Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie awaryjne UPS / AGM słaba wydajność


adamu
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez MORIA,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć .

Od trzech lat mam zestaw podtrzymujący UPS w skład wchodu sinusPro 800e + AGM 100ah ( op-100-12) aku głównie w podtrzymaniu rzadko zdarzały się jakieś awarie w dostawie prądu . Na początku wytrzymywał po kilkanaście godzin teraz ledwo dwie . Podpinałem pod prostownik mikroprocesorowy ctek mxs 5.0 tryb AGM , ale mało co to dało . Jeżeli aku to szrot to co spowodowało jego stan , przechowywanie w suchym / ciepłym miejscu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dość często kilkadziesiąt czy 100 razy rozładował się do Ok 10-11V, albo kiepski akumulator. To że miał w nazwie AGM nic nie znaczy.
Te lepsze są w stanie wytrzymać do 200 rozładować. Kiepskie po trzydziestu padną.

Co to za firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adamu napisał(a):

 Jeżeli aku to szrot to co spowodowało jego stan 

Niedoinwestowanie. Wiara w kolorowe foldery vs realia. Swego czasu kupiłem Techtrona i podpiąłem agm na próbę. Policzyłem, podumałem i agm spowrorem do auta a Techtron na olx, ,,cieszy kogoś innego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dužo zaležy od napiecia utrzymania.agm ma inne,niž klasyczna olowka.Poki na sinus pro zle ustawione,to baterijka po 3 latach dužo wyschla,bo kiedy napiecie wyžsze,to stale pozwoli sa "ladowala"zamiast utrzymawania.W manuali k baterii isto bylo napiecie sczytowe i utrzymawacie opisane.Ja mam ten opis wydrukany bezprosrednio na baterii.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator firmy volt Polska model opti , ten sam producent co przetwornica . Koszt ponad 500zł , więc sądziłem , że wytrzyma ładnych parę lat . Co do rozładowan może ich 20 na przestrzeni tych 3 lat , tak to cały rok na podtrzymaniu . Prostownik nie dał rady nawet na trybie ratowania …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MORIA napisał(a):

Zważ ten aku i porównaj z wagą podobnych ale odpowiednio droższych. Obstawiam, że to była jednak tania chińszczyzna z naszą metką...

Szukałem informacji okazuje się , że te akumulatory to śmieci , więc jedyne co zostaje do zutylizować obecny i szukać czegoś nowego . Coś godnego polecenia w kwocie do 1000zł czy odpuścić zasilanie awaryjne ? Tak jak wspomniałem nie miewam awarii prądu UPS to było zabezpieczenie kotła w układzie zamkniętym , ale mimo padniętego aku po 2h i dalszym braku prądu nic się nie działa poza wzrostem temperatury na kotle , ciśnienie w normie . Co do przetwornicy też by pasowało ją zmienić pewnie też chińczyk na polskich znakach …

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamuNa szczęście nie zainwestowałeś dużych kwot na ten zestaw oraz nie miewasz częstych braków zasilania. Ja w zeszłym roku stałem się podatny na rysowanie sytuacji w czarnych barwach, choć pewnie nie tylko ja dałem się zastraszyć że zabraknie nam prądu. Kupiłem zestaw akumulatorów trakcyjnych i teraz chyba większość odsprzedam dalej, gdyż nic się nie wydarzyło i chyba wydarzyć nie zdoła. Nie widzę też sensu budowania drogich magazynów na zasilanie domu przez tydzień a jedynie zabezpieczenie pracy pompki obiegowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

@adamu

Miałem podobną sytuację i zdecydowałem się, że będę korzystał z aku samochodowego. Zima trwa, do autka kup nowy a stary do kotłowni. Za kilka lat następna zmiana... Co do ups-a to warto sprawdzić gniazdkowym watomierzem ile zjada na własne potrzeby. Jak łakomy, to może poszukać coś bardziej oszczędnego. Przy dzisiejszych cenach prądu 1 W to w skali roku 8-10 złotych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jak ktoś ogarnia wszystko na bieżąco i może reagować na potrzeby. Mnie niestety nie ma w domu przez 2-3 tygodnie i teraz w razie ,,W'' każ kobietom żeby kombinowały. Dlatego musiałem stworzyć coś na zasadzie,, jak zabraknie prądu, to wcisnąć ten pstryczek i prąd będzie''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.