Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem takie zdjęcie nowej malej ekoenergii.chyba całkowicie zrezygnowali z pionowych nacięć. Ciekawe czy można kupić samą koronę palnika z tymi otworami.f4c9483091e33ce710ab76305c11f8d4.jpg

To jest korona oryginalna Ekoenergii ale z modyfikowana dla kotłów RBR-Ekouniwersal.

Kolega Timon dobrze pisze, Instalco zamawia surowe odlewy koron a reszta robiona jest w firmie.

Można znaleźć jeszcze inne wzory z trzema rzędami otworów, mam jeszcze chyba nawet jedną nówkę nie śmiganą tej trójki i tez lepiej spalała jak oryginalna.

W oryginale nic się nie zmieniło, nacięcia dalej są.

Aha, ta modyfikacja dotyczy tylko małej Ekoenergii.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, piec nie był z ikei.

Jak Timon dobrze zauważył, w DTR było napisane, że należy uszczelnić więc to zrobiłem. W nowym piecu!!

Zresztą jak poczytasz to forum i pytania początkujących to zobaczysz, że pytanie o uszczelnienie retorty pojawia się dość często.

Tak jak piszesz, wszystkie brucerowate maja klejone korony spalające i nie jest to żadna partyzanka :)

Zapewne większość nie czyta co pisza producenci w DTR.

Jedni kleją fabrycznie inni dają nie wklejane i trzeba to już robić przed pierwszym uruchomieniem.

Zaleca się przeklejenie korony chociaż co dwa sezony, nie którzy profilaktycznie robią to co sezon, niektórzy olewają sprawę i nie robią tego do czasu kiedy jest taka potrzeba ( w tym też ja :) ) inni zaś nie wiedzą że trzeba to zrobić :) i przewalają węgiel do popielnika narzekając że kocioł jest do du....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cenowo wygląda taka nakładka?

To nie jest żadna nakładka jak napisałem tylko oryginalna korona z innym napowietrzeniem.

Nakładki to robi mój kolega Grzesiu ( minertu ) ale w celu zmniejszenia starszych palników Brucer, nie stosują ich producenci chyba ze 3 lata ale dużo ich jeszcze pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna nakładka jak napisałem tylko oryginalna korona z innym napowietrzeniem.

 

Ok ok, jak zwał tak zwał  :)  jak cenowo to wygląda, chętnie bym spróbował u siebie jak sie będzie sprawować.

Możesz odpowiedz na PW dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież koronę możesz sobie kupić, wiertara w dłoń i jedziesz :) ewentualnie swoją zmodyfikować.

Nie mam czasu a to trochę dłubaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

 

Odgrillowuję temat po roku.

Praktycznie od początku sezonu grzewczego mam problem z przesypującym ekogroszkiem. Zauważyłem że powodem przesypywania jest nierównomierne wypalanie się paliwa oraz co za tym idzie nierówny płomień na retorcie. (Mam wrażenie że stronę z której przesypuje bardziej doładowuję ślimak - jest to strona od drzwiczek) Nie mam pomysłu dlaczego tak jest i gdzie leży problem. Wczoraj rozebrałem ślimak żeby zobaczyć czy nie uszkodzony, wszystko lux, pachnie nóweczką.

 

Załączam fotki, może ktoś ma pomysł gdzie jest ten szczegół który spędza mi sen z powiek.

 

Dodam że w tamtym roku, nie miałem takiego powodu, ponieważ miałem ogromne spieki i przesypywanie nie było widać, natomiast w tym roku zmieniłem opał na ekogroszek z Wesołej i wszystko byłoby ok gdyby nie przesypywanie.

 

Kocioł Stalkot, 12kw, retorta, ogrzewam 120mkw + bojler 150l.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

 

post-61453-0-21949200-1484757371_thumb.jpg

post-61453-0-87052500-1484757375_thumb.jpg

post-61453-0-15534700-1484757378_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego radziuszka  ale u Ciebie się nie pali ... palenisko zapadnięte , kopczyka brak ....  pewnie czasy podawania i przerwy nie są dobre ... do tego dmuchawka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celowo pokazałem taki moment podczas długiego podtrzymania, żeby było widoczne, że niedopala i nierównomiernie podaje.

w trybie regulacji mam podawanie 15 sekund, przerwa 75s, dmuchanie 40%

w podtrzymaniu podaje co 7 minut 15 sekund z przedmuchem 15 sekundowym 60%

Edytowane przez radziuszkaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a ile czasu stoi w podtrzymaniu to raz

a dwa - czy wchodząc w podtrzymanie jest kopczyk na retorcie ?

 

3 - zrób krótszą przerwę by w podtrzymaniu podał węgla ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radziuszkaa

a kiedy palnik był czyszczony? i otwory nadmuchowe?

może to jest przyczyną 

ewentualnie nagar sie zrobił i blokuje z jednej strony a druga wypycha i stąd takie jaja

zacząć od porządnego czyszczenia wszystkiego co z palnikiem zwiazane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za zaangażowanie w problem!

 

w pierwszym poście 3 zdjęcie to jest rozebrana retorta którą wczoraj czyściłem, w ogóle wszystko wczoraj wyczyściłem co było możliwe, żadnych nieprawidłowości nie zauważyłem, zastanawiam się jeszcze nad jedną kwestią, czy przypadkiem jak doszło do zerwania zawleczki na początku sezonu to w dobry otwór włożyłem nową, na zdjęciu zaznaczyłem otwór który spowoduje że o 1 cm głębiej wejdzie ślimak w podajnik, zastanawiam się czy taka zmiana może przyczynić się do poprawnego podawania paliwa i jeszcze jedno pytanie czy w momencie kiedy dmuchawa nie pracuje klapka powinna być zamknięta, bo zaobserwowałem, że klapka była otwarta i powietrze z "zetki" było wciągane grawitacyjnie do kotła i dopalało mi groszek w retorcie (powietrze szło najkrótszą drogą)

 

Haki, już zastosowałem się do Twoich sugestii, jutro rano zobaczymy efekty

post-61453-0-95526400-1484771049_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że jak dopchniesz ślimak to będzie inaczej wypiętrzał paliwo

otwarty dopływ powietrza może dopalać opał w podtrzymaniu a w czasie pracy niewłaściwe parametry będa powodować przesypywanie niedopalonego węgla

dodatkowo wesoła to dość specyficzny opał i nie daje się łatwo spalić przy większym zapotrzebowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U rodziców i u matki brata dobrze się spala ta wesoła...Jaki opał polecacie na przyszły sezon? Oczywiście na początek przetestuję kilka worków przed zakupem.

Tak, ten zaznaczony otwór jest o innym rozmiarze, jutro wieczorem spróbuję rozebrać i przestawić, zobaczymy co wyjdzie. Klapkę w dmuchawie zamknąłem na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @radziuszka masz ten sam problem co ja. Również palę Wesołą, palnik Ekoenergii i z przodu przesypuje koksy, z tyłu popiół ładny ale wypala dziurę.post-2974-0-94732800-1484773084_thumb.jpg

 

Nie da się nic z tym zrobić -ten typ tak ma. Jedynie modyfikacja na wzór korony Batorego(jak na zdjęciu co wstawił Leszek). Można przerobić starą koronę zaklejając rowki i nawiercić nad nimi otwory lub zamówić surową koronę u producenta(koszt 180zl z przesyłką) i nawiercić samemu.

Ja się przymierzam do tego jednak wolałbym aby ktoś profesjonalnie nawiercił koronę (producent RBR już się tym nie zajmuje).

Jeśli miałbym się jednak sam podjąć nawiercania to wolałbym znać wymiary i rozkład/rozmieszczenie otworów a nie wiercić "na oko"

Edytowane przez hajtaler428
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć @hajtaler!
skoro ten typ tak ma to jutro go rozbieram, kupuję wiertła do żeliwa i jazda z nim, przez noc pomyślę jak go nawiercać :) gorzej być nie może hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się dotąd ustalić to wiertło 5,5. Odległość między górnym a dolnym rzędem otworów 1,5 cm. Na dłuższych bokach gora 9 otworów, dół 8 wiercone naprzemiennie. Krótszy bok po przeciwnej strony podajnika góra 8 otworów dół 7. Bok od strony podajnika 3 otwory na wysokości środka między rzędami otworów na pozostałych bokach.

Nie wiem tylko na jakiej wysokości od dolnej krawędzi korony ma być niższy rząd otworów

Jeżeli ktoś ma informacje lub uzytkuje taką koronę proszę o potwierdzenie lub poprawienie i uzupełnienie wymiarów

Edytowane przez hajtaler428
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukajcie na wątku KRS TECH AQUA DUO u kolegi bregho 

tam jest mnóstwo o tym jak wiercili 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że zacznę od uszczelnienia korony palnika,

zamieściłem zdjęcie z opisem, górne i dolne otwory, które polecalibyście zakleić na początek?

Po obwodzie oczywiście też polecę. Dodam, że dolną wyczystkę pod retortą już uszczelniłem.

post-61453-0-59857100-1484810269_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadbaj najpierw o uszczelnienie a potem będziesz zaklejał jeśli zajdzie potrzeba wogóle

dopytałbym Pieklorza czy te palniki maja równomierną dystrybucję powietrza bo on w tym siedzi mocno. wtedy dopiero kolejne kroki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.