Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulator Pogodowy Dla Rozdzielacza Tece "2W1"


AsikPik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Trafiłem na te forum szukając bez rezultatu alternatywnego regulatora pogodowego do rozdzielacza z mieszaczem pompowym firmy tece ( oryginalny regulator jest nadmiernie rozbudowany i potwornie drogi ). Dokładnie posiadam dwa rozdzielacze typu http://www.tece.pl/pdf/ulotki/TECEflex-rozdzielacz_2w1.pdf i jestem z nich bardzo zadowolony. Rozdzielacze mają na zasilaniu głowicę termostatyczną połączoną z kapilarą w okolicach mieszacza pompowego czyli przy spadku temperatury w obwodzie podłogówki zawór jest otwierany i dopuszczana jest ciepła woda do zadanej wartości. No i własnie tutaj chciałem trochę z wygodnictwa zautomatyzować regulację temp. ( teraz kręcę ręcznie głowicą co jest uciążliwe na dłuższą metę ) w obiegu w zależności od temp. zewnętrznej poprzez zastosowanie regulatora pogodowego który sterowałby zwykłym siłownikiem zamiast głowicy termostatycznej ( lub na dolnej belce jest też zawór na który można założyć siłownik ) a pomiar temperatury byłby realizowany poprzez czujnik przylgowy z miejsca z którym jest teraz kapilara. Problem polega na tym że nie potrafię znaleźć prostego regulatora pogodowego do sterowania zwykłym zaworem w rozdzielni z mieszaczem pompowym, wszystko co jest dostępne jest dedykowane do współpracy z zaworami 3D lub 4D co u mnie raczej nie będzie działało ( chyba że się mylę). Ideałem byłby regulator na dwa obwody CO wg. powyższego opisu. Na zasilaniu rozdzielnic mam bufor ciepła 500L zasilany z kominka z regulacją temp oraz pieca kondensacyjnego ( + solary na lato :) )

 

ps. w rozdzielniach mam zastosowane na pętlach sterowanie pokojowe dla każdego pomieszczenia osobno. Kompletnie nie nadaje się takie rozwiązanie do regulacji temp. gdyż bez ręcznej regulacji głowicy mam w pokojach za gorąco lub zimno w zależności co dzieje się za oknem. Może przy automatycznej regulacji wody w obiegu regulacja pokojowa będzie służyć np. do zróżnicowania temp. w pomieszczeniach

 

Bardzo dziękuję za wskazówki gdzie znaleźć taki regulator lub jak inaczej rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. w rozdzielniach mam zastosowane na pętlach sterowanie pokojowe dla każdego pomieszczenia osobno. Kompletnie nie nadaje się takie rozwiązanie do regulacji temp. gdyż bez ręcznej regulacji głowicy mam w pokojach za gorąco lub zimno w zależności co dzieje się za oknem. Może przy automatycznej regulacji wody w obiegu regulacja pokojowa będzie służyć np. do zróżnicowania temp. w pomieszczeniach

 

lub jak inaczej rozwiązać problem.

Witam,

 

Myślę, że lepiej skupić się na rozwiązaniu problemu a nie szukaniu regulatora pogodowego.

 

Pytanie jest:

W których pomieszczeniach problem występuje - grzejnikowych czy podłogowych?

Jakie są termostaty pokojowe - jaka jest ich histereza?

 

I inne uwagi na temat problemu samego w sobie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o odpowiedzi zgodne z pytaniem.

 

ps. Na całym domu jest podłogówka. Używane są tylko dwa odpływy wysokotemperaturowe, jeden go grzejnika łazienkowego na suszenie ręczników a drugi do wymiennika za pomocą którego podgrzewam duże akwarium.

Co do regulacji pokojowej to po prostu sama nie działa jaka by nie była histereza termostatów ze względu na dużą bezwładność wylewki ( po wyłączeniu termostatu pokój stygnie o 2 stopnie około 4-6 godzin w zależności od temp. zewn )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam rozdzielacz i walczę z nim bez skutku. Wcześniej miałem jego klona z Gorgiela i był tak samo denny.

Generalnie instalację mam podobą do Twojej, tyle, że z jednym rozdzileaczem, z którego zasilam cztery pętle OP i trzy linie grzejników (u Ciebie część grzejnikowa to drabinka i wymiennik). O ile do grzejników nie moge mieć żadnych zastrzeżeń, to część dla OP jest licha:/ U mnie cztery sekcje są połączone w dwie "strefy" (I strefa to trzy sekcje, a II strefa ma jedną sekcję) Każdą strefą steruje termostat eurostera za pomocą siłowników na pętlach i tu zaczyna się problem. Kiedy wyreguluję na rozdzielaczu temp. dla podłogówki na 45'C przy wszystkich sekcjach "włączonych", to gdy zamkną mi się trzy sekcje (I strefa), to na sekcji z II strefy temp. skacze do prawie 55'C. A kiedy temp. ustawię na 45'c przy załączonej 1 sekcji, to po włączeniu się pozostałych, temp. spada do 35'C.

Powiem szczerze, że wcześniej kiedy miałem 2w1 gorgiela, to myślałem że jest on po prostu kiepski, ale Tece też okazał się lipą:(

Teraz mam to gdzieś, wywaliłem głowicę i ustawiłem na kotle "na sztywno" 50'C i jak na razie może być.

Tylko wkurza mnie, że dzięki temu nie mogę wykorzystać pogodówki, ale cóż zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wyreguluję na rozdzielaczu temp. dla podłogówki na 45'C przy wszystkich sekcjach "włączonych", to gdy zamkną mi się trzy sekcje (I strefa), to na sekcji z II strefy temp. skacze do prawie 55'C. A kiedy temp. ustawię na 45'c przy załączonej 1 sekcji, to po włączeniu się pozostałych, temp. spada do 35'C.

Tu to jakiś problem z przepływami w obrębie głowicy i zamieszania z zimną.

Mógłby się na ten temat wypowiedzieć z moich ulubionych np. tomekb lub kiminero...

 

Jeśli chodzi o sterowanie, to jaki ten euroster stosujesz, że nie może sobie poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do eurosterów (2026TX), to do nich nie mam zastrzeżeń, utrzymują zadaną temp. w miarę stałą, tyle, że gdy raz w obwodach płynie 35"C a raz 55'C to głupieje im algorytm PI i muszę je ustawiać jako klasyczny termostat włącz/wyłącz.

Generalnie problem leży w dużych wahaniach temp. wody w rozdzielaczu (w części OP) w zależności od tego jaki aktualnie fizycznie jest przepływ w pętlach. Gdy otwarta jest tylko jedna pętla (2l/min) to temp. wody wynosi 55'C a gdy otwarte są wszystkie pętle (łącznie 6,5l/min) to temp. wody spada do 35'C. Mogę oczywiście ustawić głowicą wodę (przy otwartych wszystkich pętlach) na 45'C, ale gdy pozostanie otwarta np. tylko jedna pętla, to woda w niej skacze do 60'C...

 

Teoretycznie wiem dlaczego tak się dzieje - gdyby nie było pompy w części OP, to woda trzymałaby w miarę stałą temp. ale pompa w połączeniu ze zmiennym przepływem wody przez głowicę (zależnym od ilości otwartych w danej chwili sekcji) powoduje nadmierne "zaciąganie" wody z kotła. Problem wydaje mi się nie do przejścia...

 

Po prostu rozdzielacz 2w1 nie powinien pracować z termosiłownikami, bo w zależności od tego ile z nich jest aktualnie otwartych/zamkniętych to zmienia się fizycznie ilość przepływającej wody przez głowicę (plus podciśnienie na pompie - większe im mniej otwartych sekcji), co automatycznie oznacza zmianę jej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wiem dlaczego tak się dzieje - gdyby nie było pompy w części OP, to woda trzymałaby w miarę stałą temp. ale pompa w połączeniu ze zmiennym przepływem wody przez głowicę (zależnym od ilości otwartych w danej chwili sekcji) powoduje nadmierne "zaciąganie" wody z kotła. Problem wydaje mi się nie do przejścia...

Czyli głwica nie domyka się po stwierdzeniu przez kapilarę, że temp. za wysoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu rozdzielacz 2w1 nie powinien pracować z termosiłownikami, bo w zależności od tego ile z nich jest aktualnie otwartych/zamkniętych to zmienia się fizycznie ilość przepływającej wody przez głowicę (plus podciśnienie na pompie - większe im mniej otwartych sekcji), co automatycznie oznacza zmianę jej temperatury.

 

Proponuje nie rozpisywać się dalej o regulacji termostatycznej skoro wszyscy twierdzą że nie działa ( z różnych powodów ale nie działa ) i powrócić do sedna sprawy czyli regulatora pogodowego bo on na pewno zapewni poprawną zadaną temperaturę ( bez regulacji w pokojach ale trudno ). W moim przypadku mam dwa rozdzielacze i regulacja poddasza i parteru osobno mi w 100% wystarczy. Jeżeli chodzi o zróżnicowanie temperatur na jednym pietrze np. chłodniejsza sypialnia i cieplejsza łazienka można to uzyskać poprzez regulację na przepływach i po zabawie. Zbędne termostaty i siłowniki sprzedać na aukcji i będzie na regulator pogodowy.

 

ps. Nie obraźcie się ale jako nowy użytkownik zauważyłem słabą dyscyplinę na tym forum i nie trzymanie się tematów poszczególnych postów co powoduje że trzeba przeczytać 100 wypowiedzi często powtarzających się w kilku postach żeby znaleźć jedną przydatną wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica przymyka się, ale nie do końca - tzn. głowica nigdy nie zamyka do końca przepływu - nie wiem dlaczego, ale po skręceniu na minimum (kropka 2 czyli niby 20'C) zostaje minimalny przepływ, co w połączeniu z podciśnieniem wywołanym pompą podłogówki skutkuje "zaciąganiem" przez pompę gorącej wody.

Generalnie przy stałym przepływie w OP da się wszystko ładnie ustawić, ale gdy zaczyna się zmieniać przepływ (siłowniki zamykają/otwierają sekcje) temperatura zaczyna się rozjeżdżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje (...) powrócić do sedna sprawy czyli regulatora pogodowego bo on na pewno zapewni poprawną zadaną temperaturę (...)

 

 

Rozwiązanie które proponujesz jest najlepsze, ale skoro o nim wiesz to po co się pytasz? Owszem, sterowanie pogodowe jest OK, ale są dwa haczyki:

- wiesz ile trzeba się bawić z nachyleniami krzywej i jej poziomem, żeby przy każdej temp. zewnętrznej osiągnąć wymaganą stałą temp. w każdym z pomieszczeń? A co, jeśli krzywa nie będzie miała postaci linii prostej? Wtedy współczuję zabawy...

- w Twoim przypadku 100% pogodówka będzie ciężkim orzechem do zgryzienia - masz dwa obwody wysokotemperaturowe - połączenie tego z OP na rozdzielaczach 2w1będzie trudne...

 

W skrócie - chcesz mieć komfort? wywal rozdzielacze 2w1, daj zamiast nich zwykłe rozdzielacze do OP, drabinkę i wymiennik do akwarium też daj z tych rozdzielaczy, ustaw na kotle sterowanie pogodowe (albo stała temp. na kotle plus zawór 3D) i masz po kłopocie - jeden sezon zabaw z ustawieniami i masz potem spokój.PS.

 

Tylko, że wydawało mi się, iż szukasz prostszego rozwiązania...

Edytowane przez mistalova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chciałeś odpowiedzieć Koledze w jego języku.

Myślę, że powinno to brzmieć tak:

Kolego, skoro jesteś nowy na forum, to rzeczywiście mogłeś nie zauważyć, że zajmujemy sie tutaj rozwiązywaniem realnych problemów a nie naginaniem rzeczywistości do rozwiązania, które wymyślił pytający i je umieścił w temacie. Bez obrazy. :blink:

 

Najprostszym rozwiązaniem Twojego problemu jest założenie odpowiedniego termostatu pokojowego, dlatego od razu o niego pytałem.

Rozwiązanie to przetestował w dodatku kolega mistalova na dokładnie takim rozdzielaczu jaki posiadasz.

Jeszcze w ostatnim zdaniu pierwszego postu przejawiałeś oznaki normalności...

Jednak tak przywiązałeś się do słów zawartych w temacie, że zupełnie zapomniałeś jaki masz realny problem.

Nie poprawiaj w ten sposób tego forum.

Jeszcze raz powiem, bez obrazy ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie które proponujesz jest najlepsze, ale skoro o nim wiesz to po co się pytasz? Owszem, sterowanie pogodowe jest OK, ale są dwa haczyki:

- wiesz ile trzeba się bawić z nachyleniami krzywej i jej poziomem, żeby przy każdej temp. zewnętrznej osiągnąć wymaganą stałą temp. w każdym z pomieszczeń? A co, jeśli krzywa nie będzie miała postaci linii prostej? Wtedy współczuję zabawy...

 

 

Teraz też się bawię ręcznie regulując głowicą termostatyczną jak pogoda zmienia się za oknem tak wiec pobawię się nawet jeden sezon w ustawienie krzywej i spokój na lata :)

 

- w Twoim przypadku 100% pogodówka będzie ciężkim orzechem do zgryzienia - masz dwa obwody wysokotemperaturowe - połączenie tego z OP na rozdzielaczach 2w1będzie trudne...

 

Jeżeli teraz działa przy sterowaniu ręcznym głowicą to dlaczego miałoby nagle przestać przy automatycznym, przecież głowica jest za obwodami wysokotemperaturowymi i przy odpowiedniej temperaturze zasilającej musi nadal działać dobrze.

Dowodem na to jest oryginalny sterownik tece typu WLM2 z modułem pogodówki który steruje własnie w ten sposób.

 

 

 

W skrócie - chcesz mieć komfort? wywal rozdzielacze 2w1, daj zamiast nich zwykłe rozdzielacze do OP, drabinkę i wymiennik do akwarium też daj z tych rozdzielaczy, ustaw na kotle sterowanie pogodowe (albo stała temp. na kotle plus zawór 3D) i masz po kłopocie - jeden sezon zabaw z ustawieniami i masz potem spokój.PS.

 

 

Nie widzę sensu zmieniać coś co działa dobrze a wymaga tylko ewentualnej odpowiedniej automatycznej regulacji. Po drugie nie mogę mieć pogodówki w piecu bo zasilanie mam przez bufor który zasilany jest też z kominka z płaszczem a latem przez solar.

 

Tylko, że wydawało mi się, iż szukasz prostszego rozwiązania...

 

Tak właśnie szukam typowego rozwiązania regulatora spełniającego kryteria które opisałem gdyż nie lubię wyważać otwartych drzwi jeśli ktoś coś już sprzedaje a ja po prostu nie potrafię tego znaleźć tzn. konkretnego producenta i modelu i o to pytałem i o nic więcej a na oryginalny sterownik jest zbyt drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica przymyka się, ale nie do końca - tzn. głowica nigdy nie zamyka do końca przepływu - nie wiem dlaczego, ale po skręceniu na minimum (kropka 2 czyli niby 20'C) zostaje minimalny przepływ, co w połączeniu z podciśnieniem wywołanym pompą podłogówki skutkuje "zaciąganiem" przez pompę gorącej wody.

Generalnie przy stałym przepływie w OP da się wszystko ładnie ustawić, ale gdy zaczyna się zmieniać przepływ (siłowniki zamykają/otwierają sekcje) temperatura zaczyna się rozjeżdżać.

To przez jedną niedomykającą się głowicę chcesz zmienić sterowanie i robic przeróbki?

Pierwsze co bym zrobił, to sprawdził czy ona rzeczywiście ma się nie domykać.

Producent na pewno to wie...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chciałeś odpowiedzieć Koledze w jego języku.

Myślę, że powinno to brzmieć tak:

Kolego, skoro jesteś nowy na forum, to rzeczywiście mogłeś nie zauważyć, że zajmujemy sie tutaj rozwiązywaniem realnych problemów a nie naginaniem rzeczywistości do rozwiązania, które wymyślił pytający i je umieścił w temacie. Bez obrazy. :blink:

 

Najprostszym rozwiązaniem Twojego problemu jest założenie odpowiedniego termostatu pokojowego, dlatego od razu o niego pytałem.

Rozwiązanie to przetestował w dodatku kolega mistalova na dokładnie takim rozdzielaczu jaki posiadasz.

Jeszcze w ostatnim zdaniu pierwszego postu przejawiałeś oznaki normalności...

Jednak tak przywiązałeś się do słów zawartych w temacie, że zupełnie zapomniałeś jaki masz realny problem.

Nie poprawiaj w ten sposób tego forum.

Jeszcze raz powiem, bez obrazy ;)

 

Pozdrawiam.

 

Streszczając mój pierwszy post prosiłem o odpowiedź na proste pytanie : Czy zna ktoś konkretny typ regulatora pogodowego spełniającego podane kryteria tzn. zamiennik oryginalnego firmy TECE ?

 

W życiu kieruję się złotą zasadą tzn. jeżeli nie znam odpowiedzi nie odpowiadam a nie narzucam swojego zdania innym gdyż należy pamiętać że dróg do osiągnięcia celu jest zawsze wiele i należy szanować wybór innych. Na tym poprzestałbym dyskusję na temat termoregulatorów bo nie jest to kwestią mojego zainteresowania i o to samo proszę innych. Oczywiście bez obrazy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz zbytnio ingerować w instalację, to widzę tylko WLM2 - ale przyznaję, że to już temat dla kol. Tomekb albo innego znawcy Tece.

 

Przy czym nadal upieram się, że rozdz. 2w1 to rozwiązanie "połowiczne" i chociaż sam byłem gorącym entuzjastą takich niestandardowych rozwiązań, to jednak w tej chwili wiem jedno - obwody OP i grzejniki MUSZĄ być oddzielne. Amen. Kropka. Czy co tam jeszcze.

 

PS zastanawia mnie jedna rzecz - skoro sekcjami sterują Ci sterowniki to co z nimi jest nie tak? nie potrafią utrzymać zadanej temp.? To może być dziwne, bo nawet u mnie, pomimo wahań temp. zasilającej OP jakoś sterowniki sobie radzą - fakt, że tylko w trybie histerezy, bo przy PI "głupieją", niemniej jednak działają.

Jaką masz na nich histerezę? bo histereza sterownika przy OP nie równa się histerezie temperatur w pomieszczeniu.

 

Rozważmy przykład:

sterownik załącza się gdy temp.=20,5'C i wyłącza się gdy temp.=21'C - tyle że według jego wskazań. W rzeczywistości jest tak - temp. pomieszczenia spadła do 20,5'C, sterownik uruchomił siłownik, ciepła woda płynie do podłogówki, wszystko wydaje się być OK - ale nie do końca, bo zanim "podłoga" zacznie grzać, to temp. w pomieszczeniu spadnie do 20'C. Idźmy dalej, podłoga grzeje, grzeje, aż sterownik odczytał iż temp. w pom. wynosi 21'C (czyli temp. zadaną) i co się dzieje? siłownik odcina dopływ wody do "podłogi", ale ona dalej grzeje! i to grzeje aż robi się 21'C! Co to oznacza? ano to, że sterownik ma regulować temp. w zakresie 20,5'C-21"C a w rzeczywistości w pomieszczeniu temp. waha się od 20'C do 21,5'C - o to Ci chodzi?

 

To przez jedną niedomykającą się głowicę chcesz zmienić sterowanie i robic przeróbki?

Pierwsze co bym zrobił, to sprawdził czy ona rzeczywiście ma się nie domykać.

Producent na pewno to wie...

 

Pozdrawiam.

 

przetestowałem dwa rozdzielacze i dwie głowice... fakt, że różnych producentów... efekt zawsze był ten sam... spróbuję trzeci i ostatni raz z inną głowicą, do trzech razy sztuka.

Edytowane przez mistalova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam rozdzielacz i walczę z nim bez skutku. Wcześniej miałem jego klona z Gorgiela i był tak samo denny.

Generalnie instalację mam podobą do Twojej, tyle, że z jednym rozdzileaczem, z którego zasilam cztery pętle OP i trzy linie grzejników (u Ciebie część grzejnikowa to drabinka i wymiennik). O ile do grzejników nie moge mieć żadnych zastrzeżeń, to część dla OP jest licha:/ U mnie cztery sekcje są połączone w dwie "strefy" (I strefa to trzy sekcje, a II strefa ma jedną sekcję) Każdą strefą steruje termostat eurostera za pomocą siłowników na pętlach i tu zaczyna się problem. Kiedy wyreguluję na rozdzielaczu temp. dla podłogówki na 45'C przy wszystkich sekcjach "włączonych", to gdy zamkną mi się trzy sekcje (I strefa), to na sekcji z II strefy temp. skacze do prawie 55'C. A kiedy temp. ustawię na 45'c przy załączonej 1 sekcji, to po włączeniu się pozostałych, temp. spada do 35'C.

Powiem szczerze, że wcześniej kiedy miałem 2w1 gorgiela, to myślałem że jest on po prostu kiepski, ale Tece też okazał się lipą:(

Teraz mam to gdzieś, wywaliłem głowicę i ustawiłem na kotle "na sztywno" 50'C i jak na razie może być.

Tylko wkurza mnie, że dzięki temu nie mogę wykorzystać pogodówki, ale cóż zrobić...

 

Witam , proponuję zrobić takie doświadczenie jak wcześniej napisałeś 3 sekcje się zamykają a na 1 strefę pojawia się 55 ( i w tym momencie spróbuj zamknąć zawory na części grzejnikowej , kluczem imbusowym lub pokrętłami ,,,,,,,, jak tem spadnie na tej sekcji to prawdopodobnie pompa podłogowa zaciąga z górnej belki grzejnikowej powrotnej tą temperaturę , Jak okaże się że tak jest należy spróbować przydławić grzejniki (zawory na klucz imbus ) jak nie pomoże to można założyć zawory zwrotne na każdą pętle grzejnikową ( jeśli okaże się że trzeba te zawory to dam namiary gdzie takie dostać aby pasowały pod te nyple przyłączeniowe )

 

ps , Niewiem czy masz już najnowszy model ale jak masz dokładnie taki jak na zdjęciu którego podałeś link , to można jeszcze spróbować odkręcić zawór na bajpasie na maxa .

pozdrawiam

Edytowane przez tomekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem grzejniki - we wszystkich dolne zawory mam odkręcone max, w rozdzielaczu też!

Ech, chyba dosłownie wszystko trzeba sprawdzać po instalatorach.

Przykryzuje je, najpierw na belce, potem na dole grzejników, zobaczymy co to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany:)

 

Najpierw skryzowałem sekcje grzejnikowe (na belce, nie na grzejnikach, różnice temp. się minimalnie zmniejszyły, ale zbyt mało, więc zmniejszyłem bieg pompy (w rozdzielaczu) na I bieg. Trochę się obawiałem, czy nie będzie za mało, ale po trzech dniach wszystko się ustabilizowało i jest OK - czyli jednak zbyt duże ciśnienie/podciśnienie powodowane przez pompę powodowało niepotrzebne zasysanie gorącej wody. Teraz temp. na zasilaniu sekcji OP prawie wogóle nie zależy od ilości otwartych sekcji.

Powiem szczerze, że nie sądziłem iż pompa będzie miała aż tak duży wpływ na zaburzanie przepływów w rozdzielaczu - zapewne spory wpływ na to ma fakt, że domek mam mały, więc i instalacja "mała".

W każdym bądź razie dzięki za porady!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cieszy, czułem od razu, że tomekb musi sie tu wypowiedzieć :D

Wychodzi na to, że się jednak da na tym rozdzielaczu sterować podłogówką wedle własnego widzimisię i nie potrzeba do tego sterownika pogodowego! [choć nie zaprzeczam, że jakby jeszcze pogodówkę dołożyć, to mogłoby być ciekawiej i niegorzej].

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.