Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie o pompie ciepła Power World Propane R290 Air Heat Pump


buska3

Rekomendowane odpowiedzi

A ktoś się przyglądał tej pompie: Power World Propane R290 Air Heat Pump Winter 8kw Water Heaters Monoblock Inverter Heat Pump R290 - Buy Heat Pump R290,Air Heat Pump Winter,Heat Pump 8kw Product on Alibaba.com

Nie chodzi mu o yotuba, bo tam jest jeden gość co kupił. Czy ktoś z was wie coś o niej bo cena fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Opinie o pompie ciepła Power World Propane R290 Air Heat Pump

Za tą cenę nie zaryzykowałbym z zakupem w Chinach. Nie warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko jest przy braku gwarancji ale cena rekompensuje to. Ceny na naszym rynku pomp trochę powariowały pytanie czy to się uspokoi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7kW Panasonic monoblok w granicach 15tyś zł. LG podobnie. Haier ok 11tyś Chińczyk NewEnergy 9,5tyś

 

Nie powariowały, tanieją! Obserwuję od dłuższego czasu, bo czekam na najniższą cenę, żeby kupić.

 

Cena ww pompy jest za wysoka, powtarzam jeszcze raz, nie warto. Za 6tyś ze wszystkimi opłatami, sam bym kupił.

 

 

EDIT

Na dzień dzisiejszy, znany portal:

https://allegro.pl/oferta/pompa-ciepla-inwerter-8-5kw-r32-zbiornik-wifi-a-12950103103

To co wyżej "normalnie" kosztuje ok 9,5tyś

https://allegro.pl/oferta/pompa-ciepla-haier-au082fycra-hw-7-8kw-montaz-13115576179

https://allegro.pl/oferta/pompa-ciepla-panasonic-7kw-wh-mdc07j3e5-13198792087

https://allegro.pl/oferta/pompa-ciepla-lg-hm071mr-u44-7-kw-12916159450

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tu chodzi o pompę propanową

poza tym cena na Alibaba to cena za samą pompę , teraz doliczyć trzeba cło 2,2% , VAT 23% oraz transport pod drzwi chyba ok 400$
Nie masz gwarancji ale moim zdaniem opłaca się patrząc na jakość podzespołów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalety propanu przepadną z braku wsparcia technicznego w razie jakiejkolwiek awarii lub nieprawidłowości w pracy urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, grzeli napisał(a):

Tu chodzi o pompę propanową

poza tym cena na Alibaba to cena za samą pompę , teraz doliczyć trzeba cło 2,2% , VAT 23% oraz transport pod drzwi chyba ok 400$
Nie masz gwarancji ale moim zdaniem opłaca się patrząc na jakość podzespołów

No i co z tego, że propanowa? Dla przeciętnego użytkownika to zmienia cokolwiek jaki płynie tam gaz?!

NIE, bo COP jest wcale nie lepszy (szczególnie takich no name z Chin) niż markowych pomp z nieekologicznym czynnikiem.

 

Argument "tu chodzi o propanową" brzmi zabawnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam porównanie propanowego Kaisai z moją samoróbką z Haiera.

Zapotrzebowanie na ciepło mieliśmy z węgla podobne.
Niestety, wcale nie jest oszczędna. Na pewno nie jest oszczędniejsza od mojej samoróbki. (ocena po sezonie)

Beznadziejnie taktuje w okresie przejściowym. Najniższe zużycie to ~800W, co w temperaturach ~15 stopni i COP 5 czy 6 daje prawie 4kW mocy grzewczej. Gdzie Haier schodzi do 330W.

Fajna apka, sporo parametrów do podejrzenia. I to by było na tyle pozytywów.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna jej przewaga będzie w kosztach czynnika i możliwości pracy w bardzo niskich temperaturach, których akurat w naszym klimacie nie spotykamy za często i długo. Robotę robi identyczną jak inne czynniki, więc efekty też będą bardzo zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2023 o 20:32, sambor napisał(a):

Na polskim rynku są już PC Kasai na R290 z gwarancją bodaj 5 lat, monoblok poniżej 20 tys.

Nie powala na kolana, ale jest 

image.thumb.jpeg.4f5f2528880992c01a391a054b0871ed.jpeg

A czy te Kasai ma coś co wyprodukuje mi z 10 kW przy -15 i COP będzie wyższy niż 2?

Czy pompy propanowe są naprawdę najbardziej efektywne jeśli chodzi o niskie temperatury? Dlaczego? Przecież temperatura parowania propanu to tylko -42 stopnie a R32 -51,7 stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sambor napisał(a):

Coś ma np 14kW 

 

Albo 16kW, ale to już za duża

 

Wg mnie nie warto iść w taką moc, gdyż jej nie opanujesz- w twoim przypadku wystarczy T-cap 9kW lub max 12kW

@sambor Skąd masz te tabele z COP-ami Kasai? Nigdzie nie mogę tego znaleźć na stronie producenta.

Dlaczego T-CAP? Lepiej wygląda ten Kasai jeśli chodzi o COP.

16 godzin temu, der napisał(a):

10kW na godzinę to 240kWh na dobę. Czy twój dom obecnie przy takich temperaturach zużywa ponad 50kg ekogroszku na 24 godziny ?

Szczytowo już takie zużycie kiedyś było (jak było w nocy -15), chociaż pytanie czy nie wynikało ono również z pewnych nieszczelności w budynku i konieczności zapewnienia dużej ilości powietrza do kotła węglowego.

Edytowane przez michael1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd zwykły zjadasz chleba może pobrać taką dokumentację? Przeszukałem Internet i nie widzę.

Czy te strefy klimatyczne są jakieś ogólne? Czy zależnie od producenta?

Tej tabelki z Panasa nie bardzo rozumiem, nie widzę tam COP dla danej temp zewnętrznej i zasilania🙂

Edytowane przez michael1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sambor napisał(a):

Ten podział w T-cap na strefy jest dla Polski, zaleznie od średnich temp w okresie zimowym.

Wszystko jest w necie, może trzeba mniej chleba pić.

Ok strefy znalazłem na stronie Panasonica: https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/zapotrzebowanie-na-moc-cieplna-budynku-w-kw-a-strefa-klimatyczna/

Dobra chyba te tabelki dla Kaisai też znalazłem 🙂

https://kaisai.com/files/page_files/445/r290-technical-manual-kaisai-1.pdf

Może dlatego wydają mi się tak rewelacyjne bo nigdy nie patrzyłem za monoblockami a te w monoblokach są na papierze lepsze bo mierzą na zewnątrz budynku...

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sambor napisał(a):

Podaj jeszcze ile kW bierze taki Kasai i ile bierze Panasonic?

Od tego policz CAP i dopiero wtedy porównuj.

Że jak? Dla Panasa nie mam podanego ile pobiera. Za to wytwarza równe 9 kW a COP to 2,12 czyli powinien pobierać 4,25 kW.

Kaisai: 3.57 kW pobiera
Wytwarza: 8.86 kW
COP: 2,48

3,57 kW * 2,48 = 8,8536 więc wszystko się zgadza.

Może Kasai czegoś nie uwzględnia i coś jest napisane drobnym druczkiem? Oświeć mnie.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.