Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skąd dobry eko-groszek?


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
480zł TONE DOBREGO EKO TO DROGO???TAKA CENA MI WYSZLA PO PRZELCZENIU TEGO CO PODAJA NA SWOJEJ STRONIE

 

Nie wiem jak Ci wyszlo 480?

 

http://www.kwsa.pl/index.php?m=32&ind=...k=kwalifikowane

 

438 netto za pieklorza luzem (liczac transport samochodowy) + 22% VATu = 534

 

a workowany 9,8 netto/20kg =490/t netto + 22% VATu = 598 zl/t

 

Pozatym cena podana w ofercie jest dla dealerow(tak mi sie wydaje) . Zwykly "szaraczek" jak wiecie nie kupi wegla bezposrednio w kopalni. U mnie w kujawsko-pomorskim na dzien dzisiejszy Pieklorz luzem kosztuje 670/t brutto a workowany 750/t brutto. Z tym ze jest roznica w kalorycznosci - luzem kalorycznosc 26 a workowany 28-29. Cena wysoka ale osobiscie jestem zadowolony - woreczki foliowe po 20 kg = wygoda smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam,

czas na odswiezenie tematu :) Mam pytanie: czy ktos uzywal ekogroszku Reto-Pak - Retogroszek? Jesli tak to bardzo prosze o opinie o nim. W poprzednim sezonie uzywalem Ekoretu (katowicki wegiel) jednak mam wiele zastrzezen do niego i dlatego szukam czegos lepszego.

Tak kupiłem kilka ton tego tzw. retogroszku {reto-pak} z sosnowca i co jest w środku?

80% miału 20% czegoś co przypomina groszek i dotego wszystko bardzo mokre przypomina to jakieś błoto i nie ma nic wspólnego z eko-groszkiem.Ostrzegam wszystkich przed kupowaniem groszku "reto-pak" z sosnowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ostatnio zaczyna się sprowadzać eko-groszek brunatny z Czech. 360 zł tona.

witam ,kupile pakowany po 40kg w jakies worki po ziemniakach chyba...

problem z rozpaleniem (byl zupelnie suchy, skladowany w hali)

strasznie strzelal i iskrzyl przy rozpalaniu

podczas palenia nie zapalal sie dobrze powodowalo to zagaszenie kotla

tragedia !!!

teraz mam z castoramy na probe kilka workow i pali sie najlepiej ze wszystkich jakie do tej pory uzywalem

cena w casto 21,95 zl/worek 25kg to wychodzi prawie 900 zl tona - cena kosmos chyba taniej wyjdzie gazem

ale skontaktowalem sie z ich dostawca

cena 720zl/t workowany lub 650 za luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Bardzo ciekawie czyta się wszystkich opinii na temat eko-groszku.

 

Aby rozchwiać wszelkie wątpliwości i uniknąć złośliwych komentarzy typu "ty na pewno pracujesz w składzie opału" pragnę Was poinformować, że tak jest.

 

Nie mniej ze względu na fakt, iż mam doświadczenie w sprzedaży węgla w tym eko-groszku, postanowiłem napisać na forum, aby przybliżyć nieco jak to dokładniej wygląda ponieważ niektóre wypowiedzi "znawców" są "bardzo ciekawe"

 

Eko-groszek to produkt z przeznaczeniem do pieców z podajnikiem. Na dzień dzisiejszy istnieje wiele odmian "eko-groszku", niemniej w Polsce tylko parę kopalń produkuje oryginalny eko (dopuszczony do sprzedaży jako węgiel ekologiczny).

Do najlepszych należą Pieklorz produkowany przez KWK Chwałowice i ZG Julian Piekary Śląskie.

 

Do tego dochodzą wszelkie odmiany typu: Retopal, Jaret, Jaret Plus i inne, jednak ich parametry jakościowe są dużo niższe. Nie można powiedzieć że są złe, jednak wg opinii naszych klientów lepiej jest dołożyć trochę więcej i kupić Pieklorza.

 

Osobiście odradzam kupowanie eko BRUNATNEGO, ale to wyłącznie moja opinia oparta na własnym doświadczeniu. Dla porównania podam, że eko Pieklorz ma wartość opałową >26kJ a węgiel bunatny około 18-19kJ tak więc wydaje mi się, że tego typu węglem można sobie podgrzewać wodę a nie ogrzewać dom. Jeszcze raz podkreślam, że to jest wyłącznie moja opinia.

 

Jeżeli chodzi o "mieszanie węgla" i "jego długą drogę", o której czytałem w poprzednich postach pragnę Was poinformować, że jest to tylko plotki.

Wszystko zależy od składu opałowego, jednak przekonany jestem, iż większość nastawiona jest na pozyskanie i utrzymanie klientów (bynajmniej my tak do tego podchodzimy). Tak więc tzw "mieszanie węgla" bądź sprzedawanie złej jakości opału jest dobre dla składów, które powstają na 1 sezon i później się zamykają.

Normalny skład dba o to by klienci byli zadowoleni i wracali.

 

Ponadto nasze doświadczenie pozwala na bieżącą kontrolę jakości sprzedawanych towarów i pomimo najlepszych opinii z internetu czasem nie warto kupować u danego producenta.

Dla przykładu zobrazuje jak to wygląda.

Na dzień dzisiejszy KWK Chwałowice produkujący bardzo dobrej jakości towar ma problemy z utrzymaniem parametrów jakościowych (powód do końca nie jest znany) i węgiel o wymiarach eko-groszku sprzedają w cenie normalnego groszku. I w tym miejscu na niewiedzy będą zarabiali prywatni przewoźnicy, którzy przywiozą Państwu eko produkowane przez Chwałowice jednak nie poinformują, że warto się wstrzymać z zakupem ponieważ węgiel ten NIE SPEŁNIA WYMOGÓW I NIE MOŻE BYĆ STOSOWANY JAKO WĘGIEL EKOLOGICZNY !!!

 

Zapewne niebawem kopalnia poradzi sobie z tym problemem i towar ponownie będzie najlepszej jakości jednak trudno powiedzieć ile osób w tym czasie przepłaci u prywatnych przewoźników.

Reasumując moją wypowiedź jeszcze raz pragnę podkreślić, że warto oprzeć się na doświadczeniu innych i kupić węgiel ze składu opałowego, który istnieje na rynku już ponad 3 lata i jest otwarty na ewentualne reklamacje.

 

 

Jeżeli będą Państwo mięli dodatkowe pytania to proszę pisać

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

a ja mam taki problem - chcę właśnie kupić eko-groszek w Szczecinie i znalazłem firmę, która sprzedaje RETOPAL w bardzo dobrej cenie. Jednak żeby upewnić się czy faktycznie jest to RETOPAL zadzwoniłem do KWK "Piast" i spróbowałem "zasięgnąć" informacji czy firma o takiej nazwie kupuje od nich eko-groszek, albo chociaż czy jest w ich bazie. Okazało się że nie... I teraz bądź tu człowieku mądry.

 

W tej chwili jedyne co mi zostaje to pojechać do sprawdzonego składu (droższy o 125zł/tone), wziąć garść prawdziwego RETOPALU, pojechać na ten drugi skład i porównać.

 

Jeżeli macie jakieś inne pomysły albo znacie dobry skład z dobrej jakości eko-groszkiem w SZCZECINIE to bardzo proszę o informację.

 

Co do PIEKLORZA czy jak on tam się zwie to nie wydaje mi się żeby różnica w kaloryczności była tak duża żeby płacić 200zł/tone więcej niż za RETOPAL. Paliłem też EKORETEM i byłem bardzo zadowolony jednak nie można go już dostać w Szczecinie, nie wiem dlaczego. Był troszkę droższy niż RETOPAL.

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

1. Kupując na składzie skąd mamy wiedzieć, ze pieklorz to pieklorz?

2. Skąd mamy mieć pewność, ze worki są pakowane w kopalni i nie sa chrzczone na składach?

3. A kupując luzem skąd mamy wiedzieć, ze ten pieklorz co leży na składzie to jest oryginalny pieklorz z kopalni?

 

oczywiście pieklorz tu jako przykład

 

Jak tam chwałowice? Dali sobie radę z problemami jakościowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupował ktoś ekogroszek w tej firmie ?

 

http://resover.eu/

 

 

asortyment mają porządny i nawet transport gratis , tylko ja nie znam tej firmy .

wysłać przelewem kilka tysięcy pln w ciemno , to trochę strach , gdyby okazało się że to tzw.. firma "drucik "

to paliłbym chyba w tą zimę powietrzem

czy są na forum klienci tej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie zaopatruje się w opał w Resowerze ?

a może ktoś napisze ,gdzie kupujecie -ekogroszek dobrej jakości

w okolicach Włocławka

 

na jednym składzie mają luzem , pracownicy pakują to w worki nylonowe takie jak do ziemniaków -po 25 kg

 

szef tego składu ,- powiedział że to Pieklorz z Piekar ,,,,ale gdy zadzwoniłem wieczorem aby zamówić , to pani powiedziała że nie mają nic takiego . a to co pakują to towar z Chwałowic.

 

kaloryczność też się zmieniała -- zależnie z kim rozmawiwłem

 

nie wiadomo co mają , z kąd sprowadzają i jakiej to jest kaloryczności

ciekawy skład opałowy

dlatego szukam namiaru na firmę gdzie mozna kupić towar zgodny z prawdą

 

chciałem zakupić w REsowerze. no ale opinie klientów są jednak ważne , a narazie takich brak

możecie polecić inna firme z której jesteście zadowoleni ?

 

pozdrawiam - Marek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam. podzielę się z wami moim doświadczeniem z eco.

a więc;

palę już 5 sezon kocioł KDO-ECONOMIC 25kw Żywiec

na początku brałem z lokalnego składu eco niby z juliana palił się w miarę ale tylko dlatego że nie miałem porównania!

ktoś mi powiedział ze dobry groszek powinien się spalać na pyłek, a u mnie tego nie było!!

więc zacząłem szukać kupiłem ale to też nie było to a nawet gorzej się palił niż poprzedni.

zacząłem szukać w internecie i okazało się ze można kupić na miejscu w kopalni ZG Piekary słynny eco pieklorz zaznaczam ze można kupić za gotówkę tylko 8t. i jeszcze odczekać swoje w kolejce.

kupiłem 6t. i... takiego eco nie miałem palił się pięknie zero spieków,popiół drobny nie pyłek ale w palcach się po prostu rozsypywał na drobny mak.

nie man możliwości już jechać samemu po pieklorza takie tam problemy.

teraz mam tonę jakiegoś szajsu po prostu totalne badziewie ale czekam na eco z Juliusza ponoć tez się pali super więc napisze co i jak.

o ekoelme i takie tam to nie mam zdania bo wszędzie się wpisują dystrybutorzy i piszą jaki to oni nie maja kryształ. sam myślę o małym składzie z eco groszkiem z Juliana lub z Juliusza, może na wiosnę? POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
...

3. to węgiel z ziemowita bardzo kaloryczny 29,5kj/kg, 7 % popiołu o ciemnym zabarwieniu, wilgotność 7 %, liczba rogi -spiekalność 0, ładnie się wypala, nie skleja się. Ze względu na wysoką kaloryczność musiałem zmienić parametry kotła. Zakupiłem ten węgiel w cenie 460 zł /tona - luzem. Polecam

...

 

mozesz me powiedzic gdzie kupisz ten ekogroszek z ziemowita?

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest papier ale jak wiadomo papier przyjmie wszystko, za 2godziny pokaże jak taki papier z kopalni wygląda

 

sam miałem "ciekawa" sytuację, zamówiliśmy samochód(25 ton) ekoretu, o dziwo dostawa była następnego dnia co nigdy się nie zdarzało, wcześniej czas oczekiwania to około tygodnia. kierowca wjechał na plac, papier ok, wszystko sie zgadza, otwieramy a tu co? groszek o 3 do 5 cm. okazało się ze pani z biura handlu opalem podmieniła papiery

także wszystko jest możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok pokaż jak ten dokument wygląda

 

aha czyli rozumiem że za każdym razem z węglem na skład opału

przyjeżdża z nim dokument potwierdzający co to za opał i skąd

 

a mieliście sytuacje że sprzedający nie miał lub nie chciał pokazać takiego dokumentu

czy wierzycie sprzedawcy na słowo

 

"panie toż to pieklorz tylko dokumentu brak" :(

 

na jednym składzie sprzedawca informacyjnie powiedział mi że nie wiedzą skąd jest opał bo dojeżdza on pociągiem do Gorzowa WLKP a stamtąd jest rozwożony dalej na składy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.