Skocz do zawartości

alz

Stały forumowicz
  • Postów

    181
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez alz

  1. Wieksza ilość otworów znacznie polepszyła proces spalania, a wyrzucanie sadzy to poprostu marnotrawstwo-wrzuć to do pojemnika z weglem.
  2. Trzeba jeszcze uwzględnić fakt że 4 i więcej lat wstecz kiedy powstawały te konstrukcje kotłów, jakość paliw była bezsprzecznie znacznie lepsza.
  3. Przy standartowym ruszcie szybkość nadmuchu nie jest zbyt widoczna bo suma powierzchni otworów jest zbyt mała w stosunku do wydajności dmuchawy i zapotrzebowania na powietrze. Przy dużej liczbie otworów każda zmiana predkości nadmuchu jest wyraźnie widoczna a co najważniejsze zapewnia odpowiednią ilość powietrza.
  4. Ja mam ruszt ok 140 otworów, nadmuch 7 i nie mam problemu-spalanie bez dymu. Palę miałem, ale jak jest opał bardziej kaloryczny należy zwiększyć nadmuch.
  5. Do kotłów na paliwo stałe są wkłady ze specjalnej stali żaro i kwasoodpornej, ale trzeba przestrzegać zasady aby nie spalać w kotle tworzyw sztucznych bo związki fluoru mogą prowadzić do korozji. Wkłady te są produkowane także owalne co umożliwia wepchnięcie ich do standartowego komina nie zawężając zbytnio przekroju.
  6. Całkowicie nie da się wyeliminować chwilowego kopcenia po wyłączeniu dmuchawy ale mozna to ograniczyć. Należy opóźnić wyłączanie dmuchawy aby świeżo podana porcja węgla zdążyła się lekko "oddymic" :angry: . Efektem bedzie przeciąganie temperatury w górę ale z pewnością mniej kopcenia. Kopcenie jest tym mniejsze im mniejsze jest uziarnienie miału.
  7. Nie jestem znajomym producenta, ale jestem byłym górnikiem i powiem Ci że jest zasadnicza różnica między sadzą a pyłem węglowym :) Była mowa o większej ilości otworów a Ty cwaniaczku wywierciłeś większe otwory a to zasadnicza różnica. Trzeba czytać ze zrozumieniem. W zasadzie jest mi wszystko jedno co Ty i tobie podobni o mnie myślą ale ja nie mam takich problemów.
  8. Jeśli masz miał 19 to popiołu będzie sporo i żaden kocioł tego nie zmieni. A duża ilość sadzy to poprostu zbyt mała ilość powietrza do spalania, dlatego trzeba dowiercić te otwory albo "zadrynda"j do producenta to Ci przyśle (60 zł z dostawą kurierską). Cały problem polega na tym że dwa lata wstecz opał kwalifikowany był znacznie większej jakości a teraz poprostu handlują szajsem. Sam mam ten problrm bo mam deputat weglowy ,5 ton miału z kopalni Silesia który nie jest wzbogacany i też popiołu jest od groma.
  9. No to jak już masz cieplutko to wystarczy tylko przyjrzeć się popiołowi czy nie ma niedopalonych kawałków i ile Ci spala na dobę. Proponuję jeszcze powiercić ten ruszt aby większa ilość powietrza mogła być dostarczana do kotła. Płomień ma być jasno żółty i bez kopcenia.
  10. Proponuję jeszcze wyciągnąć ruszt i sprawdzić czy otwory nie są pozapychane bo często się zdarza że zanieczyszczony miał kamieniem zatyka te otwory. A jeśli masz możliwość to wywierć sobie więcej otworów w tym ruszcie, w nowych rusztach jest ich około 100 i kocioł zupełnie inaczej na takim ruszcie "gada".
  11. Przy takiej przerwie podajnika nie ma cudów aby Ci zar zrzucił bo go już nie ma w połowie rusztu. Co za problem popatrzeć do kotła np. po dwóch podaniach w którym miejscu jest zar? To się ma palić na płycie powierconej a nie przy tłoku bo będziesz poprostu przedmuchiwał i wychładzał kocioł.
  12. Przy takiej przerwie podajnika to się nie dziw że temperatura nie rośnie. Tłokowca bardzo łatwo się ustawia należy tylko doprowadzić do stanu aby nie zrzucał zaru z rusztu, a w Twoim przypadku pali się przy samym tłoku. Ten kociół wszystko "zeżre" nawet daje rady z węglem klasy orzech ale najlepszy jest miał z tym ze musi być suchy no i klasa energetyczna ma znaczenie bo przy 19 to w cholerę jest popiołu, ale z pewnością da bez problemu radę.
  13. Nie ma cudów abyś nie mógł osiągnąć temperatury. Zmniejsz przerwę podajnika do np. 50 sekund i daj szybkość wentylatora min na 8
  14. Tylko tyle masz do powiedzenia?? Każdy kocioł trzeba indywidualnie ustawić, ale Ty przecież o tym doskonale wiesz. Jedno mnie tylko dziwi- po co kupować drogi kocioł tłokowy i palić w nim eko groszkiem??
  15. Tak się dzieje, bo Stalmark jest głównie przeznaczony do spalania miału. Czym bardziej kaloryczny węgiel to więcej jest sadzy. Należy wyciągnąć ruszt i wywiercić dodatkowe otwory i po sprawie. A tak na marginesie , to bardzo fajny kocioł porządnie zrobiony i nie ma z nim problemów chociaż czasami trzeba trochę pogłówkować.
  16. alz

    Eko-groszek

    To po jaką cholerę kupowaliście kotły na ekogroszek?? Głównym asortymentem kopalń jest miał bo to główne paliwo energetyczne. Jeśli kopalnia ma sobie zawracać głowę ekogroszkami to klient musi za to zapłacić (bo nie ma możliwości palenia innym asortymentem i kopalnie dobrze o tym wiedzą).
  17. Możesz jeszcze pomyśleć o stalmarku. Zacząłem sezon spalając pozostały groszek( nie mylić z eko groszkiem) a teraz palę miałem lub mieszanką miału i groszku. Plusem tego kotła jest to że nie ma problemu ze spalaniem różnego asortymentu węgla do 4 cm. Jest to duży plus bo jeśli nie ma miału to można kupić groszek a w ostateczności eko groszek(masakra cenowa) :)
  18. Dla kotłów z podajnikiem spokojnie wystarczy, problem z ciągiem może być tylko w przypadku kotłów zasypowych.
  19. Na aledrogo są porządne uzywane ups-polecam UPS APC SMART w zależności od zapotrzebowania wersja 1000 do 2000. Jest to super sprzęt z pełną sinusoidą.
  20. Naprawdę wierzysz w to o czym piszesz?? Chyba nie widziałeś kotłowni z piecem podajnikowym o kasie nie wspominając.
  21. Wkład stalowy żaro kwasoodporny także wytrzymuje baaardzo długi czas. Miałem rurę czopucha z takiej blachy i po 15 latach była jak nowa w przeciwieństwie do wkładu kominowego ceramicznego który był cały popękany.
  22. A może wejdzie Ci tam wkład owalny np 120x180 i taki spokojnie pociągnie 25 kW Ja założyłem taki http://www.kominflex.com.pl/page/pol/owal.html do kotła 25 kW i jest super.
  23. alz

    Jaki bojler

    Stal kwasoodporna o przewodnictwie większym niż stal węglowa?? Takie cuda to tylko w Erze :rolleyes:
  24. alz

    Jaki bojler

    Obrabiam stale kwasoodporne i wiem że przewodność cieplna tych stali jest 3 krotnie mniejsza niż zwykłych stali.
  25. alz

    Jaki bojler

    Ciekawe jaką sprawność ma bojler z e stali kwasoodpornej? Stal kwasoodporna ma bardzo słabą przewodność cieplną i chyba musi być w nim wymiennik miedziany. Z tej właśnie przyczyny nie ma kotłów ze stali kwasoodpornej i żaroodpornej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.