Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki. Rozumiem, ze przy sterownikach innych producentów tego rodzaju zachowanie sterownika nie jest spotykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędy zdążają sie w sterownikach rożnych firm, ja jestem użytkownikiem sterownika IRYD pid fl z firmy "prond" w czasie jego eksploatacji udało mi się wykryć pewien niedogodny błąd powodujący zakłócenie ciągłości podawania po wyjściu z podtrzymania (nie czas i miejsce na zagłębianie się w szczegóły) Po zgłoszeniu i szczegółowym opisaniu problemu producentowi, po jakimś czasie został mi przysłany moduł programujący sterownik, za pomocą którego zaktualizowałem oprogramowanie (wydaje się ze na wolne od błędów) zglos problem producentowi (kotla czy tez sterownika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już kiedyś o to pytał, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Gdzie można dostać uszczelkę do mieszacza (LING DUO z obrotową retortą) ... odkręcałem już to kilka razy żeby wyrzucić stamtąd popiół (swoją drogą to to normalne że tam się zbiera?) ... i uszczelka jest coraz gorsza, boje się że teraz zostanę bez ...

 

Z jakiego materiału to jest zrobione? Może mogę to kupić na miejscowym składziku :) ... tylko nie wiem o co pytać.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w stronie klimosza jest katalog części i na końcu katalogu adres do sklepu, ja ostatnio za 3 uszczelki i przesyłkę zapłaciłem około 50 zł (droga przesyłka) Pozdrawiam.

Edytowane przez peppers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe CV/LING/4234 kosztowała mnie 12,20 netto, a CV/LING4454 (uszczelka zbiornika) 20,33 netto. Nie wiem z czego to jest zrobione ale rozpada się w rekach. Nic nie warte. Lepiej uszczelnić na czerwony silikon. Miesiąc oczekiwania gratis.

Edytowane przez dejfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nie korzystam z fabrycznych uszczelek. Kupiłam wełniano-aluminiową płytę kominkową Firerock i wycinam uszczelki do woli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam.

Dawno nikt tu nie pisał...jest zima choć u mnie lekka więc pytam jakie macie ustawienia?

Ja palę pellet i mam podawanie 7s przerwa 19s w podtrzymaniu 12min / 17sek. nie używam PID...

Min temp. kotła 61st.C - nagrzewa do 65st. C przy bezwłądnośći dochodzi do 67/68 st.C

Ogrzewam 200m ling Duo 25kW - uszkodzony sterownik zamówiony nowy ;-) za 650zeta masakra cena

i spala mi ok. 20kg na dobę przy temp 2/-1st.C - w domu 22st.C...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia to 5s podawanie 39s przerwa. Takie same każdego roku steruje tylko powietrzem.

2 lata temu miałem EKORET

Rok temu Chwałowice -zielony ognik

Ten rok Wesoła. 

W załączniku wycinek z średnim spalaniem dla tego sezonu oraz zestawienie całych sezonów 2014/2015 oraz 2013/2014

W domu temp 22*C w łazience 24*C

Ogrzewam ok 140 m2 + CWU (przez cały rok)

post-41588-0-66356500-1422520922_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, choć to 15 kw. Ja ma Ling 25 kw. Obecnie zużycie od listopada to 19 worków miesięcznie. Dwa poprzednie sezony od listopada do kwietnia to odpowiednio 15 i 18 worków.

Moje ustawienia to 63 nadmuch,27 przerwa, 5 podawanie, 12 s. ppodtrzymanie.

Pozdrawiam

Micho

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby kopiowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dzień dobry, sezon grzewczy 2015/2016 u mnie właśnie wystartował.

Edytowane przez aniam69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również i odrazu niespodzianka

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20126-moduł-sterujący-recalart-premium-pid-ng-zawor-3d/

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś wystartowałem na stałe nowy sezon tym razem na ekogroszku a nie na pellecie i będę testował co lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, tak jak wiekszość osób tutaj również mam problemy z piecem Ling Duo 25kw. Użytkuję go od 5 lat i tak jak wy zawsze jest jakiś problem. Do tej pory nie miałem zamontowanego siłownika na zaworze 4 drogowym ani też regulatora pokojowego. Piec mi spalał więcej węgla niż wam (może powód brak siłownika i sterownika) wiec się pokusiłem na zakup siłownika i sterownika pokojowego. Dom 170m2+ poddasze ok 90m2 nie ogrzewane(nie zamieszkane) ale drzwi po otwierane bo i tak ciepło ucieka przez schody do góry. Dom oczywiście ocieplony. Do tej pory spalał mi ok 38 kg/dzień przy temp na zew. -5. Wczoraj zamontowałem siłownik i regulator pokojowy, od razu problem bo na ustawieniach fabrycznych siłownik działał fatalnie. Mianowice zamykał zawór aby temp na powrocie osiągneła fabryczne 45 st., po nagrzaniu otwierał zawór ale po ok 2 min z powrotem  zamykał bo wróciła zimna woda z grzejników i tak cały czas a w domu zimno 17 st. Po czytaniu forum zmniejszyłem temp. ochrony kotła do 30 i dopiero wtedy w domu zrobiło się ciepło a temp. powrotu po pewnym czasie i tak podniosła się 45 st. Jak znowu zmieniłem na ustawienia fabryczne ochrony kotłą do 45 bo przecież według klimosza to ochrona kotła przed korozją siłownik znowu powodował nie dogrzewanie domu. Po przeczytaniu kilku wątków zmierzyłem ze średnicą moich rur w kotłowni to 28 mm a według klimosza ma być co najmniej 32 czy to jest tego powodem? Oczywiście serwisant klimosza odbierając piec nie miał żadnych przeciwwskazań co do instalacji, jak również co do kilku innych rzeczy. Podbił tylko papier i skasował swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę dziwne. U mnie powierzchnia do ogrzania ok. 160 m. Góra i dół. Ustawienia to 65 stopni ogrzewanie, priorytet ciepłej wody, 6 podawanie, 26 przerwa, 70 dmuchawa (economic premium 3000). Bez względu na mróz w domu mam stałą temperaturę ok. 21,5 stopni. Na dobę zużywam ok. 2/3 worka. Może warto zresetować sterownik (nie wiem jaki masz) i ponownie ustawić preferowane parametry.Problem może leżeć także w podłączeniu sterownika. Innym zapowietrzona pompa c.o. lub zapowietrzone kaloryfery. Poza tym przy czyszczeniu (zwłaszcza w nowych budynkach) należy uzupełniać wodę w instalacji. Ostatni to jakość węgla. Jeśli masz regulator pokojowy ale dużą cyrkulację powietrza (nieszczelności) niestety będzie ci wariował ponieważ w różnych częściach domu będzie różna temperatura. Spróbuj ustawić zawory termostatyczne na kaloryferach (jeśli je masz) na odpowiednią wymaganą temperaturę stałą  i wyłącz regulator (zastosuj przy zwykłym termometrze w centralnym miejscu domu).

ps. od sześciu lat praca bezproblemowa. Zawleczka nadal fabryczna.

I jeszcze jedno. Praca siłownika (puść, zatrzymaj) zależy od temperatury powrotu wody. Sprawdź czujnik oraz jego zamocowanie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik mam economic premium,nie mam zapowietrzonej instalacji,nie mam termostatów na grzejnikach. Zmieniłem temp powrotu kotła i od razu temp w domu sie zrobiła. Jednak teraz za wysoka.Mam ustawione na 21 temp na regulatorze a w domu jest 23 st. Czy dobrze rozumiem że regulator pokojowy nie zamyka siłownika zaworu gdy temp. w domu zostaje osiągnieta?Jak jest u was?Bo  u mnie regulator pokojowy jak osiagnie temp to sie wyłacza ,siłownik jest otwarty i cały czas idzie ogrzewanie na dom ale po co?Czy siłownik zamyka się tylko wtedy jak temp powrotu spadnie poniżej zadanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi coś doradzić. Nie używam ani pokojówki ani pogodówki (tę ostatnio próbowałem ale mam zbyt bezwładną instalację-brak oddzielenia góra-dół.). Jednak nie żałuję bo doskonale sprawdzają mi się  termostaty. Na przyszły sezon mam zamiar zainstalować na głównych grzejnikach termostaty elektroniczne aby nie regulować ręcznie kaloryferów podczas nieobecności. 

Życzę jednak powodzenia

Pozdrawiam

Micho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik mam economic premium,nie mam zapowietrzonej instalacji,nie mam termostatów na grzejnikach. Zmieniłem temp powrotu kotła i od razu temp w domu sie zrobiła. Jednak teraz za wysoka.Mam ustawione na 21 temp na regulatorze a w domu jest 23 st. Czy dobrze rozumiem że regulator pokojowy nie zamyka siłownika zaworu gdy temp. w domu zostaje osiągnieta?Jak jest u was?Bo  u mnie regulator pokojowy jak osiagnie temp to sie wyłacza ,siłownik jest otwarty i cały czas idzie ogrzewanie na dom ale po co?Czy siłownik zamyka się tylko wtedy jak temp powrotu spadnie poniżej zadanej?

Regulator kotła zamyka dopływ ciepłej wody do instalacji CO jednak jeszcze jest taka opcja "obniżenie temperatury po zadziałaniu termostatu pokojowego"  poszukaj tego w sterowniku pieca, tam jest o ile procent chcesz obniżyć temperaturę wody w CO po zadziałaniu termostatu pokojowego. Wtedy na grzejniki "pójdzie" woda chłodniejsza i w domu będzie odpowiednia temperatura. Druga sprawa to ustawienia pieca, u mnie (Klimosz Duo NG z termostatem pokojowym i pogodówką, sterownik RT 15) jeśli zbyt mało dam mu mocy tzn. wydłużę czas pomiędzy podaniem opału siłownik wariuje bo raz daję wodę na ochronę kotła, a raz na CO. Teraz kiedy wiem już jakie muszę mieć ustawienia ( 5 s podawanie, 30 przerwa, wentylator 113 w skali od 20-230) nie ma efektu wariowania siłownika poza momentem kiedy gwałtownie spada temperatura wody w zasobniku CWU. Ja mam ustawione 66 stopni na piecu o ochronę na 46. Przy ostatnich mrozach -10 nie ma problemu z dogrzaniem domu - 21,5 a nawet 22 stopnie. Ogrzewam 130 metrów , dom średnio ocieplony, kiepskie okna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend jak zwykle siedziałem w kotłowni. Obniżyłem wode na CO o 35% zobaczymy co się bedzie działo. Na razie przez niedziele nie przegrzewał domu. Zobaczymy jak to dalej bedzie chodzić. Aha okazało się ze regulator pokojowy musiałem podłączyć do styków COM i NC a nie jak jest napisane do COM i NO bo regulator nie odłączał pompy jak odłączyłem siłownik. Jedyny problem jaki jest to tylko ikonka termostatu pokojowego na wyświetlaczu kotła działa odwrotnie. Jak chodzi reg. pokojowy to znika a jak nie to się pojawia. Ale to mi nie przeszkadza byle by obniżał temp CO jak się nagrzeje w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem zimnego powrotu i rur 28 mm rozwiązał się sam jak podniosła temp minimalna kotła z 55 na 60. Mam również regulator pokojowy jak i siłownik mieszajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witajcie, to mój pierwszy post na forum.

 

 

Po przerwie w dostawie prądu piec zresetował się do ustawień fabrycznych, wybór języka itp.

I od tego momentu mam problem z pracą pieca w okresie LATO.

Problem polega na tym, że komora spalania zostaje zasypana eko-groszkiem i piec jest wygaszony.

Podejrzewam, że zmianie uległy parametry dostępne w OPCJACH SERWISOWYCH.

 

Podaję parametry ustawienia pieca, może ktoś z forumowiczów zasugeruje co zmienić.

 

Ling Duo 25 kW Economic 3000

 

1. Tem ogrzewania - 47˚C

2. Podajnik - podawanie - 7s

3. Podajnik-przerwa - 22s

4. Podajnik podtrzymania - 32m

5. Dmuchawa moc - 50%

6. Temp CWU - 45˚C

7. Lato

 

 

Opcje serwisowe

 

1. Temp kotła - 55˚C

2. Tem max kotła - 80˚C

3. Temp kryt kotła - 85˚C

4. Temp ochrony kotła - 45˚C

5. Histereza palnika - 2˚C

6. Dodatkowy nadmuch - 8 s

7. Praca podajnika w podtrzymaniu - 20 s

8. Dmuchawa odpalanie - 8s

9 .Rozpalanie moc dmuchawy - 20%

10. Temp alarm pod 60˚C

11. Praca pompy CO - 1

12. CWU prioryt w/wyl - 1

13. CWU prioryt czas - 30m

14. CWU dodat Tkot - 5˚C

15. Brak paliwa w/wyl - 1

16. Brak paliwa czas - 40 m

17. Zaw miesz czas - 120s

18. Zaw miesz Tkot - 10

19. Zaw miesz temp max - 95˚C

20. Termostat Obn - 25˚C

21. Automat Lato/zima - 17˚C

22. Czlon Ki mieszacz - 5˚C

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie pomogę, bo nie mam praktyki letniej w obcowaniu z tym chorym kotłem. Latem wyłączam Linga i przechodzę na grzanie CWU prądem, jest drożej ale nie szarpię nerwów. 

 

Tak więc niniejszym  podbijam wątek, może ktoś koledze pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ustawienia pieca na ekogroszek PID 
schemat
1:3 -   100%  Bieg III
1:4 -   75%    Bieg II
1:5 -  50%     Bieg I 

Wybieram moc, jaką chcę żeby uzyskał kocioł.Przerwę podawania dzielimy wedle schematu i wychodzi czas podawania. Kopczyk reguluję obrotami wiatraka a spiekanie groszku przysłoną przymykając lub otwierając jak za bardzo otworze to żużluje jak za mało to osadza sadzę.
Bieg III - 50% MOC
Moc  1:5 w stosunku postój a podawanie np.
60:5=12 czyli
60s przerwa
12s podawanie
90% wentylator - (regulować pod swój węgiel )
uchylona przysłona 1,5- 2 cm
= 50% mocy kotła
Bieg II - 75% MOC
Moc 1:4 w stosunku postój a podawanie np.
60:4=15 czyli
60s przerwa
15s podawanie
95%  wentylator - (regulować pod swój węgiel)
uchylona przysłona 1,5- 2 cm
= 75% mocy kotła
 Bieg I - 100% MOC
Moc 1:3 w stosunku postój a podawanie np.
60:3=20 czyli
60s przerwy
20s podawanie
100% wentylator - (regulować pod swój węgiel)
uchylona przysłona 1,5- 2 cm
= 100% mocy kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.