Skocz do zawartości

Wilchelm

Rekomendowane odpowiedzi

Na poniższych zdjęciach - tak jak to wyglądało rano.:

1. jak widać spieki jeszcze są

2.Czy ten płomień nie jest zbyt delikatny? może taki być?

3. Mozna jeszcze coś poprawić w ustawieniach, żeby zminimalizować jeszcze spieki?

 

Dziś wyczyściłem kocioł i w kotłowni pojawiła się tona REKORETU ;)Po południu wsypę do pełna ile się da i po dobie sprawdzę ile zjadł.

post-60313-0-41580400-1416051554_thumb.jpg

post-60313-0-89377800-1416051555_thumb.jpg

post-60313-0-14931700-1416051557_thumb.jpg

post-60313-0-32905400-1416051559_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na retopalu robi się identyczna koronka z popiołu ale jest dosyć krucha.. to co kupiłeś retopal czy ekoret? na retopalu płomień będzie zawsze dosyć długi, bo ten węgiel zawiera spor części lotnych i jest też dosyć wąski ale to może przez tą koronkę dookoła retorty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem oczywiście RETOPAL. Nie wiem dlaczego tak mi się napisało.

 

Dokładnie, połmień wąski i długi.Dziś jeszcze zostawie chyba ustawienie 3/30  z wiatrem 23%. Myślę, że jakieś korekty nadmuchu o 1 lub 2% nic nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilchelm jaka jest odległość od korony palnika do deflektora?

Jeżeli przekracza 20cm obniż o 3cm.

 

Popiół jest OK i nie zmieniaj mocy kotła.

Jak się trochę bardziej ochłodzi zamiast 3,zrób 4 s podawanie,a reszta nastaw bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką masz granulacje tego retopalu? bo mój jest dosyć drobny......charakterystyczny dla niego jest złoty nalot na pecynkach

Granulacja 6-25. Faktycznie na kilku pecynkach widać złote plamki.

grabpa58 na razie nic nie kombinuje, bo jak zmniejsze jeszcze wiatr to tym samych chyba zdejmę mocy. Być może na tym grochu taki popioł ma być.

Po południu zasypię na full pod samą klapę i zobaczymy jaki wynik będzie po 24h

Nie mierzyłem jeszcze miarą odległości "kapelusza" ;) wydaje mi się, że ok 20cm. Zbyt wielkie regulacji nie mam, bo on jest powieszony takim wieszakiem na ruszcie wodnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

grabpa58 na razie nic nie kombinuje, bo jak zmniejsze jeszcze wiatr to tym samych chyba zdejmę mocy.

 

Dla jasności,nie kazałem Ci obniżać nadmuch,zasugerowałem tylko jak będzie na zewnątrz chłodniej np.ok.0* to wtedy możesz wydłużyć podawanie o 1s a pozostałe parametry pozostawić bez zmian i tylko tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nic nie zmieniłem -  nadmuch jest tak jak był na 23% ;). Wydaje mi się, że powinienie go podnieś o kilka % - być może płomień by się polepszył. Ale na razie nie tykam

Zasypałem przed chwilą kosz na maxa, ile tylko się dało, pod samą klapę. Zobaczymy jutro o tej samej godzinie ile się zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to co na ostatnim zdjęciu jeszcze do przyjęcia ale na wcześniejszych to okrutne konstrukcje. za dużo wiatru albo krótsze przerwy. odpowiem co jak dowiem się tego o co pyta robertokot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniższych zdjęciach - tak jak to wyglądało rano.:

1. jak widać spieki jeszcze są

2.Czy ten płomień nie jest zbyt delikatny? może taki być?

3. Mozna jeszcze coś poprawić w ustawieniach, żeby zminimalizować jeszcze spieki?

 

Dziś wyczyściłem kocioł i w kotłowni pojawiła się tona REKORETU ;)Po południu wsypę do pełna ile się da i po dobie sprawdzę ile zjadł.

Ubierz Wilchelm tego wiatru przecież to masz szklistą szlakę po za tym trochę za głęboko żar siedzi w retorcie.

 

U mnie wiatrak oscyluje od 26 do max 36% a popiół widziałeś jak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wczoraj bardzo przyłożyłem się do pracy domowej ;)

Z tego co zauważyłem jeden cykl pracy drugiemu nie równy.

Poniżej zarejestrowane czasy. Wszystkie mierzone jeden po drugim.

Podawanie – tu niestety nie policzyłem, bo za późno wszedłem do kotłowni >>> Odpoczynek – 18,5 minuty >>> podawanie – 18 razy >>> odpoczynek 24 minuty >>> podawanie 20 razy >>> odpoczynek 22 minuty >>> podawanie 26 razy!!! >>> odpoczynek 25 minut. W tym czasie nikt nie zażywał kąpieli, a woda CWU miała zadaną

Załączam także zdjęcie zrobione dziś rano.

Dla przypomnienia – kocioł na ustawieniach bez zmian, czyli 3/30 oraz 23% wiatru.

post-60313-0-39199500-1416133657_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mi spalił od wczoraj będę wiedział o 19:00, ale na pewno będzie coś koło tego co napisałeś.

Chciałbym jeszcze popracować nad spiekami, bo wg mnie są jeszcze za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz tak krótkie czasy dochodzenia do zadanej to możesz śmiało obniżać nadmuch 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to są długie czasy...

Rozumiem, że zmniejszając  moc nadmuchu tym samym zmieniam ogólnie moc?

Co proponujesz teraz 3/30 i 20% wiatru? Nie wiem czy płomień nie będzie za mały ale zobaczymy.

I jeszcze jedno - jak będę chciał zwiększyć moc, bo powiedzmy, że temp. na dworze spadnie to lepiej będzie dodać 1lub 2 sek podawania czy skrócić przerwę między podaniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długie czasy to np dwa dni bez osiągnięcia zadanej.

masz zapas mocy podejrzewam na cały sezon 

jeśli jednak będziesz miał obawy i chciał podnieść moc to skrócisz przerwę o 1-2 sekundy i odrobinę podniesiesz nadmuch do tego

 

na teraz jak masz wiatr 23% to obniżaj po 1%. przy tak niskim nadmuchu łatwo przeskoczyć próg nadmiaru powietrza i przejść w jego niedobór, kopcenie niedopały i inne syfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki za wytłumaczenie i ogólnie za Twoją pomoc, a także pozostałych kolegów.

O 19.00 minie doba od zasypu – zobaczymy ile zjadł. Wtedy też przestawię nadmuch na 21% i zobaczymy co z tego będzie, jaka rano będzie wyglądał popiół na podajniku. Jak będę miał możliwość to postaram się znowu późnym wieczorem liczyć ile jest cykli podawania oraz ile czasu odpoczywa. Tym samym okaże się co wniosła taka korekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie przez ostatnią dobę wyszło dokładnie 13kg. Nie mam pojęcia czy to dobry czy zły wynik.

Zastanawiam się o ile procentowo może wzrosną spalanie zimą?

Wiatr zmniejszyłem do 21% reszta bez zmian 3/30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180 metrów. Starsza chata, ale ocieplenie jest. Jak myślisz o ile % wzrośnie w sezonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długie czasy to np dwa dni bez osiągnięcia zadanej.

masz zapas mocy podejrzewam na cały sezon 

jeśli jednak będziesz miał obawy i chciał podnieść moc to skrócisz przerwę o 1-2 sekundy i odrobinę podniesiesz nadmuch do tego

 

na teraz jak masz wiatr 23% to obniżaj po 1%. przy tak niskim nadmuchu łatwo przeskoczyć próg nadmiaru powietrza i przejść w jego niedobór, kopcenie niedopały i inne syfy.

Rób tak jak TIMON pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak robię. :) tyle, ze Timon sugerował zmniejszyć wiatr o 1, a ja dałem mniej o 2%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za późno :) ale jak się okaże, że 21 to za dużo, to jutro zrobię 22%. Zastanawiam się czy ktoś na tak niskim nadmuch ma ustawiony kociołek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.