Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Izolacja Sufitu Podwieszanego....


mirekm71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W zeszlym roku wymienilem piec i koledzy z forum uswiadomili mi potrzebe izolacji. Dom poniemiecki, wolnostojacy dwurodzinny nie ocieplony, stropy drewniane. Podzielony jest w poziomie ja mam parter, sasiedzi pietro, ktorego nie ogrzewaja. Piwnice zimne, dom nie bedzie ocieplony bo sasiedzi nie potrzebuja ocieplac.

 

Jak w temacie chcialbym zaczac od sufitu. Wysokosc pomieszczen ok 2,70m dojdzie ok 8 cm izolacja podlogi wiec chcialbym poswiecic max 10 cm na zaizolowanie sufitu. Obecnie jest to strop drewniany nie wiem jakiej grubosci i czy jest czyms wypelniony z przybita trzcina i otynkowany. Nie chce zrywac wszystkiego i robic sajgonu bo musze jednoczesnie tam mieszkac wiec chcialbym sie dowiedziec czy folia paroizolacyjna i 10 cm warstwa welny z rolki bedzie optymalnym rozwiazaniem? Czy na strop idzie najpierw folia a potem welna czy najpierw welna? Znajomy budowlaniec powiedzial, zebym dal regips a pod niego ekran z folii aluminiowej i styr 3mm taki jak za grzejniki i bez zadnej welny to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. W pokoju pod ktorym znajduje sie piec temp jest o dwa stopnie wyzsza niz w reszcie domu czyli ta zimna piwnica tez szkodzi. Jednakze na podloge 5cm styropianu powinno wystarczyc plus folia alu.

Myslalem, ze na sufit nie mozna dawac styropianu tym bardziej, ze miewam problemy z wilgocia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Okna bede jakos rozszczelnial to wilgoc bedzie uciekala. Zastanawiam sie tylko nad sensem wymiany okien na nowe skoro mam ich nie domykac ale to osobny temat...

 

Wracajac do izolacji sufitu. Mam nakleic plyty styropianowe na sufit i do nich przykleic plyty gk i wzmocnic srubami? Czyli takie wkrety dlugosci z 10 cm az do desek w suficie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wracajac do izolacji sufitu. Mam nakleic plyty styropianowe na sufit i do nich przykleic plyty gk i wzmocnic srubami? Czyli takie wkrety dlugosci z 10 cm az do desek w suficie?

 

Śruby muszą być przez całość ( styropian+ k-g + 2cm w drewno stropu) dodatkowo podkładki aby płyta nie przeleciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W zeszlym roku wymienilem piec i koledzy z forum uswiadomili mi potrzebe izolacji. Dom poniemiecki, wolnostojacy dwurodzinny nie ocieplony, stropy drewniane. Podzielony jest w poziomie ja mam parter, sasiedzi pietro, ktorego nie ogrzewaja. Piwnice zimne, dom nie bedzie ocieplony bo sasiedzi nie potrzebuja ocieplac.

 

Jak w temacie chcialbym zaczac od sufitu. Wysokosc pomieszczen ok 2,70m dojdzie ok 8 cm izolacja podlogi wiec chcialbym poswiecic max 10 cm na zaizolowanie sufitu. Obecnie jest to strop drewniany nie wiem jakiej grubosci i czy jest czyms wypelniony z przybita trzcina i otynkowany. Nie chce zrywac wszystkiego i robic sajgonu bo musze jednoczesnie tam mieszkac wiec chcialbym sie dowiedziec czy folia paroizolacyjna i 10 cm warstwa welny z rolki bedzie optymalnym rozwiazaniem? Czy na strop idzie najpierw folia a potem welna czy najpierw welna? Znajomy budowlaniec powiedzial, zebym dal regips a pod niego ekran z folii aluminiowej i styr 3mm taki jak za grzejniki i bez zadnej welny to wystarczy.

jak chcesz dobrze i skutecznie zaizolowac sufit to kładziesz min 15cm wełny prasowanej stelarz i na to folia i płyta gk ale najwazniejsze jest ta folia aby para nie dosawała sie w przestrzeń ponad gk i wtedy w takim suficier nie robimy dziur ani zadnych innych kotrolowanych otworów co nam da gwarancje że nad sufitem bedzie chłodno ale sucho

i najwazniejsze w domu czy mieszknaniu musi być sprawna wentylacja bo od odprowadzania pary jest wentylacja a nie sciany

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jako paroizolacja oczywiscie ale gruba o znikomej paroprzepuszczalnosci

i nie chodzi tu o zawilgocenie wełny tylko strop ,bo najpierw w stropie zaczyna się skraplać nastepenie postepuje w wełne czy inną izolacje

dlatego daje sie paroizolacje ale o znikomej paroprzepuszczalności a od odprowadzania pary jest wentylacja w pomieszczeniu a nie stropy i izolacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GUITAR dal najlepsze rozwiazanie, tez tak u siebie w domu zrobilem daj sobie spokoj z foliami paroizolacyjnymi trzeba miec wentylacje mechaniczna zeby je stosowac innaczej porazka bedzie z wilgocia.

bez tej izolacji to zamiatanie pod dywan

para wchodzi w stropy natepnie w izolacje i tak naprawde za chwile izolacji nie ma bo wiadomo jak woda przewodzi ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu odeślę do artykułu: http://ladnydom.pl/budowa/1,106570,8450403,Paroizolacja.html

oraz tu: http://www.dom.pl/paroizolacja-rodzaje-i-zastosowanie.html

zamiast sam się rozpisywać przedstawiam artykuły. Nie jestem budowlańcem tylko instalatorem ale warunki wentylacji muszę znać. jednak fachowcy lepiej to wytłumaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a to byście powiedzieli gdybym na sufit i na podłogę zastosował coś takiego

 

http://allegro.pl/alufox-mata-termoizolacyjna-0-5cm-7cm-welny-i2365417180.html

 

Nawet myslalem o przekreceniu tego śrubami do sufitu przez plyte GK bez stelaża a na podloge bezposrednio na to panele. Wtedy nie zabieram wysokosci a cenowo policzyc stelaze, tasmy i inne gadzety to chyba cena jest atrakcyjna.

 

juz doczytalem, ze musza byc szczeliny czyli stelaz...

Edytowane przez mirekm71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena może była by atrakcyjna gdyby to była prawda co ten palant napisał jego lambda=0,034 lambda wełny 0,039 a więc dla tej samej próbki zyskujesz 0,005 W na metr kwadratowy powierzchni przegrody przy gr 1 m dla delta 1K lub po staremu 1C. Wsp lambda uwzględnia wszystkie rodzaje emisji termicznej łącznie (sumarycznie) .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a to byście powiedzieli gdybym na sufit i na podłogę zastosował coś takiego

 

http://allegro.pl/al...2365417180.html

 

Nawet myslalem o przekreceniu tego śrubami do sufitu przez plyte GK bez stelaża a na podloge bezposrednio na to panele. Wtedy nie zabieram wysokosci a cenowo policzyc stelaze, tasmy i inne gadzety to chyba cena jest atrakcyjna.

 

juz doczytalem, ze musza byc szczeliny czyli stelaz...

Witam

Ten materiał jest dobry do położenia jako paroizolacja , na wełnę, ale nie jako izolacja cieplna podstawowa, to folia z bąbelkami, metalizowana dwustronnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że nie ma atestu, ale materiał ma grubość 0,5cm to nie może być taka sama izolacja cieplna jak wełna min lub styropian, natomiast jest świetnym uzupełnieniem izolacji poddasza opartej na wełnie mineralnej.

Na forum , chyba, Muratora była dyskusja na ten temat - poszukaj w googlu.

Kiedyś do mnie trafiła taka oferta podobny na materiał - ISOBOOSTER - poszukaj w necie, grubość 2 lub 4cm , cena ok 24zł/m2.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Czyli na razie pozostaje w wersja welny mineralnej. Nie da się ukryć że użycie tego jako paroizolacji podniesie koszty izolacji o około 100 %. Chyba że zastosowalbym wełne 5 centymetrów a nie 10 plus ten wlasnie patent. Cenowo nie zbyt atrakcyjnie ale zaoszczędził bym 3 centymetry na wysokości mieszkania.

Edytowane przez mirekm71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz być oszukiwany to Twoja sprawa 20 m sufitu delta 10 kelwinów 1 =7 cm wełny 2 = 0,5 cm jego patentu.

 

 

1 0,039x20x10/0,07=111,4 W taka jest ucieczka ciepła przez ten sufit

2 0,034x20x10/0,005=1360 W taka jest ucieczka ciepła przez jego patent

3 0,17x20x10/0,1=340 W taka jest ucieczka ciepła jak dasz 10 cm suporku M500

 

To są obliczenia poglądowe dla założonych fragmentów przegród cieplnych w realu sprawa jest bardziej złożona gdyż trzeba liczyć cała przegrodę, ale może to otworzy Tobie oczy na co warto a na co nie warto wydawać kasę.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @mirekm71 na pewno nie lubi być oszukiwany, kto lubi?

Ale uległ tzw marketingowi z niedomówieniem, widzi i czyta - pasuje mu to ale nie przeliczy jak kol.@Hermogenes i potem są problemy.

Np proponowany przeze mnie ISOBOOSTER ma grubość 4cm i potrzeba go min 2 warstwy po ok 24zł/m2 - to skórka nie warta wyprawki.

Ale wielu budujących lub remontujących daje się nabierać na takie "kosmiczne technologie"

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.