Skocz do zawartości

szakallo

Stały forumowicz
  • Postów

    1142
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    19

Treść opublikowana przez szakallo

  1. Tak ale jest jeden problem to jest przy max czyli około 20% w ciągu dnia, resztę dnia będziesz miał dużą moc grzałki a małą moc z paneli dlatego dobiera się grzałkę mniejszej mocy niż szczytowa moc paneli i dajesz drugą pod drugie wejście w razie max ale prawda jest taka że grzałka nie powinna być za mocna bo może być problem
  2. Niezłe wykopalisko Oliverray Przy okazji Nie ważne jak układasz najważniejsze aby szczeliny nie pokrywały się. Dodatkowo zawsze się zastanawiam dlaczego praktycznie nikt nie układa instalacji podposadzkowych na styropianie, nagminnie spotykam się z CWU, cyrkulacją, CO położoną bezpośrednio na chudziaku. Przecież to są ogromne straty a te pianki które dają na rury to żadna izolacja. Wiem że to więcej pracy ale czy aż tak ciężko położyć styropian 3-5cm i na to rury?
  3. Jak ktoś chce walczyć o ilość energii do ogrzania to w starych budynkach pierwsze co trzeba zrobić to kamera termowizyjna w łapę i łapać wszystkie mostki termiczne, teraz idealna pogoda,
  4. Nie znam dokładnie jego sytuacji ale zrobić jedną instalację z buforem i kotłem, tak aby nic nie przełączać. Palić kiedy robi się za zimno, gdy pompa nie wyrabia i tyle. Albo dołożyć coś dodatkowego
  5. Większość nowych paneli ma około 13,5 - 14A mpp Ciężko będzie wycisnąć 3x1,2kW z tego sterownika nawet tego mocniejszego Z drugiej strony przy takiej inwestycji to już chyba wolałbym założyć hybrydę i wpiąć się w sieć
  6. Nie spodziewałem się że tyle potrafi zjeść grzałka - ona jest włączona cały czas?
  7. Ale pompa będzie mogła pracować dłużej i zejść z mocą - mniej taktowania, same plusy. Chyba że bufor jest gdzieś gdzie nie chcesz ogrzewać (tracić energii) jeśli jest w środku budynku to i tak ta energia która ucieknie w powietrze, ogrzeje budynek więc to nie strata
  8. Jak glikol to spoko nie masz czym się przejmować Oszronienie może być moim zdaniem zawsze gdzieś pojawia się pierwsze w końcu to długa rura
  9. Ten Volt i qultec co wyglądają tak samo mają podobno na wyjściu Napięcie wyjściowe: 180 ~ 260VAC więc większość elektronicznych powinna śmigać Zastanawiam się bardziej nad tym VOLT 2 i 3 (VOLT Polska GREEN BOOST PRO 4000 Przetwornica solarna 4000W) bo kumpel ma dodane jeszcze na ogrzewaniu podłogowym takie ustrojstwo z grzałką przepływego elterm jak CWU się nagrzeje na jesieni wiosną to trochę popchnie w podłogę energii https://allegro.pl/oferta/elterm-dogrzewacz-ukladu-co-strzelec-2-kw-230v-13881799154?utm_source=google&utm_medium=product-carousel&utm_campaign=product-listing&utm_content=%2Flisting%3Fstring%3Dpodgrzewacz%20c.o
  10. Dlaczego nie chcesz żeby nie zabierała ciepła?
  11. Ktoś ma i poleca coś z tej serii? Qoltec VOLT VOLT 2 VOLT 3 Znajomemu mam pomóc w montażu ale nie wiem na co go namawiać
  12. Sprawdź napięcie jakie daje zasilanie na grzałkę ze sterownika (sprawdź czy jest to przekaźnik sterowany lub jakiś tranzystor, spróbuj znaleźć na necie moc oryginalnego kabla) i kup taki kabel grzejny, zarób końcówki tak jak trzeba i połóż gdzie trzeba Ogólnie to trochę chamówa że tyle liczą za metr kabla oporowego
  13. Rozdzielacze to od podłogi czy do grzejników Bufor jest zasilany grawitacyjnie z kotła? Chyba zlikwidowałbym zawór zwrotny na pompie bufora
  14. Weź nagreźdaj jak to wygląda w schemacie A nie możesz po prostu zrobić żeby pompa od kotła była wyłączona jak nie grzeje?
  15. Czy masz zawory antyzamrożeniowe na rurach tuż przed pompą? Z wyglądu ułożenie wejścia- wyjścia i kabli wygląda tak samo jak moja FOXAIR - zajrzyj do środka czy wymiennik sięga poniżej wyjścia. Moja tak ma zrobione z wodą i wydaje mi się że zawory antyzamrożeniowe są w tych monoblokach bez sensu (lepiej zabudować całe rury skrzynką z PIR i myśleć o jakimś obiegu rezerwowym lub UPS z pompą
  16. o O czym piszesz? A już widzę
  17. Czyli do końca 2026 będzie największa promocja na R32 wszystkie
  18. Mój dom z 2016r ma około 120m2 podłogowe i przy tej pogodzie 2,5kW które potrafi minimalnie modulować palnik to i tak za dużo, grzeje około 50-60% czasu więc można przyjąć że pewnie z 1,5kW to realne zapotrzebowanie.
  19. Co ma nie zadziałać? przecież cieplej się nie zrobi, kocioł powinien się wyłączyć sam bo przecież nic nie zabiera ciepła skoro po drugiej stronie wymiennika jest cieplej ustawiasz na gazowym niższą tempp zasilania niż weglowy i powinno dzialać w automacie, jak zgaśnie w weglowym zacznie grzać gazowy
  20. Coś słabo mnie zrozumieliście R290 to czysty propan nie LPG LPG to brudny propan (mieszanka chemiczna różnych gazów z propanem) ale nie można nazwać nazwać go czystym czyli R290. Co do rozpuszczanych środków smarnych w R290 są one rozpuszczone w płynnym propanie ( węglowodór jak oleje i gaz dlatego się mieszają ), jeśli nie dojdzie do gwałtownego rozszczelnienia układu środki smarne zostaną w większości w układzie, a dlaczego - bo ulatnia się stan gazowy w naszym ciśnieniu atmosferycznym a oleje zostają w układzie. Wymiennik Andrzeju jeśli będę przenosił to dosłownie o metr dalej np na ścianę budynku aby wymiennik był w ciepłej strefie, ale narazie to takie moje pomysły bo obstawiam że nic nie bedę robił bo aż tak dużo wolnego czasu nie mam,
  21. Musisz sprawdzić jaki sygnał steruje gazowym, kupujesz stycznik najlepiej no/nc do kotła gazowego to co potrzeba podpinasz dodatkowo podpinasz zasilanie cewki A1A2 do zasilania pompy od węglowego kotła i to wszystko. ogólnie to po co ci wyłącznie gazowego, ustawiasz niższą temp na gazowym niż grzejesz węglowym i po problemie gazowy nie będzie grzał bo za gorąca woda
  22. Chciałem dać zawory antyzamrożeniowe ale wydaje mi się to bez sensu bo do pompy nie zaglądałem jeszcze ale ona chyba ma wymiennik niżej niż rury wchodzą i wychodzą z obudowy Carinus pokażesz jak wymyślony masz ten bypass? Co do spuszczenia wody to raczej nie wchodzi w grę bo rodzice sobie nie poradzą a dodatkowo nie chciałbym aby przy tym łazili wcale. Co do tej całej wojny LPG czy R290 to prawda jest taka że R290 w butli jest czystym propanem lecz po napełnieniu pompy mieszany jest z olejami które smarują sprężarkę i tak prawdę mówiąc już nie jest czystym propanem lecz bliżej mu już pewnie chemicznie do LPG.
  23. Zastanawiam się czy pompa obiegowa w pompie ciepła nie zablokuje całego przepływu bo różnica wysokości będzie mizerna, ale z drugiej strony to bardzo dobry pomysł coś z tym wykombinować bo w domu nigdy nie będzie minusowej temp
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.