Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy warto kupić kocił Wiadrus U32 ?


Dornik

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że poszczególne człony pieca będą dostępne, poza nimi niema co się tam psuć. Problem gwarancji dotyczy czego innego i nie tylko w Viadrusie.

1. Piec powinien być zamontowany przez hydraulika posiadającego uprawnienia na konkretną firmę produkującą dane modele i opieczętować stosowną dokumentację techniczno- rozruchową.

2. Piece typu Viadrus powinny pracować z buforem.

3. W piecu powinien być zamontowany system eliminujący jego przegrzanie.

Mój kolega przez pkt 3 stracił gwarancję nie pomogły odwołania pisane przez Rzecznika Praw Konsumentów (który działa przy każdym starostwie i jest bezpłatny dla osób fizycznych, nie obsługuje osób prawnych).

Ja straciłem gwarancję przez pkt 1 ale była to moja świadoma decyzja. Wyjąłem stary piec i włożyłem nowy wszystkie rury pasowały z wyjątkiem czopucha komina, który należało przedłużyć.

Viadrus wg mojej oceny powinien wytrzymać ponad 20 lat, pod warunkiem utrzymania temperatury na kotle  60- 80 stopni. Temperatury w granicach 100 i więcej bo takie można uzyskać w układach zamkniętych, powodują rozszczelnienia na złączeniach członów  na tzw. stożkach. Kolega palił w cieknącym piecu 2 lata. Piec po rozgrzaniu rozszerzał się i uszczelniał na zimnym sączyła się woda.

Żeliwo jest praktycznie niezniszczalne, w starszych modelach ulegały uszkodzeniu tylne człony bo były narażone na najwyższą temp. W nowych modelach są zastosowane ceramiczne dopalacze dymu (spalin) tylna część pieca nie jest tak narażona na przegrzanie trzeba poczekać co najmniej 10 lat żeby to sprawdzić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.