Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panele fotowoltaiczne bez faktury?


Oldeq17

Rekomendowane odpowiedzi

Na całą resztę ubiegaj się o dotację. To co zostanie, to odpisz od podatku.

Niestety w przypadku PV bez faktury wychodzi się do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odejmij odliczenie od podatku, dofinasowanie i będziesz wiedział 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zrobił to jak należy. Zamontował instalację wziął fakturę odliczył od podatku i wziął dofinasowanie. 

 

Ty kupiłeś bez faktury, zaoszczędziłeś 8%, albo mniej, a straciłeś dużo więcej, czyli jesteś w "plecy"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie!

 

Masz mocne plecy w sieci 🤣

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mając faktury nie skorzystasz z dofinansowania ani nie wolno odpisać od podatku. Jak odpiszesz od podatku US przez 5 lat może przeprowadzić kontrolę. Powodzenia w razie kontroli. A jak wyjdzie jedno to przetrzepią wszystkie zwroty z ostatnich 5 lat (tyle mogą z tego co mi wiadomo). A za wszelkie nadużycia kary są konkretne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy chyba w tą sobote zamontował 5,6kw z kolumbusem uwaga na mikroinwerterach 🤡.

Koszt to jedynie 40kPln 😱.

Nie wnikałem już w cenę bo " podobno te mikroinwertery to super kosmos bo jak się jeden uszkodzi to tylko to wymieniamy".

 

Kwota oczywiście dla mnie zabójcza.

 

Jako ciekawostkę dodam, że podobno ma podpisać umowę z orange i ma mieć rozliczenie 1:1.

Nie wnikałem w szczegóły ale może.was.to zainteresuje.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa umowa, jak będziesz wiedział cos więcej daj znać. Taką instalację ze zwykłym falownikiem da sie zrobić po wszystkich odliczeniach i dofinasowaniu za ok 20tyś zł. Na fakturę, bez własnego wkładu pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2023 o 18:23, Oldeq17 napisał(a):

A ile kosztuje instalacja 10kw.....z fakturą.

Pełnych 10kWp nie mam, ale mam 9,29kWp. Za pierwszą część zapłaciłem 18800 brutto, za drugą 14400 brutto. Razem 33200. Minus dotacja 5000 = 28200. Zwrot z podatku z dwóch lat około 9000 = 19200 NETTO.

Masz rację, nie ma sensu bawić się w fakturę. Teraz muszę bawić się w przeglądy żeby nie stracić gwarancji 25 lat. Ty nie masz tego zmartwienia.

@piastun Miałem ofertę columbusa. Ceny mają z kosmosu. Nawet nie wiadomo dlaczego są tak drodzy. Z tego co czytałem o tych umowach 1:1, to gdzieś tam jest "haczyk", ale nie pamiętam już o co tam chodziło.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Orange jest rozliczanie FV 1:1 ale to chyba samego prądu bez przesyłu. Przeglądałem to chwilowe ale tam diabeł tkwi w szczegółach. Jedno co mi znajomy mówił to, że sam abonament 50zl/msc.

Te 40k PLN to koszt instalacji pewnie znajomy weźmie.dotqvje i odliczy od podatku ale i tak cena robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt stałe za prąd mam ok 34zł (opłata mocowa, abonament i jakieś pierdoły), reszta to koszty zmienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 34zł, to chyba trochę za dużo. Teraz wszyscy powinni mieć tak samo. U mnie wychodzi około 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłata mocowa 13,55 netto i opłata sieciowa stała 13,55 netto +23% VATu. Potem jakieś drobne są jeszcze.

 

image.thumb.png.96b06a69691f6167bf6244029de73017.png

image.thumb.png.63da1c29dab5388451214ca1d267c7ca.png

 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.07.2023 o 18:16, wacio1967 napisał(a):

Te 34zł, to chyba trochę za dużo. Teraz wszyscy powinni mieć tak samo. U mnie wychodzi około 30zł.

No właśnie wszyscy nie maja tak samo. U mnie koszty stałe to ok 25,81 zł z VAT 23% miesięcznie.

Opłata Sieciowa 6,56 zł netto

Opłata przejściowa 0,33 zł netto

Opłata Mocowa 13,35 zł netto

Abonament 0,75 zł netto

 

Zrzut ekranu 2023-08-16 102914.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.