Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciepła woda - śmierdzi


seba999

Rekomendowane odpowiedzi

@seba999 jak to wyczyściłeś?

Ta maź nie śmierdziała, bo pewnie siarkowodór to jest produkt bakterii, które siedziały w tym gunwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A anoda czysta, czy zielona (słabo widać na zdjęciu i nie czuć, czy śmierdzi)? Wszystko to dziwne bardzo jest, a te postaci przedziwne to chyba dendryty wapniowe. Chyba zbiornik nie jest uziemiony.

Wkrótce się okaże, skąd smród, bo zbiornik przynajmniej chwilowo można będzie wykluczyć.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anoda nie jest zielona. I nie śmierdzi. Ma tylko kropki wapniowe.
Czy powinienem anodę podłączyć pod przewód ochronny PE?
Sambor, co to znaczy nie wyszło?
Swampshark - szmatką przez flanszę z dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Cię Boże, anoda musi mieć styk elektryczne ze zbiornikiem i koniec.

Ale pytanie, czy sam zbiornik nie jest połączony plastikami, bo te twory na wężownicach wskazują na to, że jakieś prądy błądzą, a to zawsze sprzyja korozji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry skrót myślowy chodziło mi o podpięcie pod uziom (bednarke). Tak zbiornik połączony plastikami. Anoda też w sumie ma gumową uszczelkę. Styk z bojlerem ma tylko przez śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, HarryH napisał(a):

Broń Cię Boże, anoda musi mieć styk elektryczne ze zbiornikiem i koniec.

 

Przecież zbiornik jest podłączony do przewodu ochronnego, więc anoda również. Anodę podłącza się do PE.

 

 

Bojler do gniazda z uziemieniem, w ostateczności jak instalacja stara dwużyłowa do gniazdka z zerowaniem podłączamy.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, o6483256 napisał(a):

Przecież zbiornik jest podłączony do przewodu ochronnego

Tego pewien nie jestem, jeśli we flanszę na pokrywnie montowanej przez uszczelkę wkręcona jest grzałka zespolona. Kiedyś to było osobno i wtedy to była oczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2023 o 23:16, HarryH napisał(a):

Tego pewien nie jestem, jeśli we flanszę na pokrywnie montowanej przez uszczelkę wkręcona jest grzałka zespolona. Kiedyś to było osobno i wtedy to była oczywistość.

Zbiornik MUSI być podłączony do przewodu PE, a żeby Anoda miała sens musi mieć styk z bojlerem, lub być podłączona do PE. Dlatego zazwyczaj anodę podłącza się "dodatkowo" do PE (mostek, od zbiornika).

Wtedy w przypadku przepalenia grzałki prąd płynie przez PE i wyzwala nam bezpiecznik. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe woda w bojlerze nie śmierdzi , śmierdzi dopiero  jak wylatuje z kranu , cudów nie ma są 2 opcje , albo rury od bojlera do kranu zafajdane lub   jakaś reakcja zachodzi podczas mieszania wody zimnej i gorącej na 3d  antypoparzeniowym .Czy jak rozkręcisz termostat na maska ze nie ma podmieszania to tez śmierdzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy naczynie przeponowe umieszczone na wyjściu z zasobnika może być siedliskiem bakterii i przyczyną smrodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naczyniu woda się nie przemieszcza, więc może coś się tam zalęgnąć. Z drugiej strony, w naczyniu woda się nie przemieszcza, to jak to co się zalęgło ma wyjść.

Jest to jakiś trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o ile jest uszkodzone (membrana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zamiast do CWU jest przeznaczone do CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam głupie pytanie. Po co naczynie przeponowe, jak bojler jest podłączony do sieci i tam cały czas jest ciśnienie sieciowe ? Nawet jak się zagotuje, to ciśnienie pójdzie w sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór zwrotny blokuje taką możliwość żeby ciśnienie poszło w sieć

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie było pytania. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wacio1967wydaje mi się, że się przemieszcza za każdym razem gdy woda zostaje podgrzana i wtedy woda idzie do naczynia, a potem wypływa z niego gdy odkręci się po nagrzaniu wody kran. Tej wody może być tylko kilka mililitrów, ale jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kilka mililitrów, raczej nie powinno robić cały czas smrodu. Ale to jest ostatnie miejsce do wyeliminowania, więc może to jest to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręć zawór przed naczyniem, spuść wodę z instalacji CWU kranem potem nabij świeżą wodą i obserwuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyjscie wody ciepłej z zasobnika jest u góry , a naczynie jest podączane na zasilaniu od spodu , i jest tam tylko zimna woda a nie gorąca , ktoś mi wytłumaczy jakim to niby sposobem woda z naczynia przeponowego miała by sie znaleść po odkręceniu kranu z ciepła wodą , przeciez pierwsze co idzie to idzie woda z góry zasobnika , co najwyzej jest domieszanie na 3d zimnej wody z sieci i teoretycznie wtedy zalegająca smierdząca woda z naczynia może sie podmieszać z gorącą , dlatego pytałem też czy 3d rozkręcony na maxa tak zeby nie wystepowało podmieszanie również daje smrodzik na ciepłej w kranie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba999 Podłącz cały zbiornik pod uziemienie. Może ten nalot który się tam stworzył taki zapaszek. Teraz będziesz mieć świeżą wodę w całym układzie. Może się uspokoi.

Wcześniej nie było zapaszku, dopiero pojawił się po jakimś tam okresie użytkowania. Elektryczność może zrobiła swoją robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ameno25 Ja mam naczynie przeponowe na wyjściu ciepłej wody z zasobnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny ale naczynia raczej nie stosuje sie na ciepłej wodzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.