Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysoka temperatura podajnika


maniekspeed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Mam problem z piecem sas 14kw sterownik 550 z PID ogólnie jakość spalania jest ok pracuje na PID problemem jest wysoka temperatura podajnika dochodzi do 55 stopni i zauważyłem zapadajacy się kopczyk co świadczy o spalnu głębiej w podajniki 

Jeśli ktoś z forumowiczów mógłby mi pomoc to proszę będę wdzięczny

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelacz w tryb manualny, podciagnij kopczyk, przejdz w automat i obserwuj,

jesli dalej bedzie sie zapadac to nalezy zwiekszyc podawanie no. o 1 sekunde lub dac mniej powietrza pytanie jak wyglada palenisko

sprawdz w sterowniki czy przy trybie pid jak zrobic korekte podawania lub nadmuchu

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sterowniku na pracy   pid mogę tylko zmieniać moc kotła i to tylko ta maksymalna i zmieniać charakterystykę wentylatora na dole i górze w procentach

Nadmuch zmniejszyłam na dole w 15 procentach a w ustawieniach serwisowych dodałem sekundę do minimalnego czasu podawania ale to niewiele pomoglo zastanawia mnie jeszcze ustawienie serwisowe maksymalnej przerwy podawania ustawiona jest na 150 sekund 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki nasz wentylator z przyslona czy bez

I jaka moc ustawiles jako maksymalna

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za sterownik ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu serwisowym można zmieniać durzo więcej parametrów PID 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem instrukcje i raczej ograniczylbym gorny zakres wentylatora zamiast dolnego str 19 instrukcji

Zastanowilbym sie jeszcze nad moca maksymana ale w pierwszej kolejnosci trzeba sie pozbyc tego zapadajacego sie paleniska


Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zwiększyć czas podawania jak i przerwy pomiędzy podaniami.

Ustawienia serwisowe kod do wejścia 5162

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz minimalna i maksymalna przerwę podawania.

Obserwuj czy nie przesypuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem się tymi ustawieniami ogólne kopczyk jest ok ale nadal te temperatury podajnika są moim zdaniem duże tak jagby  paliło się za głęboko wahają się od 40 do 46 stopni 

Ogólnie to mam wrażenie że wraz z zmniejsznieem powietrza zmienia się dawka podawania A nie ma parametru żeby zwiększyć dawke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu

Nie mam doświadczenia z takim podajnikiem lecz z czytania forum nasuwa mi się taka podpowiedż czy masz możliwość wprowadzenia jakości opalu - może zmniejszenie kaloryczności spowoduje większe podawanie a tym samym większy kopczyk i wyżej palenie na palenisku.  A wg mnie to wysoka temp. podajnika spowodowana może być także złym napowietrzaniem .  Może trzeba wyczyścić całość i dobrze zlożyć .  A niektórzy jeszcze uszczelniają np. silikonem wysokotemp.  Nie wiem dlaczego nie podałeś dokładnie JAKI to KOCIOŁ ?? i coś więcej .  Jaki palnik ?  retorta czy inny??  Czy nowy czy używany? może modyfikowany już ??  Jaki sterownik - no w końcu to podstawa a podajesz dopiero gdy Cię za język ciągną  - no a oczekujesz że uzyskasz pomoc  - więc pokusiłem się doradzić Tobie byś starał się podawać w ten sposób że jak postawisz się w roli czytającego  bez problemu będziesz wszystko rozumiał.  Zapewniam Cię że jest tutaj dużo fachowców w tej dziedzinie lecz angażują się /pomagają/ oni tylko w przypadkach gdy osoby proszące o nią wykazują solidność w przedstawianiu problemu .  Życzę byś tą pomoc uzyskał 

A może jakieś zdj. - na pewno rozkręcą dyskusję 

POWODZENIA  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu serwisowym możesz ustawić wszystko nawet prędkość obrotową wentylatora. tam zmień minimalną i  maksymalną przerwę podawania tak aby pracował z mniejszą mocą, dodatkowo obniż odrobinę min i max wentylatora. wtedy będzie dłużej w stanie pracy a krócej w podtrzymaniu a jak sie wstrzelisz to i przestanie w nie przechodzić. Na skutek ciągłej pracy wentylatora podajnik będzie się chłodził i jego temperatura powinna spaść  Masz też do dyspozycji korektę wentylatora i korektę podawania (lub mocy) jeśli dobrze pamietam. Tymi parametrami tez możesz zmniejszyć moc kotła aby pracował oscylujac wokół zadanej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak żar schodzi w dół to zmniejsz współczynnik nadmuchu i powinno pomóc. napowietrzenie zasobnika nie ma na to wpływu, raczej w pierwszej kolejności źle dobrane parametry a potem ciąg kominowy ale on się ujawnia raczej przy nieco niższych temperaturach bo to taka gadzina że im zimniej tym bardziej ciągnie. pytanie jeszcze czy się odstawia bo może i tu byc przyczyna schodzenia żaru- zbyt rzadko podawanie w długim podtrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skup sie na sytuacji w której żar schodzi zbyt nisko i tu działaj z moca nadmuchu. wnioskuję że mocy masz nadmiar wiec jesli nie reaguje na współczynnik nadmuchu to zmniejsz mu moc maksymalną nadmuchu w menu serwisowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2019 o 15:25, maniekspeed napisał:

I mam jeszcze do was pytanie o napowietrzanie zasobnika czy ono może powodować taki efekt

TAK. Szczególnie przy niskim poziomie węgla w zasobniku i przytkanym palniku. Większość powietrza pojdzie przez rure ściągając żar w strone zasobnika. Szczególnie przy niskiej mocy gdzie podawanie węgla (przesuwanie do palnika) jest niewielkie. 40C na rurze to nie tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Miałem to samo zwłaszcza jak z mocą 30 proc minimalnej zjechałem do 20-tu procent i temp rosła dosyć wysoko , zaślepienie 2 z 3 otworów w kolanku żeliwnym załatwiło sprawę raz na zawsze , zalepiłem to silikonem do 1500 stopni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.