Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eko pieklorz ustawienia tech st480 1.2kw


xlobuzek89x
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez 1mps,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. po zmaganiach udało się kupić eko chwałowice pieklorz, pierwszy sezon zaczyn palić Pieklorzem, tak to wcześniej był przeważnie karlik. Nie mogę znaleźć optymalnych ustawień, temperaturę dobija. ale są spieki, dużo sadzy na ścianach. Pieklorz potrzebuję więcej wiatru czy mniej? lepiej mniejsze dawki podawać i krócej? Piec 1.2kw, sterownik tech st480, palnik ekoenergia wyczyszczona oraz uszczelniona sylikonem. obecne ustawienia 5sek podawanie przerwa 30sek nadmuch 25%. 20221204_113706.thumb.jpg.4ca0761c9fbaff18783569f152e1e3f4.jpg

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel twardy, mniej powietrza przy zbyt dużej dawce powietrza wytrąca się sądzą. Na zdjęciu widać że dmucha dość ostro. Zmniejsz na 22 i wydłuż przerwę na 40.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak wygląda sytuacja gdzieś po 30 minutach pracy po czyszczeniu pieca. Ustawienia 22% nadmuch podawanie 5s przerwa 40s

20221204_180945.jpg

20221204_180927.jpg

20221204_180855.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego ładnego ognia na ekoenergi dawno nie widziałem. ale wydaje mi się że jeszcze dość sporo na palniku i  w związku z tym nie trzeba wydłużyć przerwy na 45. Porównując teraz i poprzednio jak to oceniasz ?

Być może jeszcze minimalnie dmuchawa w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jeszcze jest trochę za dużo na palniku. i jest węgiel nie dopalony. dużo lepiej jak było,  mniej spieków.  temperaturę osiąga dobrze. ustawię na 45s ale mocy dmuchawy nie będę zmieniał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół nie zlepiony rozsypuje się, wydłużyłem przerwę na 46s zobaczę efekty jeszcze trochę za wysoko na retorcie. Dopytam o potrzymanie 9s co 25 min wentylator co 11 min przedmuch 50 s przy 10 sek było sporo nie spalonego węgla, skorygować któryś parametr ?

20221205_054332.jpg

20221205_054343.jpg

Edytowane przez xlobuzek89x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Wszystko pasujesz tym podtrzymaniem. 1s co min 7, wentylator 20 s co 10min. Siła nadmuchu w podtrzymaniu też minimalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja to za mało powietrza czy tym podtrzymaniem które miałem?. Ustawiłem teraz 2s podawanie co 7 min bo w sterowniku minimalna opcją to 2s. Oraz wentylator 20s co 10 min 

20221205_154453.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świadczy o dobrym spalaniu czyli o właściwej proporcji węgiel powietrze a nie o dużym kopcu i nie spalonych kawałkach węgla na palniku.

Można tak zostać jak ustawiłeś ocenisz po jakimś czasie. Reszta jak widać jest super.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.