Skocz do zawartości

Tysonq

Forumowicz
  • Postów

    59
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Ostrołęka

Osiągnięcia Tysonq

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. wczoraj rozmawiałem z człowiekiem, który zajmuje się wkładami i powiedział, że nie ma możliwości palenia nowoczesnym piecem bez wkładu i żeby nic się nie działo, bo nowoczesne piece tak ochładzają spaliny i komin jest niewygrzany, to nie kiedyś, że komin popękany, ale suchy. Jak tylko przestanie padać śnieg, to przyjadą na montaż. Stal nie jest żaroodporna, tylko chyba kwasówka z domieszką czegoś tam i on się znakomicie sprawdzi.
  2. Kotłownia działa od 3 tygodni i dziś "wykończeniowiec" pokazał mi brązową plamę na tynku w pokoju (komin)!! Wyszedłem na dach i rzeczywiście komin w środku strasznie mokry. Załamałem ręce, bo przecież dopiero 3 tygodnie się pali. Kocioł jak w podpisie. Komin murowany z cegły szamotowej, końcówka z klinkieru, wymiary luftu 14x26. Piec na razie chodzi na pół gwizdka, bo pracuje sama podłogówka (nie ma potrzeby więcej, bo i tak jest 16-17*), zatem piec stoi więcej w podtrzymaniu niż pracuje. Temp na kotle 65*, powrót 59-60*. Po przeanalizowaniu wszystkiego jedynym rozwiązaniem jest montaż wkładu, zapewne żaroodpornego, bo piec na paliwa stałe. Będę wdzięczny za wszelkie porady.
  3. Nawet na zdjęciach widać, że nie ma zaworu na bypassie, jak to się stało? widocznie osobie, która to składała było bardzo potrzebne :D Jutro sprawdzę te rotametry. Zastosuję powyższe wskazówki, a jeżeli nie będzie takiej temp ile wychodzi z kotłowni?? Może ten zawór RTL jakiś niepełnosprawny?
  4. Problem w tym, że prawdopodobnie brakuje zaworu do bypassu. Rotometr na zasilaniu pokazuje 24, na powrocie 22. Dodam, że w pomieszczeniach temp 14,5* - trwają prace wykończeniowe. Z tego co się dowiedziałem, to zawór od bypassu powinien być odkręcony tylko na 1/4 obrotu, czyli bardzo malutko. Jeżeli u mnie brak tego zaworku, to pewnie gania w koło zimną wodę, a to co się dostanie z zasilania to czysty przypadek.
  5. Pompka robotajet, na pierwszym biegu, ale chodzi. wczoraj wieczorem ustawiłem, na zaworze 4d wyższą temp na podłogówkę (temp na piecu 62*, zawór 4d 50/50 i całe te ciepło szło na podłogówkę, bo grzejniki na razie nie pracują), dziś temp na rozdzielaczu doszła do oszałamiającej temp 24*. Coraz częściej uświadamiam sobie, że to był zły wybór. Należało się dać normalny rozdzielacz + pompka + zawór 3d. Jak było to wybierane to byłem zielony w tych sprawach i zdałem się na opinię majstra i osoby, która mi to sprzedawała (kolega)
  6. w takim razie w czym tkwi problem? Na początku podłoga nie grzała, bo była zapowietrzona, ale pod odpowietrzeniu wszystko działało. Sama z siebie chyba się nie zapowietrzyła?
  7. mam taki rozdzielacz od podłogówki jak w linku http://pl.kan-therm....upa pompowa.pdf Na początku podłogówka grzała, teraz podłoga jest zimna. Zawór RTL jest tak jak w instrukcji na zasilaniu. Przed zaworem RTL rurka ciepła, za zimna! Zawór odkręcony na 50, czyli na maxa, nawet zdjęcie głowicy nie pomaga. Oba termometry pokazują poniżej 20*. Mam ochotę przełożyć zawór RTL na powrót, tylko czy to coś zmieni?
  8. Już widzę, że jak producent odpowie... Raz dzwoniłem w sprawie przedłużenia kabla od sterownika pokojowego (w komplecie 10m, a ja potrzebuję 12m). Odpowiedź: może działać, lecz nie musi. My zalecamy do 10m. Podobnie będzie z układem zamkniętym. Chodzić będzie, ale my zalecamy otwarty.
  9. Do @Sambor Kocioł to Defro Duo Uni 25KW. Producent zaleca pracę w ukł otwartym, ale jest napisane jasno, że max ciśnienie robocze to 1,5bara, Kolega ma taki kocioł w układzie zamkniętym i wszystko jest ok. A jeżeli podłogówkę wpiąłby za zaworem 4d? Dalej na rozdzielaczu jest ten termostat i nie puści więcej na mieszkania niż zadana, np 35*Zawsze jak coś to można dołożyć zawór 3d w razie jak coś będzie niedomagać. Okazało się jaki to mercedes... :ph34r:
  10. czyli niezbędny jest mieszacz (3d) przed podłogówką?
  11. pewnie okaże się, że to jest zwykły rozdzielacz :lol: Wieczorem wrzucę zdjęcie rozdzielacza. Nie zapomnę o naczyniu przeponowym i grupie bezpieczeństwa! Co jest zbędne w tym schemacie? Dzięki panowie za zainteresowanie.
  12. Spojrzałeś na schemat, a nie przeczytałeś pierwszego postu. "Układ będzie zamknięty (tak wiem brakuje naczynka przeponowego i grupy bezpieczeństwa, ale to chyba logiczne :) ) W rozdzielaczu przy podłogówce jest pompka, jakiś regulator temperatury i coś tam jeszcze, później mogę dołączyć zdjęcie. Kocioł to defro duo uni 25KW z podajnikiem, do tego sterownik pokojowy ST430 + sterownik zaworu 4d z czujnikiem pogodowym." Przed chwilą wróciłem z budowy, ale zapomniałem zrobić zdjęcie rozdzielacza podłogówki. Ktoś mi powiedział, że to "mercedes" wśród rozdzielaczy :lol: i wydaje mi się, że on ma w sobie jakiś mieszacz. Później jeszcze podjadę na budowę i cyknę zdjęcie. Jeżeli przed podłogówką nie będzie mieszacza to trzeba będzie zastosować dodatkowo zawór 3d? Mówisz o tym schemacie ze strony producenta?
  13. Nie wiem czy dobrze rozumuję... Będzie założony zawór 4d + siłownik + sterownik od pogodówki. Sterownik będzie sterował siłownikiem, który będzie na zaworze 4d, a ten będzie puszczał odpowiednią temp na grzejniki. Taki będzie sterownik pogodówki
  14. Witam wszystkich. Proszę znawców tematu o opinie, czego brakuje w tym schemacie. Układ będzie zamknięty (tak wiem brakuje naczynka przeponowego i grupy bezpieczeństwa, ale to chyba logiczne :) ) W rozdzielaczu przy podłogówce jest pompka, jakiś regulator temperatury i coś tam jeszcze, później mogę dołączyć zdjęcie. Kocioł to defro duo uni 25KW z podajnikiem, do tego sterownik pokojowy ST430 + sterownik zaworu 4d z czujnikiem pogodowym. Zastanawiam się, czy grzejniki na górze będą grzały bez dodatkowej pompki?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.