Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie czopucha


JacekFF

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej zadbaj o to żeby czopuch nie był zbyt gorący bo to oznacza że kalorie zamiast grzać chałupę  uciekają w komin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podnieść temp spalin bo czopuch mi poprostu rdzewieje i jedyne co mi pozostało to go ocieplić. Próbowałem już wszystkiego, podnosiłem moc kotła, wyjmowałem zawiriwacze i temp podniosła się max 10 stopni. Znajomy powiedział mi bym ocieplił czopuch to może coś pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei bym pare stopni zabrał ze swojego czopucha bo średnia ok 110 i tu mi sie wydaje że trochę idzie w atmosferę. NIe wiem od czego to zależy ale inni maja w granicach 80-90 stopni i nie narzekają.

Jaka jest u Ciebie temp? Czy masz 5 klasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, aikon91 napisał:

Ja z kolei bym pare stopni zabrał ze swojego czopucha bo średnia ok 110 i tu mi sie wydaje że trochę idzie w atmosferę. NIe wiem od czego to zależy ale inni maja w granicach 80-90 stopni i nie narzekają.

Jaka jest u Ciebie temp? Czy masz 5 klasę?

Tak 5 klasa a temp spalin min 65 max 85 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

85 to było by chyba w miarę ok, patrząc  po reszcie użytkowników. W końcu 5 klasa ma mieć większą sprawnośc i mniej grzać atmosferę. Wszystko zależy od tego jakim kominem dysponujesz, bo jak zwykły stary z cegły to moga byc problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnośc, że to temp temu winna? Po częsci to się farba zdarła chyba a co do reszty to może siarka lub inne związki lotne za to odpowiadaja.  JA w sumie nie wiem jak wygląda mój czopuch bo jest krótki i nie mam takiej klapki do podglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie rdza w tym czopuchu, za bardzo żółta. Jak się poprzyglądać to widać gdzieś na spawie trochę rdzy i nie wygląda na taką która miałaby się powiekszać, aikon raczej ma rację wygląda to na wypaloną farbę bo na dole jeszcze została a u góry gdzie cieplej wypaliła się.

Ps. Jacek skąd wiesz jaka jest temperatura czopucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czujnik temperatury spalin wychodzących z kotła. 

Co do farby czy rdzy to zdejmę czopuch i spróbuję go dokładnie oczyścić i wtedy zobaczę czy zjawisko będzie się powtarzać. 

Może warto by było go pomaliwać od środka farbą na wysokie temperatury? Mam taką do 600 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tym czopuchem. Wytrzyma Ci tyle ile kocioł. Jak nie wytrzyma, to wymienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury dymowe metalowe montuje się odwrotnie. Wewnętrzna ścianka tej pionowej rury powinna być wpuszczona do kielicha  tej poniżej,wtedy wszelki kondensat,smoła (jeśli się wytworzy) spływa w dół,nie wypływając,wyciekając na łączeniach. To częsty błąd,polegający na przeświadczeniu,że gdy dym idzie  w górę,to nie "przecieknie" przez łączenie rury  nasadzonej na tą poniższą,a tu chodzi o kondensat,spływający w dół,a nie dym idący w górę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JacekFF napisał:

Dałem wełnę i temperatura wzrosła o ok 15 stopni i jest czopuch ciepły na całej długości a nie tylko przy wylocie z kotła. Zobaczymy czy coś to da. 

 

Ociepliłem mój czopuch wełna mineralna 5 cm dobrych kilka lat temu. Wytrzymał jak dotąd 11 lat., wiadomo, że koroduje od środka to działanie agresywnych gazów spalinowych. Po każdym czyszczeniu wygląda jak twój  na zdjęciu. Początkowo też obawiałem się, że przerdzewieje szybko ale teraz wydaje się dotrwać do końca żywota kotła.

W poprzednich dwóch kotłach zasypowych czopuchy przerdzewiały na wylot dość szybko ale to zasługa pozostawionego otwartego bądź nieszczelnego kotła na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.