Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jest jakiś patent jak to zrobić? Ja też poluję na taki palnik , ale ze względu na wysokie ceny nowych i niedostępność używanych, skłaniam się do wykonania takiego samodzielnie.

Tomek może gdzieś zamieszczałes opis-zdjęcia swojego palnika?

Opublikowano

Witam

To co jest na forum to lipa. Nie sposób dać foto jak działa od kwietnia do dziś. Muszę wyzbroić z kotła a sezon w pełni. Palnik które są w sieci są piękne. Kolorowe, Zgrabne. Ale stanowczo za drogie. A co najważniejsze są bardzo wybredne co do paliwa i delikatne. Składam sam wychodzi prawie 2,5 - 3 tyś gdzie za 4 mogę mieć fabryczny. Tylko że w tym cudzie pelet i owies a ja mam nieco inne wymagania ma iść wszystko a ograniczeniem ma być skok ślimaka. Miał, propal, eko, pestki, skorupy orzechów, trocina, drobna zrębka itd ...Sporo zachodu ale satysfakcja jest stokroć lepsza niż dziura w portwelu po seryjnym palniku. Pozdrawiam

Opublikowano

Wielkie dzięki. Tak to sobie wyobrażałem.Z tego co widzę to twój palnik to kopia , palnika samoczyszczącego? Mam jedno pytanie -co to jest za element na wylocie ślimaka do palnika ? taki czarny na pierwszym zdjęciu?

Opublikowano

Witam

Jest to po prostu ślimak. Celowo wypuszczony nieco dalej aby wzruszył porcję żaru i nowej dawki paliwa. Z czasem na pewno się upali puki co proces ten postępuje bardzo wolno, nie ma w tym miejscu aż takiej tem. jaką przewidywałem. Tworząc to coś bardziej sugerowałem się Grandpalem niż palnikiem samoczyszczącym a to z wcześniej opisywanych względów. Najważniejszy jest defektor z żaro betonu. On w 70 % robi robotę, 20% podział powietrza i jego ilość 10 % ustawienie sterownika. Przy obecnych tem. spalam na trzy dni dwa worki owsa po 40 kg i taką samą ilość suchych trocin ( objętościowo dwa worki po zbożu) około 40 -50 kg na 140 metrów średnio docieplonego mieszkania ( to jest około 45 kg mieszanki dziennie). Myślę że nie jest źle. Pozdrawiam i do eksperymentów zachęcam

  • 2 lata później...
Opublikowano

Witam.

Mam mozliwośc kupowania uzywanych palnikow na pellet takich firm jak Eurofire Pellx Viking Bio to sa jedne z lepszych.Zastanawiałem sie nad sprzedażą takich używanych palnikow komplet ze srubą w cenie 3000 zł do 3500 zł.Jeśli śledzicie ceny palników albo chcecie sami robić to czy w takiej cenie 3000 do 3500 kupilibyscie palnik uzywany.

Opublikowano

@adik800

W zasadzie za 3400 nożna kupić nowego Platinium Bio 16kW, z podajnikiem i zbiornikiem, ale jak byś miał na zbyciu najmniejszego Vikinga Bio w dobrym stanie chyba byłbym zainteresowany.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.