Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie czopucha


JacekFF

Rekomendowane odpowiedzi

Moje doświadczenia są odmienne, poparte doświadczeniem z wilgotnej kotłowni. Jeżeli kotłownia jest na poziomie mieszkalnym to sprawa otwarta, obserwuj co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kotłownia na poziomie mieszkania. Dwa tygodnie temu wygasiłem kocioł i bardzo byłem zdziwiony gdy po kilku dniach na drzwiczkach zobaczyłem krople żółtej wody. Otworzyłem drzwiczki i po kilku dniach znów sprawdziłem i bez zmian. Krople znów się pojawiły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie szkoły, falenicka i otwocka. W otwartym kotle przy przepływie ciepłego powietrza  może kondensować woda na zimniejszych ściankach kotła. Swój kocioł trzymam zamknięty, w środku pochlaniacz wilgoci lub pojemnik z wapnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Koledzy przejście komina przez ścianę zewnętrzną to ocieplać?ściana dwa pustaki szlakowe grubość 40cm.komin systemowy fi200.Myślałem o gotowym przejściu izolowanym  tylko jest problem tego typu że majster wykuł za małą średnicę i gotowe przejście mi się nie zmieści.teraz przy samym trójniku będzie ciężko podkuć by go nieuszkodzić chyba że zredukować na mniejszą średnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzien dobry Panstwu. Nie wiem gdzie zadac pytanie, byc moze tutaj bedzie dobrze. Otoz: dom szkieletowy-kanadyjczyk jak kto woli. Czym ocieplic, odizolowac przejscie czopucha przez sciane. Plyta krzemionkowo-wapienna, plyta firerock - pisza ze do 580 stopni czy moze plyta varnsen? Pomozcie prosze jezeli umiecie. Chodzi glownie ze z zewnatrz jest osb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.