Skocz do zawartości

siacho

Forumowicz
  • Postów

    30
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez siacho

  1. @adik800 W zasadzie za 3400 nożna kupić nowego Platinium Bio 16kW, z podajnikiem i zbiornikiem, ale jak byś miał na zbyciu najmniejszego Vikinga Bio w dobrym stanie chyba byłbym zainteresowany.
  2. siacho

    Antracyt - Jak Palić

    Chłopie ty wiesz o czym piszesz i co? Chyba z rana uderzyłeś się w głowę. To jakiś bełkot. Trzy razy to czytałem i próbowałem ogarnąć, nic z tego. Za kogo ty robisz i po co ci to. Wygląda na to ze próbujesz firmować czyjeś dokonania i nie bardzo masz o tym pojecie. Daj sobie spokój. Spalanie antracytu nie jest aż tak zawiłe i nie jest czrną magią.Fakt że nie każdy kocił to wytrzyma. Ochłoń trochę i usystematyzuj swój przekaz jeśli chcesz by to co piszesz traktować poważnie. Zdrowia życzę i sukcesów.
  3. Przede wszystkim szukaj kotła który moduluje już od ok 2kW, nie słuchaj "instalatorów" , którzy proponują Ci kocioł 24kW i mówią że moc można ograniczyć. Można ale moc max. Kocioł 24 kW w Twoich warunkach to tak jakbyś próbował silnik z TIR-a wstawić do malucha. W ten sposób doprowadzisz do zawilgocenia mieszkania, nic poza tym. Wyrzut spalin przez ścianę odpada - mieszkasz w kamienicy. Kocioł węglowy odpada zwłaszcza że mieszkasz na 3 pietrze, ogólnie to bałagan i kupę kurzu w mieszkaniu. A w ogóle to zacznij od początku, zaproś kominiarz niech wyda opinię, jeśli gaz - wystąp o warunki, potem zleć opracowanie projektu. Wystąp o pozwolenie na budowę, znajdź dobrego wykonawcę. Jak już przez to przebrniesz, będziesz miał ciepło w mieszkaniu i narzekał że strasznie drogo to kosztuje. pozdrawiam i powodzenia.
  4. Ja zakończyłem dwa dni temu sezon grzewczy. Z paliwem stałym (węgiel, ekogroszek) rozstaje się definitywnie. Raz, że nie mam czasu tego pilnować, dwa - dość mam "syfu" w kotłowni, trzy - dobija cena eko w regionie, już sporo ponad 800. Sezon zakończyłem - 4200kg eko, jakieś 1,3m przestrzennego brzozy w kominku i marzec grzałem już gazem - 115m3. Grzeję 240m2 + woda dla 6 osób. Teraz remont kotłowni i przygotowanie do następnego sezonu.
  5. Nie wiem komu wymyślasz od EKSPERTÓW ale co tam. Generalnie nadużywasz Caps Locka. Moja uwaga jest taka: chcesz uzyskać kompleksowej porady to musisz zadać pytanie kompleksowe. Z tych kawałków które uzyskasz z odpowiedzi na poszczególne posty nic nie poskładasz. Opisz swój problem: Powierzchnia ogrzewana? Ile spalasz gazu na dobe Powiedzmy przy 0 st na zewnątrz i czy to spalanie gwałtownie rośnie przy temperaturach ujemnych. Ocieplenie chałupy, czym, jak, ile, podpiwniczenie, ściany, stropy, dach? Układ ogrzewania, najlepiej schemat z opisem lub przynajmniej opis układu: ile podłogówki, grzejników, moc? Zapotrzebowanie ciepła, jeśli znasz, W czym tkwi problem, wg. Ciebie - za duże spalanie, zimno w pomieszczeniach, itp Czego oczekujesz? Z tego co widziałem w Twoich postach; wyjścia masz dwa: zrobić układ pomieszania na podłogówce lub rozdzielić grzejniki od podłogówki. To pierwsze będzie chyba tańsze. pozdrawiam siacho
  6. siacho

    Termoizolacja Budynku

    Prawie masz rację, dlatego przed przystąpieniem do izolacji należy wyliczyć punkt rosy dla planowanej przegrody. Nie można zapominać też o wentylacji planowanych przegród, zapobiega to zawilgoceniu przegród.. Każda izolacja zawilgocona przestaje pełnić rolę izolacji.
  7. Przycisk Menu- przytrzymaj ok.3 sekundy, przejdź > Parametry ogrzewania > Wpływ temperatury pomieszczenia > zwiększ do ok. 60-80%. Nie wiem gdzie masz zainstalowany sterownik ale powinno być ok.
  8. To nic nie montuj i tłumacz wrednym turystom, że tak jest zdrowiej. Powodzenia.
  9. Jaki piec a w zasadzie jaki sterownik?
  10. Nie obawiaj się, 18kW w zupełności wystarcz. Dla porównania bojler elektryczny 120l ma grzałkę w zależności od producenta ok. 1,5-2 kW i wystarcza. Nie wiem ile osób będzie korzystało z ciepłej wody ale dla 4-5 osób na pewno jej nie zabraknie.
  11. Tak i to zdecydowanie za dużo. W okresach przejściowych (czyli przez większość sezonu grzewczego) Twój dom będzie potrzebował 2-6kW ( przy ogrzewaniu ciągłym) jeśli izolacje są właściwie zrobione a instalacja jest przystosowana do ogrzewania niskotemperaturowego. Podejrzewam że górnej granicy, 18 kW nie wykorzystasz nawet przy - 25stopniach na zewnątrz. Jako tańszą alternatywę możesz rozważyć ten kocioł > http://www.junkers.com/pl/pl/produkte_1/urzdzeniakondensacyjne/cerapursmart/cerapursmart_1.aspx w wersji ZSB 14-3 C. Cichy, w miarę dobry i rozbudowany serwis. Jednak jakość wykonania i rozwiązania techniczne przemawiają za ACV.
  12. Firma dobra i z tradycjami ale dla Ciebie w zupełności wystarczy ten: > http://www.acv.com/pl-pl/03_04/434/app.rvb plus dobry zasobnik
  13. Osobę która przejawiała zainteresowanie zakupem całego kotła, jeśli nadal tak jest proszę o kontakt.
  14. Może się wyrwałem, ale 150 m potrzebuje ktoś kto zawodowo zajmuje się hydrauliką. 30+10 ( koszty wysyłki)=40, u mnie w biednej mieścinie, w sklepie "za rogiem" kosztuje 37,50. Taka to nowość i taniocha. Po prostu nie lubię polowania na jelenia.
  15. Aleś się brachu wyrwał -> http://allegro.pl/nic-do-uszczelniania-gwintow-loctite-55-nowosc-i1500140700.html
  16. Pewnie chodzi o gumkę od majtek, grzebień i dwie wykałaczki. :P Nie wierzę za bardzo w tego typu wynalazki. Postępując zgodnie z jego opisem pewnie można sobie zainstalować niezłą bombę w kotłowni. Ale może się mylę, budując ten siłownik pewnie miał na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo przyszłych użytkowników
  17. To nie zazdrość, tylko rozbawiło mnie Twoje zdziwienie brakiem dymu. " Palacz ' ze stażem, aktywny na forum a zdziwiony że można spalać bezdymnie. Ale pal tak dalej bo tak trzeba, tym bardziej że masz tłokowca a wielu twierdzi,że w nich się nie da bez dymu. pozdrawiam.
  18. Napisz na PW ile spodziewasz się za ten piec, z jakiego regionu Polski jesteś i jaki jest palnik w piecu (typ, model). Wstępnie jestem zainteresowany. Zobacz tutaj > https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8778-sprzedam-kociol-lub-elementy/ Może coś Cię zainteresuje.
  19. Jeśli zdecydujesz się na "żeliwniaka" to z powodzeniem możesz kupić paroletni czy wręcz kilkonastoletni kocioł i nowy palnik. Jeśli szukasz nowości w tym zakresie to patrz na wyroby ze skandynawii lub belgii, danii. Jak je najekonomiczniej użytkować - w skrócie, jak z każdym kotłem, odpowiedni dobór do instalacji, odpowiednie izolacje domu i wreszcie dobry i dobrze ustawiony palnik ( jeśli nie masz sprzętu serwisowego to niewiele w tym zakresie zrobisz sam) Ten typ kotłów jest obecnie niepopularny ze względu na cenę paliwa i ogólnie koszty eksploatacji. W zasadzie to kto może to "ucieka" z kotłów na olej i dlatego nie ma a przynajmniej ja nie znalazłem jakichś ogólnie dostępnych poradników. pozdrawiam
  20. Nie mogę już edytować poprzedniego postu a zapomniałem o rębaku, który też nie będzie mi już potrzebny. Może kogoś zainteresuje. Produkcja niemiecka, silnik Hondy 5,5 KM ( nie jest to podróbka), podwójny układ rozdrabniający, nożne + bijak, sprzęgło zabezpieczające. Więcej szczegółów i zdjęcia wkrótce. W tym wypadku do zabrania od zaraz, nie muszę czekać do końca sezonu. Cena 1300PLN (nowy ok. 3000PLN) można sprawdzić na alledrogo
  21. W związku z planowaną przebudową kotłowni sprzedam: 1.podajnik tłokowy kpl. (czas podawania 1minuta, regulacja ilości, regulacja skoku) stan- praktycznie bez oznak zużycia - 1000PLN 2. Sterownik Ognik Plus PID , 2009 r. , kpl. okablowania i czujników, oprogramowanie tl-27 - 300PLN 3. Zasobnik na opał - ok. 100l, bez śladów korozji wewnątrz - 300PLN 4. Wentylator z dyskryminatorem ciągu - 50PLN W/w elementy zainstalowane w kotle tłokowym 25kw, producent Kotłobud Pleszew, data prod. styczeń 2004. Wyjątek to sterownik - 2009 rok dołożony po uszkodzeniu fabrycznie instalowanego GECO. Wszystko to po uzgodnieniu można obejrzeć w pracy, kocioł jest eksploatowany. Jako alternatywa zakup całego kotła w cenie - 1800PLN, pod warunkiem ze kupujący we własnym zakresie wyciągnie kocioł z kotłowni w piwnicy. Do uzgodnienia. Link do zdjęć > http://leonidas3.fotosik.pl/albumy/807917.html W grę wchodzi tylko odbiór osobisty - woj. lubelskie - odbiór będzie możliwy po 15 marca 2011 Kontakt i szczegóły - 602 486547 - tylko po 17 godz.
  22. Tu masz zdjęcia > http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...0abc965898.html Jak pisałem jest to trochę odmienna konstrukcja jak w pozostałych kotłach. Ale trwała i bezproblemowa. Od 2002 rok, wymieniony był motoreduktor w ramach rękojmi (wada ukryta)chyba w 2004, sama "szuflada" nie wykazuje oznak zużycia. W uzupełnieniu: silnik 0,09 kW, 1360 obr/min przekładnia 70 Nm, 1obr/min Podajnik ma jeszcze jedno rozwiązanie, którego nie widziałem w innych kotłach, na wejściu do kotła jest regulowana "roleta", umożliwiająca dodatkową regulację ilości podawanego opału. Jak byś miał jakieś pytania, pisz. W miarę możliwości i wiedzy- odpowiem. Pozdrawiam.
  23. Witam! U mnie pełny cykl podajnika trwa dokładnie 60 s. Tłok pozycjonowany .Układ dość nietypowy ( chyba jeden z pierwszych podajników tłokowych) Jeśli wytrzymasz do jutra wstawię jakieś zdjęcie i podam w miarę szczegółowe dane. pozdrawiam siacho
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.