radziuszkaa Opublikowano 20 Stycznia 2017 #151 Opublikowano 20 Stycznia 2017 Na razie nie podejmowałem żadnych decyzji tylko obserwowałem jak się kocioł zachowuje, jak pracuje. Doszedłem do wniosku że to wina umiejscowienia ślimaka, zwoje źle podają. Zastanawiam się czy naklejka widoczna na zdjęciu przypadkiem nie jest w złym miejscu naklejona ... Cytuj
adams1111 Opublikowano 17 Września 2017 #152 Opublikowano 17 Września 2017 Jest chroniona patentem, a zakupiłem to w NT w Katowicach. Dodatkowo mam jeszcze jedno rozwiązanie o którym będę mógł napisać z chwilą uzyskania pozwolenia wynalazcy dla którego prowadzę test na sprawność spalania paliw o trochę większej spiekalności na palniku ni to rynna ni to trudno określić. Stożek mam zawieszony ok 2 cm nad palącym się złożem gdzie nabiera temperatury a po wyłączeniu się palnika oddaje ją z powrotem do paliwa powodując zapłon wydobywającego się gazu ze złoża. Stożek ten wytrzymuje mi trochę więcej jak sezon grzewczy ale za to mam czyściejsze spaliny i intensywniejszy płomień. Nie widzę tego rozwiązania w innych palnikach a szkoda bo może to rozwiązanie nie jednemu by pomogło uzyskać lepsze dopalenie paliwa. O drugim rozwiązaniu napiszę z chwilą uzyskania pozwolenia na ogólne upublicznienie a czas ten poświęcę na zaobserwowanie zachowania się tego czegoś w palniku rynnowym. Gdy paliłem poprzednio bez dopalacza to spalałem ok 10 % więcej paliwa teraz palę głównie miałami i odsiewką a z retortą pożegnałem się w ubiegłym sezonie. Kotłownię oglądam jak mam zimne kaloryfery (amnezja co do uzupełniania paliwa - starość nie radość). I jeszcze jedno - usadowienie stożka zbyt wysoko nie przynosi tak dobrego efektu. Ceramika wytrzymuje bez problemu, co to za materiał .... ?!! Pozdrawiam IM005860.JPG Cytuj
jarrek Opublikowano 28 Grudnia 2017 #153 Opublikowano 28 Grudnia 2017 Ja też walczę z nierównym kopcem i lepszym dopalaniem z jednej a przesypywaniem z drugiej (problem niedopału opisałem tu: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/25393-multifun-i-problem-ze-spalaniem-w-automacie/ Nie wiem czy dobrze dedukuję, ale po kolei. W sasie poradzili, żeby najpierw uszczelnić retortę, więc rozebrałem (widać, że fabrycznie była wklejona) i oczyściłem z nagaru, koronkę również, bo miała również z jednej strony i uszczelniłem podwójnie - tak jak na foto oraz jak zaznaczona druga linia - szary kolor Dla pewności jeszcze po obwodzie całą objechałem (używałem uszczelniacza kominkowego Tytan) Po złożeniu wypoziomowałem i tu jest chyba klucz (może mnie ktoś poprawić jak się mylę) Żeby talerz był w poziomie musi być podniesiony z tyłu o około 3-4mm (zdjęcie trzeba powiekszyć). To powoduje swobodniejszy i większy dopływ powietrza właśnie od tamtej strony. Właśnie z tamtej strony robi się dziura w palenisku, a z przodu przerzuca niedopalony węgiel. Czy to jest przyczyną nierównego spalania ? Cytuj
radziuszkaa Opublikowano 2 Stycznia 2018 #154 Opublikowano 2 Stycznia 2018 (edytowane) U mnie pomogło uszczelnienie wyczystki która była pod retortą, tam najwięcej lewego powietrza uciekało. Nasmarowałem blachę sylikonem żaroodpornym przykręciłem i jeszcze od zewnątrz zakitowałem, żeby było git. W myśl zasady powietrze idzie tam gdzie ma lżej, więc jeżeli będzie gdzieś lewe ujście trzeba to zlikwidować, a druga sprawa to wyczyściłem kanał doprowadzający powietrze, było tam sporo niedopałków które mogły blokować dostęp powietrza. aha, no i na koniec zakleiłem 2/3 wlotu powietrza na wentylatorze Edytowane 2 Stycznia 2018 przez radziuszkaa Cytuj
marcus312 Opublikowano 2 Stycznia 2018 #155 Opublikowano 2 Stycznia 2018 Żeby talerz był w poziomie musi być podniesiony z tyłu o około 3-4mm Tak nie może być talerz musi dobrze leżeć na kasecie powietrznej ,sprawdz czy kocioł jest dobrze wypoziomowany a potem sam podajnik można doregulować ale bez przesady to nie musi być jakoś super idealnie to tylko kocioł :D Cytuj
jarrek Opublikowano 2 Stycznia 2018 #156 Opublikowano 2 Stycznia 2018 druga sprawa to wyczyściłem kanał doprowadzający powietrze, było tam sporo niedopałków które mogły blokować dostęp powietrza. aha, no i na koniec zakleiłem 2/3 wlotu powietrza na wentylatorze Po wyjęciu talerza, zdemontowalem zasobnik i wysunąłem podajnik. Oczyszczone było wszystko, łącznie z kanałem napowietrzającym. Dekiel wyczystki jest uszczelniony sznurem i tam nie dmucha. W wentylatorze nie mam żadnej przysłony, ale u mnie w podtrzymaniu - odkąd założyłem RCK - jest ok. Tak nie może być talerz musi dobrze leżeć na kasecie powietrznej ,sprawdz czy kocioł jest dobrze wypoziomowany a potem sam podajnik można doregulować ale bez przesady to nie musi być jakoś super idealnie to tylko kocioł :DKocioł jest ok - sprawdziłem wszędzie gdzie było to miarodajne.Talerz retorty oryginalnie tak samo był wklejony, może nie aż tyle podniesiony ale po pozostających resztkach uszczelniacza łatwo było to podniesienie z tyłu zauważyć. W tej sytuacji wygląda jakby było fabrycznie krzywo zamocowany podajnik do kotła. Reklamować w sasie ? Czy na nowo wsadzić talerz tak, żeby szczeliny między koronką a retortą były jednakowe ? Wtedy będzie równy dopływ powietrza, ale talerz będzie leżał ze spadkiem do tyłu. Cytuj
marcus312 Opublikowano 2 Stycznia 2018 #157 Opublikowano 2 Stycznia 2018 Talerzem się nie poziomuje ,talerz musi dobrze dolegać do kasety powietrznej i koronki tam muszą być szczeliny jednakowe żeby był jak sam piszesz równy dopływ powietrza .Sam talerz czy cały podajnik nie musi być idealnie równo jak jest w kierunku zbiornika przechylony to może da się podregulować nóżką pod podajnikiem ale to mało istotne te 3 mm :D Cytuj
jarrek Opublikowano 11 Stycznia 2018 #158 Opublikowano 11 Stycznia 2018 (edytowane) Ustawiłem wszystko tak, że szczeliny są jednakowe, talerz retorty co prawda ma 3mm odchylenia od poziomu, ale problem występuje nadal. Zastanawiam się czy ślimak nie wypycha tak paliwa, że z jednej strony zageszcza i wtedy z drugiej strony powietrze na łatwiejszy przepływ. Edytowane 11 Stycznia 2018 przez jarrek Cytuj
Przemyslaw85 Opublikowano 11 Stycznia 2018 #159 Opublikowano 11 Stycznia 2018 (edytowane) Spróbuj ustawić dłuższy czas podawania i jednocześnie znacznie wydłużyć czas przerwy. W moim kotle efekt był bardzo podobny do tego co opisujesz. Dopiero zwiększenie czasu podawania rozwiązało problem. Aktualnie jest to 12s i pali się równo na całości. 12s podawania i 86s przerwy. Wentyl na 40% przysłona na ok 2-3cm. Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka Edytowane 11 Stycznia 2018 przez Przemyslaw85 Cytuj
Marcin210380 Opublikowano 25 Lutego 2018 #160 Opublikowano 25 Lutego 2018 Witam tez mam problem z płomieniem na retorcie z przodu robi mi się taka dziura wypalona z z tyłu spiętrza mi się kocioł Taurus Angus 5 palnik retortowy15-25 kw Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.