Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Ci Danpol.

 

U mnie problem jest zgoła inny, powrót u mnie częściej bywa zbyt chłodny, musiałam w opcjach serwisowych zmniejszyć temp. ochrony na 35 st., bo siłownik nie otwierał zaworu, mimo iż sterownik pokojowy mu nakazywał B)

 

Na przykład miewam 58 st. na zasilaniu i 37 st, na powrocie. Temp. zasilania spada do 54st., kociol zaczyna pracować, wygrzewa powrot, otwiera się zawór, po czym temp. powrotu spada i apiać od nowa, i tak bez końca. Zmieniłam krzywą na wyższą póki co i czekam na efekty.

 

Edit: właśnie byłam w kotłowni: zasilanie 62st. powrót 50s., kocioł podgrzewa wlaśnie cwu, temperatura na pokojach osiągnięta, więc może jest szansa na sukces.

 

Usilnie pracuję nad kopczykiem. W tej chwili podawanie mam 8 sekund, przerwę 27 a dmuchawę 99 z klapką przesłoniętą na 80%, podtrzymanie 15 minut.

 

Przez ostatnie kilkanaście dni poszłam na żywioł i w ogóle nie zaglądałam do kotłowni - na znak protestu - kocioł mi się odwdzięczył kalafiorami i dymieniem z podajnika oraz pożarciem 125 kg ekoelmy w 3 dni. gdzie w mrozy rzędu - 10 do -15 zużywal 20-25 kg.

Dlatego się zań ostro zabrałam na nowo.

 

Pytanie, jak masz ustawione podawanie w podtrzymaniu w opcjach serwisowych. Założyłam, że to jakaś krotność jest i ustawiłam na 2.

 

Kopczyk mi się podoba i "popioł" (cudzysłów zamierzony) powiedzmy że też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i jeszcze zmieniłam bieg pompy CO z II na I.

Na piecu 65, powrót 52st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pytanie, jak masz ustawione podawanie w podtrzymaniu w opcjach serwisowych. Założyłam, że to jakaś krotność jest i ustawiłam na 2."

 

Witam

 

Opcje serwisowe w podtrzymaniu są nie zmienione, do mojego kotła są to odpowiednio: 8s dmuchawa,

20s podawanie i ponownie 8s dmuchawa. Posiadam trzy pompy: cyrkulacyjna, co, cwu i pracują na 3-cim biegu.

 

 

 

"CYTAT(tomkiki @ 11.11.2010, 14:39)

Ling Duo 25kW zarasta sadzą.

 

Witam wszystkich,

z góry się przyznaję, że jestem ofiarą marketingowych wampirów i nabyłem również piec Ling Duo z retortą obrotową (ponad 9 tyś w plecy ;/ )

Problemy są oczywiście takie same jak większości użytkowników tego pieca, którzy opisali z nim swoje przygody, czyli nadmierne zarastanie pieca sadzą.

 

Palę węglem z Chwałowickiej kopalni (tak zapewniał producent), z ustawieniami 5/23/145. Od razu chcę tu nadmienić, że posiadam w piecu sterownik, Economic Premium, który ma skalę nadmuchu od, 20 do 250, więc ustawienia z starszych sterowników firmy RecalArt, nijak mają się do niego.

W linkach poniżej przedstawiam efekt spalania węgla z następującymi ustawieniami (kocioł czyszczony dokładnie 6 dni wcześniej):

- powierzchnia ok. 180m2

-średnie spalanie węgla 15kg/24h (c.o – steruje siłownik na zaworze 4D z ustawioną minimalną temperaturą obiegu na 33’C, oraz c.w.u ustawione na 50’C bez priorytetu. Jak się załącza pompka to i tak podkrada wodę pompce z c.o.)

- temperatura spalin przy dłuższym działaniu pieca dochodzi do około 170-180’C

- czasz postoju 30min

- temperatura na zewnątrz 8 do10’C (załączona pogodówka na 7 ,Tc.o 20’C)

- temperatura w domu przy bezpiecznej pogodzie z lekkim zachmurzeniem to 22’C na parterze, 20-21’C na piętrze, (temperaturą steruje termostat pokojowy, oraz termostaty na niektórych grzejnikach,)

 

Galeria zdjęć

 

Krótki film przedstawiający ustawienia oraz spalanie wyżej wymienionego węgla z moim subiektywnym komentarzem.

 

Film KLICK

 

Wydaje mi się, że wysokość komory spalania jest za mała, przez co płomień od razu uderza w deflektor płytek ceramicznych nie zdążając się dopalić. Bezpośrednio za deflektorem znajduje się przeklęty ruszt wodny, który wprowadza durze turbulencje oraz nagłe wychłodzenie spalin, w efekcie dając pieką sadzę na ruszcie oraz górnej komorze spalania, nie wspominając już o promiennikach.

 

Proszę o sugestie, które mogłyby bardziej zminimalizować zjawisko zarastania pieca, oraz o podzielenie się doświadczeniami związanymi z paleniem tym węglem w tego typu piecach."

 

 

 

Użytkuję kocioł Ling Duo 15kW z obrotową retortą i nie mam problemów z sadzą.

Ustawienia regulatora Economic 3000

Podawanie 6 sekund

Przerwa 19 - = -

Dmuchawa 31%

Dopływ powietrza do dmuchawy otwarty na 3,5 otworu (są takie kratki,czyli 3,5 kratki otwarcia).

Podtrzymanie 30 minut

Chciałbym zapytać co się zyskuje dając więcej węgla z dłuższą przerwą w podawaniu?

Z moich obserwacji przy większej dawce węgla mamy więcej gazów do spalenia jednorazowo,

(co widać przy wylocie z komina) oraz dużo substancji smolistych. Przy częstej dawce podawania,

a zdecydowanie mniejszej ilości węgla tych gazów i substancji smolistych jest znacznie mniej.

(co także widać, a raczej nie widać przy wylocie z komina) Efekt jest taki,że nie zużywamy więcej

opału, lecz poprawiamy efektywność kotła i pozbywamy się sadzy, która dopala się samoczynnie na katalizatorach ceramicznych.

 

Dodam do w/w komentarza, że w Premium dmuchawa ma inne wartości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pio11oip - czy możesz podać wyliczenia dla Ling Duo 25 z PIDem

przy czasie postoju 60s ?

 

- wg mnie im dłuższy czas tym lepiej - węgiel bardziej się wypala

 

czy przy podanych przez Ciebie ustawieniach nie masz problemów z sadzą ?

 

Piotrek

 

 

Inne ustawienia dla I biegu dla 25KW (w zależności od potrzeb)

 

7-----45----106----24-----11,7

8-----45----107----33-----13,3

 

II bieg

10----45----109----52-----16,7

11----45----110----62-----18,3

 

III bieg

13----45----112----81-----21,7

15----45----114----100----25,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powiecie mi skąd wziąć kod do ustawień serwisowych mam linka combi 23kw i economic 3000

 

instrukcja serwisowa i hasło w załączniku

 

 

i jescze jedno pytanko jesli chce zasymulować podpięcie termostatu pokojowego to czy moge na próbę zewrzeć styki pod które sie podpina ten termostat ?

 

Jak najbardziej tak - termostat działa tak samo jak zwora.

economic 3000.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pompa CO powinna być wpięta w sterownik pieca żeby mógł ją sterować - wtedy piec będzie też lepiej działał bo szybciej nabierze temperatury jak sobie wyłączy pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Poszukuję użytkowników Linga Duo 25kW , lub ludzi, którzy mają do niego dostęp.

Pilnie potrzebna mi wielkość szczeliny między górną płytą szamotową, a takim "kapinosem" , który zakańcza od dołu płytę stalową pod kanałami spalania.Mam pewne podejrzenia co do przyczyn wadliwego działania kotła, ale muszę to potwierdzić.

Jedną poważną wadę fabryczną już znalazłem i mam podejrzenia co do drugiej,ale muszę to potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Poszukuję użytkowników Linga Duo 25kW , lub ludzi, którzy mają do niego dostęp.

Pilnie potrzebna mi wielkość szczeliny między górną płytą szamotową, a takim "kapinosem" , który zakańcza od dołu płytę stalową pod kanałami spalania.Mam pewne podejrzenia co do przyczyn wadliwego działania kotła, ale muszę to potwierdzić.

Jedną poważną wadę fabryczną już znalazłem i mam podejrzenia co do drugiej,ale muszę to potwierdzić.

 

 

Hej,

 

zmierzyć nie problem (inna kwestia, że nie jarzę gdzie ten kapinos) ale gorzej z wyjęciem gorącego szamotu, lubi pękać skubaniec.

 

Pokaż mi dokładnie na schemacie co mierzyć, a jutro popróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może do piątku będzie czyszczony Twój Ling, to szamot będzie chłodniejszy. Ten "kapinos" - tak ja to nazwałem- jest na końcu płyty stalowej pod tymi górnymi kanałami spalinowymi .

Jak wyciągniesz górną płytę szamotową to zobaczysz na końcu (od strony "pleców" kotła) znajdującej się wyżej płyty stalowej taki poziomo ,pod kątem prostym przyspawany pasek blachy - to jest to.

Odległość mierzyłem wkładając na te boczne podpórki zamiast dużej wąską szamotkę z dołu- ich grubość jest taka sama. Od dużej płyty nie zmierzysz ,bo nie dojdziesz tam z suwmiarką.

Może trochę zawile napisałem-sorki- spieszę się.

W pierwszym zdaniu pisałem o piątku, bo wtedy dopiero będę miał dostęp do netu. Niestety tak się ułożyło że ten dostep mam co kilka dni. Jak się nie uda zmierzyć to może chociaż za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką wadę już znalazłeś??

 

ja powiem szczerze po przejściach ze sterownikiem i po wymianie przez firmę RecalArt Electronic (a nie KLIMOSZ!!!) na nowszą wersję - 12 - wszystko jest OK.

 

Teraz mam tylko jeszcze mały problem ze sterownikiem przy pogodówce bo jeśli piec się włączy w podtrzymanie a na dworze jest taka temp że na piecu powinno być ok 55 stopni to się robią niezłe cyrki... tzn pompki wyłączają się przy 54 stopniach a piec zacznie grzać gdy temp spadnie do 53 ale ta jak pompki się wyłączą już nie spada i błędne koło się robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką wadę już znalazłeś??

 

 

Też jestem ciekawa co wykonceptował Zmęczony.

 

Kurcze, ja nie mam nawet suwmiarki!

 

DJ82, zmierzysz też w swoim Lingu tę szczelinę?

Edytowane przez aniam69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę zmierzyć tylko nie wiem o co dokładnie chodzi.... odległość pomiędzy górnym katalizatorem a ścianką pieca??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałam, żeby mierzyć w pionie czyli między katalizatorem a "podłogą" dymówek, zgodnie z kierunkiem jaki pokonuje dym w drodze do komina (?). Zmierz od górnej krawędzi szamotu w górę. Ja mogę dopiero w czwartek lub piątek, bo przeczytałam post Zmęczonego już po czyszczeniu cholernego kotła i nie dam rady dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem i wyjaśniam.

Chodzi mi o wielkość szczeliny między górnym katalizatorem ,a takim paskiem stalowym, który stanowi jakby przedłużenie w dół "pleców" dymówek - na styku "pleców" i "podłogi" dymówek.

Ta "podłoga" jest pozioma, a na jej końcu -pod kątem prostym- znajduje się taki ok.15mm (jeżeli dobrze pamiętam) pasek stalowy, który zwęża przelot spalin. Chodzi mi właśnie o wielkość tej efektywnej szczeliny, bo w moim kotle wydaje mi się cośkolwiek za mała.

Już drugą zimę walczyłem z tym cholernym kotłem i w końcu znalazłem wielce prawdopodobną przyczynę kłopotów- retorta przykręcona na jedna śrubę, a druga śruba tylko załapana pod skosem ( źle nawiercone otwory) i grubo zasmarowane silikonem.Co robiła fabryczna kontrola jakości?

Według Klimosza użytkownik powinien sam znajdować wady fabryczne??? Chyba tak -jak już kupiłeś Linga to się martw i mieszkaj w kotłowni.Serwisant jeżeli już przyjedzie - bo mocno zajęty- to ograniczy się do zmiany nastaw, które nic nie dają i oczywiście skasowania pieniędzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się załączyć zdjęcie tej wady , którą wykryłem .To chyba nie jest tak jak powinno? W tej chwili jest tylko załapane od przodu,więc to widać. Po wyjściu z produkcji przednia śruba była dokręcona, a tylna ledwo załapana.Powstałą szczelinę grubo zasmarowali silikonem i gotowe! W tej chwili sam ratuję się doszczelnianiem tego,bo jest zima. Na drugim zdjęciu widać jakość i ekonomiczność spalania Linga Duo 25kW. To też nie jest chyba takie jak powinno.Żadne zmiany parametrów nic nie dają, bo tego przeklętego kotła nie da się ustawić.Groszek od różnych producentów i tak suchy,że ąż pylący .Ling musi mieć gruntowne czyszczenie co 5 lub 6 dni bo po 8 dniach tak się dusi ,że wentylator zamiast do retorty dmucha do kotłowni.Jak spróbuję tylko otworzyć pełen węgla zasobnik to zaraz mam zadymioną kotłownię.Teraz chyba się nie dziwicie ,że mam już dość Klimosza,jego kotłów i serwisantów.

W poniedziałek wyślę zdjęcie "kapinosa" który mi chodzi.

post-27868-0-15937100-1301050876_thumb.jpg

post-27868-0-03536400-1301052041_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz rozumiem o jaki pomiar chodzi - w skrócie efektywna szerokość szczeliny. Mogę mierzyć różnymi przedmiotami, wyjdzie pomiar na oko, bo suwmiarki u mnie niet. Zauważyłam za to, że mam krzywo przyspawane podpórki pod górny szamot - w efekcie płyta leży mocno krzywo :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być zmierzona calówką odległość między boczną półką, a dolną krawędzią "kapinosu"- załączyłem zdjęcie. Koniecznie z dwóch końców "kapinosu" ( od obu półek), bo podejrzewam, że bywa różnych wymiarów i w związku z tym też różne, przypadkowe wychodzą szczeliny.To że płyta jest krzywo względem góry to chyba normalne w Lingach ,bo mój też tak ma, a szczelina z jednej strony jest sporo większa niż z drugiej.

post-27868-0-34708900-1301294209_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłam. U mnie z lewej strony jest 1,7 cm a z prawej 3,0 cm mierzone od górnej krawędzi szamotu do "kapinosa".

Ile jest u Ciebie Zmęczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty tam miarkę włożyłaś??

 

Ja po wyjęciu katalizatora zmierzyłem od tych metalowych półek na katalizator - z lewej mam ok 3,8cm a prawej 4cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, bo ja sprytna babka jestem ;) No i zrobiłam jak pisał Zmęczony: wyjęłam duży i wsunęłam mały szamot, wtedy jest możliwość pomiaru.

A mierzyłam za pomocą... wizytówek, odpowiednio złożonych :)

Edytowane przez aniam69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.