Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skąd dobry eko-groszek?


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

obiecany kwit, tak wyglądają kwity z większości kopalni z których się zaopatrujemy

 

przy dostawie wagonowej niestety nie mamy żadnych dokumentów

DSCF7386_qqsnhn.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny w kopalni nie znam, nigdy nie bierzemy bezpośrednio z kopalni tylko przez biura handlu opalem i często zdarza się tak ze po drodze ma skład taki węgiel przechodzi przez kilka biur i cena wygląda wtedy jak wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopalnie raczej nie dostarczają do klientów indywidualnych, ja kupuję od gościa, który bierze bezpośrednio z kopalni i mogę go szczerze polecić. od 3 lat mam piec z podajnikiem i używałem różnych ekogroszków, już nie raz przyjeżdżał serwis z powodu zniszczenia pieca przez opał. teraz jestem zadowolony - w końcu. i cena też przystępna przy zakupie całej tony groszku w workach 25 kg płacę 750 zł z dowozem do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość darekk12345

Witam,

 

a ja mam taki problem - chcę właśnie kupić eko-groszek w Szczecinie i znalazłem firmę, która sprzedaje RETOPAL w bardzo dobrej cenie. Jednak żeby upewnić się czy faktycznie jest to RETOPAL zadzwoniłem do KWK "Piast" i spróbowałem "zasięgnąć" informacji czy firma o takiej nazwie kupuje od nich eko-groszek, albo chociaż czy jest w ich bazie. Okazało się że nie... I teraz bądź tu człowieku mądry.

 

W tej chwili jedyne co mi zostaje to pojechać do sprawdzonego składu (droższy o 125zł/tone), wziąć garść prawdziwego RETOPALU, pojechać na ten drugi skład i porównać.

 

Jeżeli macie jakieś inne pomysły albo znacie dobry skład z dobrej jakości eko-groszkiem w SZCZECINIE to bardzo proszę o informację.

 

Co do PIEKLORZA czy jak on tam się zwie to nie wydaje mi się żeby różnica w kaloryczności była tak duża żeby płacić 200zł/tone więcej niż za RETOPAL. Paliłem też EKORETEM i byłem bardzo zadowolony jednak nie można go już dostać w Szczecinie, nie wiem dlaczego. Był troszkę droższy niż RETOPAL.

 

Pozdrawiam

Radek

 

osobiscie przetestowałem przez 4 lata kilkaście rodzajów ekogroszku,podziele sie swoja opinia:

-pieklorz najlepszy jaki miałem ale 3 lata temu,obecnie kupa smiecia,

-kwk kazimierz-juliusz w miare dobry,wypalał sie ładnie ale miał niska kalorycznośc,wysoka cena i był mokry,błoto

-jaret,powiem krótko nie polecam

-*** - ogólnie dobry,wysoka kaloryczność,suchy,dobrze sie wypala,ogólnie ok,wadą jest cena i czas oczekiwania na dostawę

-retopal dużo popiołu,dużo siarki i sadzy w piecu,niska kaloryczność,mokry

przetestowałem troche czeskiego,zaleta niska cena ale gigantyczne spieki i kocioł nie osiagał temperatury.

pokusiłem sie o 10 worków tzw odsiewki z miału,powiem krótko,nawet za darmo bym już go więcej nie wzioł.

mam nadzieję,ze komus pomogłem. sylwek

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam piec na ekogroszek 5 lat i wypróbowałem już naprawdę w moich stronach ekogroszki z większości składów. Było różnie albo dużo popiołu albo mało kaloryczny mimo że to miał być ten najlepszy .

W tym roku w końcu się udało kupiłem taki z którego jestem bardzo zadowolony. Jest w miarę suchy, a po kilku korektach ustawień pieca wypala się dobrze a przede wszystkim daje naprawdę dużo ciepła.

Jeśli ktoś mieszka na podhalu i szuka dobrego towaru to polecam market budowlany Modom w Szaflarach ale też widziałem ten sam węgiel na składzie budowlanym w Nowym Targu jadąc do Ludźmierza

za torami po prawej stronie niestety nie wiem jak się ten skład nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Próbował ktoś z Was ekogroszku EKOBRAN z tej firmy Chemicals? http://www.ekobran.pl/. Wysyłka na cały kraj w cenie 889 zł. Wygląda profesjonalnie ciekawe czy tak też się spala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam wszystkich.czytajac wasze posty wlos mi sie jezy z tych glupot jakie piszecie mam kociol firmy klimosz ling duo 25 zretorta obrotowa w 100% wykorxystany elektronicznie tj. Zawor czterodrogowy z siłownikiem trojdrogowy z silownikiem termostat pokojowy ewl.pogodowka oraz opcja pid.ekogroszek kopilem z kopalni bobrek 29000jk w cenie 900zl tona w mieszkaniu mialem temperature 23'c i spalilem 3tony w okresie od 15-09 do 15-04 a wegiel spalal sie w pyl tj. W zasobnik wchodzi 170 kg suchego jak pieprz ewgla a popiolu mialem nie pelne wiaderko po farbie 10l.tak wyposazony kociol kosztuje ok. 13000zl. Najlepsze kopalnie to wujeko bobrek i za ten towar trxeba zaplacic a za 600-700 zl tona to mozna kupic ruski towar i on tak sie spala. A koles co grzeje sie gazem za 400zl miesiecznie to ma 20`c ale przy grzejniku z kim bym nie rozmawial to za gaz placi sie 400 ale do temperatury zew. -5 a ponizej tej temp. To razt2 towar tez sie nie spala jak ma sie badziewny kociol lub nie potrafi sie go ustawic odpowiedni; podawanie.postoj .powietrze. Jak ktos chce to chetnie wysle fotki mojego popiolu i to na tyle .pozdrawiam jawor75

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.