Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z której kopalni kupić węgiel (oprócz ekogroszku)


AdamMa

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróć uwagę na typ 33 i dość małą moc 28kj ,może być problemowy ale cena dobra tylko ile transport bo nie mogę znaleźć 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że to Staszic. 

Przynajmniej po parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U dołu jest tag KWK Halemba.

Transport mi pokazało 170 zł, więc cena w miarę akceptowalna.

Aby zminimalizować problem bym to z czymś mieszał. Ale to i tak dopiero na przyszły sezon. Ciekaw tylko jestem czy ktoś kupował w tym sklepie i czy nie oszukują.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że masz nadmuch bo Halemba może się spiekac i jak czytałem , niektórzy mieli problem z tym węglem. Ale to tylko pogłoski. 🙂Sam nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że towar ważniejszy od opinii sklepu. 

Chyba że przez termin " sklep" miałeś na myśli czym handlują.

U Gawlika jest dokładny jest dokładny opis. Spiekalnosc 45-55.Ri.... No i po 1000 zł. Tylko5nie wiem ile za transport bo nie mam czasu przewertowac stronę. Zerknij sam.

Piszę z komórki. Strona to- dobrywegiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście jest u Gawlika. 1100 zł za tonę w workach + 180 zł za transport.

 

Co do węgiel24.pl i opinii o tym sklepie, to chodzi mi o to czy nie oszukują. Ogólnie to w opisie węgla nie podali za wiele informacji, a przede wszystkim z jakiej jest kopalni. Tylko ten tag na to wskazuje. Czy to tylko węgiel z KWK Halemba, czy może jakiś mix z ruskiem.

Wg. PGG to Halemba ma minimum 29 MJ

https://sprzedaz.pgg.pl/sprzedaz-wegla/oferta-produktowa/instalacje-ponizej-1-mw

W sumie jeszcze się może okazać, że to będzie węgiel jak z Bogdanki.

 

Ciekawe czy te ceny pospadają do normalnego poziomu, czy będzie tylko gorzej...

Edytowane przez lriuqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro gaz , prąd i pellet drożeją... Może na wiosnę trochę zrobią taniej ale tendencja myślę, będzie wzrostowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie lepiej dołożyć i wziąć marcela niż tą halembę,jest mocniejszy ma mniej popiołu więc strata ceny nie będzie aż taka bo mniej go pójdzie ,ja na pewno brałbym marcela,ma najmniej popiołu ze wszystkich czym paliłem i spala sie najdłużej,drugi wg mnie to wujek,wesoła i bobrek też są ok bo mniej sie spiekają ale już tak nie koksują i krócej spalają

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i lepiej, ale te ceny co są to są o kant d..y potłuc. Na przyszły sezon przydała by się jakaś tona orzecha, a resztę bym z PGG wyrwał, jakiś Karlik, czy pieklorz. Tak tylko szukam informacji i jakiejś alternatywy, ze względu na zbyt wysoką cenę węgla i ogólnie brak węgla z wesołej w bartexie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w lecie ceny trochę spadną i właśnie wtedy sobie kupię tonę marcela,liczę na 1300 z dowozem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcel za 1300 zł z dowozem to w dzisiejszych realiach kusząca oferta. Musimy przywyknąć do tych cen. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Sobieski?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobieski. 

Mała wartość opalowa 21-22 MJ/kg. To wbrew pozorom nie jest złe bo masz czysty kocioł. Popiołu z tego mnóstwo. Rosyjski w tych parametrach ma mniej popiołu. 

Ja lubię słabe płomienne węgle. Popiołu sporo , za to czysty kocioł i komin. A spalasz niewiele więcej niż mocnego kalorycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprost przeciwnie lubię mocne,ale mieszam je z kostką sosnową na kanapkę ,wtedy się nie spieka,fajnie drewno zgazowuje na mocnym żarze,pozostały koks idealny jako podkład pod następną porcję drewna z węglem ,węgla idzie zdecydowanie mniej niż słabego do ogrzania domu ,popiołu bardzo mało

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypracowałeś swoją technikę spalania i skoro ci się sprawdza to super. Kreatywność zawsze jest cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopóki miałem drewno, ładowałem do po same drzwiczki i na to łopata węgla, wtedy już nie miało znaczenia jaki. Przy dodatniej temperaturze tliło się to z 8-10h. A jak pociąłem dębowe okna skrzynkowe, węgiel się spalił, a kawałki tych futryn jeszcze były na dnie pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wspomaganie się drewnem , w zależności od kotła pomaga i powinno się to spalić w sensowny sposób czyli bez spiekania , dymu , sadzy i innych utrudnień. U mnie nie miało to zastosowania bo i kocioł był GS i nie miałem drewna. A kupować specjalnie by mieć możliwość palenia kalorycznym i robić przekładańca....jakos mi się to nie zgrywalo.😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, vlad1431 napisał:

Ja dopóki miałem drewno, ładowałem do po same drzwiczki i na to łopata węgla, wtedy już nie miało znaczenia jaki. Przy dodatniej temperaturze tliło się to z 8-10h. A jak pociąłem dębowe okna skrzynkowe, węgiel się spalił, a kawałki tych futryn jeszcze były na dnie pieca.

Tliło się a nie paliło i tu tkwił problem. Jak byś w dolniaku odwrotnie zadziałał, czyli najpierw drewno a później węgiel na tzw" kanapkę"  to i czas zasypu i jego efektywność by się wydłużyła

,i  efektywność spalania znacznie by wzrosła.

Płomień w palniku by był cały czas i kiszenia opału by nie było. 

Drewno na przekładkę z węglem pali się wyśmienicie i w takiej konfiguracji można spalać wysokoenergetyczne węgle lub mocno gazujace.. Jakie proporcje? każdy musi wyeksperymontować sam w zależności od zapotrzebowania energetycznego i ciągu jaki kto ma?

Trociny surowe ( nie pellet za 1500/tona ) podobnie działają jak domieszka drewna do węgla - warto spróbować - polecam , ostatnio big-bag 30zł, a nie brałem hurtowo bo tylko 2 na sezon  na wypadek wysoko energetycznych i mocno śpiewających się węgli - by je spalić łatwo, czysto i bez dymu z maksalnym odzyskiem ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.