Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Animus a co z klapka na wentylatorze?

 

Pospisz moge jeszcze na dolnych drzwiczkach zamontowac ktatke uchylna i lekko ja uchylic ale ktos wczesniej tego probowal ale nie zdalo to egzaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus ok zgodze sie z Toba. Juz to testowalem mialem podawanie 5sek i przerwe 98sek i wiater 9%. Piec dochodzil w 20min i stoi i tak dlugo bo 30min z hakiem. Tylko ze mocno dymi w podtrzymaniu!.

 

Co z podtrzymaniem ? Pisze w instrukcji zeby przerwa w podtrzymaniu nie byla zbyt krotka.

 

Pospisz nie moge delikatnie dmuchac w podtrzymaniu bo nie mam stera z pidem.

 

Moje ustawienia w podtrzymaniu to praca 18sek co 30min a went praca 25sek co 40min.

 

Jak czasciej dmucham w podtrzym to temp rury wzrasta. Wiec szkoda podawac wtedy grochu no bo przeciez od tego jest praca kotla a nie grzanie w podtrzymaniu

Zrób 1 s co 30 minut żeby oszukać sterownik i dmuchaj 59 s co 1 s .

Jeżeli temperatura podajnika wzrośnie to przerwij ale moim zdaniem pierwsze kilka minut wzrośnie a później zacznie spadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus ok zgodze sie z Toba. Juz to testowalem mialem podawanie 5sek i przerwe 98sek i wiater 9%. Piec dochodzil w 20min i stoi i tak dlugo bo 30min z hakiem. Tylko ze mocno dymi w podtrzymaniu!.

 

Co z podtrzymaniem ? Pisze w instrukcji zeby przerwa w podtrzymaniu nie byla zbyt krotka.

 

Pospisz nie moge delikatnie dmuchac w podtrzymaniu bo nie mam stera z pidem.

 

Moje ustawienia w podtrzymaniu to praca 18sek co 30min a went praca 25sek co 40min.

 

Jak czasciej dmucham w podtrzym to temp rury wzrasta. Wiec szkoda podawac wtedy grochu no bo przeciez od tego jest praca kotla a nie grzanie w podtrzymaniu

Przed wejściem w podtrzymanie muszą być wypalone substancje smoliste z węgla na palniku ,czyli może tam zalegać popiół i koks ,sterownik przed wyłączeniem powinien na dłużej włączyć dmuchawę czyli dmuchawa  powinna mocniej dmuchać przez pewien czas  wypalić ostatnią dawkę do koksu i się wyłączyć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwieksze przerwe podawania a nie podam grochu to temp rury wzrosnie. Moze z nadmuchem mam cos nie tak. Teraz dmucham 22% ale co zrobic z klapka na wentylatorze? Calkiem ja odchylic na max , wtedy powinien szybciej dopalic wegiel?

 

Podpisz troche nie kumam tych ustawien co mi podales. Ja mam sterownik defro aglux bez pid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest w tej chwili temperatura podajnika ,jakie są skrajne wartości podawania i dmuchania w podtrzymaniu minimum i maksimum .

Co do klapki to mówimy o klapce na ciężarek przy wentylatorze a nie o przesłonie z boku na wentylatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WalekDDU25

jak wydłużasz przerwę to musisz zdjąć proporcjonalnie nadmuch również inaczej żar będzie się cofał w stronę podajnika

zatem po każdej korekcie przerwy podawania powinieneś delikatnie zjechać z nadmuchem

mozesz do tego wykorzystać klapkę na wentylu i nią zmniejszając prześwit obniżać ilośc powietrza bez zmniejszania mocy dmuchawy

potem dopiero obniżać na sterze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie mam 5sek

Przerwa podawania 60sek

Wiater 20%

 

Praca podtrzymania 18sek

Przerwa podtrzymania 40min

Wiater 20%

 

Went w podtrzym praca 25sek

Przerwa 40min

 

Przeslone na went mam odslonieta na 2cm

Temp podajnika od 38-42st

 

Timon120777 wiem ze jak zwiekszam przerwe podawania to tym samym zmniejszam nadmuch bez ruszania klapki na wentylatorze.

 

I mimo tych korekt dalej mocno sie kopci i kisi w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

byłem u mamusi i nagrałem filmik jak pracuje kocioł ddu 25kw, do którego włożyłem kilka cegieł szamotowych w celu zmniejszenia spalania oraz poprawy warunków pracy.

szczegóły dotyczące ustawiania kotła:

temp zadana 65*

temp spalin 120-150*

praca na PIDdzie

 

zachęcam do oglądnięcia

 

Przecież wnętrze tego kotła wygląda tragicznie. Wszędzie sadza, wszystko osmolone. Dołożenie cegieł szamotowych nic nie da. Pellet już w samym palniku powinien być mocno i agresywnie spalany jak to jest w typowych kotłach na pellet. Zamiast tej sadzy powinien być ładny, biały osad.  Kocioł przypadkiem nie jest za duży i zbyt często wchodzi w podtrzymanie albo pali na minimalnej mocy? Mało brakuje do wytwarzania smoły z pelletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam co i cwu przeciez :-) a i tak w kotle czarno. Wszystko by bylo ok gdyby nie to dymienie z palnika rynnowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem serwisanta z SASa odnośnie temperatury powrotu ze na piecu mam 65 a powrót 36 powiedział że to nie przeszkadza ważne aby tem. spalin przy dogrzewaniu była min 140 - 150.

Waldek jak nie będzie dopływu powietrza to zawsze będzie dymił to tak jak palisz ognisko i przyspiesza piachem dalej się pali i dymi bo odcinasz dopływ powietrza.

U mnie na pid jak dogrzeje to schodzi na 1 % nadmuchu i nie ma dymu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge ustawic w podtrzymaniu 1% wiatru. A co z klapka ktora sie automatycznie podnosi w momencie kiedy sie wlaczy wentylator?

 

Przy 1% ona sie nie podniesie. Tez tak kiedys chcialem zrobic zeby dmuchac z 1% i co jakis czas podac malutka dawke opalu i to wszystko zrobic w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze temp powrotu ma miec niby min 55st to chodzi tu o tzw korozje niskotemperaturowa kociolka. Ponoc najszybciej gnije w poblizu wlasnie przylacza powrotu do pieca. Nie wiem czy to jest prawda.

 

Jezeli chodzi o temperature spalin to nie mam jej jak sprawdzić bo nie mam czujnika spalin. Nie mam PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator mi mowil ze te kotly musza byc szczelne po to sa np sznury w dzwiczkach. Nie mozna do komory doprowadzac swiezego powietrza bo inaczej wychladzamy kociol i zwieksza sie temp rury bo wegiel sie na rynnie wypala i cofie sie do srodka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WALEK

kopci i kisi w podtrzymaniu znaczy moc w czasie pracy za duża i potem długo stoi

spróbuj obniżyć ją jeszcze

u mnie dla 100% mocy mam 5/55 i przy temp w okolicy zera i tak kocioł nie chodzi na więcej niż 40-60% czyli przerwa nie bywa krótsza niż jakieś 90sek

podejrzewam że u Ciebie jest jeszcze mozliwość obnizenia mocy. możesz spróbowac jeśli nie masz spieków mocniej nawęglić palnik poprzez wydłużenie proporcjonalne czasu podawania i zrobić np zamiast 5/60 8/96 lub 10/120 może wtedy będzie lepiej 

nic nie szkodzi spróbować

czy wytrzymuje w podtrzymaniu tyle by zdążył podać po 40 minutach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon120777 ok tylko co z dmuchawa u Ciebie? Jak masz ustawiona dmuchawe? Na ile %?

 

Ja kiedys mialem 5/98/9% i na dtzwiczkach sie mocno osadzalo, taki "popkorn" w postaci sadzy na drzwiczkach i wymienniku. Co zmusza do czestego czyszczenia

 

 

Erpolis nie rozumie o co Ci chodzi z tym podawaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych opcjach 5/96/9% kocioł i tak się odstawiał ? Zablokuj ten ciężarek na jedną dobę a później powiesz , tak instalator miał rację.

Ja mam cały czas otwartą klapkę na maksimum i zablokowaną .Sadza była bo zanim wentylator się rozpędził i otworzył klapkę to już

hamował i klapka zamiast 15 s otwarta ,to była maksymalnie 5 s. 

 

ps. zamiar Erpolisa zamiast 5/55 to 1/11 defacto jest to to samo 2/22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon120777 ok tylko co z dmuchawa u Ciebie? Jak masz ustawiona dmuchawe? Na ile %?

 

Ja kiedys mialem 5/98/9% i na dtzwiczkach sie mocno osadzalo, taki "popkorn" w postaci sadzy na drzwiczkach i wymienniku. Co zmusza do czestego czyszczenia

 

 

Erpolis nie rozumie o co Ci chodzi z tym podawaniem

Żeby nie cofa się do środka to zrób jak napisał kolega wyżej 1/11 lub 2/22

Niby to samo ale częściej podaje i obniża temp. w rurze podajnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej moge ustawic podawanie 5sek.

 

Przy 5/98/9% wiater piec tez sie odstawal na 30min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca 38-40

 

Podtrzymanie do 43st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.