Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozdzielacz do wody użytkowej z cyrkulacją .!


tomekb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , związku z tym, że mam zbyt mało czasu aby tutaj codziennie zaglądać i odpowiadać na ,,priv" kilkanaście wiadomości dziennie, bardzo często do siebie podobnych,  konkretnie  na temat ,,rozdzielacza do zimnej  i ciepłej wody użytkowej z cyrkulacją , który od jakiegoś czasu już jest w naszej firmie  w ciągłej produkcji tj w  ,, Finish-A  Kęty" . Chciałbym aby każdy z kolegów i koleżanek z forum otrzymał wiadomość w miarę  szybko , dlatego postanowiłem w porozumieniu z administratorem @marcin przedstawić kilka zdjęć i  szczegółów na temat tego właśnie rozdzielacza . Jeśli były by jakieś sugestie lub pytania co do tego produktu to proszę pisać pod tym waśnie postem. Jeśli ktoś chciałby porozmawiać ,,na żywo to proszę śmiało dzwonić 606217981. Szczegółowe wyceny   można uzyskać pod tym adresem   [email protected]. Na hasło ,,forum  info-grzewanie " będzie udzielone dodatkowo 10% rabatu,  przy większych ilościach rabat będzie się zmieniał  :) przykładowe ceny znajdują się na zdjęciu poniżej . Inne produkty można pooglądać na naszej stronie  www.finish-a.com.pl

Rozdzielacz do CWU  jest wykonany z mosiądzu, którego skład jest tak dobrany, aby można było go wykorzystać do dystrybucji wody użytkowej, głównie chodzi o ilość ołowiu ,który w nadmiarze występuje w innych podobnych rozdzielaczach .  Rozdzielacz posiada atest PZH . W skład zestawu wchodzi belka do zimnej wody , belka do ciepłej wody , która jest podzielona stałą przegrodą w zależności ile kto potrzebuje punktów cyrkulacji a ile ciepłej wody. W zestawie znajduje się ,też elektroniczna pompa CWU Grundfos ,oraz zawór zwrotny. Belki są wyposażone w nyple z gwintem zewnętrznym 3/4" przystosowane pod złączkę PEX . ( na życzenie mogą być dodane złączki o różnych wymiarach 14 , 16, 17, 18, 20 ) Belki  posiadają zawór odcinająco-regulujący na każdy obieg , zaworki mogą służyć do odcięcia poszczególnych przyłączy wody , ale także w przypadku cyrkulacji możemy nimi regulować przepływ , gdyż może się zdarzyć że jedna cyrkulacja jest bardzo długa a druga krótka, należy wtedy zrównoważyć przepływ za pomocą właśnie tych zaworów ( już niedługo po stronie cyrkulacyjnej będą do wyboru rotametry lub zaworki , tak aby jeszcze sprawniej wyregulować przepływ. Jest możliwość zamawiania osobnych elementów , np ( cały zestaw bez pompy , lub samą belkę na zimną wodę )  Wszystkie elementy oprócz pompy produkowane są w kraju w naszej firmie i są w ciągłej produkcji i nie ma problemy z ewentualnymi częściami zamiennymi . Pozdrawiam TomekB :)

cwu grundfos.jpg

foto cwu 2020.png

Adnotacja 2020-01-23 150452.png

Adnotacja 2020-01-23 150518.png

Adnotacja 2020-01-23 150540.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam , często dostaję zapytania, czy można zakupić zestaw cyrkulacyjny bez pompy.....? Tak nie ma problemu zestaw, bez pompy oraz zaworu zwrotnego jest tańszy o 500 zł netto od ceny ,która wyjdzie z tabelki  :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Wykonuje głównie instalacje cwu użytkowej w systemie trójnikowym w zgrzewanym pp. 

Jakie są tutaj korzyści cenowe i funkcyjne tego rozwiązania według Pana?
Pytam bo na pierwszy rzut oka zwiększa to koszty instalacji ponieważ zaworki i tak są montowane pod przyborami sanitarnymi a i sama belka ze złączkami wychodzi drogo.
Czemu miałbym na to przejść?Dobry wieczór,

Wykonuje głównie instalacje cwu użytkowej w systemie trójnikowym w zgrzewanym pp. 

Jakie są tutaj korzyści cenowe i funkcyjne tego rozwiązania według Pana?
Pytam bo na pierwszy rzut oka zwiększa to koszty instalacji ponieważ zaworki i tak są montowane pod przyborami sanitarnymi a i sama belka ze złączkami wychodzi drogo.
Czemu miałbym na to przejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , tak jak kolega powyżej napisał nawiększą  zaletą jest to , że nie potrzebujemy robić żadnych połączeń w posadzce co zapobiega ewentualnym awarią , na pewno jeśli robi to fachowiec taki jak Ty , robiąc próbę szczelności , stosując bardzo dobre materiały,  mający odpowiednią więdze jak zbudować taką instalację, to jest mało prawdopodobne, aby aby taka awaria powstała. Ale np. na tym forum są osoby,  które lubią sobie coś samemu wykonać..... taki system wybacza wiele błędów i pomimo,  że rozdzielacz ileś tam kosztuje to reasumując, jeśli to ktoś sam wykona to może być taniej.

Bardzo chętnie poznamy orientacyjną cenę takiej średniej instalacji cwu ( materiał + robocizna ) bez podłączenia do zasobnika , np 6 punktów zimnej wody 5 ciepłej  + cyrkulacja z pompą. Zobaczymy tutaj wspólnie jaka jest różnica cenowa takich dwóch systemów . Pozdrawiam Tomekb.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

Zaciekawiło mnie powyższe rozwiązanie. Zastanawiam się, czy rozdzielacze z tego posta nadawałyby się na rozwiązanie, które sobie wymyśliłem i rozrysowałem. Chciałem dać w każdym z pomieszczeń mały rozdzielacz i do niego doprowadzić cyrkulację. Ze względu na dużą różnicę odległości między najdalszym a najbliższym rozdzielaczem polecono mi zastosować na powrocie każdej nitki cyrkulacji zawory MTCV (dość drogie rozwiązanie). Zastanawia mnie czy zastosowanie rozdzielacza z tego postu z rotametrami nie załatwiłoby sprawy. Dodam, że jestem laikiem, a instalację chciałbym wykonać samodzielnie. Więc jak ktoś widzi jakieś poważne błędy w moim pomyśle, to chętnie wysłucham porad. 

IMG-0374.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , rozdzielacze jak najbardziej sprawdziły by się tylko , jest problem z zastosowaniem złączki 25pex , standardowo pod te nyple ,które wychodzą z tych rozdzielaczy można podłączyć maksymalnie 20 pex,  ale jak znałbym rodzaj złączki 25 Pex , którą chcesz zastosować to możemy podsunąć rozwiązanie . pozdrawiam TomekB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , związku z tym, że kilkanaście osób już skorzystało z zakupu naszego rozdzielacza do CWU , podając hasło ,, info-ogrzewanie"  zamawiając go z pompą lub bez pompy, to dla wszystkich tych,  którzy teraz pokażą nam tutaj zdjęcia ze swojej instalacji cwu z tym rozdzielaczem, otrzymają  od nas rabat 15% na rozdzielacze , sprzęgła i inne akcesoria do ogrzewania podłogowego. Poniżej wrzucam parę zdjęć przykładowych artykułów z naszego asortymentu . Więcej można zobaczyć na www.finish-a.com.pl 

foto14.2_1.jpg

foto8.1.jpg

1S8A9370 kopia.jpg

konc3_www.jpg

foto11.JPG

foto15.JPG

foto10.JPG

RYS 1.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.01.2020 o 15:08, tomekb napisał:

Witam , związku z tym, że mam zbyt mało czasu aby tutaj codziennie zaglądać i odpowiadać na ,,priv" kilkanaście wiadomości dziennie, bardzo często do siebie podobnych,  konkretnie  na temat ,,rozdzielacza do zimnej  i ciepłej wody użytkowej z cyrkulacją , który od jakiegoś czasu już jest w naszej firmie  w ciągłej produkcji tj w  ,, Finish-A  Kęty" . Chciałbym aby każdy z kolegów i koleżanek z forum otrzymał wiadomość w miarę  szybko , dlatego postanowiłem w porozumieniu z administratorem @marcin przedstawić kilka zdjęć i  szczegółów na temat tego właśnie rozdzielacza . Jeśli były by jakieś sugestie lub pytania co do tego produktu to proszę pisać pod tym waśnie postem. Jeśli ktoś chciałby porozmawiać ,,na żywo to proszę śmiało dzwonić 606217981. Szczegółowe wyceny   można uzyskać pod tym adresem   [email protected]. Na hasło ,,forum  info-grzewanie " będzie udzielone dodatkowo 10% rabatu,  przy większych ilościach rabat będzie się zmieniał  :) przykładowe ceny znajdują się na zdjęciu poniżej . Inne produkty można pooglądać na naszej stronie  www.finish-a.com.pl

Rozdzielacz do CWU  jest wykonany z mosiądzu, którego skład jest tak dobrany, aby można było go wykorzystać do dystrybucji wody użytkowej, głównie chodzi o ilość ołowiu ,który w nadmiarze występuje w innych podobnych rozdzielaczach .  Rozdzielacz posiada atest PZH . W skład zestawu wchodzi belka do zimnej wody , belka do ciepłej wody , która jest podzielona stałą przegrodą w zależności ile kto potrzebuje punktów cyrkulacji a ile ciepłej wody. W zestawie znajduje się ,też elektroniczna pompa CWU Grundfos ,oraz zawór zwrotny. Belki są wyposażone w nyple z gwintem zewnętrznym 3/4" przystosowane pod złączkę PEX . ( na życzenie mogą być dodane złączki o różnych wymiarach 14 , 16, 17, 18, 20 ) Belki  posiadają zawór odcinająco-regulujący na każdy obieg , zaworki mogą służyć do odcięcia poszczególnych przyłączy wody , ale także w przypadku cyrkulacji możemy nimi regulować przepływ , gdyż może się zdarzyć że jedna cyrkulacja jest bardzo długa a druga krótka, należy wtedy zrównoważyć przepływ za pomocą właśnie tych zaworów ( już niedługo po stronie cyrkulacyjnej będą do wyboru rotametry lub zaworki , tak aby jeszcze sprawniej wyregulować przepływ. Jest możliwość zamawiania osobnych elementów , np ( cały zestaw bez pompy , lub samą belkę na zimną wodę )  Wszystkie elementy oprócz pompy produkowane są w kraju w naszej firmie i są w ciągłej produkcji i nie ma problemy z ewentualnymi częściami zamiennymi . Pozdrawiam TomekB :)

cwu grundfos.jpg

foto cwu 2020.png

Adnotacja 2020-01-23 150452.png

Adnotacja 2020-01-23 150518.png

Adnotacja 2020-01-23 150540.png

 

Witam, jestem zainteresowany rozdzielaczem z cyrkulacja ,koszty zestawu i przesyłki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powyżej znajduje się tabelka z przykładowymi cenami, podane ceny są cenami netto , w celu indywidualnej oferty  proszę pisać do   [email protected]  , koniecznie proszę napisać, że rozdzielacz zobaczyłeś na forum info-ogrzewanie wtedy dostaniesz dodatkowo rabat 10% ,  jeśli chodzi o koszty wysyłki to wszystkie wysyłki wysyłamy za darmo nawet te za pobraniem . Pozdrawiam .Tomekb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, ze względu na liczne zapytania i aby zobrazować troszkę jakie ciśnienie jest w kranie, gdy zrobimy to w tradycyjny sposób trójnikowy, a robiąc to za pomocą rozdzielacza , postanowiłem zrobić taką małą makietę , w której zastosowaliśmy takie same odcinki rury PP 25( główna nitka ) odejścia 20 PP , co rury PEX 16 ,  Makieta prawie na ukończeniu, więc już wkrótce postaram się wrzucić krótki filmik . 

 

 

20200626_123546.thumb.jpg.c2c04f3bc5d18d57506d081a377b675d.jpg

20200626_123523.jpg

20200626_123528.jpg

20200626_123531.jpg

20200626_123610.jpg

20200626_123613.jpg

20200626_124144.jpg

20200626_124149.jpg

20200626_124154.jpg

20200626_124158.jpg

20200626_124202.jpg

Edytowane przez tomekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie tak jak obiecałem , poniżej zamieszczam filmik z pomiaru przepływu wody , przy zastosowaniu  instalacji wykonanej metodą ,,trójnikową" przy pomocy rury 25 PP / 20 PP  , wykonanych zostało 5  przyłączy, w których rura ma długość od 267 cm , 409 cm , 553 cm , 696 cm , 839 cm . licząc od źródła zasilania . Przy jednoczesnym otwarciu wszystkich ,,kranów" przepływ wynosi od 7l/min na pierwszym ,,kranie " do około 5 l/min. na ostatnim . Czym dłuższe przyłącze to spada ciśnienie i różnica wynosi około 2 l między pierwszym a piątym  ,,kranikiem ".

Drugi filmik przedstawia tą samą sytuację , ale ,,kraniki" są zasilane z rozdzielacza do cwu ,rurą 16 Pex , długość poszczególnych przyłączy jest identyczna jak przy rurze PP,   zaobserwowano, że przepływ wynosi od 6 do 7 litrów/min,  różnica jest niewielka i średni przepływ na tych pięciu kranikach wynosi około 6,5l/min. Zaznaczam tutaj, że zastosowane liczniki nie są zbyt dokładne, nie są to żadne laboratoryjne przyrządy , ale wszystkie z nich pokazują podobną wartość, oraz fajnie na nich można zaobserwować różnicę przepływów na poszczególnych ,,kranikach " Następnym razem wstawię  filmik gdzie będziemy otwierać tylko jeden ,,kranik" . Następnie po 2 ,,kraniki", itd. w późniejszym czasie zamienimy rurę pex 16 na Pex  18  , lub 20 . Pozdrawiam Tomekb .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2020 o 13:56, tomekb napisał:

Witam , rozdzielacze jak najbardziej sprawdziły by się tylko , jest problem z zastosowaniem złączki 25pex , standardowo pod te nyple ,które wychodzą z tych rozdzielaczy można podłączyć maksymalnie 20 pex,  ale jak znałbym rodzaj złączki 25 Pex , którą chcesz zastosować to możemy podsunąć rozwiązanie . pozdrawiam TomekB

Witam, nieco zmodernizowałem mój pomysł z wcześniejszego posta i ograniczyłem się do jednego rozdzielacza na ciepłą wodę i cyrkulację na parter i jednego na ciepłą wodę na piętro I oczywiście 2 rozdzielacze na wodę zimną (dół + góra). Do rozdzielacza ciepłej wody na piętrze chciałem doprowadzić cyrkulację rurką pex 20 z sekcji cyrkulacyjnej rozdzielacza na parterze. Niestety dzisiaj pisałem do Pana " [email protected]ale powiedział mi, że nigdy nie montowali takiego rozwiązania i że raczej nie będzie spełniało to swojej funkcji. Przyznam szczeże, że już się gubię, bo nie widzę powodu, dla którego miałoby to nie działać.

Czy mógłby się Pan jeszcze raz wypowiedzieć w tym temacie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,  w poście nr 6 wkleił Pan schemat i rzeczywiście potwierdziłem,  że pod pewnymi warunkami taki system zadziała, ale ten schemat który dostaliśmy na maila różni się od tego z postu powyżej , dlatego kolega Mateusz odpisał, że takie rozwiązanie nie zadziała , reasumując możemy wykonać dla Pana każdą belkę z gwintami 1" wew. Z maksymalnie 18 obwodami z nyplami 3/4" pod złączki pex , z zaworami odcinającymi i dowolnie je skonfigurować . Jeśli chodzi o podłączenie to zalecamy łączyć je wg schematów,  które załączyliśmy do wiadomości, oczywiście każdy ma swoje przemyślenia i może budować swoją instalację wg własnych potrzeb. Oczywiście służymy naszą pomocą w doradztwie dlatego można do nas dzwonić pod nr. 606217981, myślę że dojdziemy do porozumienia.  Pozdrawiam Tomekb . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie generowało większe straty ciepła na cyrlulacji w ukladzie rozdzielaczowym przy zastosowaniu waszego produktu:

1. Długie odcinki od rozdzielacza do odbiorników( 6-10metrów) i 2 rozdzielacze

2. Krótkie odcinki od rozdzielacza do odbiorników (2-3 metry) i 4 rozdzielacze

 

Gdzie i jak łączyć instalację zasilającą rozdzielacze. Tzn czy wyprowadzić ją w okolicy zasobnika( przy 2 rozdzielaczach będzie to 6 rur) czy odgałęziać się na trojnikach do poszczególnych rozdzielaczy

 

W jaki sposób zrównowarzyc obieg cyrkulacyjny jak np mamy wiecej jak jeden rozdzielacz 

 

 

 

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odpowiem tak jeśli byś nie zaizolował rury od cyrkulacji i  w drugim przypadku nie zaizolowałbyś krótkich odcinków rur które idą do rozdzielaczy to na pewno w pierwszym przypadku będą większe straty , więc wszystko zależy od tego jakiej izolacji użyjesz i jak porządnie to będzie zrobione. A tak ogólnie, gdzie będzie więcej wody w obiegu cyrkulacyjnym tam strata może być większa, jeśli chodzi o drugie pytanie to na naszych belkach cyrkulacyjnych są zamontowane zaworki regulujące i nimi można wyregulować przepływ pomiędzy innymi belkami . pozdrawiam TomekB

Edytowane przez tomekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,poniżej wklejam jeszcze schemat jak by to mogło wyglądać z belkami pomocniczymi, w tych belkach dodatkowo może być zamontowany po jednej sztuce przepływomierz gdzie można regulować przepływ cyrkulacji . Pozdr. Tomek B.

cwu...jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , poniżej wklejam kolejny filmik , tym razem ,, badanie "  polegało na odkręceniu dwóch punktów poboru wody ,na odcinku  409 cm  i  839 cm ,  pierwszy filmik pokazuje ilość przepływu przez rury PP ( główna nitka 25  ,odejście 20 ) , a drugi prze rurę 16 PEX , widać niewielką różnicę przepływu pomiędzy dwoma instalacjami na korzyść instalacji PP .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie , poniżej zamieszczam zdjęcie rozdzielacza do CWU , wersja którą sobie specjalnie  zażyczył klient , rozdzielacz ten na belce do zimnej wody posiada zawór oddzielający wodę z sieci od wody ze studni . Drugie zdjęcie przedstawia rozdzielacz bez zaworu , ale z ze stałą przegrodą która jest umieszczona wewnątrz w belce .

20200731_090744.jpg

20200730_102124.jpg

20200731_090819.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Patrzę na zdjęcie z pierwszego posta i mam pytanie. 

Czy dobrze rozumiem, że ciepła woda wpływa z prawej strony i zaraz tam jest odpowietrznik? Czy on jest potrzebny do wody użytkowej? 

Chcę zrobić cyrkulację ze zbiornika CWU do rozdzielacza, a następnie do drugiego rozdzielacza (bez cyrkulacji do samych odbiorników). Na parterze mam 4 odbiorniki CW, a na piętrze mam 5 odbiorników CW. Jeśli chodzi o zimną wodę, to zarówno ma parterze jak i na piętrze mam po 6 odbiorników. 

Pompy przy rozdzielaczu raczej chyba nie potrzebuję. Powinna wystarczyć pompa w kotłowni. 

Zatem uwzględniając ilość odbiorników i cyrkulację między rozdzielaczami, jaką wersję powinienem dobrać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno.

W tym wątku jest zachwalany ten rozdzielacz jako atestowany do wody użytkowej, a tymczasem w korespondencji z państwa firmą uzyskałem informację, że do wody użytkowej można także zastosować TRO i TRW.

Więc jak to jest z tym modelem? Jest "bardziej" atestowany niż TRO i TRW? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.