Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kalvis K-2, 12 Pierwsze Wrażenia


vomer1967

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W tej prezentacji są pomyłki w progach zanieczyszczeń - Norma PN-EN 303-5 : 2002 podaje inne.

Z resztą ta norma ma podwójne oznaczenie - na stronie tytułowej ma podany ny PN-EN 303-5 : 2002, a na pozostałych stronach jest sygnowana PN-EN 303-5 : 1999.

Ponadto ta norma podawała dwie ciekawe rzeczy - max ciąg kominowy, czyli parametr , który znikł w następnej wersji i min temp spalin wraz z zaleceniem. 

O max ciągu dyskutowaliśmy w tym temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/14558-promujmy-czyste-spalanie-w%C4%99gla/page-11i padły pytania o wartości max ciągu .

Odpowiedź (częściowa )poniżej.

 

0,1 mbar = 10 Pa

post-18578-0-25449200-1446801340_thumb.jpg

post-18578-0-58719500-1446801491_thumb.jpg

post-18578-0-17568500-1446801525_thumb.jpg

post-18578-0-29409600-1446801558_thumb.jpg

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

Chciałbym podzielić się z Wami  jeszcze jedną uwagą dotyczącą kotła Kalvis (ale pewnie też i innych dolniaków na drewno). Otóż niestety wielką wadą wg mnie tego typu kotłów jest smród. Smród smoły wytwarzanej w komorze zasypowej, która powstaje zawsze, nawet jak palicie poprawnie, suchym drewnem, z dostateczną ilością powietrza, właściwym ciągiem kominowym itp.

Próbowałem wszelkich metod i ciągle to samo. Gdybym miał świadomość tego wcześniej to nie kupowałbym kotła dolnego spalania na drewno. To taka przestroga dla estetów. 

Opublikowano

Bo komora załadowcza ma dookoła płaszcz wodny i temu kondensuje się smoła. Jakbyś miał całą komorę załadowczą wyłożoną od góry do dołu szamotem to problemu by nie było. Tak jest w Atmosie zgazowującym drewno. Cała komora załadunkowa to jeden wielki szamot. 

Opublikowano

U mnie w przerobionym gs na ds jedna ściana komory załadowczej jest z szamotu i blachy plus nieszczelna klapa załadowcza, i smoły brak, jest sucho i tylko trochę czarnego pyłu.

Opublikowano

Zamontuję "rurę wezyra" może to pomoże - dam znać jakie efekty.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Powiedzcie mi, skoro to takie proste - raptem rozetka z powietrzem w drzwiach załadunkowych, to dlaczego producent dysponujący armią inżynierów na to nie wpadł i produkuje takiego bubla, którego majsterkowicz musi poprawiać. Nie rozumiem tego.

Opublikowano

Bo producent musi brać pod uwagę to, że nie wszyscy użytkownicy kotłów to ludzie wystarczająco inteligentni. Jak ktoś nie przykłada uwagi do tego jak przygotowuje opał(wielkość szczap drewna) lub do samego jego ułożenia w kotle, to może się zdarzyć, że przez taką rozetkę zacznie na kotłownię wydobywać się dym z wszelkiego tego konsekwencjami. Równie groźa może też być zbyt duża ilość powietrza wpadającego przez taką pozostawioną bez kontroli rozetę, co może skutkować np. zagotowaniem wody w instalacji. Większość tego typu zagrożeń można wyeliminować poprawą konstrukcji kotła ale to wymaga poniesienia dodatkowych kosztów więc dopóki konkurencja tego nie robi, to nikt się nie wychyla...

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

A co tam nowego w kociołkach Kalvis ? , bo tutal tylko mpm i mpm.

Opublikowano

Patrząc na przekrój tego kalvis' to Mpm wygląda jak brat bliźniak :)

:-)

Opublikowano

Jaką klasę ma ten model Kalvisa?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Interesuję się tym kotłem. Dlatego mam pytanie do jego posiadaczy ( 12kw) o rozmiary komory załadowczej, chodzi mi o szerokość x wysokość x głębokość oraz czy ten kociołek ma jakąś wyczystkę na dole kotła do usuwania zanieczyszczeń?

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Po pracy pomierzę i Wam podam wymiary. W każdym razie długość polan max to ok. 32cm bo komora załadowcza ma 35. Szerokość i wysokość podam pod wieczór.

Opublikowano

Oto wymiary wewnętrzne:

 

głębokość - 38,5cm ( a nie 35 jak wcześniej pisałem)

szerokość - 29 cm

wysokość - 57 cm przód komory, 47 cm tył  (z tyłu jest skos co widać na schemacie kotła, więc ostatnia warstwa drewna musi być krótsza albo nie zapakujemy "pod sufit")

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.