Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

licz z pozziomu projektu i ci wyjdzie a nie z poziomu ze masz juz kotłownie kominy z klinkieru itp i wtedy zobaczysz

co sie bardziej opłaca a przy takich zimach jak teraz to pompa jest najtanszym ogrzewaniem

u mnie w tym roku  do tej pory od wrzesnia poszło 8MW pradu na całosc grzanie plus potrzeby bytowe z czego 6MW w taniej taryfie cyli około 3000zł od wrzesnia do dziś plus jakies 280zł na drewno i nie tłumacz mi co jest tansze bo ogrzewam 430m2 powierzchni a to pompa domowej roboty moze na koniec roku stanie oryginalna

na wegiel nidgy nie starczało 10 tys jak był groch czy miał w 2008 roku przez jeden sezon

a budynek stara komunistyczna kostka nie ocieplona jeszcze i raczej nie bedzie bo wole foto dołożyć niz izolowac

a jakby przyszły mrozy to reaktywowałem kocioł olejowy do wspomagania pompy bo olej po 1,9zł a czekam tylko na dotacje na likwidacje kotłow  i kocioł HG wylatuje mimo że jest super to stawiam na bezobługowośc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty dalej swoje. Liczę z poziomu projektu.

Komina nie trzeba, kotłowni nie trzeba. Więc ?

Właśnie tak się tworzy internetowe teorie a potem jeden z drugim powtarza , że montaż pompy z  zakupem wychodzi tyle samo co kotła gazowego.

 

A o rachunkach to już nie wiem po co piszesz, jak rozmawiamy o kosztach inwestycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze wystaw sobie komin przez ścianę kocioł powieś w kuchni i super  takie instalacje tanie też są

a za gaz zapłąisz rocznie samych opłat 1200zł za to że gaz masz i do tego gaz  czyli Brawo Ty

nie wszyscy muszą sie z tym zgadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co się zgadzać czy nie. To są czyste fakty i cyfry a nie kolorowanie pompy z twojej strony.

Każdy dom posiada jak nie garaż , to jakąś spiżarkę, graciarnię, suszarnie czy inne tego typu miejsce. Jaki ty widzisz problem powiesić tam kocioł na ścianie ?

Komin przez ścianę to jaki to problem ? Jak ktoś bardzo chce, to kupi systemowy , bez wkładu za tysiaka i ponad dachem go otynkuje a w środek rurę i nie jest to koszt 6 tyś tylko 2tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przepraszam, @automatyk  to ja proszę o 2 szt takich pomp które mogą pracować do -32C w cenie brutto 25tys za 1 szt i z 5 - letnią gwarancją.

Oczywiście serwis w ciągu 24h

Moc przy -15C minimum 12kW,

Instalacja - podłoga i grzejniki po ok 130m2. + woda 300l

Ślij ofertę na priv, jak się dogadamy to zaliczka w ciągu 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze byś zobaczył jak sie ludzie budują to bys zmienił zdanie

rzadko kto sie zgadza na komin przez ścianę żeby mu sie elewacja odbarwiała ,rzadko kto tak projektuje zeby kocioł miał wyjcie przez sciane wiec przyjmij do wiadomości że ty sobie zrobisz tanio a 90% nowych budynków jest kotłownia jako kotłownia plus sterta kominów i takie sa fakty  a jak przychodzi co do pompy to tylko szłysze co te D....e mi zaprojektowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat bardzo dużo widzę, kominy przez ścianę. Jak nie to wystarczy zrobić komin z keramzytu a to koszt 2 tyś. Więc nadal pytam dlaczego porównujesz kwotowo pompę do gazu ? Nie ma opcji aby była cena taka sama, coś za coś . Pompa zawsze będzie o 10 tyś droższa albo więcej czy to gaz czy węgiel. Gdyby tak nie było to by samem pompy w polsce były.

 

Chyba , że załatwisz mi pompę w cenie gazu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest twoja prawda i sobie z nią zyj widac w innym świecie zyjemy

u nas jest tak jak pisze dlatego łatwo podejmuje sie decyzje o pompie

u was widocznie tansze budownitwo albo ludzie o mniejszych wymaganiach i pompa u was nie wygra i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie klasyfikuj ludzi normalny lub nie normalny w kazdym projekcie jest ekstra kotłownia i przyjmij to do wiadomości jak masz inaczej to niech ci bedzie i temat uznaje za zakończany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha i tu jest myk bo prąd to sobie sam zrobię a gazu nie ukopie choć jest podemną jakieś 2km  a na 4km ma żrodła termalne hmmm może jednak wiertełko wziaść ....

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra w duga strone

ile wg ciebie kosztuje przyłącze gazu od drogi do budynku instalacje wewnętrzna konin i kocioł

A co ma piernik do wiatraka ? rozmawiamy o kotłowni dla gazu za 6 tyś a dla pompy według ciebie już nie trzeba i na odwrót.

 

Ty sobie może gazu nie położysz, ktoś kto się tym zajmuje tak . Bez sensu stwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ja przyłącze gazu mam ale nie podpiesze nowej umowy na dostawę gazu ale jak u Ciebie tak tanio wszytko to Cie wezme bedziez montował przyłącza  kotły i kominy dlatego pytam ile to ma u ciebie kposztowac jak nie zrozumiesz podstaw to poczujesz po kieszeni to wtedy napiszesz inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.