Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe żonglerki taurona


Rekomendowane odpowiedzi

Dostaliście od taurona znów tzw kuszące propozycje ? jeden wielki mętli nawet nie próbuję tego zrozumieć ,czekam na sprytniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi nawet nie są w stanie policzyć co i jak a Chiny już wprowadzają ładowarki dwukierunkowe do samochodów el , komisja Europejska pewnie z 5 lat będzie na to potrzebować a potem tylko następne 10 lat na wprowadzenie tego w czyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, omama napisał(a):

Nasi nawet nie są w stanie policzyć co i jak a Chiny już wprowadzają ładowarki dwukierunkowe do samochodów el , komisja Europejska pewnie z 5 lat będzie na to potrzebować a potem tylko następne 10 lat na wprowadzenie tego w czyn.

Ładowarki i standard z nimi wspolpracujacy, czyli ChaDemo wymyśliły juz  dawno temu Japońskie mózgi. Problemem jest tylko zaporowa cena takiego urządzenia. Teraz króluje CCS i nikt nie myśli żeby to kontynuować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie to najmniejszy problem ,problemem jest energetyka bo wiesz jak traktują magazyn energi i panele czyłi sumują moc jednych i drugich co jest czystym kretyństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód nie jest zobligowany do zgłoszenia jako magazyn. Może kiedyś będzie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, omama napisał(a):

Urządzenie to najmniejszy problem ,problemem jest energetyka bo wiesz jak traktują magazyn energi i panele czyłi sumują moc jednych i drugich co jest czystym kretyństwem.

No, ale w czym problem? Montujesz teraz jakiś magazyn? Zdaje mi sie, że szukasz teraz dziury w całym. Nie montujesz, teoretyzujesz i znajdujesz problem który Ciebie nie dotyczy!

 

Chcę wstawic magazyn 10kWh, rozbudowałem PV do ponad 10kW i nie ma problemu, nie musze zwiększać mocy zamówionej, wszystko gra.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tyle wiem ile mówią na portalu globenergia a wg nich tak się nie da a wiedzą chyba lepiej niż my tu skoro w tym siedzą zawodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie nie da? Bądź bardziej precyzyjny.

 

Czyli najprościej napisz o co Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to masz np 10 kw paneli zgłoszone to nie możesz dołożyć tyle samo magazynu bo oni to sumują i ci wychodzi 20kw to tak najprosciej a podłączając auto jako magazyn robi się już powiedzmy 50kwh. i aby nie było to ja się o to kłócić nie będę tylko tyle z tego zrozumiałem , zresztą posłuchaj na globenergia.

Edytowane przez omama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doliczamy do systemu pojemności magazynu tylko jego moc. To są dwa różne parametry. Mogę mieć 2GWh magazyn i falownik 200W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, omama napisał(a):

Najprościej to masz np 10 kw paneli zgłoszone to nie możesz dołożyć tyle samo magazynu bo oni to sumują i ci wychodzi 20kw...

Najprościej to jest w Energa. Mam PV 10kW to bez problemu (bez zwiększania mocy zamówionej) mogę postawić magazyn 10kWh

 

Mam PV 20kW, to mogę wstawić magazyn 20kWh itd...

21 minut temu, carinus napisał(a):

Nie doliczamy do systemu pojemności magazynu tylko jego moc. To są dwa różne parametry. Mogę mieć 2GWh magazyn i falownik 200W.

To zależy jak i gdzie, bo w Energa jest tak jak napisałem.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady mogą się różnić zależy gdzie jesteśmy przyłączeni .Głownie chyba jednak chodzi o inwertery sieciowe hybrydowe z możliwością wysyłania energii do sieci współpracujące z magazynami energii czyli te które potrafią wysyłać tą zmagazynowaną energię do ZE .Jeżeli budujemy magazyn pracujący wyspowo to jak na razie nie ma takiej potrzeby żeby to zgłaszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie te zawiłości, że każdy robi po swojemu zamiast ujednolicić i unormować zasady korzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On to lepiej za mnie wytłumaczy co miałem na myśli

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma sensu dodac magazynu do produkcji...I co,najliepiej beztak magazynowac dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, omama napisał(a):

On to lepiej za mnie wytłumaczy co miałem na myśli

 

Przecież ja o tym już pisałem, że tak to działa w Energa. Jak widać, działa tak samo również w Tauronie. kolejny raz udowadniasz, że nie potrafisz czytać, ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu nie rozumiem,bo bateria nic nie zmienni na ilosci pradu wyprodukowanego,wlasnie može tylko ujac dla swojej sprawnosci...

Wyglada na blad w softu,czy glowie tego programatora/negramotora :-) 

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są u nas wytyczne. Moim zdaniem moc przyłączeniowa powinna być określana wyłącznie przez samą moc falownika. Jednak u nas tak jest jak jest i z przysłowiowym koniem kopać się nie będę  😉 Dołożyłem paneli i dołożę magazyn o tej samem mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.