Skocz do zawartości

AsikPik

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez AsikPik

  1. Streszczając mój pierwszy post prosiłem o odpowiedź na proste pytanie : Czy zna ktoś konkretny typ regulatora pogodowego spełniającego podane kryteria tzn. zamiennik oryginalnego firmy TECE ? W życiu kieruję się złotą zasadą tzn. jeżeli nie znam odpowiedzi nie odpowiadam a nie narzucam swojego zdania innym gdyż należy pamiętać że dróg do osiągnięcia celu jest zawsze wiele i należy szanować wybór innych. Na tym poprzestałbym dyskusję na temat termoregulatorów bo nie jest to kwestią mojego zainteresowania i o to samo proszę innych. Oczywiście bez obrazy :)
  2. Teraz też się bawię ręcznie regulując głowicą termostatyczną jak pogoda zmienia się za oknem tak wiec pobawię się nawet jeden sezon w ustawienie krzywej i spokój na lata :) Jeżeli teraz działa przy sterowaniu ręcznym głowicą to dlaczego miałoby nagle przestać przy automatycznym, przecież głowica jest za obwodami wysokotemperaturowymi i przy odpowiedniej temperaturze zasilającej musi nadal działać dobrze. Dowodem na to jest oryginalny sterownik tece typu WLM2 z modułem pogodówki który steruje własnie w ten sposób. Nie widzę sensu zmieniać coś co działa dobrze a wymaga tylko ewentualnej odpowiedniej automatycznej regulacji. Po drugie nie mogę mieć pogodówki w piecu bo zasilanie mam przez bufor który zasilany jest też z kominka z płaszczem a latem przez solar. Tak właśnie szukam typowego rozwiązania regulatora spełniającego kryteria które opisałem gdyż nie lubię wyważać otwartych drzwi jeśli ktoś coś już sprzedaje a ja po prostu nie potrafię tego znaleźć tzn. konkretnego producenta i modelu i o to pytałem i o nic więcej a na oryginalny sterownik jest zbyt drogi
  3. Proponuje nie rozpisywać się dalej o regulacji termostatycznej skoro wszyscy twierdzą że nie działa ( z różnych powodów ale nie działa ) i powrócić do sedna sprawy czyli regulatora pogodowego bo on na pewno zapewni poprawną zadaną temperaturę ( bez regulacji w pokojach ale trudno ). W moim przypadku mam dwa rozdzielacze i regulacja poddasza i parteru osobno mi w 100% wystarczy. Jeżeli chodzi o zróżnicowanie temperatur na jednym pietrze np. chłodniejsza sypialnia i cieplejsza łazienka można to uzyskać poprzez regulację na przepływach i po zabawie. Zbędne termostaty i siłowniki sprzedać na aukcji i będzie na regulator pogodowy. ps. Nie obraźcie się ale jako nowy użytkownik zauważyłem słabą dyscyplinę na tym forum i nie trzymanie się tematów poszczególnych postów co powoduje że trzeba przeczytać 100 wypowiedzi często powtarzających się w kilku postach żeby znaleźć jedną przydatną wskazówkę.
  4. Bardzo proszę o odpowiedzi zgodne z pytaniem. ps. Na całym domu jest podłogówka. Używane są tylko dwa odpływy wysokotemperaturowe, jeden go grzejnika łazienkowego na suszenie ręczników a drugi do wymiennika za pomocą którego podgrzewam duże akwarium. Co do regulacji pokojowej to po prostu sama nie działa jaka by nie była histereza termostatów ze względu na dużą bezwładność wylewki ( po wyłączeniu termostatu pokój stygnie o 2 stopnie około 4-6 godzin w zależności od temp. zewn )
  5. Witam Wszystkich Trafiłem na te forum szukając bez rezultatu alternatywnego regulatora pogodowego do rozdzielacza z mieszaczem pompowym firmy tece ( oryginalny regulator jest nadmiernie rozbudowany i potwornie drogi ). Dokładnie posiadam dwa rozdzielacze typu http://www.tece.pl/pdf/ulotki/TECEflex-rozdzielacz_2w1.pdf i jestem z nich bardzo zadowolony. Rozdzielacze mają na zasilaniu głowicę termostatyczną połączoną z kapilarą w okolicach mieszacza pompowego czyli przy spadku temperatury w obwodzie podłogówki zawór jest otwierany i dopuszczana jest ciepła woda do zadanej wartości. No i własnie tutaj chciałem trochę z wygodnictwa zautomatyzować regulację temp. ( teraz kręcę ręcznie głowicą co jest uciążliwe na dłuższą metę ) w obiegu w zależności od temp. zewnętrznej poprzez zastosowanie regulatora pogodowego który sterowałby zwykłym siłownikiem zamiast głowicy termostatycznej ( lub na dolnej belce jest też zawór na który można założyć siłownik ) a pomiar temperatury byłby realizowany poprzez czujnik przylgowy z miejsca z którym jest teraz kapilara. Problem polega na tym że nie potrafię znaleźć prostego regulatora pogodowego do sterowania zwykłym zaworem w rozdzielni z mieszaczem pompowym, wszystko co jest dostępne jest dedykowane do współpracy z zaworami 3D lub 4D co u mnie raczej nie będzie działało ( chyba że się mylę). Ideałem byłby regulator na dwa obwody CO wg. powyższego opisu. Na zasilaniu rozdzielnic mam bufor ciepła 500L zasilany z kominka z regulacją temp oraz pieca kondensacyjnego ( + solary na lato :) ) ps. w rozdzielniach mam zastosowane na pętlach sterowanie pokojowe dla każdego pomieszczenia osobno. Kompletnie nie nadaje się takie rozwiązanie do regulacji temp. gdyż bez ręcznej regulacji głowicy mam w pokojach za gorąco lub zimno w zależności co dzieje się za oknem. Może przy automatycznej regulacji wody w obiegu regulacja pokojowa będzie służyć np. do zróżnicowania temp. w pomieszczeniach Bardzo dziękuję za wskazówki gdzie znaleźć taki regulator lub jak inaczej rozwiązać problem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.