Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrzające się grzejniki, źle podlączony zbiornik wyrównawczy


RadekBB

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Mam problem z zapowietrzającymi się grzejnikami na 1. piętrze domu. Instalacja z układem otwartym, stare stalowe piony, grzejniki w większości wymienione na alu i płytowe ale na pietrze są 4 duże żeliwne grzejniki. Wydaje mi się, że zbiornik wyrównawczy jest niepoprawnie podłączony i to może być częściowa przyczyna. W zał. zdjęcie zbiornika z opisem. Macie pomysł jak to usprawnić? Chyba że się mylę, ale z tego co czytałem zgodnie z normami to na pewno nie jest wykonane.

zb. wyrownawczy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor Jakieś wskazówki jak to poprawić?

Jestem na etapie zmiany kotła, ale nie wiem czy uda mi się otrzymać dotację przed zimą i w takiej sytuacji chciałbym jeszcze jeden sezon przetrzymać na obecnym kotle. Nie chciałbym jednocześnie zmieniać całej instalacji którą i tak będzie trzeba chwilę potem przebudowywać pod inny kocioł.

Okiem laika naczynie powinno być większe, inaczej podłączone, przekroje rur min. 1' i podpięte do kotła, a nie do grzejnika na ostatniej kondygnacji.

Pomożesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.