Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena Schematu Instalacji C.o. Kocioł Pellet


tomek3216

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich forumowiczów,

 

 

Proszę o ocenę mojego schematu instalacji c.o. UKŁAD ZAMKNIĘTY. Zaznaczam, że nie jestem doświadczonym hydraulikiem, instalatorem c.o. Starałem się go uprościć by na tą chwilę nie ponosić astronomicznych kosztów. Sorki z góry za słabą jakość (mistrzem Painta to to nie jestem ;)  )

 

Jestem tylko ciekawy, czy konieczne jest zamontowanie siłownika na zaworze 3d do podłogówki? Czy nie wystarczy sam zawór? Jeśli tak to w jaki sposób będę mógł nastawiać temperaturę ogrzewania podłogowego (przez sterownik kotła ecotouch 850p,  lub inny sposób np.zawór RTL, chodzi oczywiście o koszty).

 

Ogrzewaniem grzejnikowym chcę sterować z poziomu panela pokojowego (ecoster touch), gdzie będzie zawór 4d z siłownikiem.

 

Jeszcze jedno czy zabezpieczenie kotła, które pokazałem na schemacie jest odpowiednie do kotła na pellet? Czy musi być zawór schładzający ?

 

Np. ten - https://kotly.com.pl/produkt-zawor-schladzajacy-dwufunkcyjny-syr-5067-3-4-z-reduktorem-cisnienia-z-kapilara-1-3-m-1182.html?l=pl

 

Wolałbym oczywiście wężownicę, ze względu na cenę.

 

Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam ;)

post-78953-0-40251600-1525380145_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kocioł jest przystosowany do układu zamkniętego?
Źle wpięta podłogówka!
Wywal zawór różnicowy na kaloryfery, brak siłownika, brak regulacji ze sterownika, ale tego sie pewnie domyślasz....
Dlaczego zawór 4D?
A tak w ogóle, to schemat czysto teoretyczna dywagacja, czy na poważnie? ;-)
A tak na poważnie, to na stronie producenta sterownika masz gotowce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat jest delikatnie przerobioną wersją ze strony producenta kotłów.

 

Chodzi mi o to by za pomocą sterownika ecotouch 850P sterować grzejnikami i być może jak się da to też podłogówkę, ale z tego co wyczytałem to ten sterownik jest w stanie obsłużyć tylko 1 mieszacz i zawór 4d w standardzie (na następne obiegi konieczny jest moduł B) .Piec można stosować w układzie zamkniętym przy zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń - info od producenta.

 

Zawór różnicowy myślałem, że jest po to gdy pompa się uszkodzi itp. , to możilwe jest ogrzewanie sposobem grawitacyjnym.

 

A według Ciebie gdzie powinna być wpięta podłogówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagę. To oprócz zaworu 4D - zamiana na 3D co powinienem zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagę, ale mam pytanko w jaki sposób będę regulował temperaturę obiegu 1 - grzejniki, jeśli nie ma zaworu i siłownika?

Bo będę miał termostat pokojowy w salonie za pomocą, którego chciałbym kontrolować przede wszystkim temp.obiegu grzejnikowego, podłogówkę też chciałbym, ale nie jest to konieczne - mogę ją ustawić raz ręcznie za pomocą np.zaworu termostatycznego zamontowanego na belce rozdzielacza podłogówki.

Proszę odpowiedz mi czy to jest możliwe w taki sposób?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że mowa o kotle peletowym. Sterownik w pokoju daje sygnał do włączenia/wyłączenia kotła, na tym to polega a wy piszecie że sterownik niepotrzebny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.