Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Izolacja Sufitu Podwieszanego....


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jest lepszy izolator termiczny powietrze jego lambda wacha się od 0,025 do 0,030 ale jest jedno obostrzenie powietrze ma być nieruchome i właśnie to czyni struktura wełny zatrzymuje ruch powietrza .Sam materiał nie jest takim dobrym izolatorem kiedyś to było szkło a teraz jakaś skała .

Pewnie są jakieś komiczne technologie skafandry do wyjścia w przestrzeń ale jak oglądasz je w TV to też nie są takie cienkie (może jakieś nano-rurki albo co ) i pewnie cena przebija nasze wyobrażenia .

poz Hermogenes

Opublikowano

Tak gwoli ścisłości wełna mineralna jest wykonana przeważnie z kamienia (skały)

natomiast wata szklana ze szkła. jedno i drugie produkuje się podobnie jak watę cukrową, czyli wysoka temperatura, topienie się materiału, powietrze wydmuchuje kłaczki i chłodzi.

  • 4 lata później...
Opublikowano

Witam.

Mam pytanie apropos prawidłowości wykonania docieplenia sufitu podwieszanego. U mnie wygląda to tak od dołu: płyta g-k, folia paraizolacyjna, następnie są wieszaki przymocowane do belek które znajdująsię ok 25 cm ponad płytą g-k, pomiędzy belkami rozpięty jest stelaż z drutu na którym umieszczona jest wełna 20 cm, oraz dodatkowo 5 cm wełny nad belkami. Dalej jest juz pusta przestrzeń aż do dachu. To o budzi moją wątpliwość to pusta 25 cm przestrzeń pomiędzy płytą g-k a warstwą wełny. Czy tak ma być czy przestrzeń nie jest zbyt duża. W pokojach gdzie jest tak zrobione tem. jest ok 2 cm niższa niż w pozostałym mieszkaniu.

  • 1 rok później...
Opublikowano (edytowane)

W tym roku planuję "remont" ocieplanie sufitu (mieszkanie na piętrze, strych nieocieplony). Obecnie mam obniżony sufit o 12-15 cm stelaż i płyty rigips. Chcę zerwać płyty i założyć wełnę lub piankę pur. Co będzie lepsze ?

 

1) izolacja wełna 10 + 5 cm

2) piana pur 10cm (cena plus około 1 tyś zł)

 

 

Dodam że chce też zamontować wentylację mechaniczną. Czy taka wentylacja może być wykonana w w/w izolacji ?

 

Co z folią paroizolacyjną ? Wiem ze musi być przyklejona do stelażu a co dalej, płytę rigips od razu do stelazu przykręcać czy robić obniżenie by była jakaś luka między płytą gk a folią ?

Edytowane przez Ksieciunio
Opublikowano (edytowane)

Dobra wełna 15cm a 10cm piany PUR da mniej więcej ten sam współczynnik. Różnice takie PUR ktoś ci zrobi za 1 tyś więcej a wełnę sam kładziesz?

dodatkowo ocieplanie od środka stropu to trochę niebezpieczna zabawa, lepiej od góry. Jeśli od góry na posadzce się nie da to lepiej zostaw stary stelaż jak się nadaje, dodaj wełnę 10cm, a strych ociepl miedzy krokwiami np najtańszą 15cm, dodatkowo będzie cieplej na strychu.

Edytowane przez szakallo
Opublikowano

Tylko ze ja nie chcę ocieplać strychu, bo jest wspólny a nikt się nie dokłada, bo im to nie przeszkadza (tylko ja mieszkam na piętrze / dwie rodziny na parterze). Taki mam plan by zostawić / wykorzystać obecny stelaż. Myślałem o wełnie 0,039. Wychodzi około 1000zł na całe mieszkanie, co do pianu PUR to mam wstępna cenę 3zł za 1m2 (grubość 10cm).

Gdybym miał robić od strony strychy to tam są wszędzie deski a pod deskami między krokwiami 20 - 30 cm gliny, piasku, czy czegoś tam (jak dla mnie to od groma roboty i syfu do wywalenia). Nie wiem właśnie od której strony robić, dylemat jak cholera.

Opublikowano

To jest tak Ty sąsiadów izolujesz od góry i mają ciepło , Oni zaś Ciebie od dołu i stopy Tobie nie marzną . Ja osobiście będę dokładał zaraz po zimie drugą warstwę nad stropem. Postaram coś wyłuskać z dotacji skoro mogą inni to ja też popróbuję.  poz Hermogenes

Opublikowano

Tez bym próbował gdyby u mnie były jakieś dotacje. :(

Masz rację, tak to mniej więcej wygląda, z tym że oni sie nie chcą dołożyć a moja kasa z ogrzewania ucieka.

Opublikowano

U mnie gmina dała ankietę do wypełnienia zobaczymy może coś będzie. Wiem że wszelkie dotacje to jest przekładanie z lewej kieszeni do prawej . poz Hermogenes

Opublikowano

W ogóle taka izolacja która już jest chodzi mi o tą glinę między krokwiami to coś daje ? Czy jest to taka tragedia że najlepiej by było wywalić i dać 30 cm wełny ?

Na sufit można zastosować styropian na klej (pod rigipsem), i czy do takiego zabiegu trzeba montować folie paroizolacyjną ? Bo gdyby nie trzeba było to bym nie musiał całego sufitu rozwalać tylko kawałki i dał bym z 10 cm styropianu.

Opublikowano

Oczywiście że izoluje.

mieszkałem u rodziców w poniemieckim domu z takim stropem. Po ociepleniu ścian zewnętrznych i wymianie stolarki szwagier mieszkał tak przez 10 lat - z takim stropem i było o wiele cieplej, spalanie spadło przynajmniej o 50%. Tam w stropie prócz gliny jest trzcina . Ja bym dał 10 cm wełny na płyty i zostawił przerwę wełna strop. Nie sądzę że miało by to stać się destrukcyjne dla stropu. Można z tej pustki zrobić ew. Wentylację w górę. Zrobiłbym tak jeden pokój na próbę i zostawilbym rewizję - puszka zaślepka elektryczna .

Okna masz pcv? Sprawdź czujnikiem jak masz jaka jest temperatura scian, sufitu i będziesz wiedział gdzie ci ucieka ciepło.

Pozdr.

Opublikowano

10cm welny bez foli paroizolacyjnej ? Wentylacje musze zrobic mechaniczna, bo okna mam pcv i w lazience i kuchni zbiera sie woda, w pokojach lekko. Ogólnie ktos poprowadzil pseudo grawitacyjna na plasko do komina, odcinki po 3 metry, zadnego wentylatora. Musze to wszystko teraz wyprostowac.

Ja niestety scian raczej nie ocieple, bo reszta sie nie zgadza/tak jest im dobrze a jak zrobie sam to brzydko bedzie wygladac.

Opublikowano (edytowane)

Folię trzeba by położyć szczelnie, możesz dac na duże zakładki.

Jeśli to twoje to ocieplaj ściany od zewnątrz, otynkujesz i będzie znacznie cieplej. A może to przekona pozostałych.

Teraz rośnie świadomość izolacji.

Pozdr.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Opublikowano (edytowane)

Witam

Daj 6-8 cm styropianu + płyta karton gips , może być cienka np 9, nie potrzeba wtedy folii, płyty przyklej klejem do paneli styropianowych+ dod.wkręty.

 

Pozdrawiam

 Ale Ty z tą poradą to tak na serio , czy to jakiś żart :)

Edytowane przez ameno25
Opublikowano (edytowane)

10cm welny bez foli paroizolacyjnej ? Wentylacje musze zrobic mechaniczna, bo okna mam pcv i w lazience i kuchni zbiera sie woda, w pokojach lekko. Ogólnie ktos poprowadzil pseudo grawitacyjna na plasko do komina, odcinki po 3 metry, zadnego wentylatora. Musze to wszystko teraz wyprostowac.

Ja niestety scian raczej nie ocieple, bo reszta sie nie zgadza/tak jest im dobrze a jak zrobie sam to brzydko bedzie wygladac.

Ocieplij wewnątrz, zewnętrzne ściany płytami Multipor. Poczytaj o tym w necie. Możesz tez zastosować je do ocieplenia stropu przykręcając je do sufitu. Przelicz sobie kosty tego sufitu podwieszanego a tego multipor. Jeżeli nie planujesz jakiś bajerow na tym podwieszanym z k/g to ja bym wybrał multipor. Edytowane przez maniek76
  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Każda prasowania wełna w rolce nie trzyma wymiarów. Co ciekawsze z biegiem czasu jeszcze kicnie o dodatkowe centymetry.
Jedynie wełna sztywna nie prasowania trzyma wymiary.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.