Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik "brucer" Nacięcia - Dysze


Nowiny

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym chętnie pospał ale od 3 jestem w pracy

zdjęcia z silikonowania wrzucałem osobiście kilka razy na tym forum, więc wystarczy wyszukiwarkę odpalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... tu brucer jak i ekoenergia popełnili błąd. TIMON co do otworów i ich nawiercania. zgadzam się lepiej ich zrobić więcej i zaklejać jak póżniej po kilkanaście razy zdejmować koronę. Niemniej jednak najpierw musze załatwić koronę bez nacięć i otworów i to póki co jest priorytet. Oglądałem ostatnio piec u znajomego który też ma małą ekoenergie i niestety ale kolejny użytkownik, który potwierdza fakt nieporozumienia z nacięciami pionowymi. Tu przyznam szczerze, że zima na szczescie jest laskawa i mozna sobie pokombinowac i się pobawić. Co do silikonowania. Przynajmniej w moim przypadku silikonowanie w rowku po zewnetrznej stronie korony nic nie dalo. cala zabawa rozchodzi sie o nalozenie silikonu przy pionowych nacieciach i dopiero widac efekt. Zycze wszystkim naprawde duzo cierpliwosci. ja ostatnio mialem tez stycznosc z podajnikiem slimakowym okrąglym i powiem szczerze ze mimo przewymiarowania pieca spalanie materialu ( tego samego co moj) jest wrecz idealne, podobnie jak ekonomia, gdzie 180m2 grzane jest 15 kg groszku na dobe. Ja do takich efektow doszedlem po kilku miesiacach a koles na ustawieniach fabrycznych. czekam wlasnie na jego telefon bo mu drastycznie ustawiania pozmienialem ile teraz piec bedzie spalal.

jak juz uda mi sie temat ogarnac podesle jakies fotki. ale to nie wczesniej jak za miesiac...

 

powodzenia wszystkim i trzymajmy sie cieplo.... Rosjanie mówią, że zima z USA ma kierować się na wschód EUROPY, także może być ostro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz czekać na nową koronę

zdejmuj swoją, zaklej wszystkie pionowe nacięcia silikonem a powyżej nich nawierć dwa rzędy otworów na wzór szachownicy(naprzemiennie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIMON. wole mieć jedną koronę oryginalną aby móc robić przeróbki. Tak na zapas. co do samych otworow musze poszukac informacji ile na strone bo chodzi mi po glowie ze ktos wspominal o 15 na strone. ale musze sie upewnic. zapomnialem jeszcze o FI otworu bo chyba FI 6 ale tez nie do konca pamietam... musze poszperac

Edytowane przez ZOOM38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem kwestię zapasu ;)

w temacie otworów 

ja miałem na długich bokach 2 rzędy po 8 otworów

na krótkim boku 2 rzędy po 6 

zaczynałem od różnych średnic na długich bokach- przy koszu fi 4 a na końcu fi6

na krótkim boku fi5

teraz to sam nie pamiętam ale chyba wszystkie są fi6 

jednak pierwsze są zaklejone to jedno a drugie wierciłem pierwsze dopiero jakieś 5cm od brzegu po stronie kosza gdyż mam zmniejszoną gardziel

robiłem już tyle przeróbek że nie do końca pamiętam ile teraz jest zaklejonych z tego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIMON masz moze zdjecia jak sie teraz u Ciebie pali ? chodzi mi o zdjecia palnika/plomienia ale nie w rozpaleniu a w normalnej pracy.

z czystej ciekawosci aby porownac to z moim plomykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuję coś wrzucić jutro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korona zamowiona. koszt z przesyłka 190 PLN. Nie mało przyznam szczerze, ale przynajmniej bedzie co robic. jak ktos ma jakies cenne uwagi co do nawiertow gdzie dokladnie je robic najlepiej to bede wdzieczny ... pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZOOM
obiecane fotki

post-32729-0-27793600-1389358659_thumb.jpgpost-32729-0-00010500-1389358667_thumb.jpgpost-32729-0-22313500-1389358674_thumb.jpg

 

w kolejności najpierw moc około 30% potem jakieś 50% a ostatnie 100% z dostępnych ze sterownika

na nim moc ograniczona o 40%

faktycznie zatem kocioł pracuje z mocą około 60% i tak wygląda palnik na ostatnim zdjęciu przy tej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramzesus dzieki Ci. wlasnie tego szukalem. TIMON na jakiej wysokosci masz deflektor? to kolejny problem u mnie w piecu. po zmianie palnika deflektor nie jest centralnie nad palnikiem no i jak zauwazylem jest za maly... zastanawiam sie nad nowym. tylko rozmiar jaki...tu dylemat. przyznam ze popiol masz naprawde fajny. ja zauwazylem, ze im dluzej moj groch polezy na palniku mniej spiekow sie robi....takze systematycznie wydluzam czas, na chwile obecna mam 8/75 i nadal rura od podajnika nie prekroczyla 55 st C...takze bede znowy wydluzal. milego wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deflektor wisi jakieś 15-18cm nad palnikiem

mój deflektor jest zupełnie innego kształtu

jest prostokątny i wklęsły a nie wypukły.

powieszony jest na 2 sztabach rusztu awaryjnego i ustawiony tak by był centralnie nad palnikiem

 

nie wiem czy są takie w regularnej sprzedaży

ja mam od sprzedawcy kotłów 

musiałbyś się z nim kontaktować. ja ze swojego jestem zadowolony. niestety nie wiem czy ma je jeszcze w ofercie

jak nie dostaniesz to szukaj jakiegoś większego do kotłów o mocy 35-50KW

będzie droższy ale obejmie cały palnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko odnośnie wielkości deflektora -

  1. czy rozmiar palnika i wielkość deflektora powinny być podobne http://kotly.com/Deflektor_do_kotla_-_205mm,4428.html?topSsid=e44481039258d8a2d321122ae7da165c , http://kotly.com/Deflektor_do_kotla_-_180mm,4427.html?topSsid=e44481039258d8a2d321122ae7da165c
  2. czy deflektor może być mniejszy niż palnik - większy raczej nie ze względu na płomień, który powinien "obmywać" deflektor i hulać w komorze
  3. czy montując różnego rodzaju tarcze - hamulcowe lub sprzęgłowe - powinny być pełne czy mogą być "dziurawe
Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiar ma znaczenie

jeśli będzie zbyt mały część spalin nie odbije się i nie "zakręci" tylko powędruje bezpośrednio w górę

dlatego w zależności od mocy palnika stosuje się różne średnice deflektorów

co do tarcz

myślę że otwory które się w nich znajdują dodatkowo zaburzają strugę spalin i wpływają pozytywnie ale to tylko domysły laika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać rozmiar zawsze ma znaczenie :)

no nic trzeba będzie podumać nad deflektorem i lekko go powiększyć. Tu czekam na wstepne koszty z odlewni, bo facet jest w okolicy co podjął się tego. Przyznam szczerze ze dzieki zakupie nowego pieca zaczalem sie lepiej orientowac gdzie w okolicy co mozna zrobic :)

 

no ... dobrze ze zima laskawa poki co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim drodzy. Piszę aby naprawdę wyrazić słowa uznania dla producenta ekoenergia. Właśnie dojechała korona paleniska, mało tego czekam na właściwy deflektor ( prostokątny wklęsły do środka a nie wypukły ) , który jak się okazuje też jest dostępny u producenta palnika. Facet konkretny i nie ma problemu kompletnie aby cokolwiek uzgodnić, domówić.

Także w końcu mogę ruszyć z kopyta z modernizacją kociołka... ciekawy jestem efektów końcowych... weekend zapowiada się rewelacyjnie wręcz.

jak ktoś ma jakieś sugestie... jestem naprwadę otwarty i zamieniam się w słuch a o końcowych efektach poinformuję niebawem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie P. Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na necie jest kilka informacji jak dokladnie nawierty porobic. Szczerze trzeba obserowwac palnik. ja widze gdzie nie dopala i z ostatnich obserwacji da sie wywniosowac ze jedna ze stron palnika ma bardzo duzy doplyw powietrza w przeciwienstwi do drugiej. Ostatnio udalo mi sie nawet zainstalowac na poczatku komory powietrznej mala przeszkode i przekierowac wieksza ilosc powietrza na druga strone paleniska... tez trzeab pokombinowac... ale tu jest metoda prob i bledow. na dzien dzisiejszy opcji dosc duzo... ale kto nie sprobuje ten sie nie dowie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

moim drodzy. Piszę aby naprawdę wyrazić słowa uznania dla producenta ekoenergia. Właśnie dojechała korona paleniska, mało tego czekam na właściwy deflektor ( prostokątny wklęsły do środka a nie wypukły ) , który jak się okazuje też jest dostępny u producenta palnika. Facet konkretny i nie ma problemu kompletnie aby cokolwiek uzgodnić, domówić.

Także w końcu mogę ruszyć z kopyta z modernizacją kociołka... ciekawy jestem efektów końcowych... weekend zapowiada się rewelacyjnie wręcz.

jak ktoś ma jakieś sugestie... jestem naprwadę otwarty i zamieniam się w słuch a o końcowych efektach poinformuję niebawem....

szkoda że temat umarł  bo zapowiadał się ciekawie jednakże bez zakończenia

no ale może .....

chyba że ktoś inny ma jakieś sugestie?????????

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.