Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja Czopucha Raz Jeszcze


MałyMiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

 

Wielu z Was jest zdania że regulacja czopucha nie jest bezpiecznym rozwiązaniem jednak bardzo proszę o dobre rady co zrobić gdy innego sposobu na zmiejszenie ciągu nie ma. Ze swojej strony zrobiłem wszystko co było możliwe a więc ograniczyłem częstotliwość obrotów wentylatora i ustawiłem przedmuch co 40 minut. Szsczelnosć drzwiczek jest jak najbardziej ok. Jednak ciąg w kominie mam tak mocny że niestety regulacja czopuchem jest w moim przypadku jedynym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........Jednak ciąg w kominie mam tak mocny że niestety regulacja czopuchem jest w moim przypadku jedynym rozwiązaniem......... - Miki nie pitol bo czarów nie ma :(

 

....pomyśl,ze wypniesz kocioł z czopucha i na czopuch założysz reklamówkę lub go zabetonujesz - będzie ciąg??? - raczej nie :) , kocioł musi gdzieś zasysac lewe powietrze i innej opcji nie ma, mogą to byc klapki lub klapy, drzwiczki, drzwiczki od wyczystki,wreszcie gardziel od dmuchawy. Najlepiej zasyp kocioł i otwórz na próbę drzwiczki od wyczystki - w miejscach nieszczelności powinien zacząć się wydobywać dym - tylko widoczne na górnych drzwiczkach i pokrywach.... Lub też rozbujaj kocioł i zamknij mu dopływ powietrza,drzwiczki od wyczystki szczelnie zamknięte - teraz latarka i papieroch lub najlepiej kadzidełko - objeżdżamy wokoło każdych klapek i drzwi - w miejscu nieszczelności - dym bedzie wciągany

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja czopucha jest bezpieczna o ile reguluje się z wyczuciem. U mnie jakoś przez 22 lata używania "szybra" nigdy nic się nie działo. Kocioł jest tak dziurawy i nieszczelny, że bez tego nie byłoby w ogóle palenia. Żeby jeszcze bardziej zamącić i zamieszać, to powiem że ten kocioł przez 22 lata był jechany przez całe okresy jesienne i wiosenne na niskich temperaturach (czasem niżej niż 40C), i to bez żadnych zaworów 3D i innych pierdół, na grawitacyjnej instalacji i grawitacyjnym ciągu. I co? Po 22 latach jest nietknięty, mimo że nawet ze 3 razy miałem wodę w kotłowni na jakieś 50cm. Może nie demonizujmy aż tak chociażby niskich temperatur, czy przepustnic czopucha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeśli nie chcesz wstawić regulatora ciągu w układ kominowy a nie masz w wentylatorze klapki odcinającej ciąg, to tu podaję linki do takiej klapki:

 

http://www.domer.pl/regulator-ciagu-kominowego-terminator-6.html

 

http://allegro.pl/terminator-6-przepustnica-pod-dmuchawe-d1-i1419675526.html

 

Temat był niedawno poruszany.

Producent kotła wstawił wentylator bez klapki odcinające dopływ powietrza, mimo, że w tym piecu powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wentylator przestaje dmuchać to się klapka automatycznie zamyka wiec t oraczej nie to. U mnie problem jest tego typu że niby ciąg w kominie jest ostry natomiast gdy załącza się wentylator to tak to się zachowuje jakby był problem z wyciągnieciem tego dymu w strone czopucha mimo że tak jak wczesniej napisałem ciąg jest ostry. Gdybym regulował nadmuch otwierając same drzwiczki załadunkowe to byłoby super ale niestety mam sterownik i wentylator i tutaj jest klops

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wentylator przestaje dmuchać to się klapka automatycznie zamyka wiec t oraczej nie to. U mnie problem jest tego typu że niby ciąg w kominie jest ostry natomiast gdy załącza się wentylator to tak to się zachowuje jakby był problem z wyciągnieciem tego dymu w strone czopucha mimo że tak jak wczesniej napisałem ciąg jest ostry. Gdybym regulował nadmuch otwierając same drzwiczki załadunkowe to byłoby super ale niestety mam sterownik i wentylator i tutaj jest klops

Witam

Z twojej wypowiedzi można wnioskować ze komin jest czysty natomiast tak jakby piec był zarośnięty

Bo jeżeli jest taka sytuacja ze spalinami ze ich nie wyciąga nawet przy wentylatorze to co innego ? tylko brak przelotu

Druga sprawa to zbyt mało doprowadzonego powietrza do kotłowni

A trzecia to czy masz na drzwiczkach zasypowych otwory PW ?

//Szsczelnosć drzwiczek jest jak najbardziej ok. Jednak ciąg w kominie mam tak mocny że niestety regulacja czopuchem jest w moim przypadku jedynym rozwiązaniem.//

TO są twoje słowa więc dlaczego jest ten dym w piecu?

Czopuch na 100% otwarty jeżeli szczelnośc kotła jest też na 100% ijest PW i jest czysty. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Piec dokładnie był czyszczony na weekend nie ma nigdzie takiej opcji aby był zarośnięty. Wiem że ciężko to wytłumaczyć ale wydaję i niestety coraz bardziej zaczynam w to wierzyć że projektanci Kotła Logica II Cichewicz chyba pewnych rzeczy nie przemyśleli. Podejrzewam jeszcze jedną rzecz, że nowo założony sznur krzywo się ułożył i to powoduję że przy przedmuchu czuje z drzwiczek zapach węgla, dodam żę nie wydobywa się dym tylko czuć taki zapach nawet jest on przyjemny na samym początku. Jak kominiarz odbierał mi komin to czepił się że piec jest nieodpowiednio podłączony do komina chodziło o rurę miedzy piecem i kominem. Wszystko za sprawą dwóch kolanek. Może faktycznie to jest przyczyną jednak gdyby był słaby ciąg to by nie było ciągu w kominie. Nic już z tego nie rozumiem. Pozostaje mi jeszcze powalczyć z wentylacją jednak na chwilę obecną nawiew i wywiew jest.

 

A może przyczyną jest że dziura wlotu powietrza do kotłowni znajduję się 30 cm nad podłogą a wywiew 10 cm pod sufitem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wieskacz

Witam ponownie

 

Wielu z Was jest zdania że regulacja czopucha nie jest bezpiecznym rozwiązaniem jednak bardzo proszę o dobre rady co zrobić gdy innego sposobu na zmiejszenie ciągu nie ma. Ze swojej strony zrobiłem wszystko co było możliwe a więc ograniczyłem częstotliwość obrotów wentylatora i ustawiłem przedmuch co 40 minut. Szsczelnosć drzwiczek jest jak najbardziej ok. Jednak ciąg w kominie mam tak mocny że niestety regulacja czopuchem jest w moim przypadku jedynym rozwiązaniem.

 

Witam.

Zapytam nieśmiało: Czy regulując szybrem masz na celu zmniejszenie ustawionej temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Piec dokładnie był czyszczony na weekend nie ma nigdzie takiej opcji aby był zarośnięty. Wiem że ciężko to wytłumaczyć ale wydaję i niestety coraz bardziej zaczynam w to wierzyć że projektanci Kotła Logica II Cichewicz chyba pewnych rzeczy nie przemyśleli. Podejrzewam jeszcze jedną rzecz, że nowo założony sznur krzywo się ułożył i to powoduję że przy przedmuchu czuje z drzwiczek zapach węgla, dodam żę nie wydobywa się dym tylko czuć taki zapach nawet jest on przyjemny na samym początku. Jak kominiarz odbierał mi komin to czepił się że piec jest nieodpowiednio podłączony do komina chodziło o rurę miedzy piecem i kominem. Wszystko za sprawą dwóch kolanek. Może faktycznie to jest przyczyną jednak gdyby był słaby ciąg to by nie było ciągu w kominie. Nic już z tego nie rozumiem. Pozostaje mi jeszcze powalczyć z wentylacją jednak na chwilę obecną nawiew i wywiew jest.

 

A może przyczyną jest że dziura wlotu powietrza do kotłowni znajduję się 30 cm nad podłogą a wywiew 10 cm pod sufitem ?

 

Ale przeciez to sa w miare prwidlowe parametry, ja moze nawiem mam troche nizej bo jakies 10 cm nad podlogą, ale otwieram drzwi na garaz zeby byl lepszy strumien powietrza, bo kotlownia mala ok 6m2 a kociol duzy bo 35 kw. Tez ma dwa kolanka i ciag jest ok, wiec to chyba nie to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czopuch na 100% otwarty jeżeli szczelnośc kotła jest też na 100%

Przy stojącej dmuchawie, zamkniętych otworach powietrza wtórnego temperatura spalin powinna szybko spadać i temperatura wody z kotła powinna wolno spadać.

Jak temperatury nie spadają to oznacza że nie ma 100-u procentowej szczelności kotła. Trzeba szukać nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Popieram przedmówcę, przecież bez dostaw świeżego powietrza trudno o ogień, gdzieś dochodzi powietrze. Z innej beczki czy kolego nie regulowałeś klapki przy wentylatorze i cofając ciężarek nie spowodowałeś, iż ciąg uchyla ją samoistnie. Jeszcze z innej beczki czy czasem rury nie masz dobrane większej średnicy przez redukcję zaraz za czopuchem? Ja w swojej klapce musiałem ją przekosić względem ciężarka żeby był w w milimetrach ale w nawisie nawet przy pełnym otwarciu podobny problem mam, tak jakby przewymiarowany komin- zabawne nie? i cug potrafił uchylać klapkę u mnie :huh: Ps U mnie jest w KWP na górze dmuchawa !!! Pomimo wysiłków ja mam czopuch na drugim/drewno i trzecim/węgiel u mnie tak chce chodzić i nie czuły wtedy na wiatr :) wtedy też najmniej spala, wziąłem pod uwagę wygrzanie domu, a temperaturę zewnętrzną, więc średnia odchyłek musiała wyjść niewielka.

Edytowane przez Robocik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.