Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gaz Czy Groszek?


zbyszekZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

temat przerabiany wiele razy, ale praktycznie w kazdym wypadku jest to sprawa indywidualna. Stawiam dom i zastanawiam sie czy zdecydowac sie na ekogroszek czy gaz?

 

Dom składa się z parteru i poddasza. Przestrzen wynosi 116m2 a kubatura 550m3. Dach ocieplany jest 25cm welna skalna i pokryty dachowka. Dom ocieplany 24cm porotermem i 12cm styropianem. okna drewniane. Na dole ogrzewanie podlogowe a na gorze kaloryfery konwektory. Na dole praktycznie same kafelki. Woda ogrzewana powietrzna pompa cieplna. Co sie w takim przypadku bardziej oplaca? Oczywiscie jezeli koszta beda porownywalne to chyba wybierzemy gaz z powodu wiekszej wygody, ale wlasnie... jaka bedzie roznica w cenie i spalaniu?

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

z moich opisywanych już doświadczeń wynika,że ogrzewanie mojego domu gazem GZ-50 jest TAŃSZE niż ekogroszkiem.

zakładając sprawność kotła węglowego 50 % /a jest to bardzo trudno uzyskać/ , koszt węgla 800 zł/tona 24 MJ, to 1 kWh kosztuje ok.0,24 zł.

przy kotle gaz. z 1 m3 uzyskuję 10 kWh ciepełka więc jeśli gaz za 1 m3 będzie 2,40 zł to jest porównywalna cena. Jednak nasza bezcenna robota przy węglu

jest dokładką do kosztów. Jeśli nie ma finansów na gruntową pomp ciepła , to TYLKO GAZ. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Pragnę poinformować Was o możliwości wykorzystania ekologii w ogrzewaniu swojego domu!

 

Pellet to ekologiczne paliwo z biomasy- ze względu na właściwości energetyczne - zaliczany jest

do najbardziej efektywnych źródeł energii, wykorzystywane do ogrzewania domów i innych pomieszczeń.

 

Pellety Stelmetu przekraczaja parametry wartosci opalowej wymagane przez certyfikaty DIN oraz DINPlus.

Dla pelletu LAVA ta zawartosc to ok. 19,00 GJ/kg a dla pelletu OLIMP ok 20,00 GJ/kg, (wartosc opalowa

byla wyzsza niz 18,00 GJ/kg)

 

Chętnie odpowiem na Wasze pytania!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się wyłamie jak masz ful kasy to oczywiste że gaz ale ; Ja mam piec na gaz od 45 lat i pale groszkiem podajnik [extra podajnik do fi 50mm ] zawsze gaz był droższy od węgla a za połowe kasy co roku co bym wydał na gaz jade na urlop . A co do peletu to wielka ściema dla naiwnych Cenowo wychodzi tyle co gazem Mam wielu znajomych co paliło kiedyś węglem mieli w domku ponad 24C jak w raju , a po przejściu na gaz mają lodownie max 19C -= Bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pragnę poinformować Was o możliwości wykorzystania ekologii w ogrzewaniu swojego domu!

 

Pellet to ekologiczne paliwo z biomasy- ze względu na właściwości energetyczne - zaliczany jest

do najbardziej efektywnych źródeł energii, wykorzystywane do ogrzewania domów i innych pomieszczeń.

 

Pellety Stelmetu przekraczaja parametry wartosci opalowej wymagane przez certyfikaty DIN oraz DINPlus.

Dla pelletu LAVA ta zawartosc to ok. 19,00 GJ/kg a dla pelletu OLIMP ok 20,00 GJ/kg, (wartosc opalowa

byla wyzsza niz 18,00 GJ/kg)

 

Chętnie odpowiem na Wasze pytania!

Pozdrawiam

Dwa pytania: gdzie w okolicach Warszawy można kupić pellet Lava i dlaczego jest taki drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dodatek który już dawno kolega @Vernal odkrył w niektórych pelletach to tetracyt :P :P :P

Pewnie dlatego takie drogie, ale obiektywnie muszę przyznać dobre paliwo - po Lavie u mnie czyszczenie palnika co 200kg spalonego paliwa a w innych czasem po 1 worku.

Tylko szkoda że takie drogie i raczej trudno dostępne w okolicach Warszawy- jest 2,3 sprzedających i jeszcze się targują który weźmie więcej - czy to jakaś zmowa cenowa czy inna cholera.

 

Po raz kolejny pytanie do Rzecznika Stelmetu - dlaczego to takie drogie i trudno dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się wyłamie jak masz ful kasy to oczywiste że gaz ale ; Ja mam piec na gaz od 45 lat i pale groszkiem podajnik [extra podajnik do fi 50mm ] zawsze gaz był droższy od węgla a za połowe kasy co roku co bym wydał na gaz jade na urlop . A co do peletu to wielka ściema dla naiwnych Cenowo wychodzi tyle co gazem Mam wielu znajomych co paliło kiedyś węglem mieli w domku ponad 24C jak w raju , a po przejściu na gaz mają lodownie max 19C -= Bez komentarza

 

Rozumiem, że twoi znajomi i ty macie dośc dobrze ocieplone domy , podłogówkę i konwektory jak zbyszekZZ ?. Do tego cwu już jest osobno podgrzewane np pompą ciepła? Musi tak być skoro piszesz takie rzeczy i twierdzisz , że piszesz z sensem.

Kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmos to ty piszesz ! Moj krewny ma pompe ciepła i płaci za prąd tyle co ja za węgiel nie ma roboty !!!!! Ale pytanie za jaką cene? 100 tyś zł tyle zapłacił a mnie wycenili na 120 tyś więc dziękuje Czy 15 cm a 17 cm styro na narożnikach to za mało?Kosmos to ty wypisujesz!Poczekamy do nowego roku zobaczymy po ile za gaz będziecie bulić ja mam węgla na 3/4 sezonu a gaz nie jestem wstanie zkumulowaćCwu grzeje solarami i gazem za same kuchnie i junkers płace 300 na 2 miechy a co dopiero jak bym miał ogrzewać horror

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiesz Węgiel ,25kj/kg/0,80zł gz 50 28 kj/m3 po 2,5 zł niech mnie ktoś poprawi jeśli się myle Ludzie pomału kasują gazówki Koło mnie mieszka gość ma 2 emerytury i myjnie sam . dość dobrze sytuowany . W zeszłym roku zamontował zwykłego kopciucha bo stwierdził że ma dość wywalania kasy na gaz . Dochody spadają koszty rosną a będzie jeszcze gorzej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmos to ty piszesz ! Moj krewny ma pompe ciepła i płaci za prąd tyle co ja za węgiel nie ma roboty !!!!! Ale pytanie za jaką cene? 100 tyś zł tyle zapłacił a mnie wycenili na 120 tyś więc dziękuje Czy 15 cm a 17 cm styro na narożnikach to za mało?Kosmos to ty wypisujesz!Poczekamy do nowego roku zobaczymy po ile za gaz będziecie bulić ja mam węgla na 3/4 sezonu a gaz nie jestem wstanie zkumulowaćCwu grzeje solarami i gazem

 

zdolny jesteś, to z pewnością do wiosny dasz sobie radę ;)

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic110203.html#11137858

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu do salara w słoneczny dzień wypada słabo,

ale do miału już tak nie jest teraz idzie mi 4,5 kg / dobę i mam z tego niecałe 9 kWh ciepłej wody na dobę = koszt 2,61zł

z pumpy przy COPie 3 zużyje za 1,8 zł prundu i bez zaglądania do kotłowni i niezależnie od nasłonecznienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kol. kociolsam

Już poprawiam: u mnie GZ-50 to 34 a nie 28 czegoś tam, i zimą było po 2,10zł /m3 teraz sama kuchnia pożera 0,5 m3 /dobę i koszt bagatela 6,-zł za 1m3;

nie gazu ale wszelkich opłat.

więc moja pompa ciepła cwu wychodzi zdecydowanie taniej niż węgiel,miał czy drewno.

Nie rozumiem dlaczego Ludzie "kasują gazówki", skoro jest taniej niż węglem.../u mnie/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobożne życzenie aby gaz miał 34 a kasują bo jest zadrogo!!! i są obcje tańsze od gazu A co myślisz że z gazem nie kombinują ? i tu się mylisz szczególnie zimą jak im ciśnienie spada jak wszyscy odpalą gazówki te na prawo i lewo To co on ma 35 może ? sam widziałem jak w tym roku w te mrozy jak gazem wody nieszło zagotować i takie jakieś dziwne kolory miał inne niż niebieskie i śmierdział jak by jakie nitra paliły sięU mnie gaz był 2,6 zdaje się licze z wszystkimi opłatami a nie same m3 może się myle ale jak znajde rachunki to sprawdze [ od stycznia podwyżka]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kol.KOCIOŁSAM

Nie moge /nie umiem / zmierzyć ile gaz ma tego czegoś 28 czy 34.

Ale wiem że z poprzedniego sezonu grzania GZ-50 z 1m3 uzyskałem 10 kWh ciepła na ciepłomierzu.

Jasne że każdy kombinuje jak moze , a z węglem nie? a z prądem ??

za 1 m3 gazu minionego sezonu płaciłem 2,1404 zł, czyli 1 kWh za 0,214 zł.

Również opalałem się ekogroszkiem .max sprawność mojego kotła była 65%. nawet gdyby była taka przez cały sezon, to 1kWh ciepła z węgla kosztowałaby

mnie 0,194 zł.

Męcze się i pocę aby uzyskac lepszą sprawność kotła węglowego /całoroczną/ ale nie wychodzi.... sprawność średnia z sezonu to 50% więc koszt 1 kWh to 0,25 zl.

Jakim cudem więc należy likwidować gazówkę a opalać sie węglem.

Dzisiaj dostałem rachunek za minione 2 mies. tylko kuchnia: koszt gazu 2,11 /m3 plus opłaty 62 zł/mies.

Przy zużyciu 1000m3 na miesiąc ogrzewanie koszt 1m3 byłby dzisiaj 2,171 zł.

Nadal więc oszczędniej u mnie jest opalać zimą gazem. Chyba że nie kapuję o co tu chodzi. to przepraszam.

zużyłem w poprzednim sezonie ok.50000 kWh więc mój gaz byłby tańszy od węgla conajmniej 1800 zł i oczywiście ZERO roboty,kurzu pyłu; brudu ,popiołu,sadzy,smoły itd,itp.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.