Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moje doświadczenia z PID'em, były trochę nie fortunne KLICK (punkt czwarty). A obecnie nie mam tyle czasu (3 tygodni) żeby by ustawić go tak porządnie jak ty. Na pewno na ustawienia ma wpływ węgiel i może nawet retorta obrotowa (wydaje mi się że wymaga więcej powietrza), więc twoje ustawienia dla mojego pieca wydają się abstrakcyjne. Na dzisiaj piec mam ustawiony na sztywno 5/28/125 i węgiel spala się praktycznie na pył, ale za chiny nie wiem jaką osiąga on moc na tych ustawieniach. W instrukcji nie podali na to wzoru, tylko napisali, że jak większy postój miedzy podawaniem tym mniejsza moc, a nominalne ustawienia 5/15/106 to jakiś żart, bo więcej węgla mam w popielniku niż spalonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada to ustawienie odpowiedniej mocy pieca - a spalanie regulujemy dmuchawa w zależności od rodzaju i jakości eko-groszku

 

a czemu akurat czas przerwy 45 sekund?

ja mam ustawiony czas przerwy 30 sekund

 

I bieg - 5 sekund podawanie

II bieg - 7 sekund podawanie

III bieg 9 sekund podawanie

 

powietrze - zależy od węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z PID'em, były trochę nie fortunne KLICK (punkt czwarty). A obecnie nie mam tyle czasu (3 tygodni) żeby by ustawić go tak porządnie jak ty. Na pewno na ustawienia ma wpływ węgiel i może nawet retorta obrotowa (wydaje mi się że wymaga więcej powietrza), więc twoje ustawienia dla mojego pieca wydają się abstrakcyjne. Na dzisiaj piec mam ustawiony na sztywno 5/28/125 i węgiel spala się praktycznie na pył, ale za chiny nie wiem jaką osiąga on moc na tych ustawieniach. W instrukcji nie podali na to wzoru, tylko napisali, że jak większy postój miedzy podawaniem tym mniejsza moc, a nominalne ustawienia 5/15/106 to jakiś żart, bo więcej węgla mam w popielniku niż spalonego.

 

5/28 to moc 13,4 KW (dla pieca Ling Duo25) czyli 34% mocy (min. to 7,5KW a max to 25KW)

 

5/15 to 25 KW (max)

5/50 to 7,5 KW (min)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu akurat czas przerwy 45 sekund?

ja mam ustawiony czas przerwy 30 sekund

 

I bieg - 5 sekund podawanie

II bieg - 7 sekund podawanie

III bieg 9 sekund podawanie

 

powietrze - zależy od węgla.

 

Może być dla 30 - to nie ma znaczenia parametry są podobne

 

dla Ling Duo 25KW

 

1----2------3-----4------5

----------------------------

5----30----100----29-----12,5

7----30----108----57-----17,5

9----30----115----86-----22,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5/28 to moc 13,4 KW (dla pieca Ling Duo25) czyli 34% mocy (min. to 7,5KW a max to 25KW)

 

5/15 to 25 KW (max)

5/50 to 7,5 KW (min)

 

 

Witam

 

Jestem nowym użytkownikiem tego pieca i sterownika. Czy pisząc o mocy dmuchawy i jej parametrach macie na myśli moc 100%przy 28 s przerwy w podawaniu, ponieważ ustawiając wasze nastawy 5/28/33 dymi i zachodzi sadzą. natomiast przy parametrze 100% powietrza jest OK Posiadam sterownik premium economic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matchaus, z mojej cudnej Ekoelmy spadła maska i okazało się, że ma mordę zwykłego groszku :) :) ... Raz popiół, raz spieki - nie znam klucza. To najlepszy ekogroszek jaki miałam, ale do ideału to mu baaardzo daleko. Nie za prawie 9 stów, na Ozyrysa!

Nigdy więcej jej nie kupię. Nastawiłam się na cud-miód, a jest jak jest. Średnio.

 

Masz tak samo jak sądzę?

 

 

Pio, ja wymieniałam - dałam cienką warstwę waty/wełny? kominkowej (takie płyty ze sreberkiem Firecośtam cośtam). Jest ok.

Wszystko co dotyczy kominka, kozy, kotła uszczelniam tą watą zresztą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pio11oip ---> Ja kupiłem tę uszczelkę (a w zasadzie dwie) od Klimosza.

Koszt dwóch uszczelek był niższy niż transport kurierem (18 PLN).

Zdzierstwo, ale Klimosz wysyła TYLKO kurierem...

Wymieniłem w lato, ale jeszcze (od początku sezonu) nie zaglądałem do komory mieszacza.

Miałem... dość ciekawe doświadczenie z płytką rewizyjną, a w zasadzie z jej mocowaniem :)

( https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...amp;#entry41470 - post #29, P.S.)

Więc na razie dałem sobie spokój z zaglądaniem do tej... piekielnej jaskini B)

Może w lutym? Albo jak przestanie dmuchać? B) Obaczymy.

 

aniam69 ---> Pytałem się nie bez przyczyny.

Raz, że coraz bardziej boję się o dobry węgiel w przyszłym roku, a dwa - czytałem już wypowiedzi ludzi nieźle wkurzonych węglem z Ekoelmy.

Pocieszę Cię i powiem, że spieków na Pieklorzu miałem tyle (w te mrozy), że popielnik musiałem wybierać prawie codziennie (!)

Teraz jest o niebo lepiej - raz na dwa dni :(

(że o sadzy i czyszczeniu pieca co tydzień nie wspomnę...)

Pocieszające jest tylko mniejsze zużycie opału (wynikające z kaloryczności) - w te duże mrozy szedł worek dziennie, ale cóż to za pocieszenie, kiedy znów dzień w dzień siedzę w kotłowni :/

 

P.S. Dałem 8 stów za tonę i obawiam się, że w przyszłym roku dam około tysiaka...

Sama zresztą zobacz:

http://resover.eu/Ekogroszek_pakowany_20_k...-price_rev.html

(posortowałem ceną w dół)

Jestem prawie przekonany, że kupię ten "wungiel" z KWK Wesoła, bo co innego mi (nam?) pozostało?

To jakiś koszmar... nie sądziłem, że będę POWAŻNIE myślał o gazie po dwóch sezonach na węglu :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wszystkie posty użytkownika " Mateusz " i stwierdzam , że człowiek wie o czym mówi. Ze swoim piecem / oczywiście Ling Duo 25 KW /walczyłem przez pierwsze dwa sezony , miałem różne problemy, w tym roku stwierdziłem, że zdaję się na swoje ustawienia / w podtekście ustawienia " konsultowane z Mateuszem " i przestałem mieć problemy! Mateusz dzięki , że funkcjonujesz na tym forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walbor62 ---> A możesz powiedzieć coś więcej?

Jakie miałeś problemy? Czym się objawiały? (Jaki miałeś/masz węgiel?) No i w końcu - jakie remedium zaproponował Mateusz i co z tego wniknęło?

Jestem wielce ciekawy...

(Tym bardziej, że od Mateusza nie usłyszałem NIC ponadto, co w swojej instrukcji napisała firma Klimosz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dołączam do pytania zadanego Walborowi62 - konkrety - na peany przyjdzie czas, być może :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
kiko12 masz sterownik Economic Premium a on ma inną skalę nadmuchu. Popatrz sobie do pdf'a którego zamieściłem parę postów wyżej, tam masz przeliczenie starej skali na nową do twojego sterownika.

Witam

 

Do tomkiki widzę że masz taki sam zestaw jak u mnie czyli ling duo 25 + zawór 4d z siłownikiem ESBE + euroster. Liczę na pomoc. Po zamontowaniu siłownika piec wariuje i nie wiem czy to jest normalne zachowanie. Wcześniej przy sterowaniu ręcznym zaworem wszystko było OK termostat po osiągnięciu zadanej tem. na piecu i w pomieszczeniu rozłączał pompę CO i piec pracował dobrze. Natomiast po podłączeniu zawór pozostaje w pozycji zamknietej mimo że tem zadana na eurosterze została przekroczona o 3 stopnie Piec nie osiąga tem zadanej 60 stpni pracuje bez przerwy powrót 48 stpni . Obniżenie 25% , tem ochrony 40 sto, Parametry mieszacza 60 sto czas otwarcia, min tem30 max 70, czas reakcji 5

Próbowałem zmiany miejsc kabli przy podłączeniu do sterownika pieca i wtedy zaczynają się jaja Sterownik zaczyna obniżać tem Co o 25 % ale tem zadana na piecu rośnie do 70 a powrót spada do 25 stopni . Serwis Klimosza nie jest w stanie mi pomoc. Piec nie nie może nagrzać CO ponieważ zbyt bardzo wychłodzony jest powrót

Czy możesz mi coś doradzić . Nie mam podłączonej pogodówki. Dom jest jeszcze nie zamieszkany ale ocieplony i nie wietrzony. Tem zadana w pomieszczeniach 17 stopni Ogrzewanie budynku 140 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw może i podobny ale instalacja prawdopodobnie jest już inna. Masz 140m2 do ogrzania, jest to trochę mało jak na piec 25kW. Druga sprawa, jakiej średnicy masz rury w obiegu kotłowym przed zaworem 4D, oraz czy instalacja do kaloryferów CO, jest nowa z cienkich rur, czy może grawitacyjna, gruba stalowa.

 

Natomiast po podłączeniu zawór pozostaje w pozycji zamknietej mimo że tem zadana na eurosterze została przekroczona o 3 stopnie Piec nie osiąga tem zadanej 60 stpni pracuje bez przerwy powrót 48 stpni .

Dobrze rozumie, że nawet jak ręcznie zamkniesz zawór 4D to kocioł nie będzie osiągał zadanej temperatury? Jesteś pewien, że zawór jest wtedy na 100% w pozycji zamkniętej?

 

 

Sterownik kotła po otrzymaniu sygnału zamknięcia z eurostera, daje sygnał do zamknięcia zaworu 4D przez siłownik . Pompa C.O cały czas będzie chodzić. W tym momencie sterownik kotła powinien starać się ustawiać zawór 4D tak żeby osiągnąć tą temperaturę obniżoną o te 25%. Jak Euroster da sygnał do grzania, to siłownik będzie otwierał zawór 4D do końca. Kocioł w tej pracy powinien cyklicznie osiągać temperaturę zadaną plus P18 - Zawory Mieszające dodatkowa temperatura kotła, która serwisowo wynosi 5'C. Tyle teoria, a jak jest to sam widzisz. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak zawór zamknę ręcznie wszystko jest OK Natomiast siłownik nie reaguje. Co do instalacji to zawór 4D fi 32 i takie same są rury do niego. instalacja CO zrobiona w kolektorach w pexie średnice 16

Pompka Grundfos 65 W

 

Siłownik podłączany zgodnie z instrukcją. podczas testy otwiera i zamyka

Nie wiem co mogę jeszcze opisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten piec od miesiąca (ling duo 25kw) i zauważyłem, że w miejscu gdzie łączy się górna część retorty z tą wystającą końcówka z której wychodzi groszek była jakaś twarda otoczka przypominająca beton ?!?!?! Ostatnio zauważyłem,że dmuchawa jakby słabiej wdmuchiwała powietrze. Serwisant telefonicznie, kazał sprawdzić mi, czy otwory z których w retorcie wychodzi powietrze nie są zapchane. Wyjąłem więc ten pierścień a ta cementowa otoczka się ukruszyła i cześć z niej odpadła. Zapytałem się serwisanta co mam z tym zrobić, a on mi na to, że to nie szkodzi, i do niczego to nie służy. W instrukcji jednak przeczytałem, że to miejsce powinno być zaizolowane specjalnym wysokotemperaturowym silikonem. Moje pytanie, czy to rzeczywiście "nic takiego" jak twierdzi serwisant? Czy jednak to co napisali w instrukcji powinno być zrobione. W instrukcji jest napisane, że uszczelka ta może się po czasie wykruszyć. Ale już po miesiącu ?? Czy serwisant, nie powinien tego zrobić w ramach gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Niestety moja radość była krótka na drugi dzień po wymianie modułu wszytko wróciło do normy czyli siłownik nie otwiera zaworu. Dla sprawdzenia założyłem czujnik pogodowy i pogodówka nie również nie otwiera zaworu. Dlatego podejrzewam że do wymiany jest cały ten rewelacyjny sterownik Economic Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Do Siego Roku! :(

 

 

Witam

 

 

Niestety moja radość była krótka na drugi dzień po wymianie modułu wszytko wróciło do normy czyli siłownik nie otwiera zaworu. Dla sprawdzenia założyłem czujnik pogodowy i pogodówka nie również nie otwiera zaworu. Dlatego podejrzewam że do wymiany jest cały ten rewelacyjny sterownik Economic Premium.

 

 

Ha, to ja mam coś lepszego - zgłoszenie wymiany sterownika z końca listopada do dziś niezrealizowane.

 

Zmieniony przez Klimosza serwisant (poprzedni zakończył współpracę) z położonego 40 km ode mnie miasteczka, telefonicznie poinformował mnie, że ma dla mnie części, ale dojedzie jak się pogoda poprawi!!!!!!!!!!

 

Kwiecień, maj? Jak sądzicie - kiedy się poprawi na tyle, że będzie można do mnie dojechać 40 km drogą krajową?!?!

 

Mam dość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka tam pani - Ania jestem B)

 

Trafiłam na faceta bez jaj ale za to z fobią, bo droga do mnie jest zadbana i czarna praktycznie cały czas. Śniegu nie było od kilku dni. Napisałam dramatycznego maila do serwisu Klimosza oraz do wiadomości klimoszowych "najwyższych czynników", ciekawe czy coś wskóram.

 

Pan w dziale technicznym był bardzo rozbawiony moją skargą na przerażonego zwyczajną zimową aurą serwisanta. Mnie tak wesoło nie jest. Zawór albo się nie otwiera albo nie zamyka, więc albo zimno w domu albo żre węgiel czyniąc mi z domu Afrykę dziką.

 

Oby do wiosny B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zawór albo się nie otwiera albo nie zamyka, więc albo zimno w domu albo żre węgiel czyniąc mi z domu Afrykę dziką."

 

 

Witaj Aniu

 

Przeszedłem i ja "drogę" z serwisantem, któremu podziękowałem, ponieważ odkryłem w jego zamierzeniach szwindel. Opisywałem już to zdarzenie wcześniej na forum. W moim przypadku

jest prawie do zaakceptowania praca regulatora, prawie to nie znaczy dobrze. Ling Duo 15kW z

obrotową retortą, Economic 3000,

wymiennik, zawór 3-D, siłownik. Mam bardzo małe różnice temperatur na zasilaniu i powrocie, różnią się

między sobą o + - 5*C na podtrzymaniu. Wysokie temperatury (w podtrzymaniu) na zasilaniu i powrocie sprawiały mi problem z otwieraniem zaworu. W sytuacji odwrotnej przy sygnale zamknięcia, również siłownik nie chciał zamknąć zaworu. Co do meritum Twojego problemu, proszę ustawić

moje parametry. (wyłącznie bez pogodówki, z pogodówką mam jeszcze problemy) W opcji regulatora dla użytkownika temp. zadana 66*C, w opcji serwisowej temp. min. 60*C, ochrona kotła na powrocie 48*C, temp max. 77*C, histereza

2*C, obniżenie temp. 25%, podwyższenie temp.5*C. Uzyskuję w trakcie pracy kotła 66*C + 5*C + 2*C = 73*C na zasilaniu i w tym momencie jest mały płomień, piec przechodzi w podtrzymanie, (oczywiście wszystko tak się dzieje w trakcie pracy kotła z otwartym zaworem) następnie uruchamia się przy temp. 69*C duży płomień, czyli od temp. 73*C - 4*C. (rzadko dochodzi do takich temperatur, bo wcześniej regulator dostaje sygnał zamknięcia od termostatu pokojowego, ale tak się dzieje chcąc to sprawdzić podnosząc temp. na termostacie pokojowym nie pozwalając na wcześniejsze wyłączenie pieca) Zamknięcie zaworu Aniu masz "murowane"! Teraz by zawór zamknął się przy temp.

niższych zadziała wspomagając temp.60*C, czyli ta min. (nie jak to jest w przypadku fabrycznym nastawieniu 55*C, bo wówczas siłownik zaworem kręci raz zamyka, raz otwiera i tak na okrągło

aż do utraty cierpliwości, w moim przypadku zauważyłem, że jeśli czujnik nie ma temp. na CO 50*C siłownik zaworu nie chce zamknąć) Problem jest z temp. na podtrzymaniu, ponieważ po zamknięciu zaworu piec "szaleje" podnosząc sobie temp. nie pracując.

Czy mój regulator jest sprawny? Raczej nie, ale po kilku tygodniach przechodzących w miesiące

prób i testów, doszedłem do takich rozwiązań jakie podałem i to "prawie" działa poprawnie.

Życzę Tobie Aniu i innym użytkownikom z takim właśnie działaniem regulatora, owocnych rezultatów w rozwiązaniu swojego problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.