-
Postów
1142 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
19
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez szakallo
-
Ale gówno burzę zrobiłem, Po pierwsze pompa już nie ma gwarancji bo firma FOXAIR już się wypięła żaden z telefonów nie działa. Wiedziałem o tym i nie bez powodu zapłaciłem za pompę Po drugie doskonale wiem co to propan i podchodzę do tematu jak ci którzy nie boją się wszystkiego dookoła, nikt normalny nie ściąga 500g propanu maszyną do odzysku gazów. Andrzej wiesz jakie ilości dziennie uciekają w atmosferę propanu i butanu na stacji ładowania samochodów albo butli gazowych? Jedyne co może do mnie przemówić to przekroczona granica stężenia wybuchowego lecz z drugiej strony R32 też jest wybuchowy tylko mniej energetyczny i nikt nie biega w koło.
-
Przyjaciele pomóżcie co to za piec
szakallo odpowiedział(a) na damianczarneckipraca temat w Kominki, kozy i inne piece
Zostaw kocioł jak jest dobry - dodaj regulator ciągu kominowego bo obstawiam że najwięcej ciepła to mu ucieka w komin, uszczelnij wszystko co się da zwłaszcza drzwiczki CO TO JEST?? -
Ja np wolę splita bo nie martwisz się czy nie ma prądu a dodatkowo jeśli ktoś dokłada pompę tak jak ja ojcu do MPM wolałbym splita niestety w dobrej cenie był tylko Monoblok na R290 i przyznam że zastanawiam się już czy nie pokombinować i rozciąć go i nie zabrać do piwnicy wymiennika. Czas pokaże może za rok jak będę się nudził to przerobię
-
Kupiłem ojcu Foxaira 9-1 na R290 Jak myślicie nie będzie miała ona problemów jak ojciec będzie palił w MPM do tych 70st czasem zastanawiam się czy kombinować coś z rozdzialaniem
-
Musiałbyś poznać schemat bo jeszcze okaże się że grzałka będzie miała jakieś miedzyfazowe przejście gdzieś na elektronikę i spalisz wszystko razem z pompą
-
Popatrzcie na cenę R290
-
Chyba tak na allegro tak opisana Warunki ogrzewania - temperatura otoczenia (DB/WB): 7/6°C, Temp. wody (Wejście/Wyjście): 30/35°C: zakres wydajności grzewczej [kW]: 3,10 - 8,90 kW zakres wejściowej mocy grzewczej [kW]: 0,58 - 2,10kW COP A7W35: 4,24 - 5,34
-
Czyli malutko jak na 9kW
-
Sprawność będzie większa tylko coś te moce małe, żeby nie okazało się że gazowo jest mała moc o wielkiej sprawności ale przy tych -10 będzie grzała grzałką częściowo więc i COP będzie leciał na łeb
-
Większą sprawność bo niższe temp parowania tylko te moce coś małe z tej karty energetycznej a niby A+++
-
Widział ktoś tą pompę ciekawa cena za R290 w monobloku R290
-
nibe-biawar Kocioł Pelmax Nibe-Biawar Opinie Użytkowników
szakallo odpowiedział(a) na Damian111 temat w Kotły pelletowe
To prawda, o dobrych urządzeniach ludzie nie piszą na internecie.- 905 odpowiedzi
-
- 1
-
-
Na pewno napisał jakieś farmazony
-
Nie którzy nie przebrną przez 300str instrukcji, a szkoda bo to naprawdę wielka dawka wiedzy. Niedługo będę montował 8kW u ojca w domu więc, każdy napotkany problem to możliwość żeby samemu się nie męczyć przy montażu. Miałem nie montować CWU na 3d ale teraz chyba zrobię wszystko po kolei już nie będę oszczędzał tych 2 tys zł
-
-
Dobór grzałki do bufora Jakie grzałki do bufora?
szakallo odpowiedział(a) na seba999 temat w Instalacje CO i CWU
Dlatego grzałki najlepiej montować od dołu, nie ma problemów z przegrzewaniem. -
Jak palić w starym piecu?
szakallo odpowiedział(a) na SzymonDG temat w Inne tematy o kotłach i piecach
założyć regulator ciągu do komina np w wyczystce jak szkoda kasy to możesz przerobić coś takiego, śrubka w uchyle i regulujesz nakrętkami zwrotny -
Wymiennik entalpiczny - dziwny zapach?
szakallo odpowiedział(a) na piorac temat w Wentylacja i rekuperacja
Słabo widzę reklamację na podstawie zapachu, to praktycznie nie możliwe. -
Kocioł na ekogroszek & pompa ciepła porównanie kosztów
szakallo odpowiedział(a) na o6483256 temat w Pompy ciepła
To środek antyadhezyjny ( coś jak olej sylikonowy) i ciężko porównywać samolot w locie +400km/h do wymiennika gdzie wieje 30-40km/h -
Kocioł na ekogroszek & pompa ciepła porównanie kosztów
szakallo odpowiedział(a) na o6483256 temat w Pompy ciepła
Nie zdziwiłbym się że te polewanie wymiennika kosztowałoby więcej niż praca pompy. -
Ale on chce tylko wymienić wyświetlacz a to dwie taśmy jeśli już akumulator obstawiam że też oryginał z Manty
-
Kocioł na ekogroszek & pompa ciepła porównanie kosztów
szakallo odpowiedział(a) na o6483256 temat w Pompy ciepła
Już lepiej postawić agregat spalinowy, podłączyć się do sieci i mieć PV na starych warunkach, dodatkowo zrobić wyrzut spalin na wymiennik jz PC -
Sprawdź te złote taśmy może połamałeś przy rozbieraniu Zastanawiam się czy ta płytka zielona nie jest przypadkiem od jakiejś jednostki wewnętrznej klimatyzatora skoro tam takie druciarstwo edit A to ciekawostka https://5.allegroimg.com/s1024/0c24ed/96d5f31e42f6b34321119e9aa855 Szukaj używanego tableta bo serwis skasuje cię w tysiącach zł
-
obstawiam że, spuchł przez ładowanie a przy okazji mógł uszkodzic taśmę od dotyku. Ta niebieska płytka na aku to chyba jakiś układ ładowania i komunikacji za razem. Na bank jakaś druciarska robota raczej nikt tego od producenta nie wypuścił
