Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozdzielacz do wody użytkowej z cyrkulacją .!


tomekb

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź i jednocześnie potwierdzenie, że w moim przypadku to przerost formy nad treścią. Lepiej dopilnować, żeby rurki zostały dokładnie ocieplone i szły pomiędzy styro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

jestem właśnie na etapie instalacji hydraulicznych u inwestora i szukam dla niego dobrego rozwiązania cyrkulacji CWU. W większości firmy mają urządzenia do podpięcia cyrkulacji w systemie trójnik-owym, wiąże się to jednak z zmniejszaniem średnic rur, (np. grupa WZS100 Afristo - teoretycznie można by był to podłączyć w podobny sposób jak u Państwa, ale będzie to bardzo karkołomne, droższe i zajmie zdecydowanie więcej miejsca). Rozdzielacz jest wygodny i co najważniejsze nie ma łączeń pod podłogą jeśli stosujemy pex. Bardzo ciekawie wygląda Państwa produkt i brawa za świetny pomysł ?. Jako, że pierwszy raz miałbym montować Państwa rozwiązanie prosiłbym o potwierdzenie mojego pomysłu, tak, aby był wykonany poprawnie.  W załączniku przesyłam rzuty z naniesionymi punktami ciepłej, zimnej wody oraz miejscami do cyrkulacji. Zastanawiam się, czy w przypadku łazienki nr. 2 na górze jest sens stosowania pętli cyrkulacyjnej (wiem, że pisali Państwo, że przy 3 mb zaczyna się to opłać, jednak w tym projekcie jest to na pograniczu tej wartości). W sumie różnica na rozdzielaczu to tylko ok. 40 zł netto za dwa dodatkowe sloty cyrkulacji.
Rozumiem, że do uruchomienia pompy musi być potrzebny sterownik, ja akurat myślałem o takim rozwiązaniu: https://www.techsterowniki.pl/p/st-11-eco-circulation .
Prosiłbym jeszcze tylko o podanie tabeli wymiarów w zależności od wybranej opcji.

Pozdrawiam,
Kajetan

dół.jpg

góra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  poniżej przedstawiam wymiary, oraz jeszcze jeden schemat na którym zaznaczyłem przegrodę pomiędzy cyrkulacją a ciepłą wodą , bo niektórzy pytają często , czy ta ciepła woda miesza się z cyrkulacją w belce " 1194160630_schematcwu.thumb.jpg.39e86b2e8e289d7abea8558a89348ae1.jpg

 

Zrzut ekranu 2021-02-25 115549.jpg

Edytowane przez tomekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , poniżej dla zainteresowanych  wklejam aktualne ceny rozdzielaczy do CWU . Ceny niestety idą w górę o 5% ze względu na dużą podwyżkę cen materiałów głownie mosiądzu . Ceny są cenami netto , do zestawu jest doliczona elektroniczna pompa CWU Grundfos + zawór kulowy + zawór zwrotny+ kolano.... , kupując bez pompy , należy od podanej ceny odliczyć około 500.    Reszta pozostaje bez zmian, nadal na hasło ,, Forum info-ogrzewanie" wpisane przy zamówieniu otrzymacie 10% rabatu ,oraz darmowy transport za pobraniem do każdego miejsca na terenie kraju . ?

Zrzut ekranu 2021-03-03 154050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu, mam taką sytuację i czy Państwa rozdzielacze by się do tego nadały?

Czy nie będzie spadków ciśnienia przy takim układzie? Podobno rura od cyrkulacji może być cieńsza od tej zasilającej.
Czy jedna pompa cyrkulacyjna wystarczy dla takiego układu?
Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

4197a3c584bab4782391e9bb6b8e1a0c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak rozumieć, że „będzie działało dobrze tylko na belkach”? Czy można ten układ lepiej zrobić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pana rysunku belka rozdzielacza nie ma żadnych zaworów, którymi można by regulować przepływ samej cyrkulacji w naszym rozdzielaczu na belce w części cyrkulacji są takie zaworki do regulacji , a na części odejść ciepłej i zimnej wody w naszym rozdzielaczu są zawory odcinające , którymi można zamknąć dany obieg, o ile nie jest potrzebne do końca  odcinanie osobno danych  obiegów to regulacja na części cyrkulacji w takim rozwiązaniu jest bardzo przydatna . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie , Niestety kolejny raz jesteśmy zmuszeni podnieść ceny, poniżej tabelka z aktualnymi cenami . Ceny są cenami netto , do zestawu jest doliczona elektroniczna pompa CWU Grundfos + zawór kulowy + zawór zwrotny+ kolano.... , kupując bez pompy i  , należy od podanej ceny odliczyć około 500 zł. Reszta pozostaje bez zmian, nadal na hasło ,, Forum info-ogrzewanie" wpisane przy zamówieniu otrzymacie 10% rabatu, oraz darmowy transport za pobraniem do każdego miejsca na terenie kraju.  Często przy zamówieniach na rozdzielacze na CWU  pytacie o konsole do wodomierza , więc zrobiliśmy dla Was specjalną ofertę i można ją nabyć za 60 zł netto z regulacją z dwóch stron , lub za 50zł netto z regulacją z jednej strony . Pytacie też o złączki do rury Pex  16 za 6zł netto i 20 za 6,20 netto .  Pozdrawiam Tomek B.                                                                                                                                                                  ?

Zrzut ekranu 2021-07-14 121850.jpg

foto1_www.jpg

konsola wodomierza.png

cwu cena 2021 sierpień.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie, ze względu na częste zapytania o złączki zaciskowe do podłączenia rozdzielaczy, chciałbym poinformować, że wykonaliśmy już pierwszą partię takich złączek na rurę 16 . Więc jak ktoś by potrzebował koniecznie zaciskać też rurę przy rozdzielaczu to można zamawiać też rozdzielacz ze złączkami do zaciskania . Złączki oczywiście posiadają także atest do wody pitnej .

Pozdrawiam Tomekb

 

20210728_130626.jpg

20210727_103955.jpg

20210727_103831.jpg

IMG-20210728-WA0002.jpg

20210727_104005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Jako, że mam chwilę to napiszę coś od siebie. Już dłuższy czas obserwowałem temat tutaj na forum i od początku planowałem zrobić CWU w systemie rozdzielaczowym z zamysłem umieszczenia rur w warstwie ocieplenia,żeby ograniczyć straty ciepła.

Cyrkulacja również musiała być,więc wybór padł wiadomo na którą Polską firmę 🙂 Tym bardziej zależało nam na jakości i bezpieczeństwie związanym z codziennym użytkowaniu wody.

Po konsultacji z Panem Tomaszem skompletowaliśmy zestawy dla naszego obiektu.

Z racji, iż rozdzielacz na piętrze jest w bliskiej odległości od punktów odbioru (max 3m), więc cyrkulacja wody jest do belki ciepłej i podobnie na parterze dodatkowo z doprowadzeniem bezpośredniej pętli do kuchni (12m).

Zasilanie ciepłej i zimnej wody pex fi32. Cyrkulacja pex fi20

Punkty odbiory wody fi16/fi20 

Dodatkowo po ogarnięciu ściany na gotowo na cały osprzęt, został skompletowany zestaw do sekcji wodomierzowej wraz z odejściem wody do podlewania ogrodu.

Rozdzielacze do ogrzewania podłogowego z siłownikami na parter i piętro również już wiszą.

Jak narazie góra skończona - testy próby ciśnienia zakończone sukcesem (CWU,ogrzewanie podłogowe) i na następnym urlopie przyjdzie czas na dół.

Z mojej strony szczerze polecam. Doradztwo ze strony Pana Tomasza i późniejsza realizacja zamówienia u Pana Mateusza zawsze na najwyższym poziomie.

Tak jak pisałem na początku fajnie, że Polska firma potrafi mieć dobre rozwiązania i szeroki asortyment i nie trzeba szukać w kilku miejscach potrzebnych rzeczy i najważniejsze dla nas atest PZH.

 

cwu.jpg

IMG_20210709_194213.jpg

IMG_20210719_175016.jpg

Edytowane przez PatrykSE
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie, niestety ceny materiału od marca bardzo się zmieniły i dlatego też musimy zaktualizować ceny  naszych produktów, myślę że to już ostatnia podwyżka w tym roku. Oczywiście jak ceny materiałów pójdą w dół to zrobimy korektę tych cen 🙂....,  na co na razie się nie zanosi. poniżej wklejam nową tabelę z cenami netto , cwu wrzesień.pdfoczywiście dla forumowiczów info-ogrzewanie nadal obowiązuje promocja - 10% , oraz wysyłka za pobraniem gratis w dowolne miejsce w naszym kraju .Często pojawiają się pytania jak wyglądają zawory, więc  na prośbę forumowiczów dołączam też kilka zdjęć zaworów, które są montowane na belkach zimnej wody użytkowej,ciepłej wody użytkowej ,oraz cyrkulacji.... Zawory do ciepłej i zimnej wody są te same, są to zawory grzybkowe, odcinające z nyplem pod złączkę Pex z otworem fi 15 . Oraz zawór do cyrkulacji stożkowy regulująco-odcinający  z nyplem stożkowym z otworem fi 10 także pod złączkę pex . W zestawie znajduje się zawsze kluczyk imbusowy do zakręcania lub regulacji tych zaworów . Oczywiście jak ktoś ma jakiekolwiek pytania to można dzwonić ,pisać do woli,,,, postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie .  606217981 ,

[email protected]  lub w sprawie wyceny [email protected].  

20210901_130710.jpg

20210901_130726.jpg

20210901_130523.jpg

20210901_130754.jpg

20210901_130803.jpg

20210901_130817.jpg

20210901_130833.jpg

20210901_130908.jpg

20210901_130847.jpg

Zrzut ekranu 2021-wrzesien.jpg

Edytowane przez tomekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, wrzucam poniżej jeden z paru przykładów jak można sterować pompą cyrkulacyjną do CWU, znalazłem czujki bezprzewodowe z odbiornikiem polskiego producenta Zamel, nawet fajnie to działa,  na odbiorniku można ustawić czas od zera do paru godzin , ogólnie wystarczy 20 sekund , po tym czasie jak dalej znajdujemy się np. w łazience to pompka pracuje kolejne 20 sekund. Czujki rozstawiamy w pomieszczeniach w których korzystamy z wody a odbiornik podłączamy do pompy. Jak ktoś ma system alarmowy to podobne rozwiązanie można zrobić na tym systemie wykorzystując czujki alarmowe. System ma jedną wadę jaką zauważyłem jak występuje taka sytuacja że np. rano wchodzimy do ubikacji i chcemy natychmiast umyć ręce to leci zimna woda.. , ale można zawsze pierwsze popatrzeć w lustro parę sekund 🙂 lub zamontować dodatkową czujkę gdzieś w korytarzu .

20211109_145928.jpg

20211109_145940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Widzę, że aktywność na forum umiera. Przeczytałem wszystkie posty, a wpadłem na tą dyskusję przypadkowo szukając info o podłączeniu i zasadności cyrkulacji wody. Nie ukrywam swojego zaciekawienia pomysłem i rozwiązaniami tutaj przedstawianymi ale przerabiałem już podobne pomysły z wprowadzeniem danego produktu na rynek. Nie mniej jednak będę kontaktował się w kwestii rozprowadzenia wody oraz wykorzystania rozdzielaczy do rozprowadzenia podłogówki. Ustalam właśnie z hydraulikiem rozwiązanie dla mojego domu i pewnie na tym forum zostanie ono przedstawione. Tym czasem podoba mi się, ze ktoś coś robi i nie jest to masówka z byle jakich materiałów. Plusem są zawory, które po jakimś czasie można wykręcić, wymienić o ringi i uszczelki i dalej będą działały. Ogólnie podoba mi się pomysł. Pozdrawiam twórców.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie, poniżej przedstawiam nowe ceny na rozdzielacze do ciepłej wody użytkowej , przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość w ciągu ostatniego roku pięciokrotnie mieliśmy podwyżkę cen surowców i materiałów, do tego dochodzi wysoka inflacja w Polsce , wysoki kurs Euro, koszt energii oraz materiałów pomocniczych. Wiemy też, że trend wzrostowy utrzyma się w ciągu kolejnych miesięcy dlatego w niedługim czasie można spodziewać się dalszych wzrostów cen . Ceny w tabeli są cenami netto .Oczywiście dla forumowiczów nadal obowiązuje  specjalny  rabat  ( -10%) , oraz darmowa wysyłka za pobraniem , na hasło  ,, Forum info-ogrzewania " 

Pozdrawiam Tomekb

Zrzut ekranu 2022-02-01 090216.jpg

cwu cena 2022 luty.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie , niestety tak jak zapowiedziałem wcześniej, kolejny raz jesteśmy zmuszeni podnieść ceny na nasze rozdzielacze, oczywiście specjalny rabat - 10% dla członków ,,forum info-ogrzewanie" nadal obowiązuje , należy przy zamówieniu podać tylko hasło ,, Forum info-ogrzewanie " Pozdrawiam Tomasz Bies

Nowa tabelka z cenami netto poniżej , jest możliwość zamówienia rozdzielaczy bez pompy i zaworu zwrotnego, oraz kulowego, wtedy od ceny należy odjąć 500 zł netto .

schemat cwu.jpg

cwu ceny kwiecien 2022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.