Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o pomoc w ustawieniu GB122


arczik18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 3 dni użytkuje dom w którym jest zainstalowany kocioł BUDERUS Logomax plus GB122 oraz sterownik RC310. Wyczytałem gdzieś na internecie że wyłączanie i włączanie się pieca kondensacyjnego jest niewskazane, bo kosztuje to zużycie większej ilości gazu. Lepiej jest aby pracował on non-stop i podawał tyle energii ile aktualnie potrzeba do utrzymania temperatur w pokojach na wymaganym poziomie. Czy może mi ktoś pomóc jak ustawić piec aby osiągnąć taki efekt? Jestem zielony kompletnie w tym temacie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne są opinie na ten temat. Na pewno niedobrze jest jak co chwila się włącza i wyłącza, ale nie można też przesadzać, że kocioł powinien pracować non stop, bo czasami po prostu musi się wyłączyć, np. gdy zapotrzebowanie na ciepło jest niższe niż jego moc minimalna.

Napisz co ogrzewasz (podstawowe parametry budynku), typ ogrzewania oraz jakiej mocy jest kocioł i jak obecnie wygląda jego praca. Jeżeli dom jest nowy, to zużycie gazu na początku będzie spore.

Edytowane przez h3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy dom, 120 metrów, podłogówka, na zrzutach ekranu ustawienia bo nie wiem jakie dane konkretnie chodzi....

sytuacja z wczoraj, ustawiłem żądaną temperaturę na sterowniku w danym pomieszczeniu, temperatura została osiągnięta w pomieszczeniach oprócz jednego i piec się wyłączył.... dlaczego? skoro w jednym pomieszczeniu dalej nie została osiągnięta zadana temperatura?

IMG_20231222_072444.jpg

IMG_20231222_072548.jpg

IMG_20231222_072556.jpg

IMG_20231222_072605.jpg

IMG_20231222_072613.jpg

IMG_20231222_072618.jpg

IMG_20231222_072625.jpg

IMG_20231222_072654.jpg

IMG_20231222_072701.jpg

IMG_20231222_072850.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie osiągnieta została temperatura zadana w miejscu gdzie jest sterownik? Sterujesz tylko regulatorem Buderusa, czy masz jeszcze jakieś termostaty w pomieszczeniach?

Na początek zalecam zapoznanie się z podstawowymi pojęciami, bo inaczej nie ruszymy z miejsca. Wszystko można znaleźć w instrukcji montażu regulatora: https://www.buderus.com/pl/pl/ocs/budynki-mieszkalne/logamatic-rc310-746665-p/#page.product.technicalData

Ponadto polecam również stronę kolegi @gbbsofthttps://wiki.gbbkolejka.pl/tiki-index.php?page=Buderus

oraz temat: 

 

 

 

Edytowane przez h3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sterowniki w każdym pomieszczeniu są Buderusa, czy innej firmy? Jeżeli ta druga opcja, to niestety współpraca pomiędzy nimi, a RC310 nie będzie możliwa.

Pierwszy sezon, to będzie zabawa z krzywą grzewczą (chyba że zmienisz sterowanie na wg temp. pomieszczenia), więc prędzej, czy później będziesz musiał zapoznać się z tymi stronami, bo tam jest wszystko wyłożone i nie ma sensu tutaj tego ponownie powtarzać.

Edytowane przez h3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od kilku dni użytkuje buderusa tylko gb072 i przeczytałem wszystkie możliwe fora co i jak szczególnie polecam "logike działania buderusa " na tym forum.

Na początku napiszę że odpuszczam krzywą bo za dużo ustawiania i są rzeczy których nie rozumie)))i dlatego steruje z temp.pomieszczrnia i jestem bardzo zadowolony. Idzie mi 4m3 na dobę(90m2 ,układ mieszany+200 l wymiennik Cwu) i wiem że na krzywej tego bym nie osiągnął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przeszedłem na tryb ręczny ze stała temperaturą i dalej nie wiem o co chodzi.... gdyż ustawiłem na rc310 temperaturę 24 stopnie wieczorem, wstaje rano i zimno, na rc310 pokazuje pod przyciskiem INFO: Ustawiona temp. pom = 24, Zmierz temp. pom 21,2 więc dlaczego piec nie grzeje aby dobić do zadanej temperatury pomieszczenia???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, arczik18 napisał(a):

ja przeszedłem na tryb ręczny ze stała temperaturą i dalej nie wiem o co chodzi.... gdyż ustawiłem na rc310 temperaturę 24 stopnie wieczorem, wstaje rano i zimno, na rc310 pokazuje pod przyciskiem INFO: Ustawiona temp. pom = 24, Zmierz temp. pom 21,2 więc dlaczego piec nie grzeje aby dobić do zadanej temperatury pomieszczenia???????????

Dobije za tydzień. Chyba nie myślisz że o 3czy 4 stopnie podniesie tobie temperaturę w domu przez 8 godzin snu. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.