Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkodliwość inhibitora korozji w CO


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zastosowanie inhibitora korozji może zablokować instalcje czy tez zdławić przepływ w układzie CO .

W moim przypadku mam problem słabo grzejące instalacji CO po zalaniu inhibitora , wcześniej woda sieciowa przepłukana , zalany dodatek odpowietrzona instalacja , a żeby grzejniki były ciepłe pompa 25-6 na max biegu. 
Jedynym winowajca wydaje się owy inhibitor gdyż wcześniej było wszytko dobrze . Instalacja to głównie stał kotłowa mosiądz miedz i aluminium .

https://allegro.pl/oferta/inhibitor-korozji-rdzy-co-c-o-5l-1-50-10782202944?bi_s=ads&bi_m=listing:mobile:query&bi_c=ZmVkYzQ0MDEtN2FjMS00ODk0LWEwY2UtNmI2YzAyM2Q0NWY0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=aa5d3caa-4625-4631-b8d5-1fc1ca97b1bb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź filtr siatkowy przed pompą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr sprawdzony , inna pompa podłożona wskazania przepływy takie same czyli nadal coś nie tak z instalacją . Pompa kotłowa na 1 biegu wiec tez nie powinna być winna , tak podłączyłem sprzęgło i CO widoczne na zdjęciu . Naprawdę nie wiem gdzie szukać przyczyny gdy miałem 4d z pompa kotłowa wszytko działało super  , a przy sprzęgle jest dramat …

51293FCA-A082-4EFE-A221-9698B8F36398.jpeg

73FFFFA8-7DAA-4216-86A8-B2CD6B104D06.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi obieg podłogówka dalej CWU .

Oba te obiegu działają bdb , zmienione tylko 4d na sprzęgło i w konsekwencji rury wokół kotła . 1 cal idzie do CO dalej trójnik 28/22/22 i 22 poprowadzona podłoga i CWU .

Ochrony powrotu nie stosowałem , ponieważ przy 4d był dogrzany powrót , tutaj podobnie jest pompa na powrocie , myśle , ze jak zacznie działać CO to roznica będzie 5-10 stopni różnicy czyli tak jak zaleca producent kotła .

Może ZZ jest winny , ale jest zamontowany w dobrym kierunku i takie same są na pozostałych pompach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2022 o 23:02, sambor napisał:

Ten drugi obieg z=wychodzący ze sprzęgła, co to jest?

Jakie rury do grzejników - czy zmieniałeś tylko 4D na sprzęgło czy jeszcze coś?

Brak widocznej ochrony powrotu. 

Jakieś dalsze pomysły dlaczego tak sie dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie kocioł - sprzęgło 1 cal , za sprzęgłem 1 cal i po kolei wyjście CO fi28 , podlogowka fi22 i CWU fi22 . Powrotny w takiej samej kolejności i średnicy , zz za pompa CWU na zasilaniu , a na podlogowce i CO zz na powrocie za zaworem 3D / termostatycznym . 

302ACF9F-01A5-4BF1-96F2-9FE55849B1C0.jpeg
 

PS. Kontaktowałem się z firmą od inhibitora , poinformowano mnie , ze płyn w instalacji nie ścina się czy tez w żaden sposób nie zapycha instalacji . Jedynie po kontakcie z powietrzem i wyschnięciu zostaje biały osad , który zauważyłem np. Na odpowietrzniku automatycznym .

Edytowane przez adamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę niekonwencjonalne podejście do Twoich problemów z instalacją  hydrauliczną.

Zastosowałeś w swojej instalacji grzewczej dwa nowe elementy, sprzęgło hydrauliczne i inhibitor korozji (załóżmy, że to także element hydrauliczny).

Mam pytanie dlaczego wskazałeś, że powstałe problemy po przeróbce układu hydraulicznego są spowodowane zastosowaniem inhibitora korozji ?.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Ja mam trochę niekonwencjonalne podejście do Twoich problemów z instalacją  hydrauliczną.

Zastosowałeś w swojej instalacji grzewczej dwa nowe elementy, sprzęgło hydrauliczne i inhibitor korozji (załóżmy, że to także element hydrauliczny).

Mam pytanie dlaczego wskazałeś, że powstałe problemy po przeróbce układu hydraulicznego są spowodowane zastosowaniem inhibitora korozji ?.  

Bo nie sądziłem , ze sprzęgło będzie winne , skoro czytając po forach jest to urządzenie hydrauliczne bezproblemowe . Skoro wcześniej CO działał na zaworze 4d gdzie była pompa na instalacje i pompa powrotna to w przypadku sprzęgła tez powinno to działać …

59 minut temu, Digitrax napisał:

Na schemacie jest błąd. Winno być tak jak poniżej.

poprawka.jpeg

Z racji szybkiego szkicu wdarł się błąd, podłoga jest podłączona poprawnie , tak jak na tym kolorowym schemacie wyżej , ona działa bardzo dobrze . 
 

Pompa na instalacji ma moc 25-6 gdy dam ja na 3 bieg to przy mocy 33w i odkręceniu 1 czy 2 grzejników na 20 stają się one cieple . Przy zaworze 4d pompa chodziła na auto średnia moc to 10w i zaopatrzenie wszystkich grzejników , nie wiem dlaczego tak się dzieje , pompa sprawdzona podmieniona inna . 
Zauważyłem też , ze gdy się ona załączy to długo trzeba czekać ,aż pociągnie ciepło ze sprzęgła ,które jest obok sprzęgło 65 stopni , a zawór 3D otwiera się prawie na max gdzie przed przeróbka to trwało sekundy … 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym przyczyn dużego oporu w układzie grzejnikowym, o ile faktycznie wcześniej działało: zapowietrzenie, zapchane sitko filtra (o ile jest, bo na zdjęciach go nie widzę), źle ustawiony zawór 3d (nie przekręciłeś go czasem?).

Jak wyglądają temperatury na dole i górze sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mkwapisz napisał:

Szukałbym przyczyn dużego oporu w układzie grzejnikowym, o ile faktycznie wcześniej działało: zapowietrzenie, zapchane sitko filtra (o ile jest, bo na zdjęciach go nie widzę), źle ustawiony zawór 3d (nie przekręciłeś go czasem?).

Jak wyglądają temperatury na dole i górze sprzęgła?

Różnica 2 stopnie między górą , a dołem sprzęgła . Układ odpowietrzony dlatego tez zdecydowałem się na inhibitor , Filtry przed pompami czyste , na grzejnikach średnio nastawy na 120l/h wiec dość sporo . 
Zawór 3D również działa w prawidłowa stronę . Doczytałem jeszcze , ze dławi się zaworem grzybkowym pompę na powrocie , ale czy to jej wina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Digitrax napisał:

Obstawiam za mały Kvs zaworu 3D i za duża pompa na ten obieg grzejnikowy.

"60" to się daje na dużą podłogówkę a na grzejniki to"40" bywa i za wydajna.

Zawór 3D 1 cal kvs 12 , wcześniej 4d miał taki sam kvs . Skoro 25/60 nie daje rady to co da 25/40 , która na próbę i tak nie zdała egzaminu …

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolce pracują normalnie , ale dodatkowo rozruszałem , zwiększyłem również nastawę wstępna na max czyli 150l/h na grzejniku i gdy dałem pompe na 3 bieg , grzejnik ciepły .Wychodzi na to , ze są jakieś duże opory , których wcześniej nie było . Zdemontuje zawory może się pozatykały  przy okazji sprawdzę grzejniki od środka . Innego pomysłu już nie mam … 

 

Edytowane przez adamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje te wynalazki czyli zawory heimeier eclipse wymienić na próbę chociaż na jednym grzejniki jak będzie różnica to zakupie już komplet . Bo skoro ze zdjęć i schematów układ kocioł -sprzęgło jest zrobiony prawidłowo i nie ingeruje on w prace pompy CO to winne są chyba zawory .

Teraz szukając czegoś dobrego z nastawa wstępna pod grzejniki aluminiowe co wybrać herz , oventrop czy danfoss ? Chodzi o trwałość i łatwość ustawienia oraz prace samego zaworu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.