne, ale nic więcej. Teraz żeby nie dywagować bezsensownie ..., czy ktoś posiada taki kocioł, widział taki kocioł w "akcji", lub może producent robi jakieś pokazy "realne".

Opublikowano

Cała prawda o rewelacyjnym i rewolucyjnym palniku jest TUTAJ. Okazało się, że bez przeróbek nie działa tak, jak powinien - posłuchajcie dokładnie, co mówi Tomek na początku filmu.

Poza tym nasuwają się zasadnicze pytania:

- jak wygląda spalanie po zasypaniu całej komory i kwestia rozpalania całego wsadu?

- o ile zmniejsza się jej pojemność?

- co z odpopielaniem i zsuwaniem węgla w kierunku palnika, a może nie trzeba tego robić?

- jak wygląda czyszczenie tylnej ściany kotła za płytą?

- gdzie są jakieś filmy producenta przedstawiające pracę palnika w realu?

- czy ktoś sprawdził jakie są spadki mocy przy takich przeróbkach?

Tak tak jakbym czytał o "wszystkomogącej" beczce Jurgonki, tylko z trochę lepszym marketingiem.

Jednym słowem żenada. Ludzie, nie dajcie się zwariować. Jak chcecie dolne i czyste spalanie, to lepiej za parę stówek kupić na OLX-sie używanego dolniaka lub coś dolniakopodobnego, poprzerabiać go na sucho tak, jak w książkach i na forum piszą i wstawić na następny sezon do kotłowni. 

Wszystkie te cudowne palniki z Youtube świetnie pracują na łopatce węgla lub naręczu drewna, a proza życia jest troszeczkę inna.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.