Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Gazowy I Węglowy W Jednej Instalacji


jaarooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujący problem,posiadam instalacje zamkniętą (rurki miedź ,nowe grzejniki) z piecem gazowym ze wzgledu na koszty ogrzewania chce podpiąć do istniejacej instalacji kocioł węglowy.Kotłownia znajduje się z boku budynku piętrowego w części parterowej.Odległóść od najwyżej usytuowanego grzejnika do kotłowni to poziomo 22m i pion 3,5m.Kocioł węglowy chce montować w systemie otwartym ale nie wiem jak zainstalować zbiornik wyrównawczy aby cały układ działał prawidłowo (układ zamkniety chyba odpada ponieważ nie posiadam "wody" z sieci miejskiej tylko studnia głebinowa a wężownica chłodnica zabezpieczająca układ zamknięty wymaga stałego dopływu wody). Słyszałem również o mozliwości instalacji wymiennika płytowego ale czy niskie usytuowanie zbiornika wyrównawczego nie wpłynie na prawidłową prace układu.

Proszę o poradę jak rozwiązac problem i ewentualnie schemat podłączenia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kotłów gazowych wymaga z tego co wiem instalacji zamkniętej. Kotły zasypowe - otwartej. Wygląda więc na to, że jedynym rozwiązaniem będzie wymiennik płytowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam następujący problem,posiadam instalacje zamkniętą (rurki miedź ,nowe grzejniki) z piecem gazowym ze wzgledu na koszty ogrzewania chce podpiąć do istniejacej instalacji kocioł węglowy.Kotłownia znajduje się z boku budynku piętrowego w części parterowej.Odległóść od najwyżej usytuowanego grzejnika do kotłowni to poziomo 22m i pion 3,5m.Kocioł węglowy chce montować w systemie otwartym ale nie wiem jak zainstalować zbiornik wyrównawczy aby cały układ działał prawidłowo (układ zamkniety chyba odpada ponieważ nie posiadam "wody" z sieci miejskiej tylko studnia głebinowa a wężownica chłodnica zabezpieczająca układ zamknięty wymaga stałego dopływu wody). Słyszałem również o mozliwości instalacji wymiennika płytowego ale czy niskie usytuowanie zbiornika wyrównawczego nie wpłynie na prawidłową prace układu.

Proszę o poradę jak rozwiązac problem i ewentualnie schemat podłączenia.

Pozdrawiam.

Witaj!!

Tu masz duzo przykladow polączenia kotla CO do instalacji CO gazowej.

https://www.google.pl/search?q=podlaczenie+kotla+COdo+instalacji+gazowej&biw=1265&bih=871&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=Hzq6VNnTJYuxUY3-gbgO&ved=0CB8QsAQ&dpr=1

 

pozdrawiam.henryk1953

Edytowane przez henryk1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdz czy jak upuscisz cisnienie prawie do zera czy koiocł bedzie pracował jesli tak to podpinasz koicoł na ostro i otwierasz całą instalacje a jesli nie pracuje bo za niskie cisnienie to kup kocioł do układów zamkniętych i tez na ostro ,natomiast jesli masz gaz to przeraza mnie myśl o wstawianiu kotła kopciucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
W dniu 17.01.2015 o 14:52, Digitrax napisał:

Wzoruj się na poniższym schemacie

post-2387-0-73085100-1421502714_thumb.jpg

 

Czy na tym schemacie pompa, która ładuje zasobnik CWU nie będzie się gryzła z tą, która pompuje wodę do wymiennika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2021 o 13:06, DrKoko napisał:

pompa, która ładuje zasobnik CWU nie będzie się gryzła z tą, która pompuje wodę do wymiennika?

Nie, bo pompy nie mają zębów 🙂

A taka na poważnie to u mnie tak jest i jest git. Pracuje jedna pompa, albo druga, albo obie. Oczywiście za każdą zaworek zwrotny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.