Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eko-groszek


kris1212

Rekomendowane odpowiedzi

witam dzisiaj bylem w składzie opalowym obecna cena eko-groszku to 650zł powiedzieli mi że wpszyszłym tygodniu nowa dostawa ma podrożec o 80zł nic nie słyszałem o takiej podwyżce czy wiećie coś na ten temat? Mieszkam niedaleko Kluczborka w Opolskim.Prosilbym o ceny u was koledzy jak możecie napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie dalej niż dwa tygodnie temu górnicze centrale związkowe wynegocjowały, o ile dobrze pamiętam 15%, podwyżki wynagrodzeń w górnictwie, więc węgiel musi podrożeć. Moja odpowiedź na cały ten bajzel jest taka, że w przyszłym roku juz nie skorzystam z usług tego towarzystwa i będę ogrzewał dom pelletami, trocinami i pestkami. Te dwie ostatnie pozycje za darmo. Pozdrawiam cały przemysł górniczy i życzę wam więcej takich klientów jak ja.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po jaką cholerę kupowaliście kotły na ekogroszek?? Głównym asortymentem kopalń jest miał bo to główne paliwo energetyczne. Jeśli kopalnia ma sobie zawracać głowę ekogroszkami to klient musi za to zapłacić (bo nie ma możliwości palenia innym asortymentem i kopalnie dobrze o tym wiedzą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli ceny groszku by szły w górę to faktycznie można by opiewać o takie tezy.... ale dlaczego ciągną tak za sobą ceny węgla np kostka ( w poniedziałek zapłaciłem 740/t - średnia kostka - węgiel pierwsza klasa, wysoce energetyczny i z popiołu znikoma ilość) ale żeby aż tyle ? Groszek na tym składzie po 780 zł. Pozdrawiam.

 

Ps: był taki okres czasu gdzie ceny groszku zdecydowanie odstawały od cen węgla.... dla mnie było to zasadne ( tred moda ) ale teraz niepokojąco obie ceny są blisko siebie..... w tamtym okresie dobre pieniądze zarabiali ci którzy kruszyli na gorszek...

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał niestety tez podrożał do ceny 450-500PLN za tonę. Na szczęście mój kociołek pali właściwie wszystko co przelezie przez szczelinę tłoka. Do tej pory spalałem już miał, groszek, trociny, pestki i zboże oraz mieszanki tego wszystkiego :huh:.

Jeszcze raz pozdrawiam brac górniczą :)

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że kocioł z podajnikiem tłokowym to też rozwiązanie przejściowe. Palenie miałem to częstsza obsługa, kurz, brud więc ma sens też tylko do pewnej granicy (cena). Pellets w użyciu bardzo wygodny jednak już nie w zużyciu. Czeski groszek brunatny kosztuje obecnie 450 zł/tona (jednak trafiają się bryłki do 4 cm) ale ile to potrwa. Wkrótce przetestuję tan opał w Lingu i jeżeli będzie OK to robię zapas na kilka lat. W każdym razie przyszłość się jakoś różowo nie rysuje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

U mnie z 270kg "Pieklorza" wychodzi 1,5 szuflady popiołu (jak policzę to wychodzi w miarę zgodnie z "danymi technicznymi" opału). Generalnie opał jak dla mnie ok. Trochę się spieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z 270kg "Pieklorza" wychodzi 1,5 szuflady popiołu (jak policzę to wychodzi w miarę zgodnie z "danymi technicznymi" opału). Generalnie opał jak dla mnie ok. Trochę się spieka.

 

Kurcze czytam te wasze posty i już sam nie wiem czy nie umiem ustawić pieca czy mam taki zaje... opał. Wczoraj nie dość że mi przez dobę Ling Combi 23 kw spalił 30 kg ekogroszka to na dodatek miałem zawalony cał popielnik. Jak otworzyłem dolne drzwiczki to aż się wysypywało na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że kocioł z podajnikiem tłokowym to też rozwiązanie przejściowe. Palenie miałem to częstsza obsługa, kurz, brud więc ma sens też tylko do pewnej granicy (cena). Pellets w użyciu bardzo wygodny jednak już nie w zużyciu. Czeski groszek brunatny kosztuje obecnie 450 zł/tona (jednak trafiają się bryłki do 4 cm) ale ile to potrwa. Wkrótce przetestuję tan opał w Lingu i jeżeli będzie OK to robię zapas na kilka lat. W każdym razie przyszłość się jakoś różowo nie rysuje. Pozdrawiam.

Peletu nie zużywa sie aż tak dużo c.o. + cwu budynek nieocieplony 200 m2. 4 osoby. Zużycie od 30 - 50 kg. 50kg to na początku stycznia przy dużym mrozie. Teraz to tak średnio 30 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobiłeś - tak średnio 30kg - przy domu 200m2 i 4 osobach do cwu ???

Jaki masz piec?? opalałeś cały dom?? jaką masz temp w domu??

Jakim cudem tak CI wyszło, rany :lol: ja walczyłem i poniżej 35 nie zeszło (140m2, dobrze docieplony, temp 21-21,5*C, prawie bez cwu, praktycznie 1 osoba) :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Heatmatix 18 kW parter podłogówka 100 m2 pietro grzejniki temp 21-23. No to nie u mnie to u klienta mojego pod Puławami. Zasobnik na wodę 300 litrów narazie jeszcze bez solara. Dom z bala uszczelniny tylko wiórami bal 10-30-10 na 10 uszczelniony wórem wiec wiatr hula po domu. Myślę ze jak dociepli budynek to jescze niżej zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej skromnej wiedzy prawdziwy Pieklorz jest najlepszym paliwem obecnie dostępnym na rynku.

Bardzo dobrze spisuje się też Jaret z ZG Janina.

Ja osobiście palę w tym sezonie jaretem. Co prawda jego wartość opałowa kształtuje się na poziomie 21-22 000 KJ/kg ale plusem jest cena. U nas kosztuje 500 zł a Pieklorz 595. Generalnie na jedno wychodzi Jaretu trzeba ok 20% więcej niż Pieklorza.

Atutem Jaretu jest zerowa spiekalność.

Poza tym jest to chyba jedyny węgiel, który spalany w piecu nie powoduje zabrudzenia komina, dachówek, okien parapetów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Heatmatix 18 kW parter podłogówka 100 m2 pietro grzejniki temp 21-23. No to nie u mnie to u klienta mojego pod Puławami. Zasobnik na wodę 300 litrów narazie jeszcze bez solara. Dom z bala uszczelniny tylko wiórami bal 10-30-10 na 10 uszczelniony wórem wiec wiatr hula po domu. Myślę ze jak dociepli budynek to jescze niżej zejdzie.

 

Hmmmm.... gratuluje, u mnie nie realne, pomimo ceramiki i 15cm ocieplenia domu, a okna aż za szczelne :lol:

 

Mieszkam niedaleko z chęcią obejrzę ten cud techniki :)

 

pozdro

j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam piec Klimosz Wiadrus duo . Mieszkam blisko kopalni, ale ekogroszek tylko na skaldach moglem kupowac . Kupowalem z Juliana i Chwalowic / ponoc ale popiolu masa/ , pozniej ekobrykiet . Z mala roznica piec podobnie palil te paliwa. W listopadzie 1 tone , w grudniu 2 tony , a razem styczen- marzec 3 tony choc temp. ujemna byla . Z poczatkiem stycznia wentylator przestal dzialac i aby nie zamarznac musialem opal sypac do srodka pieca jak w klasycznym , na ruszta . Tak palac praktycznie polowe mniej piec spala .

Nie dalem rady oszczednie pieca ustawic jak z podajnikiem pracowal mimo ustawiania z przedzialu calkowicie spalony , w popiele praktycznie resztek wegla nie bylo poprzez stany posrednie do popiolu jak kawalki koksu , zmienialem tez wielkosc nawiewu. Testowalem to ok 17-22 grudnia . Bylo juz na tyle zimno, ze 28 KW piec nie wyrabial i caly czas opal podawal. Temp. na piecu max 50 st. Z komina mocno cieple powietrze caly czas wylatywalo .

 

Jak popsul sie wentylator i spalilem workowany opal to zwyklym weglem zacalem palic .

Praktycznie biorac moj piec o polowe mniej tak spala . Moze dlatego, ze ma komore spalania pusta aby opal do niej wsypac. Inne piece nie duo maja tam rury co cieplo odbieraja .

Dom stary ocieplony ale 5-8 cm, okna wymienione, dach niestety betonowy . Jak wczesneij z kotlowni miejskiej ogrzewalem to przy -20 st 12 kW pobieral .

Uszczelki w oknach od strony pokoju usunalem, za szczelne byly i plesnialo za meblami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam dzisiaj bylem w składzie opalowym obecna cena eko-groszku to 650zł powiedzieli mi że wpszyszłym tygodniu nowa dostawa ma podrożec o 80zł nic nie słyszałem o takiej podwyżce czy wiećie coś na ten temat? Mieszkam niedaleko Kluczborka w Opolskim.Prosilbym o ceny u was koledzy jak możecie napisać

W Gdańsku 700zł-800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam dziśiaj zakupiłem eko-groszek z kopalni Każimierz-Juliusz cena 690zł myślę że to niezła cena w moim rejonie napiszcie jak u was się oscylują ceny z tej kopalni i nietylko,uważam że jest to dobry zakup,spalanie też dobre palę nim drugi rok i żadnych kamieni ani niedopalonego groszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.