Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

post-72188-0-13365200-1486066730_thumb.jpg

czyli to po prawej stronie to sa spieki wegla spowodowane tym podmuchem w wyniku nieuszczelnionej korony? Czy co to jest? Jak sie tego pozbyc? Juz dzis 3 razy to strzepywalam z rusztu i za kazdym razem piec pracowal sobie godzine aby utworzyc takie arcydzielo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest 30 MJ to ja jestem prezydentem. Co do nastaw tobym dodał z 20 na 45 wentylator i wydłużył przerwę z 30 na 38. Ale mówię Ci nie zmieniaj nastaw co chwila bo piec ,zdziczeje, . Jutro Ci dam namiary na normalne składy. Bo ich kopalnie sprawdzają i raczej kitu nie wciskają klientom. Bo te spieki masz kokosowe, wynikają z węgla a nie z twoich nastaw. Co do uszczelnień. Ja nie mam . Jak zadzwonisz do ekoenergi do serwisu to powiedzą że nic nie możesz kleić, szlifować, wiercić itp. Po prostu jak masz problem to dzwonisz do nich i przyjeżdża serwis. Nie daj się wciągnąć w hobbystyczne łatanie wiercenie klejenie . Bo z piwnicy nie wyjdziesz nawet w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok bede czekac na info. Dzieki za pomoc. To teraz zmienie ta przerwe podawania na 38 s a wentylatoru nie bede ruszac aby nie mieszac za bardzo w tym kotle i tak zostawie na noc i zobacze jak rano bedzie i jakie bedzie spalanie tego eko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem w tej grupie 1/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchaj nikogo, kto każe zmieniać kilka parametrow - zawsze tylko jeden. w ten sposób będziesz wiedziała co pomogło - wiatr czy podawanie eko

 

co do uszczelniania - TRZEBA. w sieci jest mnóstwo info http://www.forumbudowlane.pl/instalacje-grzewcze-i-ogrzewanie-domu/skam-p-premium-sekom-polecam-t23535/180, w moim temacie też.

 

i raz jeszcze - zmiana, obserwacja, zmiana, obserwacja, zmiana .... tylko jeden parametr i obserwacjakilka godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-72188-0-45917300-1486104282_thumb.jpgpost-72188-0-44470900-1486104288_thumb.jpg tak wyglada moj piec rano przy parametrach 5s/40 i sila nadmuchu 20 bieg i pracuje piec na tych ustawieniach juz dobre 35 minut i nie moze zlapac temp zadanej. Czyli co jak mam zrobic aby to temp zadana zlapal? Najlepiej byloby skrocic czas podawania ale wtedy nadal nie bedzie mi sie dopalal eko bo przy niedopalanym powinnam zwiekszac przerwe podawania. Wczoraj w nocy ustawilam na 5/30/45 nadmuch i bylo to samo ze ponad 30 minut pracowal aby zalapac zadana temp i na podt byl 7 min.... wczoraj przez 12 h zezarlo 35 kg eko. dzis 10 h 25 kg nie ma i musze dosypywac nowy worek. Prosze pomozcie to w ktora strone mam manewrowac aby ten eko mniej sie spalal bo juz zglupialam z tym piecem

Dzwonilam do pana co instalowal piec jutro ma podjechac i uszczelnic ta korone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim przyjedzie Ci uszczelniać ten "fachman" od pieca zadzwoń sobie do Ekoenergii . Nakręć mu film wyślij mu mailem. I zapytaj się co powinnaś zrobić. Damian Przybyła 604 477 216. Robienie coś na własną rękę będzie skutkowało tym że stracisz gwarancje. Jak On Ci powie co możesz a czego nie możesz to wtedy to rób. Powiedz tez mu o białym nalocie na retorcie. Dla mnie to oznaka że w którymś momencie miałaś za nisko żar, albo masz za nisko bo spieki koksowe blokują wyjście prawidłowe żaru.  Na zdjęciu masz temperaturę wody koło 43 stopnie z tego co widzę tak ? Jeśli tak to dziwne że ty w mieszkaniu masz 21 stopni... Ja mam teraz 43 stopnie na wodzie a w mieszkaniu 23 stopnie. Jest taki fajny kalkulator www.cieplowlasciwe.pl  kliknij na zakładkę sprawdż swój dom i wpisz dane.  Co do tych autoryzowanych dystrybutorów w Kielcach. to tu ich masz https://www.pgg.pl/sprzedaz-wegla/jak-i-gdzie-kupic-wegiel/przedstawiciele-handlowi/typPh/autoryzowani-sprzedawcy#woj-11 . Nie kupuj węgla z Wesołej który ma 32MJ ale za to spiekalność w tej chwili 40, będziesz miała Himalaje w piecu... Najlepiej Piekary, Piast min 23-24MJ  i najbardziej kaloryczny w miarę dobry ekogroszek z Chwałowic. min 27MJ ale spiekalność w tej chwili ma 10. Piekary i Piast ma mniejszą kaloryczność ale za to będziesz w popielniku miała proszek. Oni spiekalność mają max 3 w tej chwili. Od dystrybutora żądaj certyfikatu jakości węgla. Jak to dostaniesz to znak że gość Ci sprzeda węgiel nie mieszany. Kopalnie teraz ich mocno trzepią i jak coś jest nie tak to tracą składy miano Autoryzowanego Sprzedawcy i wtedy kombinuja z Ruskim czy Ukraińskim węglem :) , a ten węgiel nadaje się tylko do koksowni... Jak nie wierzysz dystrybutorowi to kup to tu *** Tam cena jest większa ale za to jakość bez porównania na wysokim poziomie. Każdą partię badają w laboratorium i kitu nie wciskają. :) Tylko pamiętaj dostaniesz najprawdopodobniej węgiel mokry. Wysyp go w piwnicy i poczekaj min 4 dni żeby ci wysechł, bo tez Ci się nie będzie paliło tak jak trzeba. A znam to z własnego doświadczenia . :) Na twoim miejscu przed przyjazdem serwisanta wyczyściłbym piec z sadzy, bo z tego co widzę to już nieźle jest "usyfiony". I jeszcze jedna sprawa ty masz bojler z płaszczem wodnym ? Jeśli tak to zakręć mu na godzinę dopływ z pieca ciepłej wody i sprawdż jak Ci reaguje temperatura na piecu. Czy piec szybciej dochodzi, bo naprawdę masz ok temperaturę na kaloryferach ale za dużo spalasz ... :( na 10 godzin 25 kg ? Dla mnie to abstrakcja .. chyba żę masz naprawdę nieocieplony dom i to z oknami z lat 80...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powolutku..... tak na 10 h 25 kg tyle mi spala..... dla mnie jest to zalamka..... juz od dluzszego czasu probuje zmienic cos aby to spalanie bylo mniejsze ale niestety nic nie idzie w dobra strone. Teraz zmieniam te parametry aby uzyskac lepsze to spalanie ale ja niewiem chyba w zlym kierunku to robie bo zadnego efektu nie ma. Teraz juz 3 godz mam ustawienia 5/45/25 bieg nadmuchu gdyz poszlam w tym kierunku ze zwiekszylam nadmuch skoro nie dopala mi eko aby sie on dopalal, Nie chcialam zwiekszac o kolejne 5 s podawania bo ten piec caly czas pracuje i nic innego nie robi. (tak bylo jak zobaczylam po nocy przy 5/40/20) pracowal godz i podtrzymania nie bylo. To zmienilam sile nadmuchu na 25 gdyz logicznie dla mnie bylo ze jesli wydluze przerwe podawania to faktycznie nie zlapie zadanej gdyz wydluze podawanie i bedzie caly czas pracowal. I teraz wcale nie jest lepiej. Teraz pracuje pol godz a podt 6 min......zaraz zrobie zdjecia i zmienie ustawienia gdyz juz minie 4 godz obserwacji. Beznadziejnej zreszta :( 

Dom mam ocieplony jako tako steropianem 10 i panele tyle ze stare ocieplenie, okna wszystkie nowe, szczelne. I mam 21 temp w domu 21. Srawdzmy z tym bojlerem. Mam podobno dwuplaszczowy :) i chcialabym zamknac ten doplyw tak jak radzisz aby zobaczyc jak reguje piec ale czym? :) ktore mam zamknac bo ja nie mam pojecia? post-72188-0-07154400-1486117023_thumb.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za stronke i rady odnosnie eko groszku. Zaraz sie tym zajme jak juz wrzuce sobie kolejne ustawienia na piec aby badac spalanie i grzanie. I czekam na info odnosnie tego boilera gdziez to ktorym tym dzyndzlem zakrecic :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamykaj bo spalisz pompkę.Teraz widzimy ze masz dwie pompki jedna do  Co a drugą do CWU czyli bojlera. Zobacz czy w oprogramowaniu sterownika nie masz włączonego piorytetu bojlera. Jak ty masz dom 180 mkw i to ocieplony styropianem + okna nowe, to znak że ci gdzieś to ciepło ucieka. Nawet jak masz skopane nastawy to przy takim ociepleniu w mieszkaniu powinnaś mieć 23 C . Moze to być tez tak ze masz węgiel 19MJ . Zrób więcej fotek z dalsza z bliska tego bojlera . Bo teraz wygląda tak że do powrotu masz podpięte zasilanie z pieca .. co mi się nie chce wierzyć. .. ale zrób więcej fotek i sprawdz ten piorytet czy masz właczony czy wyłączony . JA tez mam dwupłaszczowy ale inaczej podpięty. Używasz ciepłej wody często ? Czy jak wszyscy sporadycznie do mycia rano i wieczorem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu masz animację którą Ci obiecałem jak działa twój zawór czterodrożny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie ustawienia na piecu jak pompy rownolegle, priorytet bojlera i podgrzewanie domu cos w tym stylu. teraz jest oczywiscie na pompach rownoleglych. Wody uzywam sporadycznie jak kazdy. Ide porobic zdjecia tego bojlera z kazdej strony. Nie no mysle ze ten eko to jak nie 30 to chociaz 27 jest bo byly dwa do wyboru na tym skladzie i jak mi wcisnal jakis mieszany to oby jakas 27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje slicznie za animacje. Przeraza mnie to ile jest techniki i zaleznosci w jednym piecu. Myslalam ze to tak sobie prosto jest montuje kupuje tone eko dajmy na to na 2 miesiace i cieplo w domu mam caly czas :) a tu niestety rzeczywistosc jest inna strasznie skomplikowana z tym piecem :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za stronke i rady odnosnie eko groszku. Zaraz sie tym zajme jak juz wrzuce sobie kolejne ustawienia na piec aby badac spalanie i grzanie. I czekam na info odnosnie tego boilera gdziez to ktorym tym dzyndzlem zakrecic :)

Nie zakręcaj bo spalisz pompkę.  !!! Wyślij kilka fotek tej instalacji do bojlera  tylko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie ustawienia na piecu jak pompy rownolegle, priorytet bojlera i podgrzewanie domu cos w tym stylu. teraz jest oczywiscie na pompach rownoleglych. Wody uzywam sporadycznie jak kazdy. Ide porobic zdjecia tego bojlera z kazdej strony. Nie no mysle ze ten eko to jak nie 30 to chociaz 27 jest bo byly dwa do wyboru na tym skladzie i jak mi wcisnal jakis mieszany to oby jakas 27

Dobra a co masz zaznaczone a co masz odznaczone na sterowniku ? Walnij fotę sterownika co tam pisze bo nic nie widac ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-72188-0-29297900-1486120282_thumb.jpgpost-72188-0-00077100-1486120291_thumb.jpgpost-72188-0-35115300-1486120298_thumb.jpgpost-72188-0-59281000-1486120305_thumb.jpg  post-72188-0-44245000-1486123642_thumb.jpgtak wyglada ta instlacja w moim piecu.....

Te ustawienia 5/40/25 bieg tez nie sprawily aby bylo lepiej. praca wydluzyla sie do 40 min a podt skrocilo na 3 min. Toz ten piec sobie nic nie odpoczal. post-72188-0-01924400-1486120310_thumb.jpgpost-72188-0-15238400-1486120406_thumb.jpg

Teraz zmieniam przerwe podawania na 45 s i przyobserwuje czy wogole zalapie ta temp zadana, ale w ogole tego nie rozumiem, bo wedle waszych rad jesli eko sie nie spala to wydluzyc przerwe podawania, wydluzam i moze i lepiej bo mniej tego nie spalonego ale praca pieca dluzsza ponad godzine (jak bylo po nocy) co wiaze sie z takim samym spalaniem eko. jesli chce przyspieszyc aby szybciej zalapal ta temp czyli po tych obserwacjach zarzucilam 25 bieg nadmuchu i jest takze lipa....bo jest 40 min pracy a 3 min podt. Ja chyba jednak nie zrozumiem mowy tego pieca :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.